Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Honda "Chopper/Cruiser" Riders
Страници: 1 ... 14 15 [16]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Honda "Chopper/Cruiser" Riders  (Прочетена 117518 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3967

« Отговор #225 -: юни 28, 2021, 16:02:11 »

На този мотор втората седалка е колкото да има нещо върху калника. Съмнявам се някой да може да се вози комфортно, независимо колко висок и тежък е. Предназначението на този мотор е предимно придвижване в града, разходки на не особено големи разстояния по асфалт. Ще те научи да караш, няма да се мъчиш с него, кротък и послушен малък мотор приличащ на бобър стига да не гледа някой фетишист разбира се. Иди и го виж на живо и ако можеш направи и тестдрайв. Втория човек е колкото да заведеш някое фино гадже на кафе някъде наблизо.
Активен
New rider_PGD
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Нямам
Публикации: 5

Ел. поща
« Отговор #226 -: юни 28, 2021, 16:16:19 »

Благодаря ти много за споделеното мнение.
Да, ще опитам да го тествам.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3196

« Отговор #227 -: юни 28, 2021, 18:15:44 »

Много благодаря за споделеното мнение.
Идеята ми е, че като понатрупам малко опит и бих возил и пътник. По-скоро в тази връзка питам дали е ОК.
Иначе не гоня високи скорости засега.

Не ти трябва мотор 2021 за първи мотор. Ще го караш сезон, два, и после ще е жал да го продадеш, а и ще ти е доста трудно. Вземи си нещо масово, което ще ти е лесно да продадеш, за да си вземеш по-хубав. Повечето малки мотори от тоя тип са отвратителни за пътник. И отвратителни не е преувеличение. Че и при по-големите не са много такива, които стават за двама.
Активен
New rider_PGD
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #228 -: юни 28, 2021, 18:54:33 »

Не ти трябва мотор 2021 за първи мотор. Ще го караш сезон, два, и после ще е жал да го продадеш, а и ще ти е доста трудно. Вземи си нещо масово, което ще ти е лесно да продадеш, за да си вземеш по-хубав. Повечето малки мотори от тоя тип са отвратителни за пътник. И отвратителни не е преувеличение. Че и при по-големите не са много такива, които стават за двама.
Благодаря ти много за мнението и отделеното време.
Да, гледам и употребявани, но за съжаление този вид мотори държат цена. А си мисля, че екстри като ABS са важни. Особено за новобранец.
Какво би ме посъветвал за първи мотор?
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3196

« Отговор #229 -: юни 28, 2021, 19:07:34 »

Слагай филтър ABS в mobile ако държиш на него, филтър за кубатура, някаква година, която би те устроила гледай какво ще ти хване окото и се мятай. Мислих, че ще се намери Vulcan S на по-прилична цена, но като гледам няма много, и тези, които ги има не са евтини. Хондата не е никак лоша, просто малокалибрени мотори на такава цена в България се продават много трудно, и ще зациклиш с него, или ще бъдеш принуден да го продадеш доста ниско.
Другото, което бих те посъветвал е да не си купуваш мотор по снимка. Мотора трябва да си го пробвал дори и на място. Някои мотори ми харесват, но като седна на тях... ставам и забравям.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6812

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #230 -: юни 28, 2021, 19:14:18 »

Здравейте,
Отскоро съм моторист. Искам да попитам за мнение относно Хонда Ребел 500 2021г дали е удачен за първи мотор или е "слабичък".
Ще бъда благодарен за плюсове и минуси за този мотор.

Много добър избор като за първи мотор. Че и за втори. Very Happy
https://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_ca500_rebel%2017.htm

Зависи обаче и от твоите размери Very Happy

Карал съм стария Ребел 450. Само 40 коня, но се изнасяше като бит пИдераз. По- добро ускорение от 600-750сс чопъри. Просто е с доста кила по- лек от тях, а и с повече или равни коне Very Happy

Ребел 500сс също е много лек за конете и кубиците си. Под 190кг.Също е с 6 скорости което е важно Very Happy Да този е с малко по- късо междуосие и еднакви 16 джанти. Повече е като бобър, докато стария е с типичен чопърски силует 15 на 18 джанти.
Двата мотора са насочени за начинаещи и жени Very Happy
Аз с моите 187см и ( тогава) 116кила си возех редовно едно 50 килограмово гадже без проблем

Не разбрах с А2 или с А категория си?
Ако си с А може да погледнеш и Kawasaki EN 500:

https://www.motorcyclespecs.co.za/model/kawasaki/kawasaki_en500_vulcan_classic.htm

П.П.

Някои мотори ми харесват, но като седна на тях... ставам и забравям.

Питаш ли ме мен Smile
« Последна редакция: юни 28, 2021, 19:16:32 последно от Grobarq » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3568

« Отговор #231 -: юни 28, 2021, 19:15:21 »

Ако имаш пари за хвърляне на вятъра, вземи си чисто нов. Колкото и да държи цена, след година - две немалка част от нея ще си е отишла безвъзвратно.

В първото мнение на Оги са посочени два модела, които ползват същия двигател. Пробвал съм Ф-ката, с пътник отзад и мога да кажа, че се представи учудващо добре. Лек, маневрен и пъргав мотор. Предполагам и икономичен, имайки предвид марката. Жена ми не се е оплаквала от неудобна седалка. От едно Харли със символична задна такава обаче се оплака - каза, че повече няма да се качи на мотор с подобна седалка Very Happy Та, ако следващите 3 - 4 - 5 години не мислиш да сменяш мотора и няма да ходиш на състезания с него, дори да вземеш нова Ф-ка, когато решиш да го продаваш поне ще си му избил с каране парите, които ще е загубил от първоначалната си цена.
« Последна редакция: юни 28, 2021, 19:17:51 последно от phoenix » Активен
New rider_PGD
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #232 -: юни 28, 2021, 20:15:37 »

Благодаря на всички ви. Много полезни съвети. Страхотна група от хора Smile
Ще се поогледам и дано скоро да ви се похваля с нещо Smile
Активен
stan4o_12
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 2150

« Отговор #233 -: юни 28, 2021, 23:01:54 »

Допълнение към Оги, двигателя се слага и на cbr500r. Доста пъргав за конете си и тегли от ниски обороти. Вибрации си има, но щом чопър си загледал е нормално.
Пп. Мотора става не само за първи, но дори и за втори, Гробаря го е казал вече. Разход около 3.5л
Ако имаш пари си вземи нов мотор и въобще не слушай кой какво си дърдори.
Толко от мен, успех.
« Последна редакция: юни 28, 2021, 23:06:13 последно от stan4o_12 » Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Honda "Chopper/Cruiser" Riders

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.055 секунди с 20 запитвания.