Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Мотори под наем?
Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мотори под наем?  (Прочетена 8636 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Еомер
Миксера
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: GSXR1100, CB600f
Публикации: 3441

Support your local 00

355901912
« Отговор #15 -: март 14, 2021, 20:46:25 »

Колко километра имаш на тези или подобни "кочини"?
Трябва ли да съм карал запорожец за да знам, че е боклук? Като не ми харесва нещо, понякога това означава.... че не ми харесва.
Активен
IBenchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XX, GS
Публикации: 425

« Отговор #16 -: март 14, 2021, 20:48:24 »

Нямам повече въпроси!
Активен
Еомер
Миксера
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Support your local 00

355901912
« Отговор #17 -: март 14, 2021, 21:17:17 »

Чеееееки бе... Трябва ли да познавам човек за да го харесвам или не? Трябва ли да съм се шибал отзад за да знам дали е хубаво или не??? Не ми харесват тия мотори и това е, кое му е необичайното на това??? Аре убийте ме щото не споделям вкуса ви, да ви у сектантите...
Активен
IBenchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: март 14, 2021, 21:35:01 »

Хайде малко по-кротко, а?
Искаш ли?!
Активен
Еомер
Миксера
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Support your local 00

355901912
« Отговор #19 -: март 14, 2021, 21:40:50 »

Не, не искам.
Какво следва?
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2722

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #20 -: март 14, 2021, 22:29:10 »

Преди няколко години се озовах в Парга, ей тъй на майтап..но с колата. Скокнахме до Лефкада....на "входа" на острова има мотори под наем...БОЛ тюрлии, тюрлии....като цигане в сладкарница бях...
Върнахме ке потърсих в нет-а... В БГ имаше доста "фирми", които предлагат мотори под наем, но само аkо ги ползваш като guide...
Нещо от рода на "наемам тук, връщам там, остави ме да се кефя сам" .... май все още ни липсва...
Затова и питах...
Иначе бях попаднал на някакви пичове, имаха бмв-та бол...но на цени по-високи от европейските...
Активен
Еомер
Миксера
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Support your local 00

355901912
« Отговор #21 -: март 14, 2021, 22:38:44 »

Мен ме притеснява тоя депозит, в случая у сайта с хондите е 450 евро, дали ще си го получа накрая  Surprised Скоро излезе един репортаж за една фирма в София где дава апартаменти под наем как се заяждат за абсолютни дреболии за да си приберат депозита накрая, та ме съмнява, че и тука може да е така... в тоя ред на мисли, ако си в ситуацията на Китан по-добре си купи мотор тука, карай го 10 дена, продай го 1000лв по-евтино, че да замине бърже и си гледай кефа  Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 6349

Ел. поща
« Отговор #22 -: март 14, 2021, 22:48:46 »

Мен ме притеснява тоя депозит, в случая у сайта с хондите е 450 евро, дали ще си го получа накрая  Surprised Скоро излезе един репортаж за една фирма в София где дава апартаменти под наем как се заяждат за абсолютни дреболии за да си приберат депозита накрая, та ме съмнява, че и тука може да е така... в тоя ред на мисли, ако си в ситуацията на Китан по-добре си купи мотор тука, карай го 10 дена, продай го 1000лв по-евтино, че да замине бърже и си гледай кефа  Smile
То аз така и правя,ама кат уцелиш греда...а моторите от българския пазар са само греди

И мани,че се разваля кефа,ама вместо да се возя,само ремонтирам,дам едни пари и после не стига,че съм дал да кажем 4000 за мотор,още 1000 за ремонти и накрая нямам и време да го карам.

Определено опцията да си взема мотор под наем,ми е най-на далавера и следващия път ще го пробвам и това.

Мога разбира се да взема и на приятел,доста ми предлагат...но от как взех на сестра ми една от колите и 3 дни я ремонтирах от 10 дневния ми престой,дадох камара пари за части и майстори и накрая ми се и разсърдиха,не ща да пипам нищо чуждо
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3769

« Отговор #23 -: март 14, 2021, 22:51:31 »

Мен ме притеснява тоя депозит, в случая у сайта с хондите е 450 евро, дали ще си го получа накрая  Surprised Скоро излезе един репортаж за една фирма в София где дава апартаменти под наем как се заяждат за абсолютни дреболии за да си приберат депозита накрая, та ме съмнява, че и тука може да е така...

Напълно възможен сценарий. Какъв оглед трябва да му направиш на мотора преди тръгване, че при връщането да не излезе някой скрит дефект Surprised

То аз така и правя,ама кат уцелиш греда...

Ми като си направиш един безпроблемен, го оставяш няколко години да си стои тук и го караш без притеснения когато си дойдеш.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 6349

Ел. поща
« Отговор #24 -: март 14, 2021, 23:25:08 »

Напълно възможен сценарий. Какъв оглед трябва да му направиш на мотора преди тръгване, че при връщането да не излезе някой скрит дефект Surprised

Ми като си направиш един безпроблемен, го оставяш няколко години да си стои тук и го караш без притеснения когато си дойдеш.
И тоя вариант го минах,ма като не се кара и си ида и го подкарам и направо при майстора или за акумулатор най-малкото.А и не си идвам толкова често,понякога с години не се прибирам.Та представи си мотор+поддръжката му+данъци+кат се прибера и не запали и Surprised Surprised Surprised Surprised

Най-добрия вариант ми беше да го дам на някой приятел да го кара.Така хем мотора е в добро състояние и знам баш какво ще подкарам.Ама и това си има минуси.Еле па като си го пипне нещо,щото той го кара цяла година,а аз един ден на няколко години.Последния път едва не останах завинаги в Искърското дефиле и то само заради позицията на скоростния лост.

Само мотор под наем не съм ползвал,щото знаех,че нямаше такова животно преди години

Иначе в Италия беше най-евтино 70 евро на седмица да си взема скутер,ама тоя е много,много мой човек,та може и за това да е била такава цената,а и предплата нямаше.Само газ и накрая му го метна и той да си го зарежда,разбира се си плащах за зареждането.
Активен
Esper
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 2690

Сутрин бира и ракия - край няма мойта простотия!

7183168
Ел. поща
« Отговор #25 -: март 15, 2021, 08:27:21 »

...
Иначе в Италия беше най-евтино 70 евро на седмица да си взема скутер,ама тоя е много,много мой човек,та може и за това да е била такава цената,а и предплата нямаше.Само газ и накрая му го метна и той да си го зарежда,разбира се си плащах за зареждането.

Еми предимно защото твой човек е бил - затова.
Аз не наемам редовно мотори в Италия, винаги си нося Smile
Ма когато ми трябваше гледах разни варианти във северните провинции и на такава оферта не попаднах.

Освен това тази работа с депозита, поне там вероятно е за някакви фрапиращи случаи.
Аз като върнах скутера онзи май хвърли бегъл поглед само на километража и вероятно на горивото.
И той прави "оглед" на бидето когато му го връщах толкова, колкото и аз когато го вземах!
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 1237

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #26 -: март 15, 2021, 09:40:17 »

Една проста условна калкулация от мен:
купувате си нов мотор за 20 000лв, приемаме експлоатация 15г. За тези 15г. приемаме 150лв/г. данък и застраховка (за 4 месеца) + 100лв/г. поддръжка.
тотал: 20000+15*(150+100)=23 750 лв.
Зает човек, трудно прави 5 000км/г. и приемаме, че ги прави за 10 дена каране. т.е. за 15 години има 150 дена каране.
И! 23750/150= 158,33 лв/ден

ДА, след 15-та година мотора ще има остатъчна стойност, но в горните сметки не съм предвиждал наем за гараж, аксесуари, ако ползваш сервиз, цената на труда а и за това време ще трябва да смениш няколко чифта гуми, с чиято стойност няма да се поберем в 100лв/г.

п.п. До колкото съм ползвал рентакар в Германия, блокираната сума е в случаи на:
пътно нарушение, върнал си колата с непълна бака, някакви застрахователни претенции.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3769

« Отговор #27 -: март 15, 2021, 10:27:16 »

Китан е щял да остане завинаги в Дефилето заради настроен по-иначе скоростен лост на неговия мотор от приятел. Ами като се качи на нает, знае ли човек изобщо какво му е състоянието? Хайде, лостът се усеща. Ама има други неща, далеч по-важни за едно безпроблемно пътуване. А тези мотори са ги юркали знайни и незнайни специалисти, както се юрка общинска кобила.
Аз ако имам подобен дерт, ще си оставя един у дома, акумуалторът ще е включен на поддържащо зарядно, някой ще му хвърля едно око от време на време и няма да се занимавам с щуротии. Колко пък да износи гумите за 10 дни каране Surprised Маслото се сменя за половин час. Гражданската и данъкът са в пъти по-малко като сума от наемната цена на общинската кобила. И ако се е наложило да вложа пари за евентуален първоначален ремонт, ще го задържа 2 - 3 години.

Преди три години наехме голф количка да обиколим двора в един френски замък. Беше интересно, а времето накъсяваше. Депозитът не беше голям, 200 евра някъде. Трябваше да се плати с карта, като след връщане на електричката, депозитът би следвало да се освободи. Та пообиколихме имението, върнахме количката без забележки, ама депозитът не се върна по сметката нито същия ден, нито следващите... А пък банката ми тогава си беше френска и никога не е имало проблем с нея. Чак като се прибрах в страната и след като посетих офис на банката, се оказа, че не знам какво си там някой не бил свършил, трябваше да попълвам и някакви бумащини... С две думи - предостатъчно разправии за половин час кеф, щото някакъв мързел не си свършил работата. Айде, мерси!
Активен
IBenchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: март 17, 2021, 16:26:55 »

Наемал съм и наемам коли и мотори по няколко пъти годишно, предимно в Европа.
Как пък веднъж нямах проблемите, от които се опасяват тук няколко човека, които никога не са наемали?

Да, понякога служители на банки в България не знаят и не правят разлика между блокирана сума за депозит/гаранция и удържа а такава от кредитна карта.
Но това е само защото не са се сблъсквали с това, особено до преди няколко години.
Активен
Еомер
Миксера
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Support your local 00

355901912
« Отговор #29 -: март 17, 2021, 17:30:52 »

Аз лично съм наемал кола, като я връщах човека просто я огледа отвън, погледна резервоара дали е пълен и толкова. Спомням си, че жилищата под наем в Немция бяха така - взимаш голо прясно боядисано жилище и накрая оставяш пак голо и прясно боядисано жилище... Но конкретната случка от тия дни из нашите земи си я има, даваха я по господари на уеба - заради едно петънце на стената брокера им заявява, че трябва да се пребоядисва и депозита отива по дяволите.
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Мотори под наем?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.045 секунди с 21 запитвания.