Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: И след години вторият ми мотор
Страници: 1 ... 11 12 [13]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: И след години вторият ми мотор  (Прочетена 12705 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Serpentine
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki
Публикации: 435

« Отговор #180 -: февруари 23, 2021, 17:38:28 »

За какво ти е дълговечна крушка? За какво изобщо ти е крушка, ти май купи втори мотор само да го чоплиш в гаража.  Very Happy Very Happy
Активен
totomoto
totomoto
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: BUELL
Публикации: 433

Ел. поща
« Отговор #181 -: февруари 23, 2021, 17:46:25 »

Пробвай с по-висока скорост - скърцането със сигурност няма да се чува  Very Happy.
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL-650 V-Strom
Публикации: 703

« Отговор #182 -: февруари 23, 2021, 21:14:39 »

За какво ти е дълговечна крушка? За какво изобщо ти е крушка, ти май купи втори мотор само да го чоплиш в гаража.  Very Happy Very Happy

Ами студено беше доскоро ... Какво да правя ... Сериозно - достъпа е затруднен, а и аз не обичам нещо да не ми е наред
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #183 -: февруари 25, 2021, 14:24:27 »

Разконспирирах я тая гад - датчика за скоростта, от него идва скърцането като от старата порта на село. Разхлабих апаратите на място до степен "клати се като на коч  Very Happy" Пак същото скърцотене. След това ми проблесна че единственото статично нещо което е в контакт с въртящата се част е този датчик. След това пръснах леко в цепнатината на контакт между двете леко с Wurth HHS 2000 и гадината кандиса  Very Happy В неделя ще я видя тая работа, щот не ми се чини дъй нурмалну туй нящу ... уж спазвах всички предписания и процедури ама да видим ...  Smile
« Последна редакция: февруари 25, 2021, 14:26:43 последно от Kunev » Активен
dandy
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: ex: simson suhl;balkan 50;minsk 125;yamaha fzr400;yamaha R1;suzuki GSXR750;карпати;suzuki bandit 600 now: Balkan 250;yamaha xj 600 diversion
Публикации: 355

Ел. поща
« Отговор #184 -: февруари 26, 2021, 09:40:00 »

https://classicdepartment.com/tienda/index.php?id_category=258&controller=category&id_lang=1
От тук си поръчвах 6V LED крушки за моите "ръжди", не съм разглеждал на 12V какво предлагат. Може и да има...
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5939

Ел. поща
« Отговор #185 -: февруари 26, 2021, 11:35:20 »

https://classicdepartment.com/tienda/index.php?id_category=258&controller=category&id_lang=1
От тук си поръчвах 6V LED крушки за моите "ръжди", не съм разглеждал на 12V какво предлагат. Може и да има...
Има ги същите на 12 волта,аз преди време се занимавах да слагам по моторите и ги има във всеки магазин за авточасти.То точно тия дет си постнал на 6 волта са по-трудните за намиране.

Обаче дори само габарита да е лед,а основната светлина да не е за мен стои адски грозно,както и обратния вариант.Лед(ксенон) и нормален габарит

Са някои може и да не се вълнуват от естетика,ма на мен си ми вади очите
Активен
dandy
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: ex: simson suhl;balkan 50;minsk 125;yamaha fzr400;yamaha R1;suzuki GSXR750;карпати;suzuki bandit 600 now: Balkan 250;yamaha xj 600 diversion
Публикации: 355

Ел. поща
« Отговор #186 -: февруари 26, 2021, 12:31:58 »

https://www.carsbulgaria.com/halogen-vs-led-h7-bulbs-for-cars/
Интересно сравнение
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #187 -: февруари 26, 2021, 17:08:32 »

Обаче дори само габарита да е лед,а основната светлина да не е за мен стои адски грозно,както и обратния вариант.Лед(ксенон) и нормален габарит

Са някои може и да не се вълнуват от естетика,ма на мен си ми вади очите

И аз съм на това мнение
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #188 -: април 02, 2021, 20:31:38 »

Измих мотора на автомивка със пяна и после водоструйка. След като изсъхна започна да скърца от задното колело като стара селска порта. Скърцането е толкова силно че прави впечатление на минувачите и се обръщат ... досега не съм свалял задната ос, но май натам отива работата ....
И като казвам скърца ... все едно се трие гума в стъкло ...
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5939

Ел. поща
« Отговор #189 -: април 02, 2021, 21:25:21 »

Измих мотора на автомивка със пяна и после водоструйка. След като изсъхна започна да скърца от задното колело като стара селска порта. Скърцането е толкова силно че прави впечатление на минувачите и се обръщат ... досега не съм свалял задната ос, но май натам отива работата ....
И като казвам скърца ... все едно се трие гума в стъкло ...

Ем брат измисл си го със студена вода затова така

Сега ти скърца със зъби,ма утре може и да се разкиха

Защо не си го миеш с маркуч и кофа с препарат и гъба,така няма да съсипеш нищо по него
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3230

« Отговор #190 -: април 02, 2021, 22:00:20 »

Това скърцане да не идва от спирачния апарат?
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #191 -: април 02, 2021, 22:50:39 »

Нее той ... звука е съвсем различен ... а и ми се струва, че идва някак от центъра на колелото ... то гума там къде може да им, а освен във семерингите на колелото, и вътре капачките на лагерите, ама чак пък толкова ...
П.С.
Преди време, така ми скърцаше отпред, и се оказа натикана накриво втулка, на датчика за скоростта, заради която той седи накриво, и семеринга му се опира в колелото ...
« Последна редакция: април 02, 2021, 22:53:27 последно от Kunev » Активен
totomoto
totomoto
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: BUELL
Публикации: 433

Ел. поща
« Отговор #192 -: април 02, 2021, 23:28:56 »

Да беше покарал. До обяд ставаше, аз врътнах към 70км преди са се скапе времето. Да, мотора ми е мръсен (прашен) но не скърца Very Happy Very Happy.
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #193 -: април 03, 2021, 07:23:21 »

Аз от края на втората третина на февруари карам всеки ден ...
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: И след години вторият ми мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.041 секунди с 21 запитвания.