Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: И след години вторият ми мотор
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: И след години вторият ми мотор  (Прочетена 15449 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL-650 V-Strom
Публикации: 817

« Отговор #135 -: февруари 03, 2021, 12:27:33 »

Лед крушките които купих за фара ги подарявам на един приятел. Там кацат обратно тези с нажежаема жичка плюс един ШИМ който ще се ползва за DRL Реализираният клавишен контрол за късите светлини остава. Добавя се нов заради ШИМ-а. В мигача влиза модифицирана от мен крушка на 21 вата, и ще е така докато не намеря оригинални, тогава тези ще ги подаря на някой колега с 1000-ка. Не ми се слагат резистори защото моите са доста скъпи, дори единият вид безиндуктивни е точно 6 пъти по-скъп от реленце на Осрам /Аз позвам релета главно на OMRON/ Ветрозащитата за ръцете вече е готова и предстои монтаж. Никакви ойлери няма да слагам. Както е вървяло вече 16 години, така ще продължава и през следващите 16! Стабилизатор на предницата няма да слагам - ще се движа по асфалт. И трита спирачни апарата, и двете помпи са резервирани и със сменени флуиди и всичко де що е от гума, като се ползват само специални за целта греси. Маркучите са здрави, хубави и покриват всички изисквания, така че остават! Виж в трипътниците не съм надничал, само ги поизпитах за наличие на луфт - никакъв /по схема трябва да са с ролкови лагери/ Водния радиатор е с изправени ламели и монтирана предпазна решетка. Де-що има ключета и букси всичко е прегледано и почистено. Единствен кахър и то характерен за модела беше в предната букса /голямата/ Всичко там е коригирано
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 1100S Boxer Cup SBX , R1200R , R1250GS , K75 , 748R ,
Публикации: 3212

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #136 -: февруари 03, 2021, 12:57:33 »

предната "букса" не е за Модела а е за МАРКАТА  Very Happy  Smile Smile Smile Smile Smile
 Ще ми е интересно да споделиш малко снимки  Surprised все пак да видим какво си направил

*** Разпънката доло не е за Черно а точно за по добро поведение на Асвалт - поинтересувай се и ще разбереш , особено при такива недъгави предници като на DL-а  Very Happy
 и Щото Българина е готов да повярва на какъвто и да е олигофрен който обаче говори на чужд език.......

https://www.stromtrooper.com/threads/fork-brace-do-i-need-one.67708/

".....................imho, the fork brace is more important than crash bars & skid plate.............."
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #137 -: февруари 03, 2021, 13:15:00 »

Интересува ме модела - само него мисля да карам!
На този не правя пълно възстановяване като на предния и не снимам.
Спънка няма да слагам - вече казах! Кандърми не ми трябват. Мотора ще се кара лежерно и ако изпитам нужда - тогава.
Изобщо не ме интересува дали проблема с буксата е само за модела или за цялата марка. Искам да знам само за моя, и то от хора които карат този модел от по-дълго време.
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #138 -: февруари 03, 2021, 13:57:41 »

............и то от хора които карат този модел от по-дълго време.
Е Аз СЛАВА Богу НЕ КАРАМ ТАКОВА ............ но пък поддържам няколко и 650 и 1000....... та не случайно ти отбелязах няколко точки ,ама ти си "Аз знам всичко" и няма нито опасност нито вероятност да разбереш и да чуеш какво ти се говори.
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #139 -: февруари 03, 2021, 14:26:15 »

Е Аз СЛАВА Богу НЕ КАРАМ ТАКОВА ............ но пък поддържам няколко и 650 и 1000....... та не случайно ти отбелязах няколко точки ,ама ти си "Аз знам всичко" и няма нито опасност нито вероятност да разбереш и да чуеш какво ти се говори.

O - съвсем не знам всичко, не знам защо си с това впечатление, но е погрешно. За твое сведение, само за да не си помислиш че съм съвсем "зелен откъснат" ще ти кажа че най малкият двигател по който съм работил е едва 0,5сс а най големия ... не знам дали ще го асимилираш затова ще ти дам такова сравнение: мога да те побера в единия от цилиндрите барабар с мотора ти, и въпреки всичко съм далеч от мисълта че знам всичко ...
любител съм обаче на доста по-малко машини, като тази например: https://youtu.be/q_0xifuTqVA
Там можеш да видиш някои от широко рекламираните днес нови технологии ... а също така и стабилна работа на 80 об/мин на 2.51 мин
« Последна редакция: февруари 03, 2021, 14:32:59 последно от Kunev » Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #140 -: февруари 03, 2021, 14:31:30 »

O - съвсем не знам всичко, не знам защо си с това впечатление, но е погрешно. За твое сведение, само за да не си помислиш че съм съвсем "зелен откъснат" ще ти кажа че най малкият двигател по който съм работил е едва 0,5сс а най големия ... не знам дали ще го асимилираш затова ще ти дам такова сравнение: мога да те побера в единия от цилиндрите барабар с мотора ти, и въпреки всичко съм далеч от мисълта че знам всичко ...

- Е аз в Кораборемнтния само съм се разхождал , не съм правил корабни двигатели....  Surprised
 Отнонсо другото , както някой някъде беше казал - "Говорим на различни езици и явно няма да се разберем"
 PEACE & be Happy !
Активен
BGdaredevil
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ600 51J
Публикации: 132

Ел. поща
« Отговор #141 -: февруари 03, 2021, 15:55:54 »

Не искам да вземам страна но не разбирам спора...
KokoVmaxa се опитва да даде съвет, тръгнахме от едни лед или не крушки за мигач и станаха някакви корабни двигатели...
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #142 -: февруари 03, 2021, 16:18:01 »

Спор няма. Поне аз не споря - просто споделям ... човечето с пуканките е много яко ...

Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F900XR 2021
Публикации: 840

Ел. поща
« Отговор #143 -: февруари 03, 2021, 16:18:40 »

Колегата Kunev искал да слага 32 цилиндров корабен двигател, че му се струва, че не върявл мотора.
Koko му казва да тури един ойлер, че иначе няма да е евро 13 и ще дими много.
Kunev спори, че за да си евро 13 ти трябва ЛЕД фар и задълже да е с реле на osraН.
Коко не е съгласен с това изказване и затова си поръчва ЛЕД фар, който самозавива.

В крайна сметка мисля, че хората разбраха че не ставало въпрос за компютри, а за компоти!
Активен
BGdaredevil
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ600 51J
Публикации: 132

Ел. поща
« Отговор #144 -: февруари 03, 2021, 16:27:17 »

Колегата Kunev искал да слага 32 цилиндров корабен двигател, че му се струва, че не върявл мотора.
Kunev спори, че за да си евро 13 ти трябва ЛЕД фар и задълже да е с реле на osraН.
Коко не е съгласен с това изказване и затова си поръчва ЛЕД фар, който самозавива.

В крайна сметка мисля, че хората разбраха че не ставало въпрос за компютри, а за компоти!
Smile Браво колега 6+ Smile rulez1
Активен
dambatamoto
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Bmw r1150gs,yamaha wr 400
Публикации: 146

Ел. поща
« Отговор #145 -: февруари 03, 2021, 17:33:29 »

Колега,май трябва да се намесил с пояснения в още няколко теми Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3769

« Отговор #146 -: февруари 03, 2021, 20:07:02 »

Ми човекът знае какво знае и какво може и си има собствен вкус и разбиране японски части ли да влага в неговия си мотор или китайски.

П.П.
Предвижда се увеличаване на глобите за димящи двигатели. Онзи от клипчето по-горе няма никакъв шанс Smile Smile Smile
Активен
Esper
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 2690

Сутрин бира и ракия - край няма мойта простотия!

7183168
Ел. поща
« Отговор #147 -: февруари 04, 2021, 06:48:03 »

Това беше силно, аферим!

rulez1 rulez1 rulez1
Активен
Serpentine
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki
Публикации: 462

« Отговор #148 -: февруари 04, 2021, 12:50:04 »

Колега,май трябва да се намесил с пояснения в още няколко теми Smile
Чакам с нетърпение  Smile Smile
Активен
SimoSV
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Сузуки ДР 250 КТМ Duke 125 Suzuki SV 650
Публикации: 110

Ел. поща
« Отговор #149 -: февруари 05, 2021, 08:59:16 »

Там кацат обратно тези с нажежаема жичка плюс един ШИМ който ще се ползва за DRL

Споделям практически опит. ШИМ и халогенната лампа се оказаха несъвместими при мен. На колата , ама то същото. Обяснявам - при по ниската температура на жичката, не се изпълнява коректно цикъла за въстановяване на  изпарения волфрам. Резултата е силно потъмняване на стъклената част над жичката. Това при два автомобила. И сега съм с фарове на макс и през деня. Излиза по-евтино Very Happy
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: И след години вторият ми мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.054 секунди с 21 запитвания.