Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: И след години вторият ми мотор
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: И след години вторият ми мотор  (Прочетена 14416 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL-650 V-Strom
Публикации: 760

« Отговор #120 -: февруари 01, 2021, 11:11:31 »

Реших въпроса с цокъла и докато съм на тема "електрики" реших да ставам и аз модерен, и вчера монтирах LED крушки на фаровете и габаритите. В мигачите оставих както си е оригинално - с нажежаема жичка.
Голямо бе учудването ми когато при активиране мигачите взеха да мигат учестено, все едно че има някоя изгоряла крушка. Не мога да намеря читава схема на електрическата инсталация. Въпроса е дали това може да е от LED-а като по принцип не би следвало да има връзка ... изградих си прекъсване само на късите светлини през реле за да не ми дърпат от акумулатора докато стартирам мотора /индукторната част на релето "храня" от линията на габарита/ И да ви кажа ефекта е много добър.
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F900XR 2021
Публикации: 794

Ел. поща
« Отговор #121 -: февруари 01, 2021, 11:53:22 »

Ами най-лесно ще провериш дали е от ЛЕД-а ако върнеш старите крушки.
Иначе има в нета разни ел. схеми ако се разровиш:
Дълги:
https://www.stromtrooper.com/threads/need-wiring-diagram-and-or-help.211546/#lg=thread-211546&slide=0
Къси:
https://www.stromtrooper.com/threads/need-wiring-diagram-and-or-help.211546/#lg=thread-211546&slide=1

или пишеш в търсачката suzuki v strom 650 headlight electrical diagram
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #122 -: февруари 02, 2021, 12:05:38 »

... гледай какъв "заспал Ганю" съм само ... ами нали взех мотора с монтирани предни афтърмаркет мигачи тип "младеж на пистарка" и ги смених със Стром-ови но от 1000-ка /понеже не намерих за 650-ка/ а там крушката е 10 вата ... в книжката на моя пише Лампи за пътепоказатели 4 Х 21 вата ... сега понеже не намирам мигачи за моя, или ще пробвам да завра някак си 21 ватова крушка /в същия цокъл/ без да увреждам самите мигачи, или ще видя дали да не монтирам някъде на подходящо място /това пък къде е съвсем не знам/ още някакви мигала от по 10 вата, или и аз не знам вече каква читава идея ще ме споходи ...  Very Happy
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3571

« Отговор #123 -: февруари 02, 2021, 14:32:52 »

Ако добавиш някое съпротивление, няма ли да ти свърши работа без излишни напъвания по мигачите Surprised
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 1100S Boxer Cup
Публикации: 3144

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #124 -: февруари 02, 2021, 14:54:31 »

Ако добавиш някое съпротивление, няма ли да ти свърши работа без излишни напъвания по мигачите Surprised
........... дам , ама ся трябва някой да му даде инфо какви Резета трябват точно....... коя марка ........ колко ше изкарат........
 най ще да е лесно просто да си монтира едно елементарно ЕЛЕ'ТРО'НУ Реле за Диодни и после вече си хака кви му е на душъ  Surprised Surprised

*** При тъпите "Европейци" тоя Азиатски дерт се решава с няколко клика на мишката  Very Happy  Surprised
« Последна редакция: февруари 02, 2021, 14:56:26 последно от KokoVmaxa » Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3196

« Отговор #125 -: февруари 02, 2021, 15:36:55 »

... гледай какъв "заспал Ганю" съм само ... ами нали взех мотора с монтирани предни афтърмаркет мигачи тип "младеж на пистарка" и ги смених със Стром-ови но от 1000-ка /понеже не намерих за 650-ка/ а там крушката е 10 вата ... в книжката на моя пише Лампи за пътепоказатели 4 Х 21 вата ... сега понеже не намирам мигачи за моя, или ще пробвам да завра някак си 21 ватова крушка /в същия цокъл/ без да увреждам самите мигачи, или ще видя дали да не монтирам някъде на подходящо място /това пък къде е съвсем не знам/ още някакви мигала от по 10 вата, или и аз не знам вече каква читава идея ще ме споходи ...  Very Happy

Няма как на Строма 1000 мигача му да е с 10W крушка. Това е някаква реплика.
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #126 -: февруари 02, 2021, 15:55:55 »

Това ми е най-лесно, ама е малко брутално, и не бих го направил.

........... дам , ама ся трябва някой да му даде инфо какви Резета трябват точно....... коя марка ........ колко ше изкарат........
 най ще да е лесно просто да си монтира едно елементарно ЕЛЕ'ТРО'НУ Реле за Диодни и после вече си хака кви му е на душъ  Surprised Surprised

*** При тъпите "Европейци" тоя Азиатски дерт се решава с няколко клика на мишката  Very Happy  Surprised

Точно такава простотия няма как да направя.

Няма как на Строма 1000 мигача му да е с 10W крушка. Това е някаква реплика.

От къде да знам, на него пише Сузуки ... втора употреба от мотоморга ... на външен вид са като на 1000-ка, а и гарантират че са сваляни от него, едни такива по-заоблени, а и на рефлектора си пише 10 вата ...
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3196

« Отговор #127 -: февруари 02, 2021, 16:08:50 »

Мотора няма как да е излезнал с 10W мигачи. Може да са свалени от VStrom, но не са оригиналните.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3571

« Отговор #128 -: февруари 02, 2021, 16:26:58 »

Много народ лъже релетата, че са с нормални крушки, когато са им сложили диодни, именно с резистори. Правиш скрит монтаж, слагаш му термошлаух отгоре...Кое му е бруталното Surprised
Другият вариант е да му сложиш навсякъде диодни мигачи с реле за такива и всичко ще си е като заводско изпълнение.
Или пък си търсиш оригинални мигачи.
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #129 -: февруари 02, 2021, 16:34:08 »

Не съм престанал да търся оригинални, просто в момента няма ... не искам да свалям работещо реле.
Трябва да видя каква стойност са резисторите за случая и да купя два, че не ми се слагат от тези които ползвам понеже са много скъпи.
« Последна редакция: февруари 02, 2021, 16:37:02 последно от Kunev » Активен
rumensat
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF250
Публикации: 19

WWW Ел. поща
« Отговор #130 -: февруари 02, 2021, 16:41:20 »

смени релето за мигачите с електронно с две клеми
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #131 -: февруари 03, 2021, 09:14:01 »

Точно такава простотия няма как да направя.
Точн това ти е ЕДИНСТВЕНАТА Правилна Опция - едно Реле на OSRAM и си свиркаш  Very Happy щото по тоя DL най-малкия дерт ти е дали релето ти е оригинално
 Лично аз на Момента бих монтирал - Диодни Мигачи и Диоден стоп (то май няма читаво изглеждащ за тоя мотор ама........не съм се ровил) а във Фара със сигурност бих Сложил ЛЕД крушки , тоя мотор е толко тъп горкия , че можеш да си слагаш и правиш квото искаш , и всяко едно нещо което подобриш след време ще му се радваш , че си го направил когато е трябвало  Very Happy
 ако беше по CAN тогава вече щеше да имаш филм , но в твоя случай Преминаването на ЛЕД е почти безпроблемно и със сигурност МНООООГО Препоръчително , ако искаш да запазиш оригиналната визия на мигача -> посети АлиЕкспрес има 1:1 мигачи като оригиналните ти , но Диодни , най-вероятно има и Диоден стоп.

Намери си читав истински "Ойлер" за веригата му
 Намери си "разпънка" за ботушите доло над калник
 Сервизирай Спирачните апарати и най-вече обърни внимание на "шейната" им
 Смени Предните маркучи със Тефлонови с метална оплетка(дет им викат спортни)
 Не помня 650-то горе на Тройниците дали беше на Конусни - провери ги и ако не са Конуси ги подмени.
 Датчика на Съединителя дето е в конзолата на лостчето горе - го свали , почисти и напръскай с консервационен спрей за да не оксидира , че от там можеш да береш ЗВЕРСКИ Ядове !
 Имаш и поне още един чувал неща да направиш по тоя мотор , ам ако има нещо питай - знам ,че много разбираш , ама хората с Питане до Цариград стигат
Активен
stan4o_12
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 2150

« Отговор #132 -: февруари 03, 2021, 09:54:07 »

Коко, няма смисъл.  Surprised
Споменах за ойлера и алито по-назад ама човека решава къде да си дава парите.
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #133 -: февруари 03, 2021, 11:16:54 »

Коко, няма смисъл.  Surprised
Споменах за ойлера и алито по-назад ама човека решава къде да си дава парите.
Верно забравих на кого се опитвам да каже нещо................

*** какъв фар си купих на БавКата - Диоден с Корнеринг и ъгъл....... направо нямам нерви  Smile Smile , чакам да дойде със търпение на 6 годишно дете - да видя за ко изръсих 800 Гущера  Smile Smile обачр имайки предвид до сега каква е била разликата на моторите когато им се сложи Диод ......... смятам , че ще има ефекта УАУ  Surprised
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F900XR 2021
Публикации: 794

Ел. поща
« Отговор #134 -: февруари 03, 2021, 11:39:12 »

Откъм осветеност просто няма база за сравнение, обаче "завиващия" фар е пълна лъжа и измама.

Имах възможността да сравнява "завиващите" фарове на 900ХР-а с простия диоден фар на жената на дюк-а ... ми в завоя дори фара на дюк-а осветяваше по-добре.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: И след години вторият ми мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.05 секунди с 20 запитвания.