Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 79 80 [81]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мото новини  (Прочетена 222903 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 6013

Ел. поща
« Отговор #1200 -: април 27, 2021, 22:15:05 »

За 2 години съм и еб@л мамата отвътре и кво се случва с черупката изобщо не ме вълнува

Но все пак мисля,че си стареят и отвън

Едната от старите ми каски,при едно местене в нас я изпуснах и и замина спойлерчето.А като по-млада колко пъти съм я свалял с шут от мотора и без някакви видими щети по нея Surprised
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6784

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #1201 -: май 13, 2021, 21:34:40 »

https://dcnews.bg/rokeri-i-politsai-izpisaha-figura-izobrazyavashta-sardechen-ritam-s-motorite-si-video/

"Рокери и полицаи изписаха фигура, изобразяваща сърдечен ритъм с моторите си (ВИДЕО)"
Активен
stan4o_12
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 2139

« Отговор #1202 -: май 13, 2021, 23:33:27 »

Абе в крайна сметка да няма да живеем вечно с тия каски. Да изкара 2-3 години без да се разпадне за мен е достатъчно.
Прав си, а някой се разпадат и за по-малко.
Не ми се пишеше и тн ама НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ТАКИВА ЛЕГЕНИ AGV!!!
  Лично аз един лев няма да дам към тази фирма повече.
Не успях да я махна и я подкарахме, е Тоз боклук пада на всяко излизане, честно.
То от седалки, от къде ли не и всеки път поражения Аама видими като след години употреба.
За сведение каската е чисто нова.
Ааа, цената се доближава до X lite.
Ако ще и вале роси да дойде да ми разправя колко са "прекрасни" agv, бах го у легена!!!
Ако Оги реши да премести тва в оная тема за каските, ако не да си седи...
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004 BMW F900XR
Публикации: 749

Ел. поща
« Отговор #1203 -: юни 04, 2021, 08:03:53 »

https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/664729

Колеги имайте го предвид!
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3375

« Отговор #1204 -: юни 04, 2021, 11:53:52 »

Тези обаче са страшни професионалисти. Нито снимката, нито видеото са от описвания случай hummer Пътя го разчистват в момента.

Това има пряко отношение към темата на Владич, защото в ремонта на този път се наляха огромни пари, а най-важното - да се спрат подобни свлачища, не беше направено. Ако не бяха окрали парите, можеше да обезопасят потенциалните свлачища или срутища така, че да не затварят пътя през няколко месеца.
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07'
Публикации: 3808

« Отговор #1205 -: юни 04, 2021, 13:44:03 »

Там терена е такъв, че няма как да не се случват тези срутвания! Няма как да се подсигури! Или трябва да го направят във вид на тунели на опасните места и срутванията да не го затварят или пък да правят огромни 'поляни' пред местата, където може да се срути и така пак да има къде да пада скалата без да затваря пътя! При всички положения е доста трудно начинание! А, че е изкрадена пара, то е ясно! Все пак обитаваме България...
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1206 -: юни 04, 2021, 19:46:04 »

Ми не. Ако си минавал през Витиня по АМ "Хемус", сигурно си обръщал внимание как е подсигурен склонът между два от тунелите. Бетониран е до там, докъдето е нужно, и са набити в скалата укрепващи железа. Не знам как се наричат технически в строителството. Обаче това е правено далеч преди да дойдат крадльовците. В отсечката Кричим - Девин се вдигнаха бетонни огради покрай пътя, с различна височина, които са крайно неодстатъчни да осигурят склона против срутване на скална маса. Мога да се обзаложа, че ще има несъответствие между това, което е по проект и това, което се намира там след приключване на ремонта на пътя. Е, има вариант проектът да е правен от от някой тройкаджия, а не от истински специалист. Но пък тогава ще ми е интересно какво е платено за изготвянето му.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс, R 1100 GS, и сега BMW G 650 GS Sertao.
Публикации: 1670

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #1207 -: юни 04, 2021, 20:16:58 »

Да. Така се прави. Откосите се правят по-полегати, в тях се набиват анкери и после всичко се полива с рядък бетон. Само, че това е малко по-скъпо и почти вечно...  Very Happy Много по-евтино е откосът да е по-отвесен и завит с предпазна мрежа. Само, че тогава продължава непрекъснато да се свличат камъните под мрежата, до момента, в който я скъсат и смачкат камъните въпросната мрежа, и всичко изтече на пътя. И тогава разчистват и друга фирма, (или пък, пак същата) опъва други мрежи, до следващото по-голямо свличане. Така винаги веселбата е пълна, винаги има работа и държавата все плаща, вместо да ги вкара в затвора тия строители, а също и тия, които са длъжни да упражняват контрола върху това строителство още по време на самият строеж и при приемането на тоя обект. Very Happy
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1208 -: юни 04, 2021, 20:50:27 »

Същото е и със строежа на прехвалените магистрали в последно време - https://topnovini.bg/novini/875490-noviyat-shef-na-api-otkri-nerednosti-pri-remonta-na-magistralite-trakiya-i-maritsa
Активен
totomoto
totomoto
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: BUELL
Публикации: 451

Ел. поща
« Отговор #1209 -: юни 07, 2021, 17:55:54 »

Ми не. Ако си минавал през Витиня по АМ "Хемус", сигурно си обръщал внимание как е подсигурен склонът между два от тунелите. Бетониран е до там, докъдето е нужно, и са набити в скалата укрепващи железа. Не знам как се наричат технически в строителството. Обаче това е правено далеч преди да дойдат крадльовците. В отсечката Кричим - Девин се вдигнаха бетонни огради покрай пътя, с различна височина, които са крайно неодстатъчни да осигурят склона против срутване на скална маса. Мога да се обзаложа, че ще има несъответствие между това, което е по проект и това, което се намира там след приключване на ремонта на пътя. Е, има вариант проектът да е правен от от някой тройкаджия, а не от истински специалист. Но пък тогава ще ми е интересно какво е платено за изготвянето му.

Това на Хемус падна цялото преди няколко години, нали знаеш?
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1210 -: юни 07, 2021, 20:35:31 »

Нямам спомен, явно съм го пропуснал като събитие. Ама сега си е пак там, струва ми се. Ако е падало, значи пак някой си е оставил ръцете. Въпросът е как трябва да се прави по принцип. Щото скалите по пътя Кричим - Девин не са укрепени както трябва по принцип. Там вдигнаха стени, за да не падат камъни на пътя както беше преди ремонта. Само че пространството зад стените се запълни бързо с камъни и вече започнаха да се сипят по пътя. А докато все още беше чиста отсечката, много момчета си я заплюха да въртят завойчета там. Вече започва да става опасно, защото камъните в повечето случаи се сипят насред завоите.
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004 BMW F900XR
Публикации: 749

Ел. поща
« Отговор #1211 -: юни 08, 2021, 08:34:05 »

Ето го резултата от едно сипене на камъни ;).
Между другото колегата да не бърка "Струма" с "Хемус", защото за последните 3 години на "Струма" преди 2рия тунел посока Перник ската се срутваеш и цялото платно за София се затваряше.
В началото на сезона гледах опъваха мрежи по Искърското дефиле.
Активен
Страници: 1 ... 79 80 [81]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Мото новини

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.157 секунди с 20 запитвания.