Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: резонанс Yamaha xj600 92'
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: резонанс Yamaha xj600 92'  (Прочетена 342 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dandy
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: ex: simson suhl;balkan 50;minsk 125;yamaha fzr400;yamaha R1;suzuki GSXR750;карпати;suzuki bandit 600 now: Balkan 250;yamaha xj 600 diversion
Публикации: 365

Ел. поща
« -: юни 08, 2021, 14:07:29 »

Здравейте, преди малко за втори път в живота ми на две колела усетих тези неприятни мятания на кормилото и имам питане относно проблема. Конкретно за ситуацията на пазарджишко шосе малко преди девети километър по новият асфалт на прав път с малко над 80км/ч отпуснах кормилото да усетя мотора как се държи...е усетих го  Smile Кормилото взе да се мята наляво-надясно в следствие на някакъв резонанс по неясна причина. Веднага хванах здраво кормилото и с газта го овладях, но взе да ме човърка това ще се повтори ли. Минах едно разстояние и пак със същата скорост отпуснах двете ръце, при което се получи аналогична ситуация. В движение мотора не тресе, няма вибрации в кормилото, в завой си се държи нормално за конструкцията...проверих на първата бензиностанция и налягането на гумите. Много хора се оплакват, че усещат някакви подскачания по този нов асфалт с колите докато карат. На мотора не усещам никакви клатушкания, с меко окачване си е по-природа. Демфер не съм имал до сега на нито един личен мотор, но и не съм имал подобни проблеми при отпускане на кормилото с останалите мотори.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2642

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #1 -: юни 08, 2021, 14:41:01 »

Тоя модел има цял раздел за него.
Там е описан резонанса.
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 1100S Boxer Cup
Публикации: 3084

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: юни 08, 2021, 15:38:13 »

Резонанс като резонанс , не се появява при върната газ с 80 а при ускорение и то с мнооого по-висока скорост при смяна на предавка на не много добра настилка ;)
  Тук по скоро говорим за проблем с презавиване заради рейк , проблем с крива гума .......... проблем с поведение при даден тип настилка/повърхност.... но ако е резонанс повярвай ми няма да стиснеш кормилото и да го овладееш  Very Happy
 Един единствен път ми е правило резонанс и научих по трудният начин как се "хваща" просто когато ми смаза двете длани/китки в резервоара - пълен ляв пълен десен с 200-210 и изпуснах кормилото ......и мотора след 2 сек си беше изпънал линията и нямаше никакви драми , и тогава и демпфер монтирах веднага естествено , от тогава , мотор опита ли се да влиза в резонанс , просто подпираш леко кормилото отзад , като не се опитваш ти да го  контролираш  Surprised
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3 -: юни 08, 2021, 15:47:33 »

На тоя мотор се проявява при 60-80км/ч, когато пуснеш кормилото. Не е страшен, усилва се бавно постепенно. Дори една ръчичка да сложиш на кормилото - всичко спира.
Ето ти темата:
http://www.motoforum.bg/index.php/topic,50008.msg507394.html
3-5 страница
« Последна редакция: юни 08, 2021, 15:51:05 последно от Skywlak » Активен
phoenix
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Готин
Публикации: 3375

« Отговор #4 -: юни 08, 2021, 15:47:55 »

Ами пробвай го на път, който не е правен от фирмите на бацето. Ако и там прави така, можеш да си почти сигурен, че и в мотора ти има причина. Иначе новите пътища в последно време са резониращи заради некадърното им изпълнение.
Активен
dandy
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: ex: simson suhl;balkan 50;minsk 125;yamaha fzr400;yamaha R1;suzuki GSXR750;карпати;suzuki bandit 600 now: Balkan 250;yamaha xj 600 diversion

Ел. поща
« Отговор #5 -: юни 08, 2021, 15:58:28 »

Ще го опитам на друг асфалтов път дали ще се прояви, но определено е при скорост под 100км/ч в моят случай. Преди ми се е случвало на GSX-R един единствен път при загуба на контакт с пътната настилка на предната гума при ускорение...но никога на нито един от моторите при каране "без ръце" дори и архаичният балкан 250 си върви нормално. Ще потърся информация конкретно за модела, както посъветва колегата. Ако е конструктивно такъв да не се занимавам и да си карам  Surprised
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: юни 08, 2021, 16:01:29 »

Преди ми се е случвало на GSX-R един единствен път при загуба на контакт с пътната настилка на предната гума при ускорение...
Именно - това е било Резонанса  Very Happy
Активен
dandy
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: юни 08, 2021, 16:02:47 »

На тоя мотор се проявява при 60-80км/ч, когато пуснеш кормилото. Не е страшен, усилва се бавно постепенно. Дори една ръчичка да сложиш на кормилото - всичко спира.
Ето ти темата:
http://www.motoforum.bg/index.php/topic,50008.msg507394.html
3-5 страница

Благодаря, ще прегледам темата с интерес. Сега коментирах с колегата, кара фазер 600 05' и той е забелязал подобно поведение в неговият мотор.
 За пътищата, болна тема...вадя си хляба в този бранш с рецепти за асфалтовите смеси и качествен контрол.
Активен
phoenix
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Готин
Публикации: 3375

« Отговор #8 -: юни 08, 2021, 18:24:07 »

Ще се въздържа.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: юни 08, 2021, 20:16:58 »

Ще се въздържа.
Хайде бе човек, изпусни се,
Един хубав човек, не трябва да задържа нищо лошо в себе си Very Happy

п.п: Наздраве Иво, оправи ли големия мотор ?
Активен
mikluho
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha V-max 1200
Публикации: 460

Vmax owner

« Отговор #10 -: юни 08, 2021, 21:00:17 »

Резонанс като резонанс , не се появява при върната газ с 80 а при ускорение и то с мнооого по-висока скорост при смяна на предавка на не много добра настилка ;)

Амиииииии,
в ЛИДЛ количката не дига 80!

Резонанс ме е блъскал с падане при под 40 км/ч с крос.

Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: юни 08, 2021, 21:19:12 »

.......ми де да знам ама да речем нещо те такова имам аз в предвид Surprised

https://www.youtube.com/watch?v=zfgZQuQCEVQ&ab_channel=DanielGarciaDanielGarcia

и тук нещо като разяснение и обяснение що е то и защо го има........
 https://www.youtube.com/watch?v=NsGHbK8McDk&ab_channel=SquidTipsSquidTips

и пак стигаме до момента - окачване .........състояние .............и т.н.
« Последна редакция: юни 08, 2021, 21:25:22 последно от KokoVmaxa » Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #12 -: юни 08, 2021, 21:29:48 »

Аз съм имал такъв мотор и вибрацията си я има. Ако не я погасиш навреме заприличва на резонанса от клипчетата.
Правил съм си експерименти при различни обороти. Има си я. Има я и при чисто нови гуми.
Относно окачването - да кекаво е.
Вибрацията която има тоя мотор не е нищо страшно. Един от най-хубавите ми спомени са именно с тоя мотор.
Както те посъветваха, провери си гумата, лагерите, пробвай на друг път и се радвай на моторетката - тя разкошна!
Активен
Zepp44
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 65

« Отговор #13 -: юни 08, 2021, 21:39:15 »

Преди години имах ендуро и след дълго чудене и маене се оказа, че проблема с резонанса при определена скорост идваше от топ касата, махнех ли я мотора направо спеше.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3264

Ел. поща
« Отговор #14 -: юни 09, 2021, 05:08:40 »

На тоя мотор, резонанса е около 4000об
Дори и в англоговорящите групи се описва като характеристика за мотора - и за S, и за N серията;
Лекуват го с предница от fzr или модове в коловете

https://diversionclub.proboards.com/thread/14952/vibes-vibration-4000rpm

https://www.xjrider.com/viewtopic.php?t=7244  - те тоя форум е перфектен за xj - има буквслно всичко ;)

Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: резонанс Yamaha xj600 92'

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.053 секунди с 21 запитвания.