Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: За собствениците и приятелите на марката БАЛКАН
Страници: [1] 2 3 ... 21   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: За собствениците и приятелите на марката БАЛКАН  (Прочетена 42387 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
G.M.Georgiev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Balkan 50, ИЖ 49, ИЖ Юпитер 2, Балкан М1 х 2, Балкан М2, М67-36 милицейский
Публикации: 664

Ел. поща
« -: февруари 07, 2015, 19:38:40 »

Скъпи Колеги,

За мотоциклетите, мотопедите и велосипедите БАЛКАН има писанио много, но още много има да се изпише.
Идеята ми е цялата информация да се централизира в една тема, което ще опрости много търсенето  Very Happy

Аз започвам със споделянето на цялата литература, която имам по темата - http://dox.bg/files/dw?a=8040988096

Също така и снимки на Балкани, които не се срещат по улиците:

Поздрави  Mad
Активен
stanislav vasilev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан МК50-3 2Ю25 и ЧЗ 175 Спорт
Публикации: 1080

няма лоши машини-само лоши стопани

Ел. поща
« Отговор #1 -: февруари 07, 2015, 19:58:34 »

Браво за хубавата тема. Very HappyИ аз като собственик на две Балкан 50 мога ли да участвам?Благодаря предварително. Smile
Активен
G.M.Georgiev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Balkan 50, ИЖ 49, ИЖ Юпитер 2, Балкан М1 х 2, Балкан М2, М67-36 милицейский

Ел. поща
« Отговор #2 -: февруари 07, 2015, 20:08:12 »

И аз като собственик на две Балкан 50 мога ли да участвам?
Дори ПРИЯТЕЛИ (не собственици) на матрката са добре дошли  Very Happy

Ти с две машини ехеееее..... Very Happy
Активен
xyligan_s_balkan
Мирослав Стефанов
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан 250 М1, М2, С2, Балкан 75, Балкан 50 МП1 Люлин, МПС, МПМ, Jawa Babeta
Публикации: 1425

Ел. поща
« Отговор #3 -: февруари 07, 2015, 20:38:46 »

Ай здравейте и от мен. Аз също имам доста техническа литература и вече 11 годишен опит с Балкан 250, а от по-скоро и с малките му братчета 50 и 75. Ще се радвам да ги споделя с вас, за да поддържаме жив интересът към единствената марка двуколесни МПС произвеждани серийно у нас. Smile
Активен
G.M.Georgiev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: февруари 07, 2015, 20:47:44 »

Ай здравейте и от мен. Аз също имам доста техническа литература и вече 11 годишен опит с Балкан 250, а от по-скоро и с малките му братчета 50 и 75. Ще се радвам да ги споделя с вас, за да поддържаме жив интересът към единствената марка двуколесни МПС произвеждани серийно у нас. Smile

Само така Миро  Mad
Активен
filipon
Филип Кафеджиев
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: БАЛКАН:ЛЮЛИН МП2 ; БАЛКАН:МПС; БАЛКАН:МПМ; БАЛКАН:2Ю25; БАЛКАН:МК-3; БАЛКАН:М 75; БАЛКАН:М1; БАЛКАН:М2; БАЛКАН:С2; ИФА-РТ 125/1; МЗ 175/1ЕС; МЗ 175/2ЕС; СИМСОН:СР2E; СИМСОН:КР; СИМСОН:СТАР; СИМСОН СР2:Cafe Racer; ИЖ ПЛАНЕТА 2; ЯВА 50-ТИП 20; ЯВА-ЧЗ 250 353/04(1958); КАРПАТИ; РИГА 13; РИГА МИНИ 26; ЗИФ 77 И СКУТЕР ЗА КАПАК!
Публикации: 307

Джиткам си с Балкан М1!!!Бавно и за кеф на душата!

WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: февруари 08, 2015, 08:46:29 »

Здравеите приятели(колеги), аз също съм насреща с каквото мога също ,ще помагам,поздрави на всички запалени на нашата  марка Балкан !!! Very Happy Mad
Активен
miroslav989
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: MZ ts 150, ИЖ 49, ИЖ 56, Ковровец, К 58, АВО
Публикации: 69

Ел. поща
« Отговор #6 -: февруари 08, 2015, 20:13:12 »

Здравейте колеги, много се радвам за темата ако може ще участвам, Фен и собственик съм на Балкан.
Активен
vanko_2
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Pannonia 250 TLT 1957
Публикации: 282

Ел. поща
« Отговор #7 -: февруари 09, 2015, 07:33:15 »

Най-накрая и темичка за Балкан, все пак е нашата гордост. Като бивш собственик на 3 балкана, един 250 и две по 50, мога да кажа, че имам много приятни спомени от машините. Тъй като и аз се опитвам да развия моята тема за Панония ще се радвам, ако и вие успеете да синтезирате информация и снимки. Ако и колегите с ИЖ-ове и Яви направят същото, може да си спретнем една Енциклопедия на СОЦ мотоциклетите от МОТО ЗОНЕ БГ   Smile. Поздрави!
Активен
G.M.Georgiev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #8 -: февруари 09, 2015, 11:56:53 »

Mad
Най-накрая и темичка за Балкан, все пак е нашата гордост. Като бивш собственик на 3 балкана, един 250 и две по 50, мога да кажа, че имам много приятни спомени от машините. Тъй като и аз се опитвам да развия моята тема за Панония ще се радвам, ако и вие успеете да синтезирате информация и снимки. Ако и колегите с ИЖ-ове и Яви направят същото, може да си спретнем една Енциклопедия на СОЦ мотоциклетите от МОТО ЗОНЕ БГ   Smile. Поздрави!
Активен
ivan_j
Ivan_J's Garage www.ivan-j.ga
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DR650SE, Honda XR250 Baja, Балкан 250, Балкан МПС, NSU OSL 251, Horex Regina 400, Lambretta Li150 s.1
Публикации: 2885

От кал да си, Иван да си!

« Отговор #9 -: февруари 09, 2015, 16:17:00 »

Току-що говорих с българин, емигрант в САЩ.
Проявява интерес към Балкан и е проучил историята на мотоциклетите, внесени там през 60-те години.
Ето накратко разказът му:
"През 60-те години детройтски дилър на мотоциклети вижда нашият С2 и се влюбва във визията му. Осъществява контакт със завода и поръчва 50бр на невероятно ниска за тяхните стандарти цена.
Внася ги в САЩ и преди да получи права за регистрацията им, от правителството спускат заповед мотоциклетите да бъдат претопени за скрап, защото идват от комунистическа страна. Разбира се, не всички са претопени, засега са открити 4бр. Всичките са чисто нови, но са в различен стадий на разпадане."
Не забравяйте, че тогава студената война и страха от комунизма е бил в разгара си, няма нищо учудващо в реакцията на правителството.

По-нататък още интересни детайли от историята на мотоциклетостроенето ни.
Активен
G.M.Georgiev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10 -: февруари 09, 2015, 18:00:02 »

Много интересна ицтория, чакаме продължението..

Аз съм учуден, че изобщо балканите са стигнали до Щатите. Първо наще са допуснали да изпратим нещо на врага и самите америцанци са вкарали някаква техника от комунистическа страна  Surprised

Дали този дилър е жив? Може да се навие да му звъннем по скайпа или нещо подобно............
Активен
gob4o
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан
Публикации: 1

« Отговор #11 -: февруари 10, 2015, 10:24:23 »

Здравейте колеги и фенове на българските машини БАЛКАН. Хубаво е да има такава тема която да развием и обогатим знанията си за тези мотори. Аз ще споделя стикери, за балкан 50, направени по оригиналните в реални размери. Изпринтени върху PVC фолио ще са добър заместител. Very Happy

« Последна редакция: февруари 10, 2015, 10:35:24 последно от gob4o » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3485

Ел. поща
« Отговор #12 -: февруари 10, 2015, 19:55:42 »

Много интересна ицтория, чакаме продължението..

Аз съм учуден, че изобщо балканите са стигнали до Щатите. Първо наще са допуснали да изпратим нещо на врага и самите америцанци са вкарали някаква техника от комунистическа страна  Surprised

Дали този дилър е жив? Може да се навие да му звъннем по скайпа или нещо подобно............
а представяш ли си от наша страна кво чудене и маяне е имало за тази пратка.сигурно от кгб са им инсталирали поне микрофон или минибомба в седалката.да ева и политиците изгнили и нашите и хамериканските.и аз да се запиша за темата,все пак балкана на дядо ми ми е запалил страста по моторите.мисля да вкарам един в италия да прославя нашия Българси мотор.
Активен
stanislav vasilev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан МК50-3 2Ю25 и ЧЗ 175 Спорт
Публикации: 1080

няма лоши машини-само лоши стопани

Ел. поща
« Отговор #13 -: февруари 10, 2015, 22:26:09 »

И не забравяй да го върнеш обратно в България Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3485

Ел. поща
« Отговор #14 -: февруари 11, 2015, 00:12:50 »

+*+-Ч1
И не забравяй да го върнеш обратно в България Very Happy
мечтата е един балкан като от първата снимка и да си го докарам на самоход.дай боже да е тази година.а за връщане на мотора в бг,като се върна и аз тогава и той.
-
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 21   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: За собствениците и приятелите на марката БАЛКАН

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.143 секунди с 20 запитвания.