Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 52   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб  (Прочетена 118003 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
IwanTT
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 963

« Отговор #450 -: декември 18, 2015, 14:58:08 »

Тази стойка не става за Хорнет 900, защото оста на шарнира на задната вилка, няма отвор. Освен това  тази ос е "захлупена" с едни пластмасови тапи. Ако ги махаш за всяко вдигане, ще се разшлякат, а и в допълнение, това трябва да направиш специални накрайници.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650/ИЖ Планета 5 06'
Публикации: 2907

И дай вам Бог, того вдвойне, чего желаете вы мне

« Отговор #451 -: декември 18, 2015, 17:36:40 »

Аз си купих универсална стойка, става и за отзад, сменят се накрайници и става и за отпред. Доста съм доволен.
Активен
alex22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: mz etz 150 // honda hornet 600f3
Публикации: 130

« Отговор #452 -: декември 19, 2015, 00:30:41 »

Тази стойка не става за Хорнет 900, защото оста на шарнира на задната вилка, няма отвор. Освен това  тази ос е "захлупена" с едни пластмасови тапи. Ако ги махаш за всяко вдигане, ще се разшлякат, а и в допълнение, това трябва да направиш специални накрайници.

Да вярно няма отвор, но има гайки.При 600 няма тези тапи и за това проблема го реших като заложих "камъни", не си спомням размера, съответстващи на гайката и болта набити в метални втулки.Притягаш и нямаш никакъв проблем с какъвто и да е ремонт.Оригинално го дават да се връзва за задните степенки към стойката за да стои изцяло във въздуха, но аз го подпирам или на краш тапите или на колекторите.

за момента нямам по подробни снимки, но ако някой прояви интерес да си я направи, няма проблем да направя други.
Активен
danmaxi
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda hornet 900
Публикации: 10

Ел. поща
« Отговор #453 -: декември 22, 2015, 17:54:19 »

И аз мисля  да не го зазимявам /то няма зима , засега поне/ само слизам от АТВ-то и съм отгоре му ако сина ми не ме е изпреварил /когато си е вкъщи/ . Новак съм но мисля че централната стойка си е удобно нещо/дали с  малко тел или по серт пружина въпрос на натъкмяване/.
Честита придобивка на колегата и безаварийно каране .
Активен
IwanTT
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #454 -: януари 04, 2016, 10:03:08 »

Честита ви нова година, бъдете здрави....!

Използвам случая да повдигна един въпрос:

Тази година през месец май ще има два блока от почивни дни - около 1-ви май и около 24 май. Това е добър повод да се съберем отново.  Подхвърлям идеята съзнателно много рано, за да има време да определим място, дата, желаещи да дойдат, нощувки и т.н.

Има нови попълнения в т.н. клуб , надявам се да се включат и те. А Хари...... задължително да присъства, като ще го глобим по бира за гдето си продаде хубавия мотор...! Sad
Активен
kainy
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet CB900F
Публикации: 177

Ел. поща
« Отговор #455 -: януари 04, 2016, 11:07:14 »

Аз съм за, така че ме бройте. Малко вероятно е да съм хукнал на някъде другаде, пък и тамън има шанс вече да съм се понаучил да карам Smile
Активен
Хари Бюкюджян
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 900 Hornet
Публикации: 114

Ел. поща
« Отговор #456 -: януари 04, 2016, 14:45:02 »

Честита нова година на цялата група!
Пожелавам ви качествени масла, спортни филтри(и гърнета), 12+ волта в батериите, евтин бИнДзин, най-нов модел гуми, много ухилени физиономии под шлема, хубави моменти и безаварийни километри на така или иначе най-здравите машини във форума! Smile))

...... А Хари...... задължително да присъства, като ще го глобим по бира за гдето си продаде хубавия мотор...! Sad

Ванка, не се тревожи,в куфарите на един GSA винаги има място поне за една каса бира! В краен случай може да се наложи да се появя с... комби... :)Аз съм ЗА и ще дойда където и да решите да е мероприятието! Като гледам зимата каква е, месец Май вече ще е лято. Така, че може пак едно море да спретнем.

Мишо да пише как му е ръката! Ако е възможно да се съобразим и с него!

Поздрави,

Активен
PetarM
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4; Honda Hornet900
Публикации: 62

Ел. поща
« Отговор #457 -: януари 06, 2016, 19:00:38 »

Честита Нова Година и от мен!
 Аз също съм ЗА,да се видим и може и да покараме до някъде заедно.
Активен
kainy
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #458 -: януари 06, 2016, 19:59:56 »

Колеги, има ли смисъл да ходя до Хонда да ги питам за централна стойка, че нещо локално не мога да намеря засега, а от ибей идва малко дебело Smile
Активен
lonewolf_bg
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XĹ600->Honda Hornet 600->Honda Hornet 900->Honda CBR 954
Публикации: 66

Ел. поща
« Отговор #459 -: януари 06, 2016, 20:39:34 »

За много години, колеги! Бройте ме и мен за Май, само живот и здраве да е! Безаварийна година!  Mad
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #460 -: януари 06, 2016, 23:14:39 »

За много години колеги! Желая ви милиони безаварийни километри с любимите стършели!
Бройте ме и мен за май!
Между другото вчера най-накрая зазимих мотора...Свалих акумулатора, поставих го на поддържащото зарядно. Смазах обилно добре почистената верига. Напълнх резервоара до капачката и го завих в гаража в покривалото. Сега чака пролетта.
Мисля, да не го пипам до март месец поне. Тогава предстои сменя на маслото и комплект нови гуми, Metzeler RoudTec Z8.
Относно централната стойка, в Хонда е много скъпа... Аз лично я харесвам, но не бих дал такива пари. Бих си взел стойки за задния шарнир и предницата и така бих го повдигнал.
Моя зимува на пачия крак. Проблем миналата зима не е имал.
Активен
kainy
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #461 -: януари 06, 2016, 23:43:52 »

Аз моя го зазимих преди няколко дена. Само трябва да му запуша ауспуха, да го повдигна и да туря една верижка между моя и на колегата.

Иначе маслото и антифриза ги смених вече и го обух с Metzeler M5, от които съм доста доволен. Веригата не съм я чистил защото си заминава веднага след като го отзимя Smile
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #462 -: януари 11, 2016, 01:04:13 »

Аз моя го зазимих преди няколко дена. Само трябва да му запуша ауспуха, да го повдигна и да туря една верижка между моя и на колегата.

Иначе маслото и антифриза ги смених вече и го обух с Metzeler M5, от които съм доста доволен. Веригата не съм я чистил защото си заминава веднага след като го отзимя Smile
Само информативно да ти кажа, че гумите са страхотни но свършват адски бързо. Аз съм с такива в момента. Имат идеално сцепление, но ако раздаваш повече газ ще заминат много бързо.
Аз на пролет ще оборудвам с Метзелер RoudTec Z8, имат добро сцепление и голям пробег.
Активен
kainy
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #463 -: януари 11, 2016, 10:12:37 »

Точно на това разчитах - бързо загравяне и добро сцепление. Естествено очаквано е да се износват бързи и това не ме притеснява. Като добавим и че далеч не карам като за хабене на гуми, ще трябва да ми издържат този сезон, пък догодина като съм се понаучил ще си избера нещо спрямо стила ми на каране (като проимам такъв Smile)
Активен
IwanTT
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #464 -: януари 11, 2016, 12:24:15 »

Z8 на Метзелер също не е шампион по дълготрайност, но е с по-дълъг живот от М5.

За издръжлива и с добро сцепление гума, мога да кажа Бриджстоун BT023, те са в ценовия диапазон на Z8.

Сега сложих BT014- стар модел, по-спортно ориентирани са и са  нисък ресурс, но са евтини  Very Happy - комплектът 300лв
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 52   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.204 секунди с 21 запитвания.