Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 53   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб  (Прочетена 123659 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
lonewolf_bg
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XĹ600->Honda Hornet 600->Honda Hornet 900->Honda CBR 954
Публикации: 66

Ел. поща
« Отговор #285 -: април 19, 2015, 10:25:43 »

И преди ли ти се е случвало? Преди няколко години се усъмних, че като дам на контакт и лампата за резервата не свети (тя никога не е светила, де), видях в нета снимки на табла, на които тази лампа си свети като машината е на контакт. А и според мен има логика всеки път да си святка както тази за маслото, за да си сигурен, че работи. Както и да е разглобих си таблото, с мисълта, че някоя крушка е изгоряла, но като стигнах до "крушките" се оказаха капсуловани (или поне аз не исках да рискувам с отваряне) и по всяка вероятност са диоди. Не се отказах, четох в менуала на кой конектор кои жички се дават на късо, за да светне лампата за бензина и след като изгорих главния бушон се отказах!  Smile Иначе лампичката си ми святка (поне миналия сезон беше така), но за всеки случай си следя и километрите на дневния километраж, че Хорни много тежи и трудно се бута.
Прегледай веригата, може да е прекъснато кабелче някъде или хлабава връзка... Успех!
Активен
Хари Бюкюджян
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 900 Hornet
Публикации: 114

Ел. поща
« Отговор #286 -: април 19, 2015, 12:54:45 »

Купих мотора миналата година по същото време. Може да се сетиш, че в автокъщата няма да го държат цяла зима с пълен резервоар. Налях 4-5 литра в началото и чаках да светне, докато разбира се не ме остави на пътя. Стана ясно, че лампата не свети, но не стана ясно от къде, защото:
- лампите в таблото са диодни и са запоени на цялата платка с останалите уреди, т.е се сменя или цялата платка или ако си сръчен в ръцете само изгорелия диод.
- не се знае датчика в какво състояние беше, след като е седял сух цяла зима.С две думи нищо не нашравих и изчаках да видя дали ще се оправи от самосебе след няколко зареждания. Така и стана, след 2-то зареждане догоре един ден светна, което означава, че всичко по веригата си работи.
Тази зима, 'щот съм много умен, прибрах мотора пак с 4-5 литра в резервоара с идеята, че ще изляза някой ден за последно и ще го напълня. Да, ама не!Тъй си отиде цяла зима.
И сЯ нА! Пак същия филм! И понеже се стопли - дай да покараме, после други работи! Айде сега 10 литра, айде сега 5...и им загубих сметката. Викам си като светне, тегля чертата и започвам "празно-пълно". Ама паля вчера, докато е на страничната степенка и изкюфка...Карах без да накланям мотора на ляво, завивах само надясно до първата възможна бензинаджийница!.. Smile)))) И заредих 18,5 литра...И не го напълних до капачката!...Smile

И нещо друго - лампата за резервата НЕ трябва да светва, когато дадеш контакт. Изгледах стотици клипчета със страртове, само и само за да видя светва ли, аджеба, тая ламБа или не. На нито един Хорнет 919 не светна при контакт.
« Последна редакция: април 19, 2015, 13:04:50 последно от Хари Бюкюджян » Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650/ИЖ Планета 5 06'
Публикации: 2907

И дай вам Бог, того вдвойне, чего желаете вы мне

« Отговор #287 -: април 19, 2015, 13:43:27 »

При мен е така. Лампата не свети на контакт никога! До сега не го бях оставял без бензин и се чудих дали работи въобще, но специално го пробвах и разбрах, че всичко си е ОК. Странното е, че не святка както при ЦБР-а когато бензина е съвсем малко, а свети много по-рано когато все още има няколко литра в резервоара. Но това е по-добре.
« Последна редакция: април 19, 2015, 13:48:25 последно от Plamen_Shopov » Активен
PetarM
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4; Honda Hornet900; Yamaha MT-09 Tracer
Публикации: 62

Ел. поща
« Отговор #288 -: април 19, 2015, 16:02:02 »

При мен лампата за резервата святка като останат 4 литва в резервоара.Преди това премигва от време на време и след това започва да си свети постоянно.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #289 -: април 19, 2015, 22:56:04 »

Аз не съм засичал на колко литра започва да свети постоянно, но преди да започне да свети постоянно си премигва, да. При наклон например.
А когато остане по-малко гориво не гасне, докато не заредя.
Активен
PetarM
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4; Honda Hornet900; Yamaha MT-09 Tracer
Публикации: 62

Ел. поща
« Отговор #290 -: април 20, 2015, 14:55:45 »

Колеги,очертава се времето за 1-2-3.05.2016 год. да е с много приятни температури от 23 до 25 и слънчево. Cool
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #291 -: април 21, 2015, 21:25:55 »

Колеги,очертава се времето за 1-2-3.05.2016 год. да е с много приятни температури от 23 до 25 и слънчево. Cool
А дано да е така. Ще моля началника да ми даде компансация на 3-ти, тоест да почивам, но не е сигурно. Официално ще съм там на 1-ви и втори привечер ще паля на обратно, ако не ми дадат почивен ден.
Скоро ще трябва да направя списък, колко човека сме точно. Всичко останало е уредено, парите на място ще ги съберем и ще им платим на хората. Само бройката ще трябва да знам предварително, за да се обадя 2-3 дни преди да тръгнем. Дано времето да не ни изиграе лоша шега. Така го чакам този ден с нетърпение!!!
Активен
hafte
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 900
Публикации: 8

Ел. поща
« Отговор #292 -: април 22, 2015, 15:41:45 »

Някой мераклия от София, да врънем утре, 23.04.2015, една асвалтова разходка до някъде.
Нещо неангажиращо на до 100км като дестинация Smile
Активен
lonewolf_bg
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #293 -: април 23, 2015, 21:13:31 »

Нека обратното броене от 7 до 0 започне СЕГА!  glasses tang
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #294 -: април 23, 2015, 22:46:03 »

Правилно ! И аз ги броя дните!
Най-късно, около 25-26-ти април, ще трябва да направя точен списък с хората които ще ходим в Равда. Пиша тук с молбата да ми се обадите на личния телефон: 0896 33 63 40, тъй като нямам номерата на всички ви. След като всеки желаещ ми се обади ще запиша името му, и така ще уточним бройката, тъй като собствениците на къщата ще поискат да знаят поне 3-4 дни по-рано колко души ще сме.
Ако някой се откаже до 1-ви май няма нищо страшно, пари напред никой не ни иска. На място ще плащаме, което е много добре, както ви казах и по-рано.
По мое мнение, ще ни дадат целия втори етаж на къщата, но нека да се съберем и ще разберем. Аз лично мисля, че няма да има недоволни по отношение на цена-качество.
Отпред в двора има беседка и си мисля, че няма да е проблем да вкараме моторите под нея, а в най-лошия случай ще са под открито небе, на самия двор, който е заграден с високи огради и метална врата. Така, че ще сме спокойни за машините.
Това е което исках да ви помоля, а от утре вече ще чакам обаждания.
Още малко остана момци и ще се съберем за пръв път в България ''Хорнет 919'' ентусиастите !
Дано всичко мине по план!

Активен
Хари Бюкюджян
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 900 Hornet
Публикации: 114

Ел. поща
« Отговор #295 -: април 25, 2015, 21:57:37 »

Нова загадка към фен клуба - Айде да видим при колко км/час може да ви изхвърчи дясното огледало от мястото си? Smile

Пояснявам, самото огледалце с гумичката, която го държи! Smile
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #296 -: април 25, 2015, 23:13:41 »

Няма си на идея, но ако си го изпускал преди това и си ударил огледалото, нищо чудно за това да е изхвърчало? Или преди теб ако някой го е изпускал?
Между другото не сме говорили кой към колко часа ще тръгне за Равда, но според мен няма нужда да губим целия ден, за това ако може да сме там по обяд ще е супер.
Около 12-13:00 ? Просто трябва да се уговорите помежду си, кой от къде и към колко часа ще му е най-удобно да тръгне.
Аз ще тръгна последен, защото съм най-близко и ще се постарая да ви чакам. А най-вероятно ще е на Ахелой.
Активен
lonewolf_bg
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #297 -: април 26, 2015, 08:21:27 »

При 270км/ч ??? Surprised  Very Happy Да не ти е било спукано тялото на огледалото, та затова да е хвръкнало така???

Относно тръгването и пристигането по-добре най-далечно пътуващите да кажат горе долу къде и кога! Аз съм лесен, излизам на ЛукОйла-а и чакам рояка Стършели!  Smile

Днес с един приятел мислим да отидем до Калояново за първия трак дей и да погледаме. Това при условие, че времето не се развали. Ако някой мисли да кара в тази посока може да се видим там. Телефонът ми е: 0888147415-Никола.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #298 -: април 26, 2015, 10:10:21 »

Аз мисля, че няма смисъл да губим деня, в смисъл по-добре ще е да сме в Равда около обяд, за да имаме време да се разходим, да отидем примерно д Слънчев Бряг или стария Несебър, а защо не и до Св. Влас. А ако сме там вечерта ще ни остане на разположение само 2-ри май. Аз на 2-ри ще трябва да си тръгна след обед, защото съм на работа на следващия ден.
Активен
yeti
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX-9 R
Публикации: 211

Ел. поща
« Отговор #299 -: април 26, 2015, 20:04:45 »

При 270км/ч ??? Surprised  Very Happy Да не ти е било спукано тялото на огледалото, та затова да е хвръкнало така???

Относно тръгването и пристигането по-добре най-далечно пътуващите да кажат горе долу къде и кога! Аз съм лесен, излизам на ЛукОйла-а и чакам рояка Стършели!  Smile

Днес с един приятел мислим да отидем до Калояново за първия трак дей и да погледаме. Това при условие, че времето не се развали. Ако някой мисли да кара в тази посока може да се видим там. Телефонът ми е: 0888147415-Никола.
Я дай точната марка на ауспусите, че един замечтан собственик на хорнет 900 днес не я запомни на Калояново...
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 53   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 21 запитвания.