Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 52   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб  (Прочетена 119549 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Хари Бюкюджян
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 900 Hornet
Публикации: 114

Ел. поща
« Отговор #225 -: март 14, 2015, 15:57:41 »

Ха, честито! Smile
Принципно тенденциите в изработката барове била такава, че да се смачка бара, когато паднеш. Защото изследванията показвали, че ако не се криви бара, се мачка рамата....Аз не знам, ама бати е чувал...

Като затегнеш хубаво баровете, вземи, че го легни на едната и на другата страна и направи снимка! Very Happy

Много снимки съм изгледал и все пак не ме напуска съмнението, че долната част на капаците няма да опира. Smile
Макар, че на око преценявам, че моите тапи стърчат също горе долу толкова, а и при двете изтървания на мотора не опря двигателя...
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650/ИЖ Планета 5 06'
Публикации: 2907

И дай вам Бог, того вдвойне, чего желаете вы мне

« Отговор #226 -: март 14, 2015, 19:18:05 »

Иди и си ги вземи! А този със златните ръчички дето виждаш ли боядисвал бентлита да си бръкне в джобчето и да ти върне 200 лева. Отделно от благодарност заслужава да му извъртиш един в наглата мутра. Ебати хората..... Аз бих си монтирал капаците обратно и така не боядисани, но пари на такива говеда не бих дал никога!!!
Знаеш ли какъв е куриоза в случая? Нямаше да правя драскотината, а само капака на съедителя. Дойде един мой стар приятел. Последните две години бачка във въпросния реномиран сервиз и самочувствието му скочи до небето. Погледна мотора и сам предложи да ми оправят драскотината и уж да издейства добра цена като за себе си.  Аз се хванах на въдицата и свалих всичко. Още тогава усетих, че нещо не е наред и ще имам ядове, защото тоя "приятел" взе да нервничи, че съм припирал и, че се зарекъл да не прави услуги на познати. А според мен просто иска да си разделят парите с бояджията и да го направят когато ги няма шефовете. После взе да се хвали, че боядисвали Поршове и Бентли, а аз едва ли не с моята кирлива Хонда трябва да се радвам, че са ми приели частите. В понеделник ще го притесня. Ако не го направят, ще си взема парите а него ще го отсвиря за винаги. Много ву се вдигнаха акциите от както бачка там. Относно краш бара, ще направя снимки и ще съборя мотора, да нидя къде ще опре.
Активен
lonewolf_bg
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XĹ600->Honda Hornet 600->Honda Hornet 900->Honda CBR 954
Публикации: 66

Ел. поща
« Отговор #227 -: март 15, 2015, 19:09:14 »

Между другото този тип ролбари като моите опират в асфалта преди болтчето на степенката при голямо накланяне на мотора в завой. Ето го резултата:

Днес реших да ги монтирам на мотора за проба след заварките и преди боята. Със сълзи на очите осъзнах, че ухото, държащо генерацията и, за което се захващат ролбарите се е късало, за щастие намерих парченцето:

Ще го заварим тези дни с един приятел на място, няма как. При такова заваряне съществува ли риск от повреждане на нещо по електрониката на мотора?  Razz Аз ще му сваля акумулатора, разбира се! Даже се чудя като заваря ухото дали само там да хвана бара или още някъде, за мястото на централната стойка или другаде. Щото според мен при евентуално падане крашбарът ще поддаде първо там и сугурно ще се усуче. Тръбите му разбрах, че не са супер здрави, така че биха се деформирали при удър, вместо да счупят нещо важно.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #228 -: март 16, 2015, 09:22:53 »

Ако свалиш акумулатора няма какво да повредиш по електрониката на мотора. Просто направете две точици, за да се застопори парченцето, след това свали бара и тогава заварявай. Така няма да пада шлака по мотора ти.
Имам един въпрос. От това, че резервоара е без бензин две седмици може ле да се повреди помпата? Днес ще звъня да им давам зор за капаците и резервоара.
Активен
PULSE
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KX250, BANDIT 1200, Aprilia Atlantic 500
Публикации: 537

Ел. поща
« Отговор #229 -: март 16, 2015, 10:15:39 »

Помпата къде е? В резервоара или е външна? Иначе нищо не може да и стане, още повече за толкова малко време. 
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #230 -: март 16, 2015, 12:59:37 »

В резервоара е. Двигателя също е без масло, но мисля, чо това няма да му навреди.
Активен
VooDoo
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: "Yamaha" MT-09 Tracer
Публикации: 132

Ел. поща
« Отговор #231 -: март 16, 2015, 13:26:01 »

Имам един въпрос. От това, че резервоара е без бензин две седмици може ле да се повреди помпата?

Ако ти се наложи  да си купуваш нова помпа(дано да не ти се случва) от "Honda"-България, мислиш ли ,че помпата ще я била съхранявана в съд пълен с бензин?
Активен
PULSE
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KX250, BANDIT 1200, Aprilia Atlantic 500
Публикации: 537

Ел. поща
« Отговор #232 -: март 16, 2015, 13:36:22 »

Не вярвам да има ядове с помпата или с двигателя. Източвал ли си го или си го оставил да свърши. Обикновено има и някоя друга мизерия дето като няма бензин да се плиска, се натрупва около щуцерите на бензинопроводите. Предполагам помпата има цедка, можеш да я почистиш за всеки случай. На двигателя също нищо му няма без масло. То и без това седи в картера когато не работи. Дори и източено, всичко вътре е омазнено и предпазено от влага и конденз.
Ако ще го държиш с години така Very Happy вече е друго нещо  Very Happy Наливаш до свещите с масло и го оставяш да отлежава  Very Happy
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #233 -: март 16, 2015, 18:26:03 »

Единстнено за по-голям период от време може да му навреди това, че е без масло. Обещаха ми след голяв скандал днес да таправят капаците и резервоара до събота, ако ли не ще си ги взема! Писна ми от тарикати, но ще потърпя още малко. Помпата може и да я извадя за всеки случай и да промия резервоара, ако е попаднал някой боклук вътре. Ще имам за един ден работа по мотора. Постаняне на капаците, резервоара, наливане на новото масло, смянй на филтрите, отново поставяне на краш бара и накрая смяна на спирачната течност на задната спирачка. Ако всичко е нормално това ще единственото нещо което ще му правя този сезон.
Активен
radomit
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF 1000A
Публикации: 578

Ел. поща
« Отговор #234 -: март 16, 2015, 19:03:44 »

помпата няма смисъл да я вадиш .. има една цедка, която много трудно се зацапва .. за сметка на това уплътнението на резервоара лесно се "прецаква"  Very Happy
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #235 -: март 16, 2015, 19:23:21 »

помпата няма смисъл да я вадиш .. има една цедка, която много трудно се зацапва .. за сметка на това уплътнението на резервоара лесно се "прецаква"  Very Happy
Много полезна информация! Значи ще го промия по друг начин. Наливам 3-4 л бензин. Тръскам силно и изсипвам през капачката. Резервоара беше чист но свалих капачката и няма да се учудя ако е попаднала някаква мръсотия вътре за три седмици.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #236 -: март 18, 2015, 19:15:09 »

Благодарение на колегата ''dan_koloff'', който адски много ми помогна утре ще си получа оригиналната гарнитура за капака на агренажната верига и трите оригинални лепенки за HISS-а, инстрункцията и другата малка лепенка под нея, тъй като казах обязателно да ги свалят при прелакирването на резервоара.  
Сега единствения ми проблем е да си получа боядисани частите. Кога ще стане това един Бог знае. След скандала по телефона с моя познат, уж се разбрахме да ги направят до идния петък, но за сега резултати май няма. Колко нерви похбих с тези хора, само аз си знам.
Последния разговор ме доведе до състояние в което бях да готов да запаля колата и да отида в Стара Загора, за да му запаля врата на тарикара.
След като не се бяхме чували седмица и повече, ми вдигна на 10-тото позвъняване с думите както ми досаждаш със своя смотан мотор. Ако не бях аз нямаше да те пуснат с кирливия резервоар да прекрачиш прага на сервиза, тряба да ми благодариш, а не да и звъниш и да ме притесняваш.
Знаеш ли, че твоя шибан мотор ни е последната грижа в момента.
Просто полудях. Все пак както всеки друг клиент си плащам за услугите им и очаквах коректнос.
Дадох им срок до петък. Добре, че бях на работа и нямаше как да тръгна, а в последствие се успокоих. Този глупак с който съм ял и пил и празнувал повече не искам да го виждам. Някои хора какво ли не правят когато ''захлебят'' малко.
Както и да е. Сега ще чакаме хубавото време и най-вече май месец, че нямам търпение да разпуснем на морето заедно и с любимите машини.
« Последна редакция: март 18, 2015, 19:17:15 последно от Plamen_Shopov » Активен
dan_koloff
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA HORNET 919 ''IRONCLAD''
Публикации: 420

Ел. поща
« Отговор #237 -: март 20, 2015, 14:23:12 »

Пламене, не си трови нервите. Нещата ще се наредят.
Дано поне ги боядисат като хората да не ги връщаш после пак. Чакаме снимки като станат и сглобиш мотора.
Ако ти трябва нещо знаеш, обаждаш се... Smile
Поздрави... Very Happy
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #238 -: март 20, 2015, 17:14:21 »

Благодаря ти! Достатъчно ми помогна вече с гарнитурата и лепенките. Да се надяваме, че няма да се налага да поръчвам други неща. Сега съжалявам, че се хванах да правя тези драскотини и дадох толкова пари за такава дреболия. Ти знаеш колко ми излезе това. Близо 300 лв, толкова вземат за цялостно боядисване. Поне да се надяваме, че драскотината няма да си личи къде е била и ще го направят качествено. Сам едва чакам да видя резултата и да сглобя красавеца, вече и с бара и обслужен за сезона, който нещо не иска да идва... Дали въобще ще се състои откриването ако вали???
Активен
dan_koloff
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA HORNET 919 ''IRONCLAD''
Публикации: 420

Ел. поща
« Отговор #239 -: март 21, 2015, 21:03:26 »

Благодаря ти! Достатъчно ми помогна вече с гарнитурата и лепенките. Да се надяваме, че няма да се налага да поръчвам други неща. Сега съжалявам, че се хванах да правя тези драскотини и дадох толкова пари за такава дреболия. Ти знаеш колко ми излезе това. Близо 300 лв, толкова вземат за цялостно боядисване. Поне да се надяваме, че драскотината няма да си личи къде е била и ще го направят качествено. Сам едва чакам да видя резултата и да сглобя красавеца, вече и с бара и обслужен за сезона, който нещо не иска да идва... Дали въобще ще се състои откриването ако вали???

Аз откривам, само да не вали... И моя мотор не е сглобен знаеш, тази Сряда се надявам да му сложа капака и обслужване. Купил съм всичко, само капака от боя остана... Very Happy
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 52   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.141 секунди с 21 запитвания.