Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 52   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб  (Прочетена 122128 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650/ИЖ Планета 5 06'
Публикации: 2907

И дай вам Бог, того вдвойне, чего желаете вы мне

« Отговор #90 -: февруари 15, 2015, 07:23:10 »

P.S. Относно сбирка на Стършелите - твърдо ЗА!!!
Здравей колега! Чел съм постовете ти в bikerz.bg но така и не се регистрих там. Виждал съм и снимки на мотора ти. Относно филтъра аз реших да е стандартен, но следващия път може да се навия и да поставя спортен. Гърнета също мислех да купувам но се притесних от спад в мощността ако няма командър и се отказах. Харесал съм си един модел на Мивв които са за Хорнет 900 има ги и за Хорнет 600, много красиво стоят на мотора и имат добър звук, но излизат около 1000 лв без доставка. Относно ролбара (краш бара) можеш ли да ми кажеш как си го поръчал? На място ли си ходил или си се обадил по телефона? Чака ли за него и т.н.? Отдавна търся и искам да си поръчам, но цените са солени, а ако има за 160-180 лв то задължително ще взема. Аз съм съгласен на сбирката, единствено трябва да знам кой ден ще и ще почивам ли. Ще си погледна календара и ще разбера, просто работя на смени и много често се оказва да съм на работа събота или неделя. Казанлък, В. Търново, ако ще и морето, все е добре за мен. Също мисля, че 1 нощувка е най-удобно зашото не винаги работата позволява повече. Аз мога да се организирам да намеря стои в Несебър или Равда, на добра цена. Там съм работил и имам познати местни които веднага ще измислят нещо. Сещам се за един приятел, пред тях има не малък паркинг, на закътано място в Несебър. Ако решите да е на морето мога да уредя нещата.
« Последна редакция: февруари 15, 2015, 07:27:04 последно от Plamen_Shopov » Активен
IwanTT
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 963

« Отговор #91 -: февруари 15, 2015, 15:35:57 »

Несебър, Равда - това звучи много добре..... как ми се ходи в Несебър....!

1, 2, 3 МАЙ, как ви звучи? Само да е добро времето! А дали не е рано?!

Активен
lonewolf_bg
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XĹ600->Honda Hornet 600->Honda Hornet 900->Honda CBR 954
Публикации: 66

Ел. поща
« Отговор #92 -: февруари 15, 2015, 15:40:28 »

Здравей колега! Чел съм постовете ти в bikerz.bg но така и не се регистрих там. Виждал съм и снимки на мотора ти. Относно филтъра аз реших да е стандартен, но следващия път може да се навия и да поставя спортен. Гърнета също мислех да купувам но се притесних от спад в мощността ако няма командър и се отказах. Харесал съм си един модел на Мивв които са за Хорнет 900 има ги и за Хорнет 600, много красиво стоят на мотора и имат добър звук, но излизат около 1000 лв без доставка. Относно ролбара (краш бара) можеш ли да ми кажеш как си го поръчал? На място ли си ходил или си се обадил по телефона? Чака ли за него и т.н.? Отдавна търся и искам да си поръчам, но цените са солени, а ако има за 160-180 лв то задължително ще взема. Аз съм съгласен на сбирката, единствено трябва да знам кой ден ще и ще почивам ли. Ще си погледна календара и ще разбера, просто работя на смени и много често се оказва да съм на работа събота или неделя. Казанлък, В. Търново, ако ще и морето, все е добре за мен. Също мисля, че 1 нощувка е най-удобно зашото не винаги работата позволява повече. Аз мога да се организирам да намеря стои в Несебър или Равда, на добра цена. Там съм работил и имам познати местни които веднага ще измислят нещо. Сещам се за един приятел, пред тях има не малък паркинг, на закътано място в Несебър. Ако решите да е на морето мога да уредя нещата.

Здрасти, колега, драго ми е да се запознаем   Mad Мивв са уникални, много ще отворят мотора! Аз като вземах моите разполагах с конкретна сума и единствените нови и различни от китайски бяха тези! Smile Краш-бара го взех от София като си купувах мотора - от МотоБум ( http://..............bg/index.php/catalog/motorcycle-crashbars/rolbari-kappa.html ).
За сбирката май на всички ни се кара, да видим кой откъде ще дойде и да изберем най-далечната точка, от където никой няма да идва  Smile За морето също ме устройва!  Mad
Активен
lonewolf_bg
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #93 -: февруари 15, 2015, 16:31:03 »

Освен , че е красив, други ползи няма - не се усеща демпфиращият ефект.

Да, но мога да кажа за удобството на СКОТОЙЛЕРА. Имам го и е много пряка работа. Не че е толкова по-чисто от спрея, но определено веригата е винаги смазана и чиста,

Sad Баси китайците, човееек!!! И ги дават с 21 степени на регулиране - никъде ли не обира резонансите!?! А знаеш ли колко пари е дал твоят човек за демпфера с монтажния кит и за Хорнет ли е даден или е преправян? Откъде го е купил? Към момента не мога да си позволя нещо над 200лв. (демпфер + монтаж). По-нататък мога да си купя хубав демпфер, а да ми остане монтажа. За абсолютно никакъв х** ли не стават тези китайчета? А могат да се разглобяват, нали? С по-дебело масло евентуално дали може да стане за нещо ...??? Surprised
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #94 -: февруари 15, 2015, 19:46:19 »

Несебър, Равда - това звучи много добре..... как ми се ходи в Несебър....!

1, 2, 3 МАЙ, как ви звучи? Само да е добро времето! А дали не е рано?!

Несебър е идеално. Има какво да се види. Стария град, без проблем можем да си оставим моторите на паркинга в началото и да обиколим и да разгледаме. Мисля, че е добра идея 1,2 или 3-ти. Защо да е рано? Въпроса е да го позволява времето, иначе не е рано! По-добре ще е дори, няма да има навалица както лятото. Ако решим да е там, аз мога да уредя нещата, само трябва да знам колко човека ще са, за да намеря място. Парите най-вероятно ще ги дадем когато отидем на място.
Между другото линка който колегата е постнал не се отваря. Мисля да се обадя в Бултрако и да попитам дали имат и каква е цената и може ли да бъде изпратен краш бара.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #95 -: февруари 15, 2015, 19:48:17 »

На какво се държи резервоара на Хорнет 900? Освен, че има два болта в задния си край, как още е захванат за рамата? Искам да го сваля тези дни. Също така след като откача маркучите може ли да има бензин в резервоара или ще потече? Кранчето уж е вакуумно, но знам ли дали няма да текне.
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1166

Ел. поща
« Отговор #96 -: февруари 15, 2015, 20:17:40 »

Кранчето уж е вакуумно, но знам ли дали няма да текне.

Нали го обсъдихме? Kранче няма - това е инжекцион  Very Happy

А захвата на резервоара е като на почти всички хонди на които рамата им минава през средата - отзад има болче а отпред има 2 С-образни планки залепени за резервоара в които влизат гумени тампони закрепени за гредата на рамата.

отвиваш бурмите отзад и като плъзнеш резервоара назад - той изпада от тампоните... и вече отдолу маркучи, жици каквото има ще видиш и ще откачиш, но кранче няма!  Mad
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #97 -: февруари 15, 2015, 20:37:39 »

Ясно. Аз очаквах нещо такова. Значи няма да е голям проблем да сваля всичко. Притесняват ме само маркучите, че като знам на Ф4 колко трудно се сваляха... Дано при Хорнета не е така.
Активен
IwanTT
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #98 -: февруари 15, 2015, 20:43:07 »

Несебър е идеално. Има какво да се види. Стария град, без проблем можем да си оставим моторите на паркинга в началото и да обиколим и да разгледаме. Мисля, че е добра идея 1,2 или 3-ти. Защо да е рано? Въпроса е да го позволява времето, иначе не е рано! По-добре ще е дори, няма да има навалица както лятото. Ако решим да е там, аз мога да уредя нещата, само трябва да знам колко човека ще са, за да намеря място. Парите най-вероятно ще ги дадем когато отидем на място.
Между другото линка който колегата е постнал не се отваря. Мисля да се обадя в Бултрако и да попитам дали имат и каква е цената и може ли да бъде изпратен краш бара.

Аз предлагам да станат нещата така:

1. Всеки да заяви съгласие за датите и мястото до края на Февруари -  тук да го напише (аз мисля че ще сме 6-7 човека )
2. Пламен да пита за цена  на нощувката и да каже колко парички трябват (мисля че ще е не повече от 30 лв/човек). ДА КАЖЕ И НОМЕРЪТ НА БАНКОВА СМЕТКА на която да ги преведем ( в краен случай парите ще ги пращаме чрез запис , но за него ще е неудобно)
3. Всеки  от нас да преведе  парите  - това трябва да стане преди края на МАРТ, за да има време за ранна резервация.
4. На 2.05.2015 г се срещаме в НЕСЕБЪР.
АКО ВАЛИ , да не дава Господ, срещата пропада, а парите за нощувката горят. Няма да са чак такава сума, че да не може да бъдат прежалени.
Активен
PetarM
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4; Honda Hornet900; Yamaha MT-09 Tracer
Публикации: 62

Ел. поща
« Отговор #99 -: февруари 15, 2015, 20:53:03 »

1. Всеки да заяви съгласие за датите и мястото до края на Февруари -  тук да го напише (аз мисля че ще сме 6-7 човека )
2. Пламен да пита за цена  на нощувката и да каже колко парички трябват (мисля че ще е не повече от 30 лв/човек). ДА КАЖЕ И НОМЕРЪТ НА БАНКОВА СМЕТКА на която да ги преведем ( в краен случай парите ще ги пращаме чрез запис , но за него ще е неудобно)
3. Всеки  от нас да преведе  парите  - това трябва да стане преди края на МАРТ, за да има време за ранна резервация.
АКО ВАЛИ , да не дава Господ, срещата пропада, а парите за нощувката горят. Няма да са чак такава сума, че да не може да бъдат прежалени.

Съгласен съм с предложението на IwanTT. 
Активен
Хари Бюкюджян
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 900 Hornet
Публикации: 114

Ел. поща
« Отговор #100 -: февруари 15, 2015, 20:55:44 »

по точки:
1. Аз заявявам участие!
2. За плащането по сметка, също съм съгласен!
3. ОК
4. Че кой го притеснява, че вали? Smile Нали на море ще ходим все пак! Smile
Активен
IwanTT
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #101 -: февруари 15, 2015, 20:58:35 »

Значи и аз заявявам участие!

Ставаме трима, с Пламен - 4-ма.... за сега.

Не е фатално, ако превали, но ако прогнозата е за потоп.... и вятър.... и ниски температури..
« Последна редакция: февруари 15, 2015, 21:01:08 последно от IwanTT » Активен
Хари Бюкюджян
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 900 Hornet
Публикации: 114

Ел. поща
« Отговор #102 -: февруари 15, 2015, 21:08:48 »

Пламене, съдейки по това че питаш как се сваля резервоара, очевидно още не си сменял свещи!  Very Happy
Вземам си аз 4 бр и за пореден път поглеждам в мануала, а там пише - за да смените 3 свещ, развийте радиатора от еди къде си и издърпайте напред. Цитирам по памет. Викам си, тия нещо не са наред. Ще свалям аз тук радиатор, за да сменям свещи. Те ще ми кажат на мен, а? Smile)))
Е, вярвай, добре, че бях пуснал антифриза. Докато не дръпнах радиатора напред, не се получи. Лулата на трета свещ излиза по посока на радиатора, тъй като се намира точно под рамата. Японците са го измислили. И се оказа, че точно тази свещ не беще сменяна. Защо ли??? Smile

Та, в тази връзка аз имам едно такова леко въпросче - колко са ви на вас оборотите на празен ход? Моите половин сезон ги държах на 1000. Изгледах маса клипчета, на които оборотите на празен ход също бяха така. Двигателя работи равномерно, без прекъсвания, няма причина грам причина за притеснение. Освен оня тънък звук, все едно оборотите ги "плете". Имал съм няколко случай, в които тръгвам от място и когато пусна по рязко съединителя, без да съм подал излишно газ и гася мотора.Така както новобранец гаси кола. Отначало си казвах, явно проблема си е в мен. Обаче, по едно време реших, че ше ги бутна. Е, откакто ги нагласих на 1300-1400 всичко си дойде на мястото.  
Активен
PetarM
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4; Honda Hornet900; Yamaha MT-09 Tracer
Публикации: 62

Ел. поща
« Отговор #103 -: февруари 15, 2015, 21:25:57 »

Пламене, съдейки по това че питаш как се сваля резервоара, очевидно още не си сменял свещи!  Very Happy
Вземам си аз 4 бр и за пореден път поглеждам в мануала, а там пише - за да смените 3 свещ, развийте радиатора от еди къде си и издърпайте напред. Цитирам по памет. Викам си, тия нещо не са наред. Ще свалям аз тук радиатор, за да сменям свещи. Те ще ми кажат на мен, а? Smile)))
Е, вярвай, добре, че бях пуснал антифриза. Докато не дръпнах радиатора напред, не се получи. Лулата на трета свещ излиза по посока на радиатора, тъй като се намира точно под рамата. Японците са го измислили. И се оказа, че точно тази свещ не беще сменяна. Защо ли??? Smile

Та, в тази връзка аз имам едно такова леко въпросче - колко са ви на вас оборотите на празен ход? Моите половин сезон ги държах на 1000. Изгледах маса клипчета, на които оборотите на празен ход също бяха така. Двигателя работи равномерно, без прекъсвания, няма причина грам причина за притеснение. Освен оня тънък звук, все едно оборотите ги "плете". Имал съм няколко случай, в които тръгвам от място и когато пусна по рязко съединителя, без да съм подал излишно газ и гася мотора.Така както новобранец гаси кола. Отначало си казвах, явно проблема си е в мен. Обаче, по едно време реших, че ше ги бутна. Е, откакто ги нагласих на 1300-1400 всичко си дойде на мястото.  
Не е нужно да се откача радиатора на мотора.Когато сменях моите свещи не съм откачал или свалял нищо.А за оборотите на мотора са ми 1200-1300 на място.
Активен
lonewolf_bg
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #104 -: февруари 15, 2015, 21:40:09 »

Извинявай, колега, магазинът е МотоБум, не Бултрако  Smile Влез в сайта им, избираш секция "ролбари и крашбари", след това "ролбари Карра" и после намираш модела - 159лв. са.

И аз съм за морето!  Mad
Относно свещите на този още не съм ги сменял, понеже си пали от раз и си работи добре, но на 600-ката ги сменях и на 3ти цилиндър ползвах голяма пинсета за чупещ се ключ за свещи, но не съм свалял радиатор. На 919 обаче не знам колко е зле положението!  Very Happy
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 52   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.511 секунди с 20 запитвания.