Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб
Страници: 1 ... 53 54 [55]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб  (Прочетена 196630 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
PetarM
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4; Honda Hornet900; Yamaha MT-09 Tracer
Публикации: 73

Ел. поща
« Отговор #810 -: март 02, 2021, 11:37:31 »

...... всичко супер , ама защо удушихте мотора с тия гърнета ?
 Има предоволно евтини гърнета в АлиЕкспрес , ама тия са ДЪНОТО на Всички и са за сКутер/миксер/папаки бре хора
 Хорнет 9ката е толкова хубав мотор , извинявай ако те засегна - ама направо ме е яд да видя такъв мотор с такива гърнета  Sad Surprised

Eто ти например - и ляво и дясно става , съразмерно , със приемлив обем и предполагаем бекпрешър и на смешна цена + приличащ на оригинала
 https://www.aliexpress.com/item/4000133993166.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2eab724fMHuAGw&algo_pvid=7ce85323-1c72-4292-8055-4e1f128d9b6e&algo_expid=7ce85323-1c72-4292-8055-4e1f128d9b6e-44&btsid=0b0a555a16146717491682974e92b0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Здравей,
Мисля ,че това е въпрос на гледна точка на собственика.
Всеки си има разбиране за неговата машина!
Така ми харесва!
Но не мисля ,че тези ауспуси го „душат“.
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 1100S Boxer Cup SBX , R1200R , R1250GS , K75 , 748R ,
Публикации: 3205

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #811 -: март 02, 2021, 14:20:54 »

E Щом така мислиш  - важното е че ти смяташ че е Ок .........
 *** Относно по горе написаното - Аз не казах , че мисля - знам го  Very Happy това е разликата , но на теб няма как да ти го обясня  Very Happy
 Удушен не означава че неможе да се развърти добре....... или че пък го запушва........
 Удушен означава - тотално безидейно преправяне на система която тррябва да има определено обратно налягане - Back Pressure* (google it) тоест........ няма нужда дет се вика  Surprised както и да е

И пак да кажа - Мотора като модел е супер може би единственият от групата Japan Naked Bike който харесвам освен CB1300 & XJR1300 ...... останалото е късмет къде ще попадне  Surprised
« Последна редакция: март 02, 2021, 14:27:37 последно от KokoVmaxa » Активен
IwanTT
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 967

« Отговор #812 -: март 02, 2021, 16:22:40 »

..........

Бих помолил за повече разяснение по казуса с гърнетата:
От какво зависи дали едно гърне ще "удуши" двигателя? Как точно го души?
По какво съдиш дали едно гърне е подходящо за даден двигател?
Защо гърнетата от твоя линк са подходящи за Хорнет 900, а тези не са?
За да се определи едно гърне дали е е подходящо или не за даден двигател, някакви изчисления ли се правят или просто се пробват различни варианти?

Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #813 -: март 02, 2021, 20:57:54 »

Бих помолил за повече разяснение по казуса с гърнетата:
От какво зависи дали едно гърне ще "удуши" двигателя? Как точно го души?
По какво съдиш дали едно гърне е подходящо за даден двигател?
Защо гърнетата от твоя линк са подходящи за Хорнет 900, а тези не са?
За да се определи едно гърне дали е е подходящо или не за даден двигател, някакви изчисления ли се правят или просто се пробват различни варианти?
Вярваш ли че ще изгубя такава част от живота си в уроци ?
 Да речем така тва са мойте 5 стинки на бързо(и за последно)
 - Този мотор не е със широколентова сонда , няма кой да коригира смесите адекватно и т.н. ............. абе както се вика - тия Генерации истинските не са толкова скъпи щото ги заварява Слобован Мартинич във фабриката на чичо Акрапович със Аргонов апарат от KEMPI примерно , а защото някой много се труди над това да проучва , смята , проверява , тества , оптимизира и т.н. ако беше Рибешка работа нямаше да има само няколко реномирани производители........ Very Happy
 - При такъв мотор - който просто е по стара система , се търсят няколко неизвестни които се набавят по "механичен" път защото няма как да се направят по електронен - просто технологията тогава беше на такова ниво  Surprised
 Ако се загледаш в по старите мотори и изпускателните системи и гърнетата към тях , няма да видиш такива с размер на КЕН Кока Кола...... ето ти най-тъпото доказателство дето се вика.
 - Има си надъхани момчета , ако им е интересно да седнат да четат и да ви разказват , аз вече все повече губя и желание (когато вложиш време да обесняваш неща дето си учил чел експериментирал ........ и накрая някой почва да ти разказва , че той какво си мислел и не смятал..... ) та така - интернет пространството е огромно и информация дебне от всякъде , стига да можеш да я подбереш , прочетеш и осъзнаеш/разбереш/разгадаеш Surprised

Все пак има и капацитети по мотоциклетите в тоя форум , най-големият от тях дори мисля , че има Хорнет 600  Very Happy питайте , може да ви се каже дет се вика  Surprised

« Последна редакция: март 02, 2021, 20:59:46 последно от KokoVmaxa » Активен
Еомер
Миксера
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: GSXR1100, CB600f
Публикации: 3441

Support your local 00

355901912
« Отговор #814 -: март 02, 2021, 22:38:16 »

Вярваш ли че ще изгубя такава част от живота си в уроци ?
 Да речем така тва са мойте 5 стинки на бързо(и за последно)
 - Този мотор не е със широколентова сонда , няма кой да коригира смесите адекватно и т.н. ............. абе както се вика - тия Генерации истинските не са толкова скъпи щото ги заварява Слобован Мартинич във фабриката на чичо Акрапович със Аргонов апарат от KEMPI примерно , а защото някой много се труди над това да проучва , смята , проверява , тества , оптимизира и т.н. ако беше Рибешка работа нямаше да има само няколко реномирани производители........ Very Happy
 - При такъв мотор - който просто е по стара система , се търсят няколко неизвестни които се набавят по "механичен" път защото няма как да се направят по електронен - просто технологията тогава беше на такова ниво  Surprised
 Ако се загледаш в по старите мотори и изпускателните системи и гърнетата към тях , няма да видиш такива с размер на КЕН Кока Кола...... ето ти най-тъпото доказателство дето се вика.
 - Има си надъхани момчета , ако им е интересно да седнат да четат и да ви разказват , аз вече все повече губя и желание (когато вложиш време да обесняваш неща дето си учил чел експериментирал ........ и накрая някой почва да ти разказва , че той какво си мислел и не смятал..... ) та така - интернет пространството е огромно и информация дебне от всякъде , стига да можеш да я подбереш , прочетеш и осъзнаеш/разбереш/разгадаеш Surprised

Все пак има и капацитети по мотоциклетите в тоя форум , най-големият от тях дори мисля , че има Хорнет 600  Very Happy питайте , може да ви се каже дет се вика  Surprised

Веднага ще ги светна... ама преди това я кажи къв е тоз аргоновия апарат, че не разбрах... Surprised
Активен
IwanTT
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 967

« Отговор #815 -: март 02, 2021, 23:38:34 »

Говориш като институция.... високомерен си и агресивен, не знам с какво те провокирах?! Surprised Може би ти си истинският проф. Бездънски.  Изгуби повече време в писане на нищо незначещи обяснения в уличен жаргон, вместо да си аргументираш позицията. Използваш фрази, като: "Вярваш ли че ще изгубя такава част от живота си в уроци?", за да изглеждаш по-умен, навярно. Ти комплексар ли си?!
Изкарваш прехраната си с ремонти и модификации и трябва да градиш образ, разбирам.... За човека, който си дава парите е важно да вярва, че ги дава за нещо много специално, на някого който знае какво прави. А един истински Специалист трябва да е "тежък". Ти просто работиш в този Форум .

Смешката, че "Удушен" означавало "тотално безидейно преправяне на система"... много ме развесели... Какво друго може да означава "Удушен" освен безидейно преправяне....  Smile Комик си тиии! Smile
Тези гърнета може да са колкото кенче, но представляват една права перфорирана тръба, с диаметър по-голям от тръбите на мотора. Гърнетата от твоя линк , освен по външния си вид не се различават по нищо друго.

Защо изобщо пишеш за корегиране на горивните смеси  .... та този мотор изобщо няма О2 сензор, а за адекватно коригиране на  смесите без сонда, не може да се говори. Дроселовата му клапа се задвижва директно от жилото на газта ... за какво  адекватно регулиране говорим.... Затова и гори от 5-8 л/100км.

На един съвременен мотоциклет не би могло да сложиш някакво  китайско гърне  и да не му нарушиш работата. Ще се наложи да се променят още много неща, но ти ще кажеш - ти си експертът.
Само че  Хорнет 900 не е от това поколение. Технологичното му ниво е 1998г. Той просто си работи  с тези ауспуси, именно защото инжекционът му е архаичен.Няма сонда - няма проблем Smile Като цветен телевизор е - натискаш копчето и той работи. Нито гори повече или по-малко, нито върви повече или по-малко, просто бучи. И така вече над  40 000км ....да 40 хиляди километра.  Върви си без да се интересува от тежкото мнение на силно уважаван експерт.
Като гравитацията..... и да не я приемаш, тя си действа.   Освен това, че на теб не ти харесват тези кенчета, друг проблем няма. ФАКТ!

« Последна редакция: март 03, 2021, 00:18:02 последно от IwanTT » Активен
Еомер
Миксера
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Support your local 00

355901912
« Отговор #816 -: март 03, 2021, 09:11:49 »

Старши, тръгнал си да обясняваш нещо на някого, който няма и половината от интелектуалния капацитет да осъзнае... Затова с такъв индивид другояче освен с бой не мож излезе на глава - той се е самопровъзгласил за нещо велико и ти си длъжен да му вземаш съветите много насериозно, в противен случай си лаЙк, нямаш си представа от мотоциклети и си технически неграмотен... Само като му видиш надменното поведение, "експертизата" поднесена с правописни грешки (аре пунктуацията и аз я карам през просото, но поне правописа гледам да спазвам) и куп други неграмотии от сорта на "Аргонов апарат KEMPI" -  Smile Smile Smile Smile Smile Ти чувал ли си за аргонов апарат, Старши  Surprised Аз съм чувал за ВИГ апарат на марката KEMPPI, но не и за аргонов  Smile Smile Smile по тая логика моето телоподаващо може да работи с аргон - значи е аргонов апарат, така ли???

аз вече все повече губя и желание

Апропо, вчерашно парекенде, целия форум очаква с нетърпение момента в който изцяло ще загубиш желание - един Чефо изтърпяха, че тебе (неговия клонинг) ли няма изтърпят... Като цяло даваш адекватни съвети, но са примесени с толкова много надменност, високопарност и перчене, че хората инстинктивно ги отбягват и са способни даже да правят обратното само и само да не угодят на акъла на един надменен лайнар, какъвто всъщност си!
Иначе по темата - не е като да не си прав, но негативния резултат от въпросните гърнета е достатъчно пренебрежителен - ти самия 100% никога няма го усетиш на пътя, като ти знам караческите способности.
Активен
BGdaredevil
ниво 3
Активен Активен

Мотор: Yamaha XJ600 51J
Публикации: 132

Ел. поща
« Отговор #817 -: март 03, 2021, 10:01:45 »

Леко освежаване за новия сезон(нова воя)

За да завършим с позитивизъм.

Честита боя колега!
Наистина добре изглежда на снимките - пожелавам ти много безаварийни километри и хубави спомени с машинката.

П.С. Честит празник!
« Последна редакция: март 03, 2021, 10:03:35 последно от BGdaredevil » Активен
SimoSV
ниво 3
Активен Активен

Мотор: Сузуки ДР 250 КТМ Duke 125 Suzuki SV 650
Публикации: 107

Ел. поща
« Отговор #818 -: март 03, 2021, 10:23:33 »

Всъщност Коко Вмакса е напълно прав, колкото и да не ви харесва. Имам дългогодишен стаж на доста мотори и лично съм изпитвал разликата във работата на двигателя с недоклатени ауспуси, тип кенче за бира Very Happy
Спора е излишен, а обидите още повече.
Това кой колко километра е минал с кенче е без всякакво значение. Аз мога и без заглушител да карам, но това не означава че е редно, и че мотора ще работи с ОПТИМАЛНИ параметри.
В пълненето на цилиндрите с горивна смес, нещата са доста сложни. Има резонансни явления които се използват за оптимизиране на горивния процес и са тясно свързани с входящите колектори + въздушен филтър и с изхода на двигателя.
Та, извинете се на Коко и не пишете неподготвени! Very Happy
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #819 -: март 03, 2021, 11:12:20 »

Честита боя колега - пожелавам ти много безаварийни километри и хубави спомени с машинката.
И аз така - хубав мотор. хубава боя  Surprised

Коко, извинен си!

то т'ва Добре ли е ся или не е  Surprised

Всъщност.....
реално - няма нужда дет се вика , нема кой да вдене , няма вероятност Very Happy

Говориш като институция.... високомерен си и агресивен, не знам с какво те провокирах?!
Ти комплексар ли си?!
За човека, който си дава парите е важно да вярва, че ги дава за нещо много специално, на някого който знае какво прави
Като цветен телевизор е - натискаш копчето и той работи.
АЗ НЕ СЪМ АГРЕСИВЕН Към Никого ТУК и най-малко към теб  Very Happy
  *** Агресивен тип за мен лично е: Когато се видят двама или повече души на живо , и после поне единият да не може да вижда  Surprised Другото е Клавиатурни герои или Лични инспирации некви  Surprised
 Дали съм Институция(едва ли - ама щом на теб ти харесва използването на фрази и клишета)
 Колко разбирам - попитай ГУГЪЛ / ако не знаеш как , попитай все някой ще ти каже как да ползваш Съвременното помощно средство  Surprised
 Относно твойте душевни терзания - не са мой дерт  Very Happy Surprised
 Относно комплекси и комплексари ? Surprised ами така като гледам тук специално има вече май двама - единият е доказан отдавна , то даже и Никчето му го пише - щото инъче трябваше да е МИКСЕРА От Ченгел ....... , ама другия явно трябва да го потърсиш в огледалото  Surprised
 Относно тоя дето дава и тоя дето вярва - При мен не е Църква - тя е на друг адрес на същата улица(виж снимката по доло) Very Happy вие вярващите палите свещи там , ние и тия дето идват при нас най вече , та ние не Вярваме - а ЗАНЕМ  Surprised Smile Дано схванеш разликата  Very Happy Very Happy
 цветния телевизор....... щом казваш - Явно си намерил кое е копчето и как се натиска  Smile аз не разбирам та затова и ползвам "ВЕФ" , щото "точката" вече не ми я поддържат  Sad

Иначе по темата - не е като да не си прав, но негативния резултат от въпросните гърнета е достатъчно пренебрежителен ......
 Пренебрежителен ? Явно си научил нещо докато си чел книгите които съм написал , ама имаш нужда от второ препрочитане (ако очаквам прекалено много от теб направи ги поне пет прочита.....)

Негативния резултат от въпросните гърнета - ти самия 100% никога няма го усетиш на пътя, като ти знам караческите способности.
Това предполагам , че е към IwanTT , пробвай да му разкажеш какво се случва с четири тактов двигател от този тип , със такъв тип "отворена" изпускателна система (все пак на теб разчитам) освен със разхода и "дупките" в кривата .........

**********ако е пък към мен..... много ми напомня една сцена: Как едни деца гледайки луната разказваха на Георги Иванов как са ходили на Марс Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Very Happy и една израз от това лято на един Шуменец след като хапнахме Рибена чорбица на "Русалка" и отидохме да пием кафе на Стария град: "Ваща разходка с тия Турери ми идва като МотоГП с мойта Кава.......... "
 Та кой колко може да кара и как при теб е въпрос на лична преценка , при мен ........ на неща дето няма как да вденеш  Very Happy ако искаш , заповядай някой уикенд с нас по пътищата или на пистата  Surprised където кажеш  Smile Smile

*** Мир нямам намерение да се занимавам с пъпчиви пубери със помисли за познания !

« Последна редакция: март 03, 2021, 11:28:40 последно от KokoVmaxa » Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #820 -: март 03, 2021, 12:01:20 »

Сериозно, пича нито е променил диаметъра на кривките, нито е изрязал колектора, само е махнал рестриктивността на гърнето накрая, и е станало (вероятно )по-леко. Аз виждам само позитиви.

Отивам за столчета...
Ся заради тебе - Огито ше я затрие тая ......... ама както и да е , принципа на работа е доста по сложен от колкото някой мисли и дефакто му се струва

като на пример:
 https://drivetribe.com/p/how-does-exhaust-backpressure-work-UVtF94NcRtGs2lm_FD8dlg?iid=RWzx914hQbygq0LVOFs7ww

И само да отбележа - това че е сложил малки "отворени" гърнета ПО АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ ОЗНАЧАВА ЧЕ Е ПОДОБРИЛ НЕЩО(101% е обратното особенно с точно тия - мерени са и са пробвани повярвай ми)
 Мога да ти направя Две напълно еднакви гърнета на външен вид който да имат различна скорост на газовете преминаващи през тях (дет се вика доооста годинки го играем тоя филм)

И Най-вече ДЪРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА - Мотора си е негов и има право да прави каквото си иска с него ! Аз лично ИЗРАЗИХ ЛИЧНОТО СИ ВЪЗМУЩЕНИЕ От Това което не харесвам на база моят ОПИТ поставено на Мотоциклет който Харесвам МНОГО !

Активен
Еомер
Миксера
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Support your local 00

355901912
« Отговор #821 -: март 03, 2021, 12:18:30 »

Иди ми обяснявай на патката колко му разбураш, след като не знаеш как се пише "инАче", "долУ" и тн и тн...
Айде да ви е честита 103-тата годишнина от Брест-литовския договор!
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #822 -: март 03, 2021, 12:57:25 »

Иди ми обяснявай на патката колко му разбураш, след като не знаеш как се пише "инАче", "долУ" и тн и тн...

Секцията по правопис у БГ форумите е затрита от преди 32 годинки..............

Айде да ви е честита 103-тата годишнина от Брест-литовския договор!
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Абе ти незнам с правописа ама.......... я земи иди на училище за трети клас моля те

**** И като си наясно(много както се вижда) знаеш ли какво е - САН-СТЕФАНСКИЯТ Мирен Договор и има ли той почва у нас?  Surprised
« Последна редакция: март 03, 2021, 12:59:07 последно от KokoVmaxa » Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650/ИЖ Планета 5 06'
Публикации: 2924

И дай вам Бог, того вдвойне, чего желаете вы мне

« Отговор #823 -: март 03, 2021, 19:46:15 »

Честит Празник, българи!
Не мисля, че Коко напада някога или се държи агресивно и не го казвам защото го познавам лично и  ми е другар, а го казвам, защото наистина е така!
Ако трябва да се допитам до някого за нещо свързано с моторите и искам компетентно е безпристрастно мнение, това е човека! Малко са хората с опит колкото неговия, а честно казано аз не познавам други които да работят с такава прицизност и страст и да изпипват така моторите.
Мисля, че мнението му е миродавно и бих с вслушал в това което казва.
Активен
Страници: 1 ... 53 54 [55]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.831 секунди с 20 запитвания.