Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 52   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб  (Прочетена 122015 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sam_g
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VFR 800 V-tec, (ABS, 2006); Ex: Honda CB600F - Hornet '01
Публикации: 642

V-я си FR-а

« Отговор #135 -: февруари 23, 2015, 11:43:58 »

Предполагам не съм бил единственият който е карал днес. При нас беше +7 градуса и не издържах. Изкарах Хорнета от гаража. Навъртях му 15 км и го прибрах отново.

Колега Шопов, сподели как чувстваш спортните ръчки, по- специално съединителя, свиква ли се, по- удобни ли са, усещат ли се стабилни (а не да имаш чувството, че ще се разпаднат). Моите ги чакам с free shippinga, началаото на март и нямам търпение да видя разликата.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650/ИЖ Планета 5 06'
Публикации: 2907

И дай вам Бог, того вдвойне, чего желаете вы мне

« Отговор #136 -: февруари 23, 2015, 12:16:45 »

Ръчките са стабилни, поне за сега, няма луфтове и се усещат стабилни. Дали са по-удобни не мога да кажа, не виждам никаква разлика, нито са ми по-удобни, нито пък по-неудобни от оригиналните. Единствения плюс е, че са по-красиви, поне според мен. Иначе като качество са на ниво, нямат забележки и луфтове както си мислех.
Имай предвид, че аз ги взех за около 40 лв, а в България са 120 лв в магазините. Просто не мога да си представя как същия модел и марка ръчки ги продават за по 110-120 лв, а аз на дребно ги купих за 30 и няколко лв.
Представи си колко са алчни продавачите...
Активен
sam_g
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VFR 800 V-tec, (ABS, 2006); Ex: Honda CB600F - Hornet '01
Публикации: 642

V-я си FR-а

« Отговор #137 -: февруари 23, 2015, 14:09:30 »

Точно за 37 лева си ги поръчах моите, ще изчакам малко, но мисля че чисто визуално пасват идеално на визията на Хорнетите...Инче не стоят ли по- близо до ръкохватките...аз такъв ефект търся в крайна сметка?
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #138 -: февруари 23, 2015, 14:20:05 »

Точно за 37 лева си ги поръчах моите, ще изчакам малко, но мисля че чисто визуално пасват идеално на визията на Хорнетите...Инче не стоят ли по- близо до ръкохватките...аз такъв ефект търся в крайна сметка?
Стоят по-близо, да, стига да ги направиш на 1-вата степен. Нали имат 6 степени на регулиране, все пак. Аз лично ги правя на 2 или 3, не искам да са ми много близо до ръкохватките. Дори в началото ги оставих на 6, но ми идваха малко далеч.
Мисля, че и на мен някъде толкова ми излязоха, 37 или 35 лв, не помня. Друг колега ми ги поръча от Ибей, аз му изпратих парите.
Връзват се идеално с визията на мотора и му придават малко по-модерен и спортен вид. Това са дребни детайли но много добре се вписват в цялостната картинка. Капачките на винтилите, ръкохватките, слюдата, протектора на резервоара и куп други дреболий, накрая придават съвсем различна визия на мотора ти, до някъде индивидуална, без да променяш коренно оригиналния вид. Лично аз държа на това.
Ако имаш излишни пари можеш да се заиграеш много, например карбонови капаци, спортни степенки за краката, лостчета за скоростите и съединителя.
Активен
lonewolf_bg
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XĹ600->Honda Hornet 600->Honda Hornet 900->Honda CBR 954
Публикации: 66

Ел. поща
« Отговор #139 -: февруари 23, 2015, 22:23:57 »

Полира ли алуминия? Защото от снимките не се вижда да е полиран.
Може да го боядисаш прахово в цвета на рамата примерно.
Миналата година исках да сваля синьото покритие от кормилото, затова го опесъчих, хареса ми алуминиевият матов цвят, затова го оставих така, но още при монтажа се сетих, че ще задържа мръсотия. Затова го занесах да го полират, ще видим утре какво е станало Smile Преди време така процедирах с алуминиевата конзола за пасажер/багаж, която също предишния собственик беше боядисал синя  Sad с опесъчаване и полиране стана ЧУК.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #140 -: февруари 24, 2015, 05:15:11 »

Според мен няма нужда от почистване, по простата причина, че при полиранете се използват няколко вида шкурка и те събарят всичко ненужно. Аз съм полирал алуминий не веднъж, лесно е да се направи особено ако имаш машина. Трябва ти шкурка и паста, става много лесно стига да ти се занимава. А колкото по-лъскаво толкова по-дълго не потъмнява след това. Бях полирал дръжката на CBR-a.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #141 -: февруари 25, 2015, 01:07:28 »

Днес видях, че събора на Бакаджика ще е на 1,2 и 3 май. Остава ли нашата уговорка за морето? По принцип на мен не ми е проблем да пропусна събора, макар, че не съм го правил през последните години. Мисля, че сбирката ще ми е доста по-интересна.
Активен
IwanTT
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 963

« Отговор #142 -: февруари 25, 2015, 09:25:08 »

Аз бих се съобразил с преобладаващото мнение. Ако неотивайки на събора, ще останете с усещането, че сте пропуснали нещо много важно и интересно, нека да променим датата.

На събори не ходя от вече доста години. Не знам дали е тук мястото да казвам защо съм взел това свое решение, но  ще си позволя да напиша едно изречение:
Съборите отдавна се превърнаха в парад на суетата, простотия , меркантилщина ,а  в много случаи и посредственост. На между-клубно и вътрешно-клубно ниво пък, вървят едни интриги, едни страсти..... не е за разправяне. Но аз съм на 46г и съм консервна пенсия  Smile
Не казвам че всички хора , ходещи на съборите са лоши. Казвам, че има едни 10 -15% от тях, които тровят средата.

Ако не 1-3 Май, кога виждате сбирката?

P.S. А би могло  тези дето искат събор, да си отидат на съборa и на 2.05.2015г да се срещнем в Несебър. Ямбол-Несебър са около 100км (1ч и 10-15 мин път)

« Последна редакция: февруари 25, 2015, 09:38:16 последно от IwanTT » Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #143 -: февруари 25, 2015, 11:58:36 »

Аз съм на 27 год и не съм ходил на кой знае колко събори, но в последните 2 години разбрах, че това не е за мен. Има неща които не ми харесват, който не разбирам и приемам. Лично аз мисля, че няма да пропусна нищо ако не отида на Бакаджика и предпочитам да се съберем и да проведем приятно 2 дни в добра компания и с хора с общи интереси. Спокойно и приятно.
Активен
Хари Бюкюджян
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 900 Hornet
Публикации: 114

Ел. поща
« Отговор #144 -: февруари 25, 2015, 20:40:17 »

Аз даже и не съм си правил планове да ходя на събор. Готов съм да се съобразя с промяна в датата.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #145 -: февруари 25, 2015, 21:09:48 »

За мен няма смисъл да я променяме стига повечето от групичката да  не го искат това. Ако на останалите им се ходи на събор съм съгласен да се съобразя с тях, но ако им е все едно дали ще отидат аз съм за това да не променяме датата!
Активен
lonewolf_bg
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #146 -: февруари 25, 2015, 21:21:30 »

За мен също не е от значение датата, важното е да се съберем Големите Стършели Smile. Съборите не ми се коментират - всеки си решава къде му е забавно, къде да си покаже лъскавото екипче или къде да се насе*е от пиене или от къде да си "вземе" екипировка безплатно ;) Не отричам мото-съборите, напротив, обичам да ходя на такива места, но последните години нещо съм разочарован, предпочитам малките съборчета, мото-срещите и сбирките с по-малко боклуци! НО, навърших тридесетака, явно причината е в мен! Smile
Наздраве на всички!  Mad
Активен
lonewolf_bg
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #147 -: февруари 25, 2015, 22:12:05 »

Днес си монтирах полираното кормило, остана само да сложа крос бара, ето как изглежда вече:

« Последна редакция: февруари 25, 2015, 22:14:04 последно от lonewolf_bg » Активен
PetarM
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4; Honda Hornet900; Yamaha MT-09 Tracer
Публикации: 62

Ел. поща
« Отговор #148 -: февруари 25, 2015, 22:20:11 »

За мен също не е приоритет събора.По важното е да се съберем и да се видим.Датите са прекрасни и са почивни дни.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #149 -: февруари 25, 2015, 23:39:21 »

В момента пиша от теллефона и не ми отваря снимките но се надявам да се е получило добре. Между другото вече съм звънял в Несебър по повод сбирката но ми казаха, че толкова рано няма да имат пуснати стаи. Става дума за мой приятел. Преди два часа звъннах на една приятелка от Равда и тя ми каза, че щом е за мен ще се намепят стаи за 6-8 човека примерно. Няма да е супер лукс но ще е на много дора цена и ще има двор и беседка, където да оставим моториге. Заключват се вратите. Веднъж вече съм си оставял старию мотор там за 20 дни почти. Надявам се времето да е с нас!!!
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 52   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Honda Hornet 919 - Фен Клуб

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 20 запитвания.