Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Едно на ум с МотоМода!
Страници: [1] 2 3 ... 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Едно на ум с МотоМода!  (Прочетена 8023 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
0g0
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F 650 GS (02)
Публикации: 15

« -: октомври 21, 2014, 22:42:14 »

Поствам тази тема, защото адски ме изнервят некоректите и нагли типове, още повече като се изживяват и като много велики.
Става въпрос за Мото Мода (Moto moda), (дупнишка) Бистрица.
Първоначално мислех подробно да опиша целия случай, но няма смисъл да ви отегчавам.
Не знам като специалист по моторите какъв е тоя дето вдига тел. 0897831333 и явно е собственика, но като търговец е много нагъл и некоректен. Младежа си е въобразил, че е най-великия търговец на мотори, не само в България ами и на света.
Всички специалисти, с които говорих след това ми казаха, че съм истински късметлия, че не сме стигнали до сделка с него, защото там никой читав мотор не бил виждал.
Имайте едно на ум, ако ви се наложи да си имате работа с тоя тарикат.hummer
Активен
AIA
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Невидим
Публикации: 190

Ел. поща
« Отговор #1 -: октомври 22, 2014, 00:34:23 »

Здравей колега, разкажи малко повече, какъв е точно случая?
През тази година съм избрал и купил два мотора от "МотоМода", моя личен и един за приятел, без забележка и не ни беше спестено нищо относно техическото състояние на моторите.
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3260

« Отговор #2 -: октомври 22, 2014, 09:03:51 »

Както на всякъде и там има и хубави има и супер скапани екземпляри! Аз лично,НИКОГА не бих рачитал точно на продавача да ми каже всичко за мотора! Когато бях там миналата година за мотор на приятел,също останах с кофти впечатления от продавачите (млади момчета)!
Активен
AIA
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Невидим
Публикации: 190

Ел. поща
« Отговор #3 -: октомври 22, 2014, 09:57:18 »

То е ясно, че на дупнишки продавач вяря никога.

Мисълта ми беше, че описаното техническо състояние отговаряше на реалното такова.
А може и просто да сме извадили късмет.
Когато ходих аз, нямаше младоци продавачи.

И все пак си мисля, че са по-добре от "Марио Мото".
Активен
zlati
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX12R
Публикации: 3489

Пауър ис нотинг уидаут гума!

Ел. поща
« Отговор #4 -: октомври 22, 2014, 10:40:47 »

@0g0, бъди така любезен да осветиш аудиторията кое конкретно те подбуди да пуснеш тази тема! Пиши в прав текст кое и какво, иначе твоето е интригантство - този не мЪ кефи, не ходете при него ...

В прав текст от какво точно не си доволен - иначе темата заминава в канала.

пп. добре дошъл във форума Very Happy
Активен
0g0
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F 650 GS (02)
Публикации: 15

« Отговор #5 -: октомври 22, 2014, 22:44:18 »

Е тя историята е малко дълга и напоителна, но ще се опитам да я синтезирам в няколко изречения.
Търся си  БМВ 650 Дакар след 2004, като фактор в случая не е цената,а това, че е по-висок (както и аз) и се чувствам доста удобно на него.
Цяло лято чакам да излезе нещо, обаче всичко скръб и трагедия. Един познат ме посъветва да прозвъня директно вносителите, защото понякога моторите  се продават без да се пуска обява. Така и направих.
По някое време ми се обади, тоя от Мото мода. Вика ми - намерил съм ти мотора на 7000 km.!!!!!, пускам снимки.Гледам аз снимките, не е Дакар, а обикновен GS. Отивам при моя познат, той вика за 600-700 мога да ти го дигна на Дакар.
Звъня на тоя от Мото мода (пиша "тоя", защото така и не пожела да си каже името), и му викам
1-во това не е точно това, което търся, но може да стане.
2-ро тези 7000 км, за 10 годишен мотор малко съмнително, та искам да го видя и тогава да коментираме цената.
В тоя момент тоя като се запали, "ти... знаеш ли кой съм аз, аз съм такъв велик вносител на мотори, аз такива като тебе ...... " и т.н. в този дух. Накрая ми вика, "ти като не го щеш този мотор аз има на кой да го продам" и след още няколко изявления колко е велик и колко бил страшен на живо, разговора приключи.
Не го знам дали е токова велик или не, но не толерирам подобно отношение.
Иначе моя познат без да му казвам за кого става въпрос, като чу че се каня да ходя към Дупница, ми вика - "Само не стъпвай, при ония от Бистрица, дето си снимат моторите на фона на стъклена витрина. Там читав мотор не съм виждал."
« Последна редакция: октомври 25, 2014, 15:42:10 последно от ЧЕФО » Активен
chengel
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA FZS 1000 FAZER
Публикации: 280

Ел. поща
« Отговор #6 -: октомври 23, 2014, 09:35:42 »

И все пак не си ходил до там, а само от разговор по телефона и чуждо мнение, реши да предупредиш народа ?
Активен
axxis
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 750F
Публикации: 231

Ел. поща
« Отговор #7 -: октомври 23, 2014, 10:55:17 »

Аз съм на мнение че телефонния разговор (ако е такъв както казва колегата) е напълно достатъчен да не ходи. Като не могат търговците да се държат като хората, няма да пазаруваме от тях. Отдавна мина времето, когато каквото и да каже търговеца/сервитьора/продавача, клиента трябва да си мълчи. Може да продава най добрите мотори за без пари, но отношението е водещо.
Активен
ичиконти
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA V45 MAGNA
Публикации: 375

Ел. поща
« Отговор #8 -: октомври 23, 2014, 10:55:33 »

И все пак не си ходил до там, а само от разговор по телефона и чуждо мнение, реши да предупредиш народа ?
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1969

« Отговор #9 -: октомври 23, 2014, 12:12:38 »

Аз съм на мнение че телефонния разговор (ако е такъв както казва колегата) е напълно достатъчен да не ходи. Като не могат търговците да се държат като хората, няма да пазаруваме от тях. Отдавна мина времето, когато каквото и да каже търговеца/сервитьора/продавача, клиента трябва да си мълчи. Може да продава най добрите мотори за без пари, но отношението е водещо.

Аз пък въобще не се обаждам по телефона. Като ме интересува нещо, отивам и гледам. И ги карам наред всички в региона. При тоя от Мотомода наистина съм виждал само кофти екземпляри, ама и търсените бяха в ниския ценови клас. Даже предпочитам да не говоря с тях, ами да ги разгледам на спокойствие. Кво да ми каже търговеца? Все едно познава човека, от който го е купил от дете...
Активен
axxis
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10 -: октомври 23, 2014, 12:46:24 »

Аз пък въобще не се обаждам по телефона. Като ме интересува нещо, отивам и гледам. И ги карам наред всички в региона. При тоя от Мотомода наистина съм виждал само кофти екземпляри, ама и търсените бяха в ниския ценови клас. Даже предпочитам да не говоря с тях, ами да ги разгледам на спокойствие. Кво да ми каже търговеца? Все едно познава човека, от който го е купил от дете...

Щом имаш свободно време да обикаляш страната .... По телефона най малкото можеш да получиш инфо за текущото състояние на дадения мотоциклет, а и отделно, ако се държат с теб като просяк по телефона, как ли ще протече срещата на живо?
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1969

« Отговор #11 -: октомври 23, 2014, 13:22:14 »

И ти имаш право, ама ...
Какво очакваш да ти каже търговеца, като му казваш, че мотора, който продава не е на толкова километри, колкото ти казва, без да си го видял? Да, аз лъжа!
Отделно, колко можеш да разчиташ на думите на търговеца? 15%? На мен дупнишките и в околията са ми близо, сравнително, ако автора е от другия край на България не си заслужава, освен ако доверен човек не може да го види преди това.
Между другото, опита ми по телефона със собственици, не с търговци е отчайващ. С търговци предполагам е по-лошо. Често работя с автотърговци, и ги знам какви неща правят, та за това не искам тях да ги питам.
И пак казвам, два мотора съм гледал при тия хубостници, и двата бяха зле, ама откровено. Обаче ако се наложи пак да гледам, така или иначе в района са доста търговци, ще мина отново.
Ама това е само защото са ми сравнително близо(София). До Пловдив бих отишъл, оттам нататък само ако имам друга работа в региона.
« Последна редакция: октомври 23, 2014, 13:24:50 последно от evilution » Активен
axxis
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #12 -: октомври 23, 2014, 13:44:43 »

Ами не очаквам да ми каже нещо по различно от това че бусата е карана от 82 г. баба в неделя при пълнолуние, но имам 2 случки (с коли) където се обаждам за определена обява и ми казват че вече я нямат, но могат да ми предложат .... нещо си. Най малкото това ми спестява разкарването, дори и да е в съседния блок. А и като чуеш вездесъщия продавач по телефона как се държи, веднага ти става ясно какво можеш да очакваш на място. Но всеки си има мнение разбира се.
Активен
pe6o74
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 329

« Отговор #13 -: октомври 23, 2014, 14:06:56 »

С този юнак се запознахме преди повече от 8 години - взех от него напълно оригинален КЛР 600 . Моторът е в перфектно състояние до ден днешен . Взел съм от него няколко ендура , в диапазона 1500-2500 лева - всичките в оригинален вид и с изрядни документи . Лоша дума за момчето не мога да кажа - винаги се е държал колегиално .
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5548

Ел. поща
« Отговор #14 -: октомври 23, 2014, 14:09:41 »

Arnold Schwarzenegger Capitalism

Smile Smile Smile Smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Едно на ум с МотоМода!

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 21 запитвания.