Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Едно на ум с МотоМода!
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Едно на ум с МотоМода!  (Прочетена 8444 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1421

« Отговор #30 -: октомври 23, 2014, 21:46:35 »

...
Много ама много точно казано...  и да не остане някой с впечатлението че защитавам джамбазите..  Съжалявам че колегата е случил на кофти мотор. Но според мен няма никаква, ама никаква разлика в търговците.... просто иска яко отваряне на очите при избора на машина 2-ра употреба.

edit:
У нас не обмисляха ли по едно време да задължават търговците на употребявани возила да ги продават в изправност и с гаранция?
Ако автомобил/мотциклет е купен през и-бей (и не е споменато че има технически проблем) мисля че самите правила на и-бей бяха че въпросното МПС е с гаранция (не помня точния срок, трябва да се разровя в условията)
« Последна редакция: октомври 23, 2014, 21:48:21 последно от Alexander3dartwork » Активен
cavalera8412
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: ZZR1400
Публикации: 309

Ел. поща
« Отговор #31 -: октомври 24, 2014, 09:30:12 »

Изчетох темата и няма да се меся пряко ,а ще кажа на мен  какво ми се случи.Звъня по телефона и вдигна човек на възраст около 30-35г и на зададените въпроси :grin:отговори повече от колкото бях попитал.След разговор около 10 мин. се разбрахме да отида на място и да погледна машината която ми беше харесала .Пътувах с един умрял сеат 1000 кубика на метан с ремарке без окачване и  Дупница ми се стори на край света...та намерих лесно салона и въпросния мотор .Посрещнаха ме баща и двамата му сина и започна повече от приятен разговор за машината ,оглед,проба и коментар по цената.След разходка по улиците на Дупница и Бистрица се върнах в салона и парите които бях оставил в залог си останаха за продавача ,а аз натоварих мотора и газ към Пловдив.Искам да подчертая ,че момчетата не ги познавах преди това и с този коментар не целя нищо .Ето и машината която взех и след обслужване и се радвам и нямам никакви проблеми.

Активен
axxis
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 750F
Публикации: 231

Ел. поща
« Отговор #32 -: октомври 24, 2014, 09:54:50 »

..............

Ами какво да ти кажа, явно не е лесно и твочта професи която си избрал, но аз като клиент искам най-доброто за без пари (логично). Естествено такова жУвотно нЕма, но да се държиш с клиент като с някой клошар и то защото си имаш проблеми, някак си не мисля че е редно. Във всяка работа си има кофти моменти, но аз ако си го изкарам на някой клиент това значи да го загубя, и не само, но доволния клиент води след себе си друг, за мен той е най добрата реклама на стоката/услугата която продаваш. 
Активен
kekek
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR900, Fazer 1000, VF750 cafe, XV 1600, Burgman 650, сега - CBF1000
Публикации: 557

« Отговор #33 -: октомври 24, 2014, 10:12:05 »

Тука вече не мога да пропусна. Не защитавам никой, ама като чуя някой да ме плаши в моя бизнес с недоволни клиенти и полудявам. Знам какво давам спрямо останалите на пазара и когато се появи някой със смешна поръчка и хиляди претенции и изисквания, които са извън здравия разум и технология и думи от сорта на "Тя сега поръчката е малка, ама после може и голяма да дам" или "Повече няма да работя с вас" въпреки, че това му е първия път директно им пожелавам лек ден и ги изпращам при някой колега. Не че обичам колегата - напротив - този ще му запълни времето с глупости без да изкара нищо. Във книгите за маркетинг пише, че не може да имате 100 % доволни клиенти - ако е така, твърде много пари харчите по тях. Пак казвам, че не защитавам джамбази или който и да било, говоря по принцип!
Активен
axxis
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #34 -: октомври 24, 2014, 10:31:10 »

Тука вече не мога да пропусна. Не защитавам никой, ама като чуя някой да ме плаши в моя бизнес с недоволни клиенти и полудявам. Знам какво давам спрямо останалите на пазара и когато се появи някой със смешна поръчка и хиляди претенции и изисквания, които са извън здравия разум и технология и думи от сорта на "Тя сега поръчката е малка, ама после може и голяма да дам" или "Повече няма да работя с вас" въпреки, че това му е първия път директно им пожелавам лек ден и ги изпращам при някой колега. Не че обичам колегата - напротив - този ще му запълни времето с глупости без да изкара нищо. Във книгите за маркетинг пише, че не може да имате 100 % доволни клиенти - ако е така, твърде много пари харчите по тях. Пак казвам, че не защитавам джамбази или който и да било, говоря по принцип!

Ако ми видиш поста по нагоре, ще разбереш какво имам в предвит. С две думи, ако се държиш като идиот (както колегата каза че са се държали с него) какво очакваш, да ти изкупят стоката и да доведат още хора ли? Имай в предвид, че работата в сферата на услугите не е да "пробуташ" нещо на някой, ами той да остане доволен и да ти доведе още хора. В тази насока, много има да годиме хората по другите държави. А щом можеш да си позволиш да изпращаш потенциални клиенти при колегите си, значи бизнеса ти е добре и нямаш нужда от развитие. Това си е мое мнение и съвсем не очаквам да се хареса на повечето.
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5548

Ел. поща
« Отговор #35 -: октомври 24, 2014, 10:37:20 »

Тези, дето имат бизнес без голяма конкуренция, вероятно могат да си позволят повече недоволни клиенти. Ама така рискуват всеки новопоявил се играч да им отмъква клиентелата. При голямата конкуренция всеки доволен клиент е ценен.
Лятото обикалях да търся кола на щерката и на колко скрап съм се нагледал, не е истина просто. И това все по авто-къщите. В крайна сметка взехме кола от човек - стегната, без ръжди, без удари, даже и градушката я беше пропуснала по една случайност. Сменихме само лагерите на предните главини и това е. А излезе на цената на повечето очукани и ръждясали бракми по авто-къщите. То май вече и за авто-къщи не може да се говори. Направо са си морги.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2467

« Отговор #36 -: октомври 24, 2014, 10:40:01 »

Мен най-много ме дразни мързела на търговците, пък и не само те ами и всички, които продават нещо. При условие че мобил.бг дават право на 17 снимки, видео клип и сума пространство за писане, масата обяви са с 2-3 снимки и никакъв текст. Трябва да се занимаваш да звъниш и да слушаш някой дебил да ти се балтави на телефона, че за нищо от нещата от нещата които питаш не се сеща, ще се обади както ги провери, не ги знае и прочее. Кой има толкоз време и нерви за губене? И в това число влизат и търговци които уж от това си вадят хляба. Изобщо не вкарвам в уравнението това, че масата хора не могат да водят нормален разговор. Намислил си е няколко опорни точки подредени в кратко разказче и като го изкараш извън съшития с бели конци сценарий и почва да се нерви.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1993

« Отговор #37 -: октомври 24, 2014, 10:50:26 »

Ако ми видиш поста по нагоре, ще разбереш какво имам в предвит. С две думи, ако се държиш като идиот (както колегата каза че са се държали с него) какво очакваш, да ти изкупят стоката и да доведат още хора ли? Имай в предвид, че работата в сферата на услугите не е да "пробуташ" нещо на някой, ами той да остане доволен и да ти доведе още хора. В тази насока, много има да годиме хората по другите държави. А щом можеш да си позволиш да изпращаш потенциални клиенти при колегите си, значи бизнеса ти е добре и нямаш нужда от развитие. Това си е мое мнение и съвсем не очаквам да се хареса на повечето.

А сега си представи да намериш 10 годишен мотор на 7к километра, ама наистина, и клиента да ти каже, ти ме лъжеш. Как ще реагираш?
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5548

Ел. поща
« Отговор #38 -: октомври 24, 2014, 10:52:49 »

Ммм, да. За всяка работа си трябва желание и усет. Един на времето решил да се пробва във външната търговия и отишъл на интервю. Гледат го там шефовете - няма никакъв стаж човекът, ама с препоръки. И решили да го пробват. Изпратили го с един вагон хладилници "Мраз" да ги продава на ескимосите. Отишъл онзи и се върнал след 3 дни с един куфар пари.
- Как го направи, бе човек - питат го.
- Ми как - отговаря той. Представих им ги за високотехнологични спални чували. Изкупиха ги като топъл хляб.
Пратили го за втора проба във Франция с един вагон парфюми на "Арома". Онзи се връща след една седмица с два куфара пари.
- Това пък как го направи - питат го.
- Ми как. Представих стоката като най-новата разработка мухозол. Хем бие гадините, хем не смърди ужасно.
Онези се споглеждат, чешат се по главите и шефът го пита:
- Гледам си без никакъв стаж. Къде го натрупа този опит?
- А, навремето бай Тошо ме пращаше сутринта с една торба позиви, пък аз се връщах вечерта с една торба пари  Smile
Активен
axxis
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #39 -: октомври 24, 2014, 11:02:24 »

А сега си представи да намериш 10 годишен мотор на 7к километра, ама наистина, и клиента да ти каже, ти ме лъжеш. Как ще реагираш?

Ами то не толкова до километрите, колкото до състоянието на мотора. И дори да го каже (независимо дали можеш да го докажеш), това повод ли е да му теглиш една?
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1993

« Отговор #40 -: октомври 24, 2014, 11:21:16 »

Ами то не толкова до километрите, колкото до състоянието на мотора. И дори да го каже (независимо дали можеш да го докажеш), това повод ли е да му теглиш една?

На мен ми се е случвало да продавам стока на човек, и той да ми каже, че го лъжа. Взех си стоката, върнах му парите, теглих му повече от една. После ме молеше да му я продам. Като съм търговец дали има право да ме обижда?
А състоянието е въпрос на лични възприятия - не ти ли се е случвало някой приятел да ти каже, че колата му е в много добро състояние, пък тя да похлопва и да придърпва?
Освен това, познай защо на много места пишат "коментар само на място"
Активен
axxis
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #41 -: октомври 24, 2014, 11:33:13 »

На мен ми се е случвало да продавам стока на човек, и той да ми каже, че го лъжа. Взех си стоката, върнах му парите, теглих му повече от една. После ме молеше да му я продам. Като съм търговец дали има право да ме обижда?
А състоянието е въпрос на лични възприятия - не ти ли се е случвало някой приятел да ти каже, че колата му е в много добро състояние, пък тя да похлопва и да придърпва?
Освен това, познай защо на много места пишат "коментар само на място"

Чудесно, теглил си му една, той не е купил нищо и е казал на още поне 2-ма да не търсят нищо при теб. Не това е въпроса, просто няма кутлура в хората които работят в сферата на услугите (като търговец и ти попадаш там Smile ) спокойно можеш да го обориш че не лъжеш, иначе с тегленето на една, само затвърждаваш съмненията му. А за колата, прав си, имам един приятел който само за субаруто си говори, а то горкото едвам крета.
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1421

« Отговор #42 -: октомври 24, 2014, 11:51:23 »

Ама гУлеми сте зелки...  ей затова Чефо вади големия черпак и ходи нагоре надолу по темите...  Smile

Голям прас дали търговеца Х е дрисльо или дали лъже...  Важното е че вие сте зелки като падате на неговото ниво да се държите като него, и неможете да извлечете нищо от цялата ситуация... Surprised

(за мен темата е изчерпана, явно почти никой не долови това което се опитах да кажа)
Активен
velizaar
666
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: zx6r g1,R6,SXV 550,CBR1000RR,954,TRIUMPH 955I,SUZUKI KATANA
Публикации: 95

ride to live live to ride, feel the flame...

Ел. поща
« Отговор #43 -: октомври 24, 2014, 12:17:27 »

Всеки споделен опит е добре дошъл.....а кой е зеле,краставица ,  домат или какво прави с черпака си го запази за тебе...а и тука ако си забелязал НЕ е кулинарен сайт Smile
Активен
KirkHammet
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Велосипед
Публикации: 223

« Отговор #44 -: октомври 24, 2014, 12:24:32 »

И аз съм останал с впечатлението, че повечето български търговци са ганьовци без елементарна култура и подход към клиента. Най-мразя да тегля думите с ченгел на някой, да се държат отсреща все едно съм им длъжен или да се тежкареят колко велики са. То и стоката при такива обикновено е боклук. Ако срещна човешко отношение съм склонен да преглътна някой проблеми и да се договоря с човека отсреща. А че има малоумни клиенти с претенции, така е. Но най-лесния начин да се справиш с такива е да  им пожелаеш успех с покупката и това е. Така топката остава у тях а ти си останал коректен.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Едно на ум с МотоМода!

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.229 секунди с 20 запитвания.