Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Едно на ум с МотоМода!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Едно на ум с МотоМода!  (Прочетена 7488 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1952

« Отговор #15 -: октомври 23, 2014, 16:41:13 »

Ами не очаквам да ми каже нещо по различно от това че бусата е карана от 82 г. баба в неделя при пълнолуние, но имам 2 случки (с коли) където се обаждам за определена обява и ми казват че вече я нямат, но могат да ми предложат .... нещо си. Най малкото това ми спестява разкарването, дори и да е в съседния блок. А и като чуеш вездесъщия продавач по телефона как се държи, веднага ти става ясно какво можеш да очакваш на място. Но всеки си има мнение разбира се.

Трябва доста късмет, за да избереш един мотор на картинка, да идеш и да ти хареса Smile. За това обикновено оглеждаме кой какво предлага в региона, отиваме и гледаме наред. Примерно 4, 5 мотора. Виж, например pe6o74 е останал доволен. Аз два пъти съм случвал на абсолютни развалини от тоя търговец, ама третия път може да случа.
Активен
axxis
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 750F
Публикации: 231

Ел. поща
« Отговор #16 -: октомври 23, 2014, 16:56:14 »

Трябва доста късмет, за да избереш един мотор на картинка, да идеш и да ти хареса Smile. За това обикновено оглеждаме кой какво предлага в региона, отиваме и гледаме наред. Примерно 4, 5 мотора. Виж, например pe6o74 е останал доволен. Аз два пъти съм случвал на абсолютни развалини от тоя търговец, ама третия път може да случа.
Факт, но така също това ти помага да отсееш доста. Аз никога не съм ходил там, не казвам че няма да отида, просто споделих мнение, че ако някой се държи като олигофрен по телефона както пише колегата, независимо какво продава, ме губи като потенциален клиент. Наистина не можеш да разбереш в какво състояние е машината, но най малкото можеш да научиш как е документално, дали е обслужен, има ли липси или всичко е стоково и т.н. което не е малко. Но това си е мое мнение, аз поне така процедирам.
Активен
Vladuran
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet, Awo 425T, Jawa 350/250, ИЖ 49
Публикации: 29

« Отговор #17 -: октомври 23, 2014, 17:27:45 »

Не само МОТОМОДА, мнението ми е същото и за големците от Сапарево-МАРИО МОТО и за МОТОЛАЙФ-Бистрица. Всички са отбор л.йнари, в момента в който им покажеш кусурите на "перфектните" им мотори стават агресивни. Аз лично си купих мотора от МОТОЛАЙФ-Бистрица. Оказа се, че е с далеч по сериозен проблем от от изгоряла свещ, което беше тяхната версия за прекъсването на мотора, докато беше студен- 1000 лева ми струваше ремонта.Сега е супер,но поне можеше да си спестя главоболието. Съвет, избягвайте подбалканските села около Дупница ;)
Активен
pe6o74
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 329

« Отговор #18 -: октомври 23, 2014, 17:42:57 »

От Мотолайф взех Цбр 900 , с оригиналните гуми от завода - бриджстоун батлакс , дот 92 г . Мотоциклетът беше като нов : девствен от-до . Преди години взех от там няколко мотора , без да ги пробвам . Единият - сузуки савидж 650 се оказа с проблем - отстраних го за около 300 лева . Момчето се реваншира , като ми даде скутер 250 4 т , който струваше тогава около 1000-1200 лева , за 300 лева .
Активен
Доберман
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 2154

« Отговор #19 -: октомври 23, 2014, 17:48:37 »

Хм, с 20 годишни гуми щом е бил... Баси собственика...
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1383

« Отговор #20 -: октомври 23, 2014, 18:08:21 »

в момента в който им покажеш кусурите на "перфектните" им мотори стават агресивни

А защо трябва да им показваш косурите, за да ги дразниш и да се заяждаш? 
Аз може и да съм зле, или твърде тактичен, ама отивам, гледам, не ми харесва (защото има косури, или защото виждам че хората са мундари и стоката им мундарска) обаче като пич им пожелавам прятен ден и си заминавам без да давам обяснения....на изпроводяк казвам че ще си помисля и всеки по пътя си....

(не ми се коментира манталитета на търговците, и отношението им, но не винаги пробема е в тях, по скоро често биват провокирани да се държат така... казвам го защото съм бил свидетел на много такива сцени... има толкова много хора който само с акцента си, похотката, и обращението предизвикват толкова негативно отношение - ама той човечеца кух като градинска лейка от къде да разбере как изглежда или как се държи) 
Явно е много трудно да избегнеш никому ненужен "конфликт" Sad
Активен
velizaar
666
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: zx6r g1,R6,SXV 550,CBR1000RR,954,TRIUMPH 955I,SUZUKI KATANA
Публикации: 95

ride to live live to ride, feel the flame...

Ел. поща
« Отговор #21 -: октомври 23, 2014, 19:07:34 »

Колеги,нормално е (особено за нашите географски ширини)когато продаваш техника на старо да гледаш да я пробуташ с цената не леки и не дотам леки измами...все пак много често търговците дори и не са наясно с последващи проблеми,защото едва ли правят пълна техническа инспекция на МПС-то в двора на италиянската борса...просто риска си е на човека ,който купува втора,десета или пета употреба...който иска нов мотор си купува от магазина с гаранция,въпреки че и това не е гаранция,аз съм живия свидетел за това описано в темата -измамници(става въпрос за Априлия бг и Интерлийз)...вече лошо е наистина когато разбереш че продавача знае за проблема и се опитва да те "сапунисва"....тая от Мотомания-Светльо,тя се опита да ме "клатурка",но се оправихме....та трябва да внимава човек и най-хубавото от всичко е че се отвори такава тема за да споделяме и то ако може с детайли.
Активен
Vladuran
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: октомври 23, 2014, 20:21:55 »

Ами не, не се заяждам, когато отида да оглеждам даден мотор или било то кола, но дразни когато те правят на балък SmileПросто искам да кажа не само "едно на ум с мотомода", а едно на ум с всички. Мен лично не ме компенскираха с нищо от Мотолайф, дори не ми се и извиниха. Яд ме е, че аз когато продавам нещо винаги съм честен, а не срещам това от отсрещната страна.
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5548

Ел. поща
« Отговор #23 -: октомври 23, 2014, 20:31:13 »

Едни си бяха купили кола от Дупница, с кутийка от Кока-Кола с ново масло, точно под щеката в картера. На огледа гледат маслото току - що сменено  Smile Докато си дойдат до София обаче с прискърбие разбират, че двигателят е за ремонт. Източват маслото, а то катран. Дърпат щеката - бистро  Smile Свалят картера и магията се изяснява. Тук въпросът е кой се е занимавал с цялото това упражнение  Surprised
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1952

« Отговор #24 -: октомври 23, 2014, 20:36:33 »

Ами не, не се заяждам, когато отида да оглеждам даден мотор или било то кола, но дразни когато те правят на балък SmileПросто искам да кажа не само "едно на ум с мотомода", а едно на ум с всички. Мен лично не ме компенскираха с нищо от Мотолайф, дори не ми се и извиниха. Яд ме е, че аз когато продавам нещо винаги съм честен, а не срещам това от отсрещната страна.

Ако един търговец е честен, ще фалира. Аз съм карал търговец да сменя свещи, продължи да прекъсва, и му казах, че не ме интересува. Мисля, че беше точно въпросният от Мотомода.
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: октомври 23, 2014, 20:39:07 »

но дразни когато те правят на балък
  Ами в Метро/Кауфлад/Била и прочие не те ли дразни че те правят на балък като ти продават боклуци който може да намериш извън страната на 2-а пъти по ниска цена?

Тааа.... това ги дразни въпросните търговци, отиваш ти и му "бъркаш в задника" с тези си реплики, та на въпросния търговец само толкова му трябва да "запали"... (ами такъв му е манталитета и характера на човека какво да правиш) и ми е интересно какво спечели ти от това че му рекна че продава бараки и иска да те качва на върбата? В крайна сметка точно утре там може да изкочи мотора на твойте мечти в състоянието в което го искаш...

Активен
Vladuran
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: октомври 23, 2014, 21:12:21 »

В крайна сметка точно утре там може да изкочи мотора на твойте мечти в състоянието в което го искаш...

Ами в моя случай съм вътре само с едни 1000 лева, но здраве да е. Искам само да предпазя колеги от това което преживях. Просто използвам темата, за да не пускам нова "Имайте едно на ум с "Мотолайф" Very Happy
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: октомври 23, 2014, 21:32:06 »

Ами в моя случай съм вътре само с едни 1000 лева
Aми в България е малко по "сложно" да си търсиш правата... (това е една дълга и сложна тема)

А velizaar кой знае с колко е вътре като е избрал уж най безпроблемния вариянт покупка на чисто нов мотоциклет с гаранция и прочие...

Покупката на автомобил/мотоцикет 2-ра употреба е рискова (особено евтините). Точно затова в западна Европа са популярни употребявани автомобили с гаранция (на много грозни цени).
Приятел си купи А5-ца на 30 000км (на 1-2г) с гаранция 1г без ограничение в пробега и тн.(обаче цената не искаш да я знаеш)
Друг колега си купи някакво гнусно Рено Меган за £3500 (ми те в България са 2-а пъти по евтини да го....) обаче човека казва: аз мога да купя кола на 1/2 от тази цена същата кола, но ако ме остави на пътя и или ми създаде 2-3 пъти проблем (при цените и разходите тук в Англия ще му излезе по скъпо дори). Surprised

А когато копуваш нещо употребявано тук (в Англия) от нормален човек или свестен търговец(както когато купих CBF-a на 1/2 от цената на нормален мотоциклет) обявата изришно пише състоянието какво е (а в моя случейче мотоцикелта е "за ремонт") (защото търговеца/лицето неможе да поеме отговорноста която се изисква по правило от него да даде гаранция) и респективно тези най евтините копуваме ние така че няма място за сърдене когато "роди"  Very Happy

Всяко нещо си струва цената, няма как някой да ти докара 2-у годишно Пинагале за 5000лв (нали за да спечелиш ти някой друг трябва да се набута) а това просто е нелогично, виж на Пламен Хорнета като пример за състояние, най вероятно е на цената на 2-а Хорнета от масовите обяви  Very Happy
Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 598

Ел. поща
« Отговор #28 -: октомври 23, 2014, 21:41:37 »

Кво сте се разревали бре ?!! hummer Знаете ли какво е да звъниш по 100 пъти на седмица на мазния жабар , да го умоляваш да не продава що-годе читавите бараки на румънците или поляците . Да се чудиш този път какъв подарък да му занесеш ,хем да не е скъп да се набуташ , хем да ти върже , че последния път като го питаш за "регалло" и тлъстьо като те знае ,че си от "булгария" и че "белле путане ин тангенциале е булгари" направо си иска сандвич "уна брюнета е уна блонда кон ме ин чентро" , ай ся и сводник да му ставам .  Sad
После нафта на черно ,че да скъташ левец от транспорта , граничните те гледат на кръв и пари кат видят тубите 10 л. от минерална с мазната течност . Грухаш с часове по суперстрадите , дето само името им е "супер" , ония от магистралите не познават парите . Умирисан стигаш до жабара за да видиш как  баш хубавите бракми дето си искал ги товарят Флориан и Петре от Арад и ти се хилят мазно . Макарона се прави на неразбрал и забравил кои точно кочини си искал . Предлага ти пълен металолом ,ама с отстъпка, кво да правиш път си маал ,пари си трошил ,трябва да сложиш нещо отзад . После цялата смрад обратно , тука диагностицираш железата и половината са за моргата , после маскираш , омагьосваш и пудриш ,че да върже телето . А пазара свит,свит като кокоше дупе , келешите идат с повече претенции отколкото кинти . Ма що било надраскано , ма тоз теч отде е , ма леко припушва на студено ........... АВЕ ЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ , вии знайте ли къф съм го ял на два ката да лустросам тез бангий....... груб не ами и винкел ша раздавам ....... boxing hummer hummer

Very Happy Smile
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5548

Ел. поща
« Отговор #29 -: октомври 23, 2014, 21:45:53 »

У нас не обмисляха ли по едно време да задължават търговците на употребявани возила да ги продават в изправност и с гаранция?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Едно на ум с МотоМода!

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.247 секунди с 20 запитвания.