Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Километраж Vs GPS
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Километраж Vs GPS  (Прочетена 395 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ss_mitko
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki-ER5; Kawasaki-Z750
Публикации: 31

Ел. поща
« -: юни 24, 2018, 10:52:46 »

Някой засичали ли е колко му е разликата на скоростта между показанията на таблото и GPS на телефона. При мен разликата е доста голяма.Например,211 на километраж а на телефона показва 194. При колите разликата винаги ми е 4км. но при мотор до сега не бях засичал.При вас как е?
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1048

Ел. поща
« Отговор #1 -: юни 24, 2018, 11:07:17 »

European Union member states must also grant type approval to vehicles meeting similar EU standards. The ones covering speedometers[7][8][9] are similar to the UNECE regulation in that they specify that:

The indicated speed must never be less than the actual speed, i.e. it should not be possible to inadvertently speed because of an incorrect speedometer reading.
The indicated speed must not be more than 110 percent of the true speed plus 4 km/h at specified test speeds. For example, at 80 km/h, the indicated speed must be no more than 92 km/h.

...има си изискване километража НИКОГА да не показва по-малко от реалната скорост, както и не трябва да показва повече от 10%+4км/ч над реалната скорост

като километража показва 300км/ч, то най-вероятно се движи с около 270.

Това важи и за километража който показва моментна скорост на GPS-те  Very Happy

и като допълнение:

The UNECE regulation relaxes the requirements for vehicles mass-produced following type approval. At Conformity of Production Audits the upper limit on indicated speed is increased to 110 percent plus 6 km/h for cars, buses, trucks and similar vehicles, and 110 percent plus 8 km/h for two- or three-wheeled vehicles that have a maximum speed above 50 km/h (or a cylinder capacity, if powered by a heat engine, of more than 50 cm³). European Union Directive 2000/7/EC, which relates to two- and three-wheeled vehicles, provides similar slightly relaxed limits in production.

при всички дву и триколесни с максимална скорост над 50 км/ч, правилото е +10% и +8км/ч над реалната скорост. Което значи пистарката като е на 299, е някъде 260-270кмч  Smile
« Последна редакция: юни 24, 2018, 11:12:24 последно от HondaPBR125 » Активен
Ganjaman
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 2007 Yamaha FZ1 1000, 2003 Suzuki DRZ-400
Публикации: 860

« Отговор #2 -: юни 24, 2018, 11:28:46 »

При мен разликата е точно 5%, при теб гледам е около 8%
Разбира се тая разлика ти се отразява и на изминатите километри
Лекува се лесно с един електронен модул за 80 долара
Активен
Минко Илчев
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда кросов, Aprilia Scarabeo 150, Honda CBR 125
Публикации: 12

Доброто има юмруци!

Flottsteller+Str
« Отговор #3 -: юни 24, 2018, 12:12:31 »

Някой засичали ли е колко му е разликата на скоростта между показанията на таблото и GPS на телефона. При мен разликата е доста голяма.Например,211 на километраж а на телефона показва 194. При колите разликата винаги ми е 4км. но при мотор до сега не бях засичал.При вас как е?

При МПС-та с тахограф изискването е разликата да е по-малка от 1 %. При скутерът ми Априлия при показания 60 км/ч по навигация (айГО Примо), показва 48. Вероятно при 120, реално ще е малко под 100 км/ч. Единственият път когато съм карал с него извънградско, при показания 100-110 на скоростомер, леките автомобили масово ме изпреварваха (В. Търново - Плевен). При CBR-а разлика е много по-малка (но показва повече от реалната). Наистина има такова изискване при леките автомобили да показва по-висока скорост от реалната.

...
Това важи и за километража който показва моментна скорост на GPS-те  Very Happy
...

ДжиПиЕс и ГЛОНАСС, са системи за определяне на позицията, чрез измерване на разстоянието до няколко спътника. Едни от устройствата ползващи GPS са навигациите. Нямам такива впечатления, а ползвам непрекъснато навигация. Скоростта в навигацията е вторична цел, главната е позицията. Навсякъде където има радари показващи скоростта по Европа, съвпада с тази на навигацията.
Лесно за сравнение е при скорост 60 км/ч, което е точно 1 километър/минута, съответно при 120 км/ч са 2 км/мин. И по километричните знаци да се сравни (например навигация или друга програма използваща GPS за определяне на скоростта).
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: юни 24, 2018, 15:44:12 »

ОК, а като изкачваш и спускаш баири с GPSа?
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4020

Ел. поща
« Отговор #5 -: юни 24, 2018, 16:40:48 »

имаше статия за реалната скорост и тая по километраж в списание In Sella.
та това което си спомням,е че с увеличаване на скоростта,се увеличава и разликата.
двата мотора бяха гсхр1000 лимитед едишън и цбр1000рр хрц

та при двеста по километраж
хондата беше с реални 184км,а сузукито с 180
заради спор пак за същите глупости им звънях и говорих с пилотите дето правят замерванията.двама са и ми обясни,че сасичат с накаква система,подобна на джи пи еса,но направена специално за това.увери ме че е доста точна

между другото много малко от 1000 вдигат реално 300

до 2015 година бяха само 2
с1000рр
и мв аугуста 312

и да,реално при достигане на 299 са накъде около 270 реални километри,затова дори след 299 се качват оборотите и мотора продължава да набира
реалната им скорост е от 280 до 292-3 в зависимост от годината и марката
по-нов,не е задължително с по-голяма максимална скорост
дори около 2005 са с едни от най големите максимални скорости

даже на бмв втората серия 2012 вече е на 295км

са не искам да ви виждам разпечатките от диното с над 300км,щото там няма доста от факторите-съпротивлението на въздуха например.та ви искам тихи Smile Smile Smile

ako някой се интересува за определена марка,имам тема за всички марки,които си заслужават с максималната скорост и ускорение и мощност,та ровете и търсете

КАЗАХ

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1200

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #6 -: юни 24, 2018, 17:34:37 »

Абе,всички километражи си показват квото си искат..  Smile Нямат мн общо с реалната скорост..Сега като сложих един зъб по-малко отпред,и един повече отзад и ми показва някакви фантастики километража..  Smile Ама ядове няма,така и така не го гледам..обърщам внимание на оборотомера повече..  Very Happy
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: юни 24, 2018, 17:44:53 »

абе важното е да те кефи какво показва километража  Smile Smile другото е без значение
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1200

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #8 -: юни 24, 2018, 17:52:44 »

Mad

Както се пее в песента..."С 240 карам бавно из града..."  Smile Smile Smile Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4020

Ел. поща
« Отговор #9 -: юни 24, 2018, 21:21:50 »

Mad

Както се пее в песента..."С 240 карам бавно из града..."  Smile Smile Smile Smile
е с 240 да не мислиш,че си бързо из града Sad Sad Sad

у Враца ще те изпреварват на задна,ако се тътриш така Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile па и не само там
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Километраж Vs GPS

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 21 запитвания.