Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Три откраднати мотора в София, моля за съдействие
Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Три откраднати мотора в София, моля за съдействие  (Прочетена 25506 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
IAM
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Gsxr
Публикации: 69

Ел. поща
« Отговор #15 -: май 28, 2014, 20:55:12 »

Дано ги намерите. Нещо много случаи станаха наскоро и мисля моя да го крия някъде. Успех и дано полицията да ги намери тия тъпаци. Все пак има доста камери в София не може ли да се проследи дирята на тоя бус.
Активен
burkov
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Hornet
Публикации: 7

Ел. поща
« Отговор #16 -: май 29, 2014, 01:33:16 »

Моторите са намерени  Smile
Активен
Rossen_Bossen
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Das Pferd
Публикации: 2865

Keine Zeit für Dummheiten...

« Отговор #17 -: май 29, 2014, 01:49:29 »

Моторите са намерени  Smile

Разкажи повече как се намериха?  Very Happy Частно издирване, полиция, полиция + ДМС? Да не дава Господ да му идва такова нещо на човек до главата...
Активен
burkov
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #18 -: май 29, 2014, 02:17:56 »

Всичко беше невероятен късмет и калпави крадци. Само ще ви кажа сложете си аларми и се оглеждайте на най-малко вероятното място.
Активен
HOLY_MARTYR
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSXR 750 K1, Suzuki GSXR 750 SRAD, Suzuki GSXR 1300 Hayabusa, Suzuki GSXF 750 Katana, Suzuki RAN 50
Публикации: 1226

« Отговор #19 -: май 29, 2014, 08:46:00 »

Всичко беше невероятен късмет и калпави крадци. Само ще ви кажа сложете си аларми и се оглеждайте на най-малко вероятното място.

Това ни е ясно като цяло! Разкажи повече за историята с намирането! Ще е полезно и интересно за всички! Честито за щастливата развръзка!  Very Happy
Активен
burkov
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #20 -: май 29, 2014, 08:49:48 »

Все още има работа и полицията и за това на този етап не знам дали е удачно. Но да ви кажа законите са ни такива че последствие надали ще има. За това не е виновна полицията, а тия 240 дето много години вече ги търпим.
Активен
HOLY_MARTYR
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSXR 750 K1, Suzuki GSXR 750 SRAD, Suzuki GSXR 1300 Hayabusa, Suzuki GSXF 750 Katana, Suzuki RAN 50

« Отговор #21 -: май 29, 2014, 09:08:29 »

Все още има работа и полицията и за това на този етап не знам дали е удачно. Но да ви кажа законите са ни такива че последствие надали ще има. За това не е виновна полицията, а тия 240 дето много години вече ги търпим.
Разберете ги кои са крадците, а последствията за тях може да ги сътворите с помощта на верни другари!  Very Happy Very Happy
Активен
julliano
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: GSX-R 6
Публикации: 87

Ел. поща
« Отговор #22 -: май 29, 2014, 10:14:55 »

Често май се случва и да участва някой познат, който просто да даде информацията.. щото че са лесни пари да, ама от приятел са още по-лесни.
 И тея вериги, дискове и тн колко помагат..Да си сложиш за 300лв ключалка и после да ти остане само тя и гумата за спомен. Трябва да се омотава като мумия иначе няма как да се довериш
Активен
lion69
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS Drag Star; Honda Shadow 600 VT; Honda VTX 1800, Bulevard C1800R
Публикации: 202

« Отговор #23 -: май 29, 2014, 10:28:32 »

Разберете ги кои са крадците, а последствията за тях може да ги сътворите с помощта на верни другари!  Very Happy Very Happy

Поддържам идеята, че в нашата мила държава законноста е сведена до саморазправа защото:
1. полицията спи,
2. законите не се спазват,
3. осъдителни присъди за крадците няма (делата се влачат с години и в последствие отпадат поради липса на достатъчно доказателства/неправилно предоставени улики)
4. има високо ниво на корупция

Така, че ни остава само "да действаме", както предлага колегата!

Sad Sad
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5548

Ел. поща
« Отговор #24 -: май 29, 2014, 10:33:51 »

Законът си е много добър, просто трябва да се спазва. Друг е въпросът как ченгетата си вършат работата.
Активен
HOLY_MARTYR
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: май 29, 2014, 10:45:26 »

Съжалявам за лекото отклонение от темата.
Скоро ми се наложи да имам малко работа с полицията и КАТ. Като цяло хората ми помогнаха много и си свършиха работата много добре и културно и с разбиране... но за няколкото часа, в които бях при тях и им наблюдавах работата в системата... Какво да кажа, системата е много прецакана и бавна. Полицаите се лутат в някакъв хаос. След 2-3 часа при тях започнах да ги съжалявам и да им съчувствам, за това с което те се борят всеки ден. Всеки в районното управление вършеше хиляди неща в страхотен хаос!!! Това е моето мнение. Системата и реда са прецакани. Полицаите са част от нас и се опитват да се борят с нещата, с които и ние се борим в ежедневието ни!
Активен
burkov
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #26 -: май 29, 2014, 10:58:19 »

Същото мнение имам като колегата над мен.
Имал съм доста случки с полиция около себе си, все се бутам да помагам на някой и имам наблюдения.

Полицията се опитва да си върши работата, но и законите и прокурорите прецакват нещата.
И ако по някаква невероятно причина се стигне до съд, там започваш отначало.
Всеки път ми става жал за хората за условията в които работят и безумния закон.

Ето например, единя мотор беше с разбита ключалка и не можахме да го запалим. Тъй като не може да се мести за да се направи втори оглед, цяла нощ дежури патрул да го пази. После се чудим, що няма полиция по улиците и защо се бавят.

Вместо да сложат една верига на врата и да се чака до сутринта, те пускат патрул.
Ако бях на мястото на собственика, нямаше да разсъждавам така сигурно, защото мотора му стои там необезопасен, но патрул с 2-3 ченгета за това е безумие.

Отделно следователя не може да се свърши работата, защото в 2 часа вече никой не му вдига от шефовете, пък за всяко нещо ТРЯБВА да съгласува с тях.

На самите полицаи им висят разследвания с години, защото такъв е закона.  Sad Sad Sad
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 780

No cop - no problem.

« Отговор #27 -: май 29, 2014, 11:11:01 »

Подписа ли където трябва, че който трябва си е свършил работата или ти го върнаха, просто така, заради черните ти очи? Не се заяждам Very Happy
Активен
burkov
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #28 -: май 29, 2014, 11:48:31 »

Моторите ги намерихме сами. Извикахме полиция, да си опишат нещата, защото моторите са пуснати за издирване. Бях поемно лице и никой не ме е карал да се разписвам, че те са намерили моторите. Момчетата искаха да си свършат работата, но нямаха правомощия.

Добре знам че има и гнили круши, но ние попаднахме на хора.

Спирам да пиша за момента, има време и не искам да преча на полицията.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5782

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #29 -: май 29, 2014, 18:11:58 »

100% вярно! За това винаги съм бил против да се събират 3-ма и повече души и да наемат голям гараж.Освен това,което спомена като са 3 мотора (предполагам на различни собственици) и прекалено много хора разбират за този гараж.

Почти ме накара да се почувствам виновен за темата ми "Споделям гараж"....
Не е ли същото,ако си наемеш сам гараж на 200-300м от блока ти?Нямаш пряка видимост към гаража и т.н.Всички забелязват,че там влиза мотор.Какво ще се криеш,че паркираш там ли?Няма ли да дойде някой познат до гаража ти някой ден?
Ако съседите на гаража ти не се заглеждат кой влиза в него все едно е....Мен друго не ми го побира акъла...Как ще вдигнеш по сред нощ 3 мотора в бус и никой няма да му направи впечатление шумът или ако види нещо Surprised Овча държава...

п.п. Добре,че се намериха моторите!
« Последна редакция: май 29, 2014, 18:17:38 последно от Grobarq » Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Три откраднати мотора в София, моля за съдействие

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.134 секунди с 20 запитвания.