Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Три откраднати мотора в София, моля за съдействие
Страници: [1] 2 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Три откраднати мотора в София, моля за съдействие  (Прочетена 19110 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
burkov
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Hornet
Публикации: 7

Ел. поща
« -: май 28, 2014, 12:53:25 »

Колеги, тази нощ (27-28 май 2014) са откраднати 3 мотора от гараж в "Манастирски ливади".
Пускам повече информация за моторите и моля, ако има някой който види или научи нещо да се свърже с мен или полицията.

Единя е сив - Хонда Хорнет 919, 2004 година с регистрационен номер С4254Х. Има сива лента на резервоара от двете страни, от дясно резервоара под лентата има лека вдлъбнатина. Другия мотор - Yamaha Fazer 600 червен, 2008 година, регистрационен номер: ЕН1903А. Третия мотор е Yamaha R6 - 2002 година, негови снимки и регистрационен номер маллко по-късно.

Прилагам и линк със снимките, защото не мога да ги кача тук:
https://www.facebook.com/bobby.burkov/posts/10202008307357200
Активен
inkarnasion
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki SV650S
Публикации: 121

Ел. поща
« Отговор #1 -: май 28, 2014, 13:10:46 »

Абе хора какво става Surprised Да не са открили ловният сезон за кражби на мотори? Направо се плаша като чета всеки ден какво става, явно трябва и мотора да вкарам в леглото, вместо жената. Дайте да хванеме един и той да го отнесе за всички наведнъж Sad. Дано поне полицията вземе да се задйства малко, вместо само да крънкат пари. И дано моторите на колегите се намерят Sad Стискам палци.
Активен
burkov
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Hornet
Публикации: 7

Ел. поща
« Отговор #2 -: май 28, 2014, 13:23:14 »

Според полицията, тази година има бум на кражбите на мотори  Sad
Активен
Georgi Dzholev
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F650
Публикации: 84

georgidjolev@abv.bg
Ел. поща
« Отговор #3 -: май 28, 2014, 13:25:14 »

Кофти работа.В България има полиция само около парламента...
Активен
mpetrov
Archangel's
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF R1 , Yamaha Road Star Warrior
Публикации: 2045

Biker Angel be my guide

Ел. поща
« Отговор #4 -: май 28, 2014, 13:27:54 »

Еми светнаха се за лесни пари, и почнаха...Не им се работи...И когато са много ползувателите на гаража, не им прави впечатление на съседите, кой и кога идва и какво прави в гаража с моторите!
Активен
donslavov
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX 12 R
Публикации: 387

каръка не е кон да го умориш!!!

« Отговор #5 -: май 28, 2014, 13:37:39 »

Ужас!! Чума да ги тръшне тия гадни копеленца. На една от снимките си виждам бившия мотор черния фейзър. Ще се оглеждам ако видя нещо веднага ще алармирам. Дано се намерят.
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5548

Ел. поща
« Отговор #6 -: май 28, 2014, 15:50:37 »

Ами докато има търсене на части втора употреба с неясен произход, ще има и кражби. За цели мотори пък да не говорим.
Активен
WaltherP99
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: GSX-R750 K9
Публикации: 141

« Отговор #7 -: май 28, 2014, 16:14:35 »

Еми светнаха се за лесни пари, и почнаха...Не им се работи...И когато са много ползувателите на гаража, не им прави впечатление на съседите, кой и кога идва и какво прави в гаража с моторите!

100% вярно! За това винаги съм бил против да се събират 3-ма и повече души и да наемат голям гараж.Освен това,което спомена като са 3 мотора (предполагам на различни собственици) и прекалено много хора разбират за този гараж.
Затова в гаража задължително т.н.ground anchor (не знам как се казва на български) http://www.sportsbikeshop.co.uk/product_images/motrax_hyperlink-english-chain_hk13_detail2.jpg , дебели хубави вериги , камера , заключващи дискове...който каквото може.
Не си спомням сезон с толкова много кражби...а колко време има до края на септември...
Преди години си бях говорил с изпълнителния директор на ... международна застрахователна компания за България и го бях питал защо имат пълно каско за мотори навсякъде освен България и ми беше отговорил "Няма как-риска в България е огромен и процента трябва да е нещо от типа на 17-20% на година , но това ще е цена,която ще платят има-няма 100 човека в България-няма смисъл".
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1082

Ел. поща
« Отговор #8 -: май 28, 2014, 16:21:03 »

Сложете темата на по видимо място. Не всеки рови в подразделите, а който рови си рови в негояия.
Темата е много наболяла в последните дни така, че колкото повече хора я видят - толкова по добре!
Активен
tisho
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: back to the roots
Публикации: 146

« Отговор #9 -: май 28, 2014, 16:29:22 »

Аз съм един от потърпевшите (червения фазер) - като цяло никой никога не заслужава да изпита това, което усетих тая сутрин пред вратата с липсващия патрон. Наглеците 100% са наблюдавали и знаели за какво иде реч, тъй като са взели само тези три мотора - в същия гараж има Ямаха вираго 250, а са разбили и съседния, в който седи непокътната F4-ka. Напълнили са буса с най-ценната стока, но по-арогантното е, че освен екипировката са взели и покривалата + акумулатора на вирагото... Действали са супер спокойно и необезпокоявано. Подозирам, че ще си заминат моторетките на части, а да не казвам колко ме е яд след пълното обслужване и новите гуми...
Действията на полицията не желая да коментирам на този етап.
ВСЯКАКВА информация ще е от огромна полза.

Като съвет към хора с мотори - СОТ, денонощен охраняем паркинг, GSM известяване - просто направете нещо, преди да е станало късно!
Активен
WaltherP99
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: GSX-R750 K9
Публикации: 141

« Отговор #10 -: май 28, 2014, 16:31:09 »

Ами докато има търсене на части втора употреба с неясен произход, ще има и кражби. За цели мотори пък да не говорим

Така е,но това никога няма да се промени.От време на време се появяват темички от типа "търся регистрация" на потребители с 1-2 мнения и съм абсолютно убеден,че не на всички им трябва за да "оправят" тоталка от САЩ примерно.
Един приятел си купи неговото си огледало за Ауди-то от арабите на "Симеон" , което му бяха откраднали миналия ден,но разправя "няма как да го докажа-не става да кажа "знам си драскотините" " , но понеже му го дали доста евтино си прибра откраднатото обратно.Специално за колите процента на 2-ра ръка частите,които са крадени е МНОГО голям-според един квартален полицай 50-60% от тези от чужбина и 30% от тези от Бг са с "неясен произход" .Но тук логиката е такава "е нали съм си взел ... тънко-какво ми пука от къде е" .
Активен
inkarnasion
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki SV650S
Публикации: 121

Ел. поща
« Отговор #11 -: май 28, 2014, 16:51:45 »

Не знам, просто човек какво ли може да направи вече? Освен да дебнеш с пушка, или да завържеш високоволтов кабел към мотора, ама после ще те съдят като за човек, но за едно и аз съм съгласен с колегата отгоре. Никога не ми е харесвало това с много мотори в един гараж, вярно че е удобно, и както се вика ще му е топло, ама все пак си е жива шведска маса за джамбазите, тъкмо освен основно ще имат и десерт. Да не говорим че със сигурност следят теми като Търся и споделям гараж. В една кооперация на кой ще му направи впечатление кой идва да провери или да си изкара мотора от гаража, особенно ако са 3-4 там? А ти няма как да си сигурен че човека който се върти покрай тебе докато си прибираш машината е крадец, а не просто съсед който се кефи на мотора ти. Да не говорим че и това с частите е вярно, колко от вас биха се замислили ако са си счупили мотора в началото на сезона и немогат да си намерят части, а изведнъж намерите такива и то по евтини! Естествено че веднага ще се хвърлите, само и само по бързо да го направите и карате. Просто нямаме читава държава, ако полицията си вършеше работата както трябва, а тя може ама не иска, нямаше да е така сега.
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1577

Ел. поща
« Отговор #12 -: май 28, 2014, 19:07:32 »

Не ви ли минава през умовете, че моторите за няколко часа след като ги откраднат минават границите на България най-вероятно през Румъния и биват продадени в бившите съветски републики ? Лошото е, че след като една кражба на МПС бъде установена от пострадалия и той отиде да се оплаче в районтото, до къто ППС-то бъде обявено за общодържавно издирване минават в най-добрия случай два часа, а за два часа крадеца е отишъл прекалено далече.....
Активен
valtex
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: R1 2007
Публикации: 40

Ел. поща
« Отговор #13 -: май 28, 2014, 19:18:12 »

Мисля ,че е време Медиите да гръмнат с тази вече Нашумяла тема за сезона !
Активен
mpetrov
Archangel's
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF R1 , Yamaha Road Star Warrior
Публикации: 2045

Biker Angel be my guide

Ел. поща
« Отговор #14 -: май 28, 2014, 19:19:46 »

и! Smile
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Три откраднати мотора в София, моля за съдействие

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.063 секунди с 20 запитвания.