Фен-клуб Honda AFRICA TWIN!!!

<< < (84/123) > >>

presly:
Хора, не знам, дали тука му е мястото - ако съм сбъркал раздела - нека модераторите да поправят грешката.
По същество: - вчера ходих да гледам една Африка в Самоков, че много ме поблазни обявената цена - 1750 лева. По мое убеждение е явно и нагло крадена - на око преди две-три години. Мотора е с изпилени с флекс номера на рама и двигател, документите, с които се опитват да го продадат са за съвсем друг мотор. Ако някой колега е претърпял лишаване от Африка преди две-три години - да погледне обявата в мобиле беге-то.

chanev:
Здравейте пичове! от скоро съм собственик на една прекрасна Африка РД04 и имам няколко въпроса!
Ще започна от предницата - има едно тракане при преминаване през неравности. Всички пластмаси са закрепени добре, няма никакви луфтове в лагерите, абе всичко е ток и жица. Обаче си трака по легналите полицаи - едино пластмасово чукане. Прегледах темата назад и някой беше писал, че това се получава когато пружините поомекнат и започват да чукат горе в капачките. Четох също, че решението е като се поставят тефлонови шайби под капачките, но не съм наясно точно как става. Дайте някаква идея? трябва ли да изпусна въздуха от предницата преди да развия капачките? знам че трябва предницата да е във въздуха за да не изскочат пружините.....

Някой правил ли си е скот-ойлер за веригата? умувам как да направя ойлер, но да не ми излезе скъпо  :biggrin:

Vladi4:
Ако ти се помпи предницата няма да стане с подлагане на шайби. По-добре я напомпи, но не повече от 1 атм.
Виж да не ти се е разхлабила лястовицата (връзката между предницата и рамата). Там има конусни лагери, които се сменят от време на време, през дългият живот на мотора. :grin:

karlos:
ЗА ОЙЛЕР СЕ ДОПИТАЙ ДО ЯЗОВЕЦА  :D  ТАЙ ГИ ПРАВИ

chanev:
В какъв смисъл да ми се помпи? Да, има вентили, проверих я когато го взех и нямаше грам въздух! Четох назаде в темата, че става с подлагане на шайби, а на всички Африки предниците се помпят! Освен на тези от 2000г.....

Кой е язовеца? Някакви координати?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page