Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Водачи за клапани  (Прочетена 504 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
PULSE
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: KX250, BANDIT 1200
Публикации: 17

Ел. поща
« -: Декември 14, 2013, 13:23:02 »

Здравейте, колеги,

драмата е следната: във втори цилиндър влиза масло, свеща се мокри(буквално) и съответно избива, при другите цилиндри нещата са наред. Клиренсът на клапаните е проверен и е в норма, компресията също.
Предполагам маслото влиза здраво през някой от 4-те клапана или през всички. Съмнява ме, че има скъсани или прищипани или много износени гумички. Ще се сменят - това е ясно. Но пък ако някой от водачите е заминал, новите гумички няма да решат проблема, тъй като ще се износят за 0 време. Ако трябва да сменям водачи, то мога ли да ги направя при стругар? Из интернет се продават само някакви рейсингови на цена колкото половината мотор и не си заслужава инвестицията. Та по този повод се чудя дали някой някога е правил такава дивотия - водачи при стругар.

Става дума за Кавазаки ЗЗР1100 97'.

Ако някой им съмнения или идеи, че мизерията може да идва от друго място, моля, да сподели.

Благодаря,
Активен
galinvayov
A LONE RIDER
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki KLR 600 '85, Yamaha XS750 '78, Балкан 250
Публикации: 967

332556697
WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Декември 14, 2013, 21:15:02 »

Какво излиза от ауспуха, черно или синьо-сиво?
Активен
peshimyra
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA FJ1200
Публикации: 1170

Ел. поща
« Отговор #2 -: Декември 14, 2013, 21:16:53 »

А пита ли при Еди ?
Активен
PULSE
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3 -: Декември 16, 2013, 13:37:48 »

Ако сложа работеща свещ, излиза сиво/син, сиреч докато продуха мизерията по челото на буталото и по камерата, след което не излиза нищо, тоест не е от сегменти, не е и от богата смес. След няколко дена или неопределено колко километри започва да работи на три цилиндъра, като винаги проблема е на 2ри цилиндър от яко омаслена и съответно избила свещ. Не е от бобината или кабела, разстоянието между електродите е коректното, както и топлинното число на свещите. През входящите портове се вижда, че периферията на клапаните е здраво наплескана с нагоряло масло, както и самото стебло е мазно - според мен нещата са от заминали гумички/ евентуално водачи.

В ЕДИ МОТОРС ми дадоха супер цена за гумичките на клапаните, ще ги поръчам от тях, но при водачите нещата са по-хард. Технологично не е проблем да се направят едни водачи, интересно ми е дали някой го е правил и какъв е бил резултата.
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 3464

Ел. поща
« Отговор #4 -: Декември 16, 2013, 16:29:37 »

Ми ти нали така или иначе ще сменяш гумичките. Като отвориш, ще разбереш дали има нужда от смяна на водач и чак тогава се вкарвай във филма. В момента се тревожиш излишно, струва ми се.
Иначе, нали и купешките все някой ги изработва.
Активен
PULSE
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #5 -: Декември 20, 2013, 13:10:24 »

Правилно казваш, Иво, че се тревожа излишно, гумичките са поръчани, ще дойдат края на януари, до тогава ще извадя главата, и ще направя каквото трябва по нея. Проучих къде ще я дам да я шлайфат и да направят новите водачи(ако се налага).
Поздрави на всички:)
Активен
OBI_1
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki GPZ500S Ninja Kawasaki ZX-9R Ninja Kawasaki ZXR 750 Ninja Kawasaki ZR-7
Публикации: 680

зелено, зелено

Ел. поща
« Отговор #6 -: Декември 20, 2013, 15:48:16 »

Ако нещо ти трябва по-двигателя според мен задължително 2-ра употреба. Има достатъчно на части, се ще си намериш некой-друг клапан.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Водачи за клапани

Online Store
Airoh Aster-X Color
Airoh Aster-X Color

Цена: 200.0лв.

Чорапи Gaerne
Чорапи Gaerne

Цена: 28.0лв.

Airoh City One
Airoh City One

Цена: 240.0лв.

Aster-X Double
Aster-X Double

Цена: 220.0лв.

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.245 секунди с 20 запитвания.