Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: КАТ и нашите права  (Прочетена 46040 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 4597

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #165 -: декември 05, 2017, 21:21:58 »

Случката с Каролев има развитие:

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2017/12/05/kat-kandisa-karolev-ostava-s-tabelite-na-kolata-si.361393

"... Той ( шефът на Пътна полиция Бойко Рановски.)    обясни, че промените ще се гледат в транспортната комисия на парламента утре и има силни настроения за отняната на този текст........
....

До това се стигна, след като от наказанието се опари икономистът Владимир Каролев, който остана без регистрационните номера на автомобила си, след като служителите на реда установили, че му е изтекла книжката"

Брех! Можели и по- бързо да се замислят.
Въпрос на стимул и медиен отзвук.
Активен
Oggie
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2096

« Отговор #166 -: декември 05, 2017, 21:47:21 »

Да видим какво ще се случи защото това е узаконен абсурд даже серия от абсурди. Също така защо трябва да се свалят табелите на автомобил, който не е собственост на виновното лице. Все пак колата няма как да споделя вината в случай на изтекли документи. Пък и свалянето на номерата на една кола кой точно проблем решава? Въпреки всичко случаят с Каролев е показателен какво точно означава активна гражданска позиция. Ако смяташ, че си прав си защитаваш позицията с всички възможни средства. “Правото принадлежи на зрящите, а не на спящите.“ .... това римляните са го казали. Проблемът е че това в държава като нашата коства много време, нерви и пропуснати ползи но пък кой е казал, че трябва да е лесно.
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1193

« Отговор #167 -: декември 05, 2017, 23:25:24 »

Все пак колата няма как да споделя вината в случай на изтекли документи.

Съгласен съм, и макар че се отклонявам от темата но така погледнато ми се струва нелепо застраховката да е на "името на автомобила" бе значение кой реално го кара автомобила.......  Surprised
Активен
Oggie
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #168 -: декември 06, 2017, 00:22:33 »

Съгласен съм, и макар че се отклонявам от темата но така погледнато ми се струва нелепо застраховката да е на "името на автомобила" бе значение кой реално го кара автомобила.......  Surprised
Ами така си е. Въпреки, че има някакви стъпчици във вярната посока. Най-накрая се сетиха, че човек който причинява по няколко катастрофи с материални щети годишно няма как да плаща същите суми като друг който е изряден.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3204

Ел. поща
« Отговор #169 -: декември 06, 2017, 05:24:09 »

Ами така си е. Въпреки, че има някакви стъпчици във вярната посока. Най-накрая се сетиха, че човек който причинява по няколко катастрофи с материални щети годишно няма как да плаща същите суми като друг който е изряден.
принципно бих повярвал че е някакъв стимул,ако нов шофьор започва от най-високия клас.дъниш се,плащаш повече.ама да трябва да си изряден 12 години за да стигнеш първия клас.или да ти вземат от класовете само защото някой се е изшил в теб,въпреки че нямаш вина си ми се струва леко като измамна схема за правене на пари.
честно казано направо ме е страх как ще се изруди тая система в нас,знаейки наглостта на българските законотворци,па и лакомията им
Активен
veso-o
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: suzuki k 3
Публикации: 167

Ел. поща
« Отговор #170 -: декември 06, 2017, 17:15:56 »

http://m.24chasa.bg/novini/article/6597368
Една малоумност по-малко...
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3204

Ел. поща
« Отговор #171 -: декември 06, 2017, 17:24:35 »

нема как да стане като хората

а ако подкарам рейс,тир или на баба ми колата с която ходи на животоспасяващи процедури до болницата.
малко ли е глоба в размер на почти една минимална работна заплата.
като върха на сладоледа и най-бързата поръчка за книжка е 10 дена Surprised
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 4597

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #172 -: декември 06, 2017, 22:35:48 »

https://www.dnes.bg/cars/2017/12/06/do-dni-novosti-za-prodavachi-i-kupuvachi-na-koli.361450
Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 542

Ел. поща
« Отговор #173 -: декември 07, 2017, 13:07:58 »

Сетиха се малоумниците  Sad Миналият месец спирам за минута още не съм   влязал в магазина и ме смъдна нещо под лъжичката ,обръщам се и ...разбира се ушев вече изпънат пред бронята на колата . Документи  , простотии..... казвам дежурното ,че съм забравил папирето в работните дрехи , досега минаваше с проверка по радиото и някой път фиш ,някой път фри , ама сега новите патрулки компютъризирани . Влезна ушев да проверява и след малко идва и ме разконспирирал  " Не си я забравил тиии , ами не си я взел щото имаш задължения към НАП толкова и толкова .." Бре маааму стара , почувствах се като ,че съм в "Къщата" . Бърка после в багажника на патрулката фуражката и вади една плоска отвертка към 30 санта . Sad Мен малко ме досмеша , сега ще се бием ли , с отвертки ли ще се колим ? Оня се наведе и откърти предната табела после и задната .  Sad Бе ти луд ли си ? Ти ,каза си неправоспособен . Е нали ти сам преди минута ми каза ,че имам нова издадена книжка ,имам фул точки , не съм пиян , не съм дрогиран ..... що ми къртиш табелите?
Ама не е в теб , значи си неправоспособен ! Е аз ако я забравя значи пак съм неправоспособен ?
След едно добре юридически оформено възражение , шефа на КАТ ми върна табелите , ма що трябваше да си късам нервите и да си губя времето .
Активен
IBenchev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: XX
Публикации: 120

« Отговор #174 -: декември 07, 2017, 13:57:12 »

А за пропуснати ползи и неимуществени щети защо не ги зачеса?
Докато ние спазваме правилата, а самите полицаи не го правят няма да се получат нещата...
Активен
Oggie
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #175 -: декември 07, 2017, 14:31:42 »

Те полицаите просто са физическите изпълнителни на тоя юридически абсурд. Иначе за пропуснати ползи винаги може да се заведе дело.
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 158

Ел. поща
« Отговор #176 -: декември 07, 2017, 18:44:05 »

Те така ги намазаха полицаите,че се чудят къде да се дянат.Искат им проверки по време на работа и като цъфне един такъв без документи ебаси филма.С тия камери цял отдел"хрантутници"ги следи,като видео игра.И как не са взели необходимите мерки да спазят абсурдния закон до седмица вече са изпонаказани.Ние псуваме тях те висшестоящите си началници а ония дето мислят законите се чудят кое фондче да източат за черни дни.
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 692

Who can stop the Cop

« Отговор #177 -: декември 09, 2017, 05:21:59 »

Докато има такива "господа", такава ще ни е оправията.
пп Тоя, нямаше ли вратлета с него?
« Последна редакция: декември 09, 2017, 05:23:38 последно от madbatt » Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 2884

« Отговор #178 -: декември 09, 2017, 12:59:59 »

..."такива господа"... Ами нали ние си ги избираме?!? Какво ни е странно сега?
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 692

Who can stop the Cop

« Отговор #179 -: декември 09, 2017, 16:55:03 »

Smile
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: КАТ и нашите права

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.183 секунди с 21 запитвания.