Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: КАТ и нашите права  (Прочетена 85620 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Race Custom
Публикации: 7040

atheism-bg.com/

« Отговор #45 -: октомври 18, 2013, 20:28:09 »

....КАТ няма право да прави проверки на територията на частна собственост (или наета собственост)....бензиностанции на пример (частна или наета собственост без "ограда") ,както и паркинги на супермаркети или подобни !!!
Нямат, ама имат право да обградят собствеността Smile Нас така ни цакаха на ОМВ Бояна.. седяха на изходите и като излезеш от бензиностанцията директно те спират.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5579

Ел. поща
« Отговор #46 -: октомври 18, 2013, 20:43:35 »

Нямат, ама имат право да обградят собствеността Smile Нас така ни цакаха на ОМВ Бояна.. седяха на изходите и като излезеш от бензиностанцията директно те спират.
ми така де,ще ми се събирате вие там,но не мислите за другите граждани дето си викат аз като нямам мотор и не мога да ходя на омвто що па тия да ходят.ще ми се събирате вие.                                                                                                                нямат право да ви карат да си отваряте багажника,това го каза полицай по телевизията,но не съм го тествал дали е така Smile Smile Smile Smile
Активен
ikonomec
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Aprilia RS125Replica
Публикации: 41

Ел. поща
« Отговор #47 -: октомври 18, 2013, 21:29:38 »

нямат право да ви карат да си отваряте багажника,това го каза полицай по телевизията,но не съм го тествал дали е така Smile Smile Smile Smile
[/quote]

нямат, но винаги може да ти каже дай да видя имаш ли аптечка/триъгълник и щеш нещеш ще го отвориш Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #48 -: октомври 18, 2013, 22:25:04 »

нямат право да ви карат да си отваряте багажника,това го каза полицай по телевизията,но не съм го тествал дали е така Smile Smile Smile Smile

нямат, но винаги може да ти каже дай да видя имаш ли аптечка/триъгълник и щеш нещеш ще го отвориш Smile
като каза аптечка,се сетиж за мой приятел които ми се оплака,че дал 20 лева подкуп поради липса на аптечка,а друг път си го глобили и му дошла 10 лева глоба Smile Smile Smile Smile :-)дали да не напише някой за какво колко дават,но по разбираемо като меню на бар,нещо дето да можеш да си го изпринтиш и носиш с теб.пример без каска 50/150 лева и 6 точки без аптечка 10/50 лева без точки(примерите не са верни само за идеята)така като те спрат и започнат със знаеш ли колко голяма е глобата за това нарушение,вадиш листа и казваш знам.да не ни правят на будали ми е идеята
Активен
ikonomec
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Aprilia RS125Replica
Публикации: 41

Ел. поща
« Отговор #49 -: октомври 18, 2013, 23:49:22 »

като каза аптечка,се сетиж за мой приятел които ми се оплака,че дал 20 лева подкуп поради липса на аптечка,а друг път си го глобили и му дошла 10 лева глоба Smile Smile Smile Smile :-)дали да не напише някой за какво колко дават,но по разбираемо като меню на бар,нещо дето да можеш да си го изпринтиш и носиш с теб.пример без каска 50/150 лева и 6 точки без аптечка 10/50 лева без точки(примерите не са верни само за идеята)така като те спрат и започнат със знаеш ли колко голяма е глобата за това нарушение,вадиш листа и казваш знам.да не ни правят на будали ми е идеята

Е те повечето правилно си говорят - все пак се гордеят, че са чели закона (единственото нещо, което са чели) и все пак доста пъти преувеличават, за да те изкрънкат колкото могат повече Smile
Активен
Dr.Ago
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki SV 650
Публикации: 767

Не ме правете на идиот, аз сам ще се справя! ;)

Ел. поща
« Отговор #50 -: октомври 19, 2013, 00:09:20 »

дали да не напише някой за какво колко дават,но по разбираемо като меню на бар,нещо дето да можеш да си го изпринтиш и носиш с теб.пример без каска 50/150 лева и 6 точки без аптечка 10/50 лева без точки(примерите не са верни само за идеята)така като те спрат и започнат със знаеш ли колко голяма е глобата за това нарушение,вадиш листа и казваш знам.да не ни правят на будали ми е идеята
Толкова ли е трудно да си имаш под ръка ЗДвП с подгънати страници на глави шеста и седма? Не, че аз го имам, де.  Very Happy Но едно е да покажеш текста в закона на полицая, ако се опитва да те вкара в някой филм, друго е да се оправдаеш с това, че някой си в някакъв форум ти казал еди-какво си.
 Може тия дни да резюмирам въпросните две глави от ЗДвП, но имайте предвид (пак предупреждавам), че който и да е полицай, едва ли ще се трогне от обясненията ви как сте ме разбрали.  Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #51 -: октомври 19, 2013, 00:49:31 »

Толкова ли е трудно да си имаш под ръка ЗДвП с подгънати страници на глави шеста и седма? Не, че аз го имам, де.  Very Happy Но едно е да покажеш текста в закона на полицая, ако се опитва да те вкара в някой филм, друго е да се оправдаеш с това, че някой си в някакъв форум ти казал еди-какво си.
 Може тия дни да резюмирам въпросните две глави от ЗДвП, но имайте предвид (пак предупреждавам), че който и да е полицай, едва ли ще се трогне от обясненията ви как сте ме разбрали.  Smile
имах в предвид аз да знам какво е наказанието,та да не ми разтегат ластици полицаите.не мога да нося правилника с мен,няма място,но два лист при документите може и да сместя.иначе полицаите си носят ЗДвП с тях,на няколко пъти ми с случи да го вадят,звъним на адвокати,те в управлението,кво става ако пишем акт за това,но го обжалват(возих лапето на приятел без каска точно 200 метра)и като се почна,каде ти е номера,аиде да ти пишем акт за без кска,поспорихме културно и се установи че след обжалването на акта за номера,ще ми отане глоба 50 лева.но те са длъжни да присъстват на делото,дори да е през личното им време.нямат далавера,губят си личното време,за мен само 50 лева и си обещажме да не се виждаме повече.
Активен
Dr.Ago
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #52 -: октомври 19, 2013, 09:39:40 »

Да, знам, че полицаите трябва да си носят правилника. Знам и че не е кой знае какво да копи-пейстна частта от ЗДвП с наказанията просто ей така. Но трябва да обърна малко внимание и на моторетката, а с малко време и достатъчно желание (мързела е голяма сила  Smile) мисля да последвам предложението ти, ако някой не ме изпревари, а после ако някой реши, може и да го редактира.  Very Happy
Активен
Dr.Ago
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #53 -: октомври 20, 2013, 17:55:24 »

Колкото и да съкращавах се оказа, че наказанията са немалка част от ЗДвП.  Very Happy Който иска пълната версия от 11 стр. (файла е тип Word 2003) може да си го изтегли до 03.11.2013г. от ТУК. Дори само глобите са 7 стр. Ако има интерес към файла след 3-ти ще потърся къде да го кача за по-дълго.
П.П. Все още си мисля, че вместо да се принтират няколко страници на А4, по-добре един правилник (достатъчно малък като размер е) подгънат на Глава седем.  Very Happy Mad
Активен
Night_Hawk
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YBR 125
Публикации: 398

Ел. поща
« Отговор #54 -: октомври 21, 2013, 13:32:54 »

Добре, де колега... Те нали сега уж нямали право да спират, ей така... Мисля, че е в сила то 10-ти септември това...
Активен
Entertain
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: R6
Публикации: 186

Ел. поща
« Отговор #55 -: октомври 21, 2013, 15:16:35 »

Добре, де колега... Те нали сега уж нямали право да спират, ей така... Мисля, че е в сила то 10-ти септември това...

http://bnt.bg/bg/news/view/108650/kat_promenja_pravilata_za_proverki_na_pytja

Ако иде реч за това, и аз се чудя всъщност в сила ли е или не ?
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6580

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #56 -: октомври 21, 2013, 19:42:56 »

http://bnt.bg/bg/news/view/108650/kat_promenja_pravilata_za_proverki_na_pytja

Ако иде реч за това, и аз се чудя всъщност в сила ли е или не ?

Да в сила е уж...
"Според новите правила водачите ще бъдат спирани само при 4 случая - при видимо нарушение на правилата, когато се вози опасен товар, ако има съмнение, че водачът е употребил алкохол и когато има данни, че шофьорът е участник в катастрофа или престъпление."

Нали се сещаш,че винаги катаджията може да каже "Бе нещо  много съмнително ми шареше по пътя и реших,че е пил и затова го спрях"....
Така,че реално нищо не се е променило на пътя..просто спират избирателно...,ако решат,не през кола както преди....
Тоест работят по-малко за същите пари...седят и вдъхват респект Very Happy Smile
Активен
Dr.Ago
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #57 -: ноември 05, 2013, 12:55:25 »

"Според новите правила водачите ще бъдат спирани само при 4 случая

И за да сме точни:
1. когато има видимо нарушение на правилата за движение по пътищата

2. когато има явни неизправности на пътното превозно средство или разположението на товара създава опасност за участниците в движението

3. когато начинът на движение и поведение пораждат съмнения към водача за преумора, употреба на алкохол или друго упойващо вещество

4. когато съществуват данни или предположения, че водачът е участвал в пътно-транспортно произшествие или в извършването на престъпление.

В тази връзка са въведени сериозни мерки за вътрешен контрол, отчитат от МВР.

Министерството на вътрешните работи разчита и на сигнали за неправомерни действия от патрулите, които осъществяват проверки и контрол на пътя /служители на Пътна полиция и на Магистрална полиция.

Гражданите могат да подават информация на имейл адрес [email protected] на интернет страницата на ведомството.

В сигнала трябва да бъдат посочени дата, час и място, обстоятелствата, при които е станало спирането, както и данни за екипа - полицейски номер изписан на капака на патрулния автомобил, регистрационен номер на автомобила, име или номер на служител или служителите.

"Всичко това се прави, за да се предотвратят случаите на корупция от поделенията на "Пътна полиция", каза преди дни вътрешният министър Цветлин Йовчев.

Той се закани, че за всички спрени автомобили в най-скоро време ще бъде съобщавано по радиостанцията заедно с конкретните причини, поради които е спряна колата.
По публикацията работи: Красимир Ангелов (Dnes.bg)
Активен
Dr.Ago
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #58 -: ноември 05, 2013, 13:02:13 »

Съдът не повярва на камера на КАТ

Експерти: Ако бусът беше минал със 131 км/ч, щеше да се разпадне

Съдийка от Шуменския районен съд отмени акт на КАТ за превишена скорост, след като не прие за достоверни данните, регистрирани от фоторадар. Нарушението, което било документирано със снимка, било оборено в съдебно заседание от техническа експертиза, според която е теоретически невъзможно машината на нарушителя да е развила 131 километра в час, съобщава "Монитор".

Лекотоварен “Мерцедес” с шуменски табели бил заснет на 23 август 2012 година по пътя Шумен - Русе близо до село Развигорово. При ограничение от 60 километра в час фотото на катаджиите щракнало 131 километра. Шофьорът на буса оспорил фиша с 500 лева глоба в съда и поискал отмяната му, а от КАТ приложили като доказателство разпечатка от автоматизирания фоторадар, където регистрираната скорост била дори 135 километра в час.

Шофьорът нарушител тръгнал на атака срещу електронния фиш, като поискал техническа експертиза. По паспорт мерцедесът от този модел е с мощност 72 конски сили и максималната скорост, която давал като постижима производителят, била 120 километра в час. Призованият експерт обяснил в съда, че празен бусът може да развие максимално 95 километра в час, а натоварен по-малко и от това.

Вещото лице разяснило, че при 95 километра вибрациите в машината стават сериозни, а при движение със 130 километра в час “може да изхвърчи фургонът”. В съдебната зала било разгледано и видео, но решаващо за съда да отмени наказанието се оказало становище на производителя на радара “Тинел Електроникс”. Според него можело скоростта да е неточно измерена поради действието на “естествен стимулатор на доплеров сигнал, какъвто се явява огромната вибрираща метална повърхност на каросерията на товарния автомобил”./БЛИЦ (blitz.bg)
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #59 -: ноември 05, 2013, 22:39:41 »

И за да сме точни:
1. когато има видимо нарушение на правилата за движение по пътищата

2. когато има явни неизправности на пътното превозно средство или разположението на товара създава опасност за участниците в движението

3. когато начинът на движение и поведение пораждат съмнения към водача за преумора, употреба на алкохол или друго упойващо вещество

4. когато съществуват данни или предположения, че водачът е участвал в пътно-транспортно произшествие или в извършването на престъпление.

В тази връзка са въведени сериозни мерки за вътрешен контрол, отчитат от МВР.

Министерството на вътрешните работи разчита и на сигнали за неправомерни действия от патрулите, които осъществяват проверки и контрол на пътя /служители на Пътна полиция и на Магистрална полиция.

Гражданите могат да подават информация на имейл адрес [email protected] на интернет страницата на ведомството.

В сигнала трябва да бъдат посочени дата, час и място, обстоятелствата, при които е станало спирането, както и данни за екипа - полицейски номер изписан на капака на патрулния автомобил, регистрационен номер на автомобила, име или номер на служител или служителите.

"Всичко това се прави, за да се предотвратят случаите на корупция от поделенията на "Пътна полиция", каза преди дни вътрешният министър Цветлин Йовчев.

Той се закани, че за всички спрени автомобили в най-скоро време ще бъде съобщавано по радиостанцията заедно с конкретните причини, поради които е спряна колата.
По публикацията работи: Красимир Ангелов (Dnes.bg)
това добре,но докато не пуснат телефон които да е постоянно на линия и там да има някой с адекватна реакция ми се струва че пак ще си спират които си искат.кво му пречи да каже ми криволичеше нещо и ми се стори пиян.дано работи де,но не вярвам
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: КАТ и нашите права

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.308 секунди с 20 запитвания.