Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилStunts (Модератор: pipona)Тема: Stunt Tricks - Уроци (събирам мнения/желания)
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Stunt Tricks - Уроци (събирам мнения/желания)  (Прочетена 36436 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Zlobcho
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N / Kawasaki ZX6R / CBR900RRX '99 Fireblade
Публикации: 87

форум пълен с нежни душички

« -: юни 10, 2013, 02:00:53 »

Привет,

От скоро се занимавам с така нареченото Атрактивно Каране (Stunt). Имам желание да помогна на всички колеги които проявяват желание да се научат да карат Stunt (било то професионално или любителски за да забиват мацки по съборите) до колкото мога. Тренирам сам в гр. Кюстендил (предимно) и в гр. София (когато съм си в София), бих искал да направя поредица от видео уроци за всички начинаещи (детайлни обяснения) и евентуално да си правиме някакви сбирки веднъж на две седмици за да тренираме заедно и да си помагаме. Не знам от къде да започна с уроците и какво точно да представляват те. Изгледал съм много клипчета в интернет и много статии съм прочел, от много детайлни до много повърхностни, разгледах и много теми за "каране на задна гума (wheelies)" и какви проблеми изпитват "опитващите се".

Ще ми бъде много по-лесно да направя клипчетата на база вашите желания и насоки за това какво искате да научите и какво ви липсва като обяснение в наличните за момента клипчета за Stunt.

Благодаря ви и до скоро. Smile
Активен
BladeMast6r
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CBR F2
Публикации: 173

Ел. поща
« Отговор #1 -: юни 10, 2013, 07:05:16 »

Колега познаваме ли се, хайде да се събираме да караме и да се учиме един друг Very Happy Аз съм от кюстендил, какъв мотор караш ?
Активен
lio 1990
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX12R
Публикации: 313

Octane brought me here!

Ел. поща
« Отговор #2 -: юни 10, 2013, 10:23:05 »

Мдаа, сега като падне едно ми ти сваляне не мацкии! Smile
Ако си закачил краш-кейджа и аз ще дойда! Very Happy

Активен
Zlobcho
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: юни 12, 2013, 12:31:13 »

@lio1990 - няма да стигнат мацките за толкова много сваляне Very Happy Закачил съм го, но на другият мотор, имам още работа по 12'bar и други дребни глупости, докато го направя да се движи стабилно, до тогава куфея с червено-черният. Заповядай ;)

@BladeMast6r - не се познаваме. Виждал съм няколко твой клипчета в youtube, както и мнения в stuntbulgaria форума (на стефан сайта). Ще се радвам да се събираме и да тренираме заедно. Аз мисля да правя видео уроци, може да ги правиме заедно.
В момента карам (за возене) една Honda CBR900RRW - разголена (червено/черна), иначе за стънта взех една друга CBR900RRT - че повече части се намират за нея, но имам още работа, нямам hand-break, нямам бензинова помпа, но си направих crash cage и 12'bar, прав волан е, голямо зъбно от зад (56 зъба) и верига, но не съм доволен от тях, и ще ги сменям с други, имам работа докато го подкарам сериозно.

Ти какви номера можеш да правиш, че клипчетата ти които съм гледал бяха старички?
Активен
BladeMast6r
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: юни 13, 2013, 06:40:47 »

Нищо ново, даже съм назад. Нещо се секнах след някое друго падане ... Тоя сезон мисля да се напъвам пак да просперирам ...
Тоя мотор съм го виждал на Бузлуджа ? Иначе имам два предни апарата tokico от сузуки като на нинджата отзад. Взимах ги за моя, бях решил да слагам 4 апарата но не се събраха ако ти трябват за хендбрейк за 60 кинта Very Happy
Активен
Zlobcho
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: юни 13, 2013, 14:30:34 »

Нищо ново, даже съм назад. Нещо се секнах след някое друго падане ... Тоя сезон мисля да се напъвам пак да просперирам ...
Тоя мотор съм го виждал на Бузлуджа ? Иначе имам два предни апарата tokico от сузуки като на нинджата отзад. Взимах ги за моя, бях решил да слагам 4 апарата но не се събраха ако ти трябват за хендбрейк за 60 кинта Very Happy

Няма да се отказваш ;) Падането е част от забавата  Smile
За същият мотор става на дума. Но избягвам вече да правя каквото и да е по екстремно с него, защото хвърлих не малко пари да го стегна на максимум и за два месеца пак го потроших, сега стягам другата машина и с нея. За тези апарати не знам дали ще ми паснат на моята кочинка, трябва да проверя. Кажи как си с времето и кога можеш да тренираш, сега от неделя го дават да е хубаво времето.

До скоро.
Активен
BladeMast6r
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: юни 14, 2013, 06:24:35 »

То за стънт ще трябва да правиш планка според апаратите които си взел

Иначе ще тренирам събота и неделя, че от понеделник до петък ходя на фитнес и няма сили и време за стънт Very Happy През седмицата само ако много ми се кара, пък и няма пари за да се кара през ден :P
Активен
Zlobcho
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: юни 16, 2013, 10:34:21 »

На мен взе да ми писва да го подготвям сам и се чудя дали да не обиколя в ebay и да накупя останалото на готово, харесал съм си "vortex sprockets" - били доста издръжливи и за верига DID (аз с такава карам по принцип, позлатена) и т.н. Ако реша друго и не си продал апаратите ще ти кажа.
Така е, пиячки са голями, моят само вчера хапна 60 лева :| ходих до дупница на мотосъбора и после покарах малко. Хайде може да се уговорим нещо за другата седмица да потренираме заедно. Бавните wheelies са ми кофти и искам да ги advance-на.

п.с. Сещаш ли се за място с по-мазен асфалт от летището, примерно като паркинга на кауфланд, че няколко burnout-а и гумата заминава :|
Активен
BladeMast6r
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #8 -: юни 17, 2013, 07:04:00 »

От ebay си излиза скъпо повечето такива фирми са американски и не предлагат доставка до българия, а малкото които предлагат искат много кинти по 40-50$. Само нещо китайско често има безплатна доставка ...

В окръга май няма място с хубав асфалт и аз търсих, просто спрях да правя бърнаут че ми писна да купувам гуми Very Happy Иначе на хубав асфалт дори и на конци можеш да правиш бърнаут повече от половин час без да гръмне Very Happy

Трудна работа е slow-а Smile вчера се повозих после тоя с мене вика с около 100 караш към края Smile удара прекъсвач F2-то и пада Very Happy

Аз бях на работа и неможах да дойда на Дупница

Зъбно си вземи от Карлово, няма смисъл да се дават толкова пари за vortex
« Последна редакция: юни 17, 2013, 07:09:14 последно от BladeMast6r » Активен
Zlobcho
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: юни 17, 2013, 10:48:46 »

Гледах ги, никак не са евтини, ще го мисля, хич не ми се дават толкова пари, особенно за нещо, което искам да чупя Very Happy
И аз не се сещам за подобно местенце, разпитвах и други приятели, всички ми казват "ходи карай на кауфланд", ама трябва да е сутрин много рано (6-8) или вечер и ще подлудя всички хора в къщите и блоковете и не става. А да разсипваме гумите на "летището" си е ужас, след 2-3 бърнаута и гумата е с откъснати парчета от нея, пробвах веднъж на кауфланд, беше страхотно, там и за други трикове е много добре, виж стопито не ми се получи много (миналото лято)  Smile

Моя го кантаря на втора с около 140км/ч, мога да го карам доста време, но го държа винаги около 8к след което го изпускам и удрям прекъсвача, на първа ми е кофти, че от доста време не го бях вдигал и съм свикнал да я играя по-грубо газта и съм като някакъв заек, направо си потскачам Surprised (червено/черната ходна)

На Дупница - Гонките не бяха лоши, бобани направи малко шоу и после всички се засилиха да пият бира  Smile

Гледах ги аз в Карлово зъбните (гледам им сайта), но не знам, ти от тях ли си взе? Гледам във форума на Стефан ги хвалят. Ще го мисля за момента и без това днес ще разглабям половината мотор, че нещо съм му набрал много  Sad

Драскай в темата когато ходиш да караш, да се събираме.  Very Happy
Активен
niki_XL400V
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: L4 1000
Публикации: 3450

« Отговор #10 -: юни 17, 2013, 15:07:08 »

Бавните wheelies са ми кофти и искам да ги advance-на.

а що не на красивия ни и звучен български  Surprised

ПП
не ми влиза в business-a, просто ask-вам, без hard feelings...  Surprised
Активен
Сърбина
F*ck you, Kawa is back!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki ZX6
Публикации: 1815

Ибаб хреба :)

Ел. поща
« Отговор #11 -: юни 17, 2013, 16:36:38 »

ПП

Machine си!  Smile Smile Smile
Активен
Zlobcho
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: юни 17, 2013, 18:02:27 »

ПП

Защото така съм го написал. Ако имаш да пишеш нещо по темата, ще се радвам да го направиш, в противен случай, ще те помоля да не я разводняваш и за да си щастлив и Ти и Сърбина, ето:

"Бавното каране на задна гума не ми е много добро и бих искал да го подобря, първо с оригиналните зъбни на мотора които карам в момента и след това с другият мотор, където съм с минус 2 зъба от пред и с плюс 24 от зад."
Активен
BladeMast6r
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #13 -: юни 18, 2013, 06:32:42 »

На кауфланд няма как да стане, отидеме ли 2-ма 3-ма до 10 мин са ни викнали недоебаните куки. Иначе и на мен ми се кара на такъв паркинг, може и дрифт да се тринира на такъв асфалт.
Активен
niki_XL400V
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: L4 1000
Публикации: 3450

« Отговор #14 -: юни 18, 2013, 09:34:33 »

"Бавното каране на задна гума не ми е много добро и бих искал да го подобря, първо с оригиналните зъбни на мотора които карам в момента и след това с другият мотор, където съм с минус 2 зъба от пред и с плюс 24 от зад."

така е по-добре

ПП
...и за да съм по темата, ще напиша, че за да се получи бавното каране на задна гума, трябва да изправиш мотора на задна гума и да караш бавно  Very Happy
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилStunts (Модератор: pipona)Тема: Stunt Tricks - Уроци (събирам мнения/желания)

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 20 запитвания.