Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилКъстъмс (Модератор: drfrancky)Тема: Какво направих по мотора днес
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Какво направих по мотора днес  (Прочетена 109766 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5873

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #465 -: юли 16, 2019, 18:26:14 »

Пращай смело. Нямам притеснения. Особено от клип без регистрационен номер (не че името ми не е като автор на клипа). Very Happy

Ако съм прав - черпиш по бира. Ако ти си прав - черпиш за удоволствието да докажеш правотата си. Deal? Very Happy

P.S. Залагам капачката от твоята бира, че девойчето ще сподели, че "Можем да се закачаме за ннеправилно използване на светлините. И толкова!".

Казвам трети път, почти сигурна глоба Very Happy
Писах и, цитирам отговора и:

"Принципно не са буркани не светят синьо.
......

Не мисля че някой може да му направи проблем
.......
Ако се стигне до съд ще отпадне...."
Аз:
"Той ще пита софийските Сигми тия дни"
Тя:
"Ако при тях може значи навсякъде може  Smile "

Тааа....питай ги да видят на живо, за всеки случай Very Happy
Активен
JOHNY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha Road Star 1700XV
Публикации: 1084

http://alltimecams.com

« Отговор #466 -: юли 17, 2019, 10:18:03 »

Чуя се дали да не ти пратя клипа на едни наше девейче Сигма Very Happy

Тя не беше ли от тях?
Оглеждам се по улиците, ама не засичам никого. За добро или лошо.  Very Happy
Обещавам да питам при първа възможност. Това не те освобождава от дълга за бирата.  Very Happy
Активен
AIA
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA FJ 1200 87'
Публикации: 197

Ел. поща
« Отговор #467 -: юли 18, 2019, 09:20:22 »

С това премигване винаги съм бил раздвоен, от една страна ефекта за мен е неоспорим, винаги ме виждат и привличам внимание.
От друга страна, винаги ги псувам всички които виждам... Smile
От трета страна от един такъв колега, мигащ, в една прекрасна Юнска вечер едно момче, явно с фоточувствителна епилепсия, припадна на една спирка...

А закона не ги забранява, ограничава, контролира, всеки си продава и слага по моторите, колите, каквото си иска.
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1783

« Отговор #468 -: юли 19, 2019, 08:50:17 »

Зависи какво ще изтъкнат като нарушение. Създаването на предпоставки за ПТП е валиден аргумент и много трудно може да падне в съда.
Пулсиращата светлина (особено ако е с висока честота и разликата в пулсацията не е огромна) също привлича внимание, по-трудно се забелязва при пряко гледане в източника на светлина (периферното зрение е много по-чувствително към пулсации на светлината, пробвайте особено на стар телевизор) и върши работа. Доколко пулсиращата светлина е по-малка предпоставка за ПТП от мигащата не мога да кажа.
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1761

7183168
Ел. поща
« Отговор #469 -: юли 19, 2019, 11:06:27 »

Тези мигалки определено привличат внимание тоест са ОК за ползващият ги.
Това е факт.
Обаче за мен са дразнещи, неприемливи и аз не бих ги ползвал.
Максимума, който си позволих беше пулсация и то на мотор, който не ползвам ежедневно.
Дори да оставим настрана дискусиите законни ли са а за тези блицове, дори на адвокат не бих повярвал, че такива ;)
Активен
JOHNY
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #470 -: юли 19, 2019, 13:28:29 »

Зависи какво ще изтъкнат като нарушение. Създаването на предпоставки за ПТП е валиден аргумент и много трудно може да падне в съда.
Пулсиращата светлина (особено ако е с висока честота и разликата в пулсацията не е огромна) също привлича внимание, по-трудно се забелязва при пряко гледане в източника на светлина (периферното зрение е много по-чувствително към пулсации на светлината, пробвайте особено на стар телевизор) и върши работа. Доколко пулсиращата светлина е по-малка предпоставка за ПТП от мигащата не мога да кажа.

Ники, каква предпоставка за ПТП бре човек? Как го свърза по този начин наистина не разбирам. По същата логика пуснатите аварийки за благодарност също са предпоставка за ПТП. Басси...

Обаче за мен са дразнещи, неприемливи и аз не бих ги ползвал.
Максимума, който си позволих беше пулсация и то на мотор, който не ползвам ежедневно.
Дори да оставим настрана дискусиите законни ли са а за тези блицове, дори на адвокат не бих повярвал, че такива ;)

Разлика между "пулсации" и "редуващи се бързо мигащи светлини" може ли да дефинираш? Между другото, всичко, което не е забранено със закон е разрешено. Smile
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #471 -: юли 19, 2019, 18:52:15 »

Ми двата клипа по-горе, моят и твоят ;)
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #472 -: юли 19, 2019, 20:50:26 »

Всяко нещо, което предизвиква отклоняване на вниманието от пътната обстановка по посока на движение на управляваното МПС може да се интерпретира като предпоставка за ПТП. В случая човешкият инстинкт го кара да се втренчи в мигащите светлини и това отвлича вниманието му от пътната обстановка пред МПСто. ОТ там насетне е въпрос на интерпретация. А и нека не забравяме, че на човешкият мозък му трябват средно 2 десети от секундата, за да обработи информация за дразнител, в случая мигащите светлини. Аварийките са пред, а не зад МПСто.

EDIT: мамка му, май трябва да сменя попрището и да ида да копам картофи на нивата...  Surprised
Активен
JOHNY
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #473 -: юли 19, 2019, 21:13:11 »

Ми двата клипа по-горе, моят и твоят ;)

Миро, разликата е, че едните пулсират, мигат, угасват или както там искаш ве дин и същ ритъм, а  в другият - по 2 импулса, ама не в минута. Освен ако не виждам добре твоя клип и там мигат като на кофти маса. Very Happy

Всяко нещо, което предизвиква отклоняване на вниманието от пътната обстановка по посока на движение на управляваното МПС може да се интерпретира като предпоставка за ПТП.

Значи на първо време трябва да забранят големите и хубави цици. Май нито една светлина не концентрира така водача, както чифт перфектни играчки. Сакън, недей!

В случая човешкият инстинкт го кара да се втренчи в мигащите светлини и това отвлича вниманието му от пътната обстановка пред МПСто. ОТ там насетне е въпрос на интерпретация. А и нека не забравяме, че на човешкият мозък му трябват средно 2 десети от секундата, за да обработи информация за дразнител, в случая мигащите светлини.

Подсещам, че при човешките инстинкти на първо място е този за самосъхранение. Ако някой предпочита вторачването, рискуваме да се вторачи и в мигаща улична лампа и да се отнесе някъде.

Аварийките са пред, а не зад МПСто.

Зависи. Използват се и пред, и зад. Не е перфектният пример, но не ми се и напъва да мисля за по-добър. В това число спадат и светещи реклами, мигащи прожектори на билборд и прочее ежедневни глупости.

EDIT: мамка му, май трябва да сменя попрището и да ида да копам картофи на нивата...  Surprised

Чак пък...
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #474 -: юли 20, 2019, 07:11:13 »

Миро, разликата е, че едните пулсират, мигат, угасват или както там искаш ве дин и същ ритъм, а  в другият - по 2 импулса, ама не в минута. Освен ако не виждам добре твоя клип и там мигат като на кофти маса. Very Happy

Значи разликата между блиц, както при теб и пулсиране/модулиране, както при мен е че при първото имаш спиране до 0 и палене на свтодиода на макс с някаква видима за окото честота.
Това е много по забележим и набиващ се в цялото зрение ефект.
При теб е подсилено от факта, че двата фара са синхронизирани и когато единият свети другият е угаснал.
Понеже при теб са ЛЕД светлини получаваш блиц ефект.
Ако теоритично на мястото на ЛЕД се постави крушка ще се получи пулсиране, понеже крушката е инертна и няма да може да угасне напълно при тази честота като ЛЕД.

При пулсациите имаме не точно резултат от кофти маса а на клатещ се във фара рефлектор и друсащо по дупки МПС. Често го наблюдавам при стари камиони.
Светлината си е на макс а честотата просто клати интензитета до някаква стойност надолу но не до 0.
Това е разликата и дефиницията.
С ЛЕД се постига по-трудно и ШИМ на контролера трябва да е предвиден да постигне този ефект.
Забелязва се основно с периферното зрение и поне за мен е по-приемливо и по-малко дразнещо за околоните.

Та така...
Освен това с пулсираща дневна поне за мен е приемливо да се кара непрекъснато, докато блица трябва да го пускаш ръчно.
Дори си го направил с ключе с който подсъзнателно показваш, че дори и за теб е неприемливо ;)
Това пък намаля търсеният ефект.
Кота точно ще ги запалиш?
Непосредствено преди потенциален инцидент?
Или когато бързаш на пожар?
Теста е ясен ;)

П.С: Доколкото помня такива устройства (модулатори) са позволени и употребата им е регламинетирана в закона за някои щати на хамериката за мотори.
Само че техническите им параметри са дефинирани.
И става въпрос за модулатори а не блиц.
« Последна редакция: юли 20, 2019, 07:18:57 последно от Esper » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4607

Ел. поща
« Отговор #475 -: юли 20, 2019, 17:11:10 »

днес в трафика гледам едно храли,от тея с трите кръгли фара,с лед светлини и му пулсират светлините.
викам си,я в Англията било разрешено да пулсират

обаче ми направи впечатление,че средния фар,пулсира по-силно
сетих се за темата и го позагледах...лед фарове,светят яко и пулсират,та се къса.направо ти приковава погледа
и точно в тоя момент,колоната му тръгна,тоя даде газ и пулсациите изчезнаха Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

та има и друг път,как се вика Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

само не знам,дали няма да си изгуби някъде фара от тея вибрации
и определено ще е интересна гледка на тъмно

чак ми идваше да му дам ключе 10,да си стегне фаровете
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5873

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #476 -: юли 21, 2019, 12:13:53 »

Тя не беше ли от тях?

Сигма е от около година. Very Happy
Цитирах ти какво ми отговори.

днес в трафика гледам едно храли,от тея с трите кръгли фара,с лед светлини и му пулсират светлините.
викам си,я в Англията било разрешено да пулсират

обаче ми направи впечатление,че средния фар,пулсира по-силно
сетих се за темата и го позагледах...лед фарове,светят яко и пулсират,та се къса.направо ти приковава погледа
и точно в тоя момент,колоната му тръгна,тоя даде газ и пулсациите изчезнаха Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

та има и друг път,как се вика Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

само не знам,дали няма да си изгуби някъде фара от тея вибрации
и определено ще е интересна гледка на тъмно

чак ми идваше да му дам ключе 10,да си стегне фаровете

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3122

Ел. поща
« Отговор #477 -: юли 21, 2019, 15:14:25 »

Аз па днес се разминах с Ванката и жена му по Хемус..м не видях да беше пуснал тия мигалки..то не че имаше смисъл по Хемус, ама все пак..
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #478 -: юли 21, 2019, 19:13:30 »

Значи на първо време трябва да забранят големите и хубави цици. Май нито една светлина не концентрира така водача, както чифт перфектни играчки. Сакън, недей!

Подсещам, че при човешките инстинкти на първо място е този за самосъхранение. Ако някой предпочита вторачването, рискуваме да се вторачи и в мигаща улична лампа и да се отнесе някъде.

Зависи. Използват се и пред, и зад. Не е перфектният пример, но не ми се и напъва да мисля за по-добър. В това число спадат и светещи реклами, мигащи прожектори на билборд и прочее ежедневни глупости.

Чак пък...

Зяпането в чифт цици е въпрос на осъзнат избор. Зяпането в мигаща светлина е въпрос на инстинкт за самосъхранение - трявбва да видиш дали е опасност или не. А и както Миро рече - явно и за теб не е съвсем ОК да мигат непрекъснато.

Колкото до смяната на амплоато - в момента съм задълбал в кобинация от компютърна сигурност и нормативна уредба (PCI-DSS и HIPAA), която я изисква, та се хващам, че откривам и извън работата си всякакви подобни "дупки" в "сигурността" или в нормативната уредба.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3002

« Отговор #479 -: юли 21, 2019, 22:44:18 »

Няколко дребни ъпгрейдчета по козата. Рам стойка за телефон и нова решетка за радиатора.
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилКъстъмс (Модератор: drfrancky)Тема: Какво направих по мотора днес

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.482 секунди с 21 запитвания.