Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилКъстъмс (Модератор: drfrancky)Тема: Какво направих по мотора днес
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 33   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Какво направих по мотора днес  (Прочетена 131790 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TAIL GUNNED - Honda Shadow VLX 600 CUSTOM ultra glide ; Honda Shadow VT600 bobber
Публикации: 761

www.youtube.com/user/lcrbulgaria?feature=mhee

judas_priestbg@hotmail.com
WWW Ел. поща
« Отговор #150 -: януари 21, 2013, 17:26:07 »

без нищо след седалката е чудесно, ама нещо към кормилото ми се вижда претрупан
вярвам че ще успееш да се справиш и с това желязо Smile

да вземеш да минеш през моя двор да запалим "жълтия"
че нещо много слънчево взе да става, а хората не купуват мотори много  Very Happy
Ок , как си през почивните дни ?
Активен
4epBeu
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: funk soul brothers
Публикации: 417

Ел. поща
« Отговор #151 -: януари 21, 2013, 21:23:11 »

Ок , как си през почивните дни ?
ами...почивам  Smile
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TAIL GUNNED - Honda Shadow VLX 600 CUSTOM ultra glide ; Honda Shadow VT600 bobber

WWW Ел. поща
« Отговор #152 -: януари 22, 2013, 01:23:17 »

ами...почивам  Smile
 ОК...ако не вали даже ще покараме..можем едно Созополче...? или ако искаш..можем до Варна...?Кара ми се та 2 не виждам Smile)))))))))
 макар че в съботата ми се иска да се позанимавам с бобъра....
Активен
svetlio/
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: awo s, cb 750
Публикации: 1227

Ел. поща
« Отговор #153 -: януари 22, 2013, 08:51:52 »

Абе за вас лични няма ли?
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #154 -: януари 22, 2013, 09:01:09 »

така. . стигаме до голямото противоречие-хардтейл или софтейл. Едното е готино но и почти неприложимо, другото комфортно но заемащо "ценно" място една малка анкетка за или против хардтейл.
Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4196

« Отговор #155 -: януари 22, 2013, 09:06:53 »

"твърдо" против твърдото окачване Very Happy
лично не съм го изпитвал за г*зъ си, но всеки познат който е карал на твърдо никога няма пак ад се качи на такова
Активен
Сърбина
F*ck you, Kawa is back!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki ZX6
Публикации: 1815

Ибаб хреба :)

Ел. поща
« Отговор #156 -: януари 22, 2013, 10:40:11 »

Като гледам, че си имаш друг мотор за каране и дълги  преходи, явно този го правиш за кеф и за самото изпипване и крайния резултат. То е ясно, че и с него ще идеш нейде, но ако търсиш максимум ефекта бобър съм за твърдото окачване. Въпреки, че Софтейла е доста добро копие, но се губи простотата и нефункционалността на твърдото окачване. Не знам колко надалеч ще стигнеш с проекта, но искам да видя нещо откачено, което не е правено в БГ досега. Суисайд клъч например, зарчета, черепи, спрингър, въобще откачени неща свързани със самия смисъл на думата бобър, не само олекотяването му. Ръчно направена капачка на резервоара от нещо медно, което хич не е по темата и ей такива нещица. Тогава на никой няма да му пука дали е Софтейл или Хард. Важното е ти да си го харесваш, нали ти ще го караш, не хората от форума. Ако искаш да приложиш и сам война е войн ти си човека. Прецени си.  Very Happy
Активен
svetlio/
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: awo s, cb 750
Публикации: 1227

Ел. поща
« Отговор #157 -: януари 22, 2013, 11:34:52 »

За твоя бобър..... хардтейла(на мен по принцип за чопър ми харесва повече хардтейла).
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #158 -: януари 22, 2013, 22:28:57 »

Да..по принцип си имам и друг мотор, този е на мои приятел който се е отказал (засега надявам се) от моторджийството. и понеже е зле финансово , правя го за да му помогна, то се получи като тематичен мотор де донякъде, и сега съм на тази вълна , дали софт или хард тейл , но понеже има други не по-маловажни неща от окачването , а именно - да се махне филтърната кутия , която загрозява според мен излъчването на открития двигател. днес я свалих, сега обмислям идеята за съединияването на въздуха за карбураторите и да я изведа настрани като при харлитата - с един коничен филтър , но и да се запази работата на вакуумните компенсатори .
  след това премахнах многото кабеляци - за мигачите за фара за лампите- премахнах ги само засега , после те може би ще се включат наново но на друго място , където няма да се виждат.Много ми се иска, този мотор да види отново "бял свят" на събора на "Бакаджика" , така че ще ми трябва и време и здраве Smile)))
 Рязането на чопър не прави бобър , а по скоро детайлите. А те отнемат най много време....Sad
Активен
Сърбина
F*ck you, Kawa is back!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki ZX6
Публикации: 1815

Ибаб хреба :)

Ел. поща
« Отговор #159 -: януари 22, 2013, 23:34:23 »

На каква тема ще отговаря, щом е тематичен? Мислил ли си за рат-стайл? Аз съм голям фен и спестява доста време, ако искаш да го подготвиш навреме за Ямбол. После може да си го преправиш наново. Ще е много яко да оставиш резервоара или на метал или да го третираш с химикали да ръждяса и с ония хот род графики, сещаш ли се? Много яко ще стане, ама това си е мое мнение. Вкарай синджири, усукани железа, ковачески гъзарийки  rulez2  Very Happy
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #160 -: януари 23, 2013, 00:24:58 »

На каква тема ще отговаря, щом е тематичен? Мислил ли си за рат-стайл? Аз съм голям фен и спестява доста време, ако искаш да го подготвиш навреме за Ямбол. После може да си го преправиш наново. Ще е много яко да оставиш резервоара или на метал или да го третираш с химикали да ръждяса и с ония хот род графики, сещаш ли се? Много яко ще стане, ама това си е мое мнение. Вкарай синджири, усукани железа, ковачески гъзарийки  rulez2  Very Happy
   ковачески казваш... е.. това не го умея вече Smile)))
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #161 -: януари 25, 2013, 19:56:41 »

Привет на всички. Днес закупих от продавалника, един светодиоден стоп - някой тук бе пуснал обява за продажба на разни нещица. Също така , за другия мотор намерих  един интересен пръстен от нещо си , което е никелирано и си пасва по размера на фара. НО този пръстен има и 2 пресичащи го 2 линии, което го прави интересна апликация като някакъв си бар за фар. снимките по неговото поставяне ще има най-вероятно утре.
  Също така , утре ще отделя и време за пректа бобър. На дневен ред е свалянето на двигателя , неговото почистване и обслужване със смяната на гарнитури и други дреболии , включително и пребоядисването от класически цват на алуминий в черен жароустойчив мат.
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #162 -: януари 26, 2013, 19:31:33 »

Днес денят мина много резултативно. Свалихме всичко което е около двигателя а именно - предната вилка, резервоар, кормило , управление , педалите , радиатора с решетката, мигачите , Свалихме целия сноп кабели барабар с акумулатора.След това , рамата бе изрязана от резервуара до предните степенки - там е новата деформация.Сега имаме гола половин рама с двигател и задна гума.
 ПОнеже...по рамата ще има доста работа , която не си струва да се върши (мотора бе отново усукан след последната авария) , след консилиум решихме да използваме другата рама , която бях закупил преди около 2 години. В другата събота продължаваме напред според плана а именно - присаждане и корекция на ъгъла за предната вилка на старата кормилна колонка с набитите номера от старата рама, изрязването на задната част на рамата. След това тамата заедно с каплите отиват на пясъкоструйка и прахово боядисване . По двигателя също ше има работа а именно - смяна на гарнитура на капака за клапаните, неговото измиване с водоструйка и боядисване в черно - жароустойчива боя , и замяна на винтовете по него с неръждаеми болтове. СЪщо така следва изработката на ауспуси - тип КОБРА но от "черна" ауспухова тръба - последната ще бъде също боядисана с жароустойчива черна боя
 а Сега молба към имащите Шадоу ВТ 600.
 търсят се : гумената гарнитура за капака на клапаните за предния цилиндър и предни+задни накладки. ПОследните мисля че ги лепяха тук в Бургас но не се сещам именно къде,не би било проблем и да се разбере.
 И най нашумелия проблем в целия проект - къде могат да пренаредят спиците наново и да се балансират предната и задната капли - ще се разглобява всичко и ще се боядисва прахово.
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #163 -: януари 27, 2013, 22:29:52 »

имам чувството че само аз пипам нещо по мотора, а другите са изпаднали в зимна дрямка  Surprised
Активен
werty
Кулинарен рокер
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Intruder М800
Публикации: 1716

Летя ниско с .... 90

495290597
Ел. поща
« Отговор #164 -: януари 28, 2013, 20:19:24 »

Че какво да му правя - той е съвършен  Very Happy
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 33   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилКъстъмс (Модератор: drfrancky)Тема: Какво направих по мотора днес

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.218 секунди с 21 запитвания.