Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилКъстъмс (Модератор: drfrancky)Тема: Какво направих по мотора днес
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 33   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Какво направих по мотора днес  (Прочетена 131787 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
staif
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda
Публикации: 337

Ел. поща
« Отговор #105 -: декември 10, 2012, 21:39:06 »

Е точно това няма как да стане защото жилата са си капсоловани и не мож ги извади от кожуха.От кожуха се вадят тези по 5 лв. и ги купуваш на метър :-)И да смазвах ги и двете жила , и си вървят перфекно, но забелязах че има голямо значение от къде минават и затова задържат. Има полужения в който си вървят и когато на пълен ляв и десен задържа. Много ме дразни а и си е опасно, айде аз си го знам ама ако се качи някой друг  Sad

БРЕЙЙ, понякога и аз се питам дали съм бил такъв карък.. :biggrin:ама като му хвана цаката на проблеми се и викам "тю може ли да съм толкова умен" Smile..шегувам се Very Happy
виж дали не са ти обтегнати жилата -охлаби няколко резбички от обтяжката ,другия вариянт е че макарда  са от "марковите" нищо чудно да са къси спрямо бронята(кожуха) Mad
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TAIL GUNNED - Honda Shadow VLX 600 CUSTOM ultra glide ; Honda Shadow VT600 bobber
Публикации: 761

www.youtube.com/user/lcrbulgaria?feature=mhee

judas_priestbg@hotmail.com
WWW Ел. поща
« Отговор #106 -: декември 10, 2012, 22:01:33 »

щом са капсуловани....и щом се движат жилата наистина , както ти написа леко , тогава потърси къде е грешщката при пролагането на самите жила. Някой би си казал...но какво значение има..нали има пружина..да ама не.Имах същия проблем, но с жилото на съединителя.Някой го е пуснал не от там където трябва да е ,,а до него..между рамата и радиатора. Е...бях извън града , когато ми се спука радиатора- бронята на жилото бе го претъркала. Не ми се говори как съм го докарал до точка "Б" и отремонтирал с къндърми да го запоят този алуминий...
Активен
Kurmambek
Най-трудно е да се отговори на въпрос, на който отговорът е очевиден !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Най-добрия !!!
Публикации: 756

Ел. поща
« Отговор #107 -: декември 10, 2012, 23:50:47 »

Точно тъм момци и двата отговора са верни, само че вчера не ми се занимаваше. Като разпуснеш малко от долу и от горе жилата и тръгват , и да зависи къде са положени жилата. Ще видим утре няма да е ама сряда или четвъртък ще го оправя  Smile
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TAIL GUNNED - Honda Shadow VLX 600 CUSTOM ultra glide ; Honda Shadow VT600 bobber

WWW Ел. поща
« Отговор #108 -: декември 13, 2012, 18:03:20 »

Точно тъм момци и двата отговора са верни, само че вчера не ми се занимаваше. Като разпуснеш малко от долу и от горе жилата и тръгват , и да зависи къде са положени жилата. Ще видим утре няма да е ама сряда или четвъртък ще го оправя  Smile
  Какво стана колега Smile оправи ли жилата на карбовете ?Smile))
Активен
Kurmambek
Най-трудно е да се отговори на въпрос, на който отговорът е очевиден !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Най-добрия !!!
Публикации: 756

Ел. поща
« Отговор #109 -: декември 15, 2012, 11:22:23 »

Мързи ме бре, ако имаше някой да дойде да си играе вместо мен  Smile
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #110 -: декември 16, 2012, 00:50:55 »

Мързи ме бре, ако имаше някой да дойде да си играе вместо мен  Smile
ами, освен да ми го пратиш по ЕКОНТ до Бургас SmileSmileSmile
  Аз и без това утре ще ходя да обсъждаме дизайна на един прежален Шадоу.От въпросната моторетка са се отказали вече, та. . . ще обсъдя кога и как да я прибераМислех си да я въстановя в оригиналния си вид , но какво да въстановя- затова бобър SmileSmileSmile
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3394

« Отговор #111 -: декември 16, 2012, 01:20:19 »

Аз най-после се отървах от кожените дисаги на прасчо и му сложих едни пластмасови куфари. То беше цяла одисея докато дойдат до България но както и да е напластявам история върху тоя мотор и най-важното направих го сам . Сега остана окабеляването за да им заработят светлините . Приготвил съм му и други подаръци, че беше много послушно моторче тази година. Ето и новата визия .

Активен
staif
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #112 -: декември 16, 2012, 10:36:56 »

Аз най-после се отървах от кожените дисаги на прасчо и му сложих едни пластмасови куфари. То беше цяла одисея докато дойдат до България но както и да е напластявам история върху тоя мотор и най-важното направих го сам . Сега остана окабеляването за да им заработят светлините . Приготвил съм му и други подаръци, че беше много послушно моторче тази година. Ето и новата визия .

Куфарите са супер! Mad..От каде ги поръчва и на каква цена ти стъпиха ако не е таина Very Happy
Активен
Сърбина
F*ck you, Kawa is back!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki ZX6
Публикации: 1815

Ибаб хреба :)

Ел. поща
« Отговор #113 -: декември 16, 2012, 13:21:06 »

Много са готини, и си мисля ако ги боядисаш в същия цвят като мотора с леки черни мотиви ще изглежда още по-добре.  Very Happy
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #114 -: декември 16, 2012, 14:54:45 »

Купих ги от e-bay марката е Mutazu. Хубвото е че следват линията на мотора и не изглеждат като нещо присадено отнякъде. Мислех да ги боядисам още като ги купих но сега монтирани на мотора изглеждат съвсем на мястото си. Все още не съм решил дали да ги оставя така или пък да ги боядисам на по-късен етап. Не бяха разпробити и падна едно мерене напасване предценяне за комфорта на пътника отзад спрямо ауспусите , амортисьорите и прочее а и трябваше да следват линията на мотора и светлините отзад. Оказаха се по-големи отколкото си ги представях така, че мотора съвсем нашишкавя само не знам при едно евентуално падане дали ще оцелеят и до колко ще предпазят мотора но надявам се да не ми се налага да го разбирам. Място има предостатъно дори повече от кожените дисаги а те ми бяха предостатъни.
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #115 -: декември 16, 2012, 21:43:50 »

Купих ги от e-bay марката е Mutazu. Хубвото е че следват линията на мотора и не изглеждат като нещо присадено отнякъде. Мислех да ги боядисам още като ги купих но сега монтирани на мотора изглеждат съвсем на мястото си. Все още не съм решил дали да ги оставя така или пък да ги боядисам на по-късен етап. Не бяха разпробити и падна едно мерене напасване предценяне за комфорта на пътника отзад спрямо ауспусите , амортисьорите и прочее а и трябваше да следват линията на мотора и светлините отзад. Оказаха се по-големи отколкото си ги представях така, че мотора съвсем нашишкавя само не знам при едно евентуално падане дали ще оцелеят и до колко ще предпазят мотора но надявам се да не ми се налага да го разбирам. Място има предостатъно дори повече от кожените дисаги а те ми бяха предостатъни.
  заюо не се замислиш за едни ролбари , които да пазят куфарите...респективно , задната част на мотора...? не разгледах снимката... отпред имаш ли ролбарове...?
Активен
staif
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #116 -: декември 16, 2012, 22:52:22 »

колегите "lcr" и "сърбина" са прави..барни им едни никелирани тръби по дължина(като ролбари)на ниво леко под капаците и наситени червени нюанси като окраска и ще са вЪрха..

п.п ако ми пратиш линка им на лс от е-бау ще съм ти много благодарен(рових за тях там но не ги открих)..на мен все още ми предстои да се боря с моите дисаги за които купих микропореста гума за да ги опна-дано има ефект .. Smile
 Mad
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #117 -: декември 17, 2012, 00:09:09 »

колегите "lcr" и "сърбина" са прави..барни им едни никелирани тръби по дължина(като ролбари)на ниво леко под капаците и наситени червени нюанси като окраска и ще са вЪрха..

п.п ако ми пратиш линка им на лс от е-бау ще съм ти много благодарен(рових за тях там но не ги открих)..на мен все още ми предстои да се боря с моите дисаги за които купих микропореста гума за да ги опна-дано има ефект .. Smile
 Mad
Мисля че ще стане прекалено натрупано. Пък и тръби трябва да търся, майстор да ги направи, после да се хромират. Дълга и широка. Ще си помисля по нататък за някакво решение и на тоя проблем . Пиши Mutazu Hard Saddlebags в търсачката на e-bay и ще ти излязат всичките модели. Ето и моя http://www.ebay.co.uk/itm/RS-Motorcycle-Hard-Saddle-bag-SHADOW-SABRE-VTX-VALKYRIE-SPIRIT-AERO-1100-750-/251195841174?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3a7c705a96
« Последна редакция: декември 17, 2012, 00:11:44 последно от Oggie » Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #118 -: декември 17, 2012, 17:13:54 »

Здравей колега. Нека ти дам малко идей за премисляне.Smile)) добре си се насочил към това да ги правиш тези роллбари, та после да ги никелираш..Smile)) А не може ли да си закупиш нужният диаметър неръждавейка , заедно с нужния градус калибрирани колена също неръждаевейка (има диаметри които са даже и полирани огледално ;), също така и планки неръдаема стомана също.Ако умееш да заваряш с електрожен , купуваш си електроди неръждавейки и си ти , после изпилване , после търкане до нужното състояние на заварения елемент, после търкаш на вода, а после си полираш Smile това е най лесния вариант, има и по труден,,, по точно  най мързеливия , но и най скъп - отиваш при аргончик и ти ги заваря почти без дефекти Smile)) и така , ролбарите  ще ти легнат на цена материали около 40-50 лв Smile))
 и така като се замислиш... че ти можеш да направиш каквото си поискаш с твоя мотор от неръждаема стомана Smile както един колега в "съседната" тема - за бобъра от "Роял Ейнфилд"
  а пък ако има и точни и ПЪЛНИ чертежи и размери на дадено изделие , то мога и аз да ти изфабрикувам от неръждаема стомана....от ауспух до цяла рамка Smile))
 Успех с творенето Smile))
Иначе, не съм гледал линка, на каква цена ти легнаха тези дисаги ?Smile)) мисля си , да си продам моите , и да си купя като твоите , той мотора ми и без това вече си мяза на Харли от Япония , та , поне и дисагите да са в този стил...Smile
 само0 че ще трябва да добавиш и топкейс , за да се "върже" визията докрай:)))
 малък съвет , Ако имаш нужните инструменти , ще ти пиша на лични как съм си направил моя топкейс , та и ти да си направиш твоя така Smile 
« Последна редакция: декември 17, 2012, 17:18:32 последно от lcr » Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #119 -: декември 22, 2012, 23:38:59 »

Днес реших че няма да карам скоро - тоест...малко е прохладно за мотор, а и с тези снегове...Та, Разкачих клемата на акумулатора, разкачих си и музиката, , Сега ми Остана да прокарам малка инсталацийка на самата слюда за запалките, за допълнителните фарове , за навигацията...и все  такива подобни неща Smile
   Уговорих си местенце където да си закарам другите 2 мотора , единия просто насухо , а другия за рязане.
 Днес гледах и в магазина седалка , жалкото че тя е от колело, търся единична ретро седалка , трябва ми за бобър който ще правя, при това съвсем скоро го започвам - по точно ще му правя първо вилката - гирдър от стоманени тръби
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 33   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилКъстъмс (Модератор: drfrancky)Тема: Какво направих по мотора днес

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.212 секунди с 21 запитвания.