Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилКъстъмс (Модератор: drfrancky)Тема: Какво направих по мотора днес
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 33   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Какво направих по мотора днес  (Прочетена 122688 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Nick
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: GL1500SE
Публикации: 4083

Чл. 39. (1)

WWW Ел. поща
« Отговор #30 -: октомври 27, 2012, 23:08:15 »

Устройството за круиз-контрола е при мен !!! сега ще падне копиране и правене Smile))
   предварително време за правене , от алуминий (оригиналния е от пластмаса!!!) от около 4-5 часа.....

Има много варианти за монтаж на електронен вариант на круиз контрол:
http://www.valkyrieriders.com/shoptalk/cruise-control.htm
http://www.goldwingfacts.com/GL1100Cruisecontrol.htm
Старата ми Хонда Goldwing 1100 имаше пак механичен, но доста удобен за ползване. Това може да те подсети:
http://www.ebay.com/itm/Honda-GL1100-Goldwing-NEW-Cruise-Control-Throttle-Lock-/220951091714
А това си е съвсем оригинален:
http://www.ebay.com/itm/1981-Honda-GL1100-Goldwing-GL-1100-Cruise-Control-/300801108491?hash=item460924aa0b&item=300801108491&pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr
А и това е вариант:
Активен
Fbegov
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Benelli tnt 1130 café racer, Yamaha fz6 fazer s2 GT
Публикации: 2071

Ако си прекалено предпазлив, животът ти става уме

Ел. поща
« Отговор #31 -: октомври 27, 2012, 23:26:10 »

Аз пък, днеска реших нищо да не правя, а трябваше. Падна първия сняг, мотора трябваше да е вече изчистен, смазан, дозареден,. но нямам желание някък, реших да прекара зимата в състоянието, което е
Surprised
 Мисля, че се разочаровах от пистата в края на август - не му стига мощност по правите и сила при излизане от завои. Влизам в критични, при влизане и излизане от завои - нямам индикатор за критични обороти,. и т.н.

Има фабрично добро окаачвчне и спирачки, но това не е всичко.
Малко съм рaзочарован и с моторите спирам за зимата - няма пари - няма радост!!!
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TAIL GUNNED - Honda Shadow VLX 600 CUSTOM ultra glide ; Honda Shadow VT600 bobber
Публикации: 761

www.youtube.com/user/lcrbulgaria?feature=mhee

judas_priestbg@hotmail.com
WWW Ел. поща
« Отговор #32 -: октомври 28, 2012, 19:26:35 »

Има много варианти за монтаж на електронен вариант на круиз контрол:
http://www.valkyrieriders.com/shoptalk/cruise-control.htm
http://www.goldwingfacts.com/GL1100Cruisecontrol.htm
Старата ми Хонда Goldwing 1100 имаше пак механичен, но доста удобен за ползване. Това може да те подсети:
http://www.ebay.com/itm/Honda-GL1100-Goldwing-NEW-Cruise-Control-Throttle-Lock-/220951091714
А това си е съвсем оригинален:
http://www.ebay.com/itm/1981-Honda-GL1100-Goldwing-GL-1100-Cruise-Control-/300801108491?hash=item460924aa0b&item=300801108491&pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr
А и това е вариант:

Здравей колега Smile)) за последното говоря че го имам пред мен.Него имам готовоност да правя, а също така съм карал с него , макар и малко но все пак съм го пробвал. мнението мие за последното устройство че работи, макар и китайско и пластмасово , върши работа , и е много компактно.
  Оригиналното , също мога да го направя , тоест да го изфабрикувам  1:1 , стига да има само че желаещи.Че аз ще си направя едно , това е съвсем точно казано Smile)))
   така че съм под пара !:)
Активен
werty
Кулинарен рокер
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Intruder М800
Публикации: 1716

Летя ниско с .... 90

495290597
Ел. поща
« Отговор #33 -: октомври 28, 2012, 22:33:03 »

A най-лесния начин е да откачиш пружината на жилото , преди време ходих да гледам един Вулкан 750 в Пловдив и човека ми обясни , че е свалил пружината защото мотора е предвиден за дълги разстояния .....може би и затова палеше на бутане - защо ти е акумулатор , като ще го палиш по веднъж на ден  Smile
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TAIL GUNNED - Honda Shadow VLX 600 CUSTOM ultra glide ; Honda Shadow VT600 bobber

WWW Ел. поща
« Отговор #34 -: октомври 28, 2012, 23:43:45 »

A най-лесния начин е да откачиш пружината на жилото , преди време ходих да гледам един Вулкан 750 в Пловдив и човека ми обясни , че е свалил пружината защото мотора е предвиден за дълги разстояния .....може би и затова палеше на бутане - защо ти е акумулатор , като ще го палиш по веднъж на ден  Smile

Smile Smile Smile ако го дърпа някой , то за какво му е и гориво ?Smile))
 майтапа настрани...удобно си е това круизконтролче...Smile))определено ми хареса
Активен
award
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 1000 RR 06
Публикации: 617

Еволюция - от 4 крака на 2, от 4 гуми на 2 !!!

« Отговор #35 -: октомври 29, 2012, 10:28:53 »

Вчера смених с приятелска помощ, лагери на трипътника и масло в коловете. За втори път се убеждавам, че новото масло променя много поведението на мотора, към по добре разбира се !  Smile
Активен
mpetrov
Archangel's
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF R1 , Yamaha Road Star Warrior
Публикации: 2045

Biker Angel be my guide

Ел. поща
« Отговор #36 -: октомври 29, 2012, 14:57:43 »

Аз в момента разширявам задната джанта от 6 на 8,5 инча като стане готова ще кача снимки.
Хмммм.....И Аз по моя Warrior доработвам...Слагам си Low Coil или така нареченото-РАЛО...В момента го боядисват, че боята е много особена...Чакам го с нетърпение, че съм обещал на колегата Morgens да го види на живо...
п.п. Май ще сменям и лагери на предната гума...Добре че си ги имам, купих ги преди година заради други съмнения, които се оказаха безпочвени, пък то май се оказа, че като имаш нещо приготвено, задължително ще ти влезе в употреба Smile Smile Smile
На R1-цата---тя всичко вече си има горката...Аларма съм и приготвил----И когато сняг забръска, Аз аларма ще заблъскам...Аааааа, и едни настройки на Rapid Bike с Dino Test, но вече на пролет.....
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #37 -: октомври 29, 2012, 19:14:51 »

КОлеги Smile нека видим творенията ви тук !!! Smile)) е Smile може и в процес на работа де Smile))
Активен
werty
Кулинарен рокер
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Intruder М800
Публикации: 1716

Летя ниско с .... 90

495290597
Ел. поща
« Отговор #38 -: октомври 29, 2012, 20:33:06 »

Smile Smile Smile ако го дърпа някой , то за какво му е и гориво ?Smile))
 майтапа настрани...удобно си е това круизконтролче...Smile))определено ми хареса

Не е майтап , а си е жива истина , и понеже френда не беше карал много , а мотора беше за него - естествено отидох аз да го пробвам .....добре , че са измислени телефоните , та ги извиках да ме бутнат  Smile Всъщност не бутаха мен , а единия собственик/бяха двама братя/ и само като видях с какво отработено движение скочи отгоре и го запали ми стана ясно , че този мотор няма да го купим .

Колкото до круиз контрола , на моменти и аз се замислям , но пък от друга страна карам леко динамично и си мисля , че просто ще си стои там неизползвано - някакси не мога да го закрепя и да ми пърпори монотонно . 
Активен
Nick
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: GL1500SE
Публикации: 4083

Чл. 39. (1)

WWW Ел. поща
« Отговор #39 -: октомври 29, 2012, 22:36:45 »

werty, круиз контролът е прекрасно нещо, но в Бг е малко неприложимо, защото няма нито един шофьор който кара с постоянна скорост. Иначе с механичния ми беше много по-лесно включването и изключването... Сега са едни копчета...
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #40 -: октомври 30, 2012, 01:42:00 »

Не е майтап , а си е жива истина , и понеже френда не беше карал много , а мотора беше за него - естествено отидох аз да го пробвам .....добре , че са измислени телефоните , та ги извиках да ме бутнат  Smile Всъщност не бутаха мен , а единия собственик/бяха двама братя/ и само като видях с какво отработено движение скочи отгоре и го запали ми стана ясно , че този мотор няма да го купим .

Колкото до круиз контрола , на моменти и аз се замислям , но пък от друга страна карам леко динамично и си мисля , че просто ще си стои там неизползвано - някакси не мога да го закрепя и да ми пърпори монотонно . 
ето е въпрос на настроение.аз карам леко също,но не мисля че ще ми стои неизползваемо. Важното е да го направя и да имам Smile
Активен
JOHNY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha Road Star 1700XV
Публикации: 1084

http://alltimecams.com

« Отговор #41 -: октомври 31, 2012, 13:15:42 »

Да им се ненадяваш на Хамериканците... Круиза ми е тук и предстои монтаж.
Ако някой има интерес какво представлява или иска да краде ноу-хау нека бързичко се свърже с мен на ЛС.Smile
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #42 -: октомври 31, 2012, 23:08:52 »

Да им се ненадяваш на Хамериканците... Круиза ми е тук и предстои монтаж.
Ако някой има интерес какво представлява или иска да краде ноу-хау нека бързичко се свърже с мен на ЛС.Smile
Здравейте колеги ! Ако имаш снимки на твоя круиз котрол , прати ги , за да сравня с това което имам Smile можем да намерим някаква златна среда , за да се правят , защото може би и други наши колеги ще искат такава чаджаджа Smile))

Още повече, появи ми се още една доста голяма работа за вършене.Мой авер снощи се натресе в една кола, сега трябва да измисля от някъде безшевни стоманени тънкостенни тръби , за да направя вилка и да му орежа мотора, Той не става вече за чопър , но пък има перфектната база за бобър  Smile
   важното е че той е добре и в добро самочувствие , а пък желязото се оправя с малко мерак и много инструменти Smile))  така е , ще има доста развитие на тази тема с този мотоциклет.
« Последна редакция: октомври 31, 2012, 23:13:07 последно от lcr » Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #43 -: ноември 01, 2012, 18:20:07 »

Здравейте Колеги.
 Имам един въпрос към вас , а по специално за колегите от София.Евентуално някой, може ли да свърши следната услуга .Искам да закупя стоманени безшевни тръби говорим 10 метра дължина , разрязани на по 2 м. Цената е 6 лв. за метър...(закръглено) и да ми ги прати по еконт в Бургас...? става дума че ми трябва материал за предна вилка на усуканата вилка на Хондата , дето описах снощи. Адреса на вирмата е :

МЕТАЛКОМ ГРОЗДАНОВИ ООД и КОРЕКТ МЕТАЛ ЕООД
София 1870, район Кремиковци, кв. Ботунец, ул. "Витиня" (срещу блок 11)
 тръбата която  ми е нужна : Безшевна стоманена
st 52.0 , размери Ф 33,70 х 3,20 5500 - цена 5,60 за метър (неподтвърдена!!!)
  Някой който е по блиузост, може ли да провери , и ако има нещо да я закупи и да я прати по ЕКОНТ до Бургас с наложен платеж...?
« Последна редакция: ноември 01, 2012, 18:36:42 последно от lcr » Активен
Rossen_Bossen
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Das Pferd
Публикации: 2865

Keine Zeit für Dummheiten...

« Отговор #44 -: ноември 01, 2012, 18:31:48 »

Здравейте Колеги.
 Имам един въпрос към вас , а по специално за колегите от София.Някой може ли да свърши следната услуга .Искам да закупя стоманени безшевни тръби говорим 10 метра дължина , разрязани на по 2 м. Цената е 6 лв. за метър...(закръглено) и да ми ги прати по еконт в Бургас...? става дума че ми трябва материал за предна вилка на усуканата вилка на Хондата , дето описах снощи. Адреса на вирмата е :

МЕТАЛКОМ ГРОЗДАНОВИ ООД и КОРЕКТ МЕТАЛ ЕООД
София 1870, район Кремиковци, кв. Ботунец, ул. "Витиня" (срещу блок 11)
 тръбата която  ми е нужна : Безшевна стоманена
st 52.0 , размери Ф 33,70 х 3,20 5500 - цена 5,60 за метър (неподтвърдена!!!)
  Някой който е по блиузост, може ли да провери , и ако има нещо да я закупи и да я прати по ЕКОНТ до Бургас с наложен платеж...?

Aз не че нещо - ама тия пичове не им ли е в интерес да ти ги пратят тръбенцата? (А и това е малко на... 'айната си...)
« Последна редакция: ноември 01, 2012, 18:34:54 последно от Rossen_Bossen » Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 33   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилКъстъмс (Модератор: drfrancky)Тема: Какво направих по мотора днес

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.461 секунди с 21 запитвания.