Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратСъбитияМото събори/срещи 2012 (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Moto Touring Party, 31.07 - 4.08.2012, Skopje/Katlanovo, Macedonia
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Moto Touring Party, 31.07 - 4.08.2012, Skopje/Katlanovo, Macedonia  (Прочетена 2816 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dvormak
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Tengai 650
Публикации: 16WWW Ел. поща
« -: януари 25, 2012, 10:20:56 »

Опис
   
5 days event, motorcycle touring & fun...

Program:

Day 1: Acquaintance day
... - Arrival
- Camp settling
- Welcome party

Day 2: (tour ca. 250 km) Natural wonders day
- Kokino
- Stone dolls
- Live music party

Day 3: (tour ca. 380 km) Taste day
- Berovo lake
- Honey tasting
- Koleshino waterfalls
- Wine tasting
- Live music party


Day 4: (tour ca. 400 km) Lake day
- Mavrovo lake
- Debar lake
- Globochica lake
- Ohrid lake
- Live music party & Miss wet T-shirt contest

Day 5: Farewell day
- Event end

Participation, camping and tour guide- FREE

**************************************************************

5 дневна манифестација проследена со многу дружење, посета на интересни локалитети, вечерни забави со жива музика (домашна и странска) и многу други содржини и изненадувања...

Програма:

ден 1:
- пристигнување и сместување во кампот, слободни активности и дружење. Навечер забава за добредојде

ден 2: (тура 1, околу 250 км)
- посета на Кокино, Куклици и како опција Осоговскиот манастир. Навечер забава со жива музика

ден 3: (тура 2, околу 380 км)
- посета на Беровско езеро и Колешинскиот водопад. Навечер забава со жива музика

ден 4: (тура 3, околу 400 км)
- посета на Мавровското езеро, Дебарското езеро, езерото Глобочица и Охридското езеро. Како опција за оние што не им се вози многу- тура низ Скоје и околината. Навечер забава со жива музика и избор на Miss Wet T-shirt

ден 5:
- крај на манифестацијата.

ВЛЕЗОТ, КАМПУВАЊЕТО И УЧЕСТВОТО ВО ТУРИТЕ СЕ СЛОБОДНИ !
*************************


Активен
Карл Стайков
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW R850R, Honda NSS300
Публикации: 77


DO NOT FOLLOW ME - I'm lost too...


Ел. поща
« Отговор #1 -: януари 25, 2012, 21:34:50 »

Много добре звучи! Mad
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратСъбитияМото събори/срещи 2012 (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Moto Touring Party, 31.07 - 4.08.2012, Skopje/Katlanovo, Macedonia

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гумиСтраницата е създадена за 0.204 секунди с 23 запитвания.