Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Каква е истината за СЛИКА?????
Страници: 1 ... 22 23 [24]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Каква е истината за СЛИКА?????  (Прочетена 62713 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
s_mitko
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 919 RR
Публикации: 137

« Отговор #345 -: май 13, 2017, 08:54:51 »

Предната SC1 я дават с работна температура от 15 до 40 градуса по Целзий и е съставена от малко по-здрава смес, докато SC2 е с по-голям температурен обхват 22-50 градуса по Целзий и е по-износоустойчива. За задната гума SC1 я  дават с работна температура от 20 до 45 градуса по Целзий и я препоръчват за каране пролет/есен когато не са толкова големи жегите. Докато SC2 задна доста по-универсална, като работната и температура започва още от 8 градуса и се държи до 55 градуса по Целзий , което е супер. Всичко зависи кога и как ще караш. Дали слик или полуслик също е личен избор. Аз също бях пред същата дилема и избрах полуслика SC2. Има страхотно сцепление ( същото като слика) и няма да те остави при мокро време. Още повече, че полицаите се заяждат за слика, че нямал грайфер.... Последно карах с Bridgestone RS10 и останах предоволен, страхотна гума. Преди това имах Pirelli supercorsa sc2 , също много хубава гума, но с по-кратък живот.
Под работна температура се разбира температурата на самата гума или на околната среда ? В този ред на мисли , ако се има предвид на околната среда не би ли било опасно да се кара под 10 градуса с полусликове ?
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4088

Ел. поща
« Отговор #346 -: май 13, 2017, 09:26:53 »

гадното с тия гуми е когато вали.не че изпускат в завой,а като набереш малко на правата и има вода на пътя веднага правят аквапланинг.вчера доста си играх в дъжда и ка мина 160 и стъпя в коловоза от камионите(образува се малка рекичка) веднага поднася.забавно е,но ако не го очакваш,може да удариш кафявия печат.още повече с по голяма скорост.ако не се раздавате по правите си държи,не по зле от всяка една гума на мокро.

карах един месец с пирели диабло,направо ги изхвърлих.суперкорсата е класи отгоре.загрява веднага и държи зверски.

не стават и за магистрала,прегряват и започват да се късат парчета направо от тях.са 50км не са проблем,но по дълго каране с около 250 им ебава мамата
Активен
award
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 1000 RR 06
Публикации: 617

Еволюция - от 4 крака на 2, от 4 гуми на 2 !!!

« Отговор #347 -: май 16, 2017, 09:50:24 »

И мен ония ден ме валя с пълен слик. Нямаше локви, а просто мокър път, пробвах с газ колко държат, ами пак е повече от шосейките.
Явно наистина както каза колегата трябва да се внимава с аквапланинга и да се гледа за локви. Ако караш в дъжд нормално със 100 няма проблеми никъде. Доволен съм, глупостите за мокрия път и пълния слик се оказа до някъде мит .... поне за мен.
Активен
iaskoo
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: GSXR1000 К2...SUZUKI RM 250
Публикации: 3518

ремонт и подръжка на мотоциклети

« Отговор #348 -: май 16, 2017, 09:56:38 »

И мен ония ден ме валя с пълен слик. Нямаше локви, а просто мокър път, пробвах с газ колко държат, ами пак е повече от шосейките.
Явно наистина както каза колегата трябва да се внимава с аквапланинга и да се гледа за локви. Ако караш в дъжд нормално със 100 няма проблеми никъде. Доволен съм, глупостите за мокрия път и пълния слик се оказа до някъде мит .... поне за мен.
преди време кат го казвах тва ми се смееха,минуса на слика е че кат омекне понасъбира мръсотията на градския асфалт и в комбинация с хлъзгава настилка понякога не е гот но..
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Каква е истината за СЛИКА?????

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.068 секунди с 20 запитвания.