Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Каква е истината за СЛИКА?????
Страници: 1 [2] 3 4 ... 24   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Каква е истината за СЛИКА?????  (Прочетена 59470 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Fogata
Fogata
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1145

PingPong Forever

Ел. поща
« Отговор #15 -: януари 11, 2011, 21:48:05 »

Поста е за Христо,понеже не се интересувам от пистови състезания и не разбирам,но на Долна мисля някакъв клас непрофесионалисти искаха да не са със сликове,поне затова съм свидетел,даже клипа го бяха качили в нета как правим грайфери.
Активен
Fogata
Fogata
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1145

PingPong Forever

Ел. поща
« Отговор #16 -: януари 11, 2011, 21:51:40 »

Темата пак отива към веселба,но е достатъчно да се изгледа едно състезание от Формула и ще си отговорите на всички въпроси,става въпрос за сегашния сезон,че върнаха сликовете.
Активен
ThugAveli
599
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: gsxr k5 600 race R6 06 race
Публикации: 1317

WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: януари 11, 2011, 21:59:18 »

Слика държи най много когато :
Настилката е добра(писта)
Околната температура е съобразена с сместа на гумата.Примерно ако сте на серес на 35+ градуса и излезете с гуми софт след 3тата обиколка ще прегреят..това в случай че не се возите Smile Smile.
Относно загряването за всяка гума е индивидуално.Влияе се също от температурата на въздуха на асфалта и дясната ръчка.
Относно долна митрополия там е забранено да се кара със слик заради бетоновите снадки и битума между тях.
Активен
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Race Custom
Публикации: 7040

atheism-bg.com/

« Отговор #18 -: януари 11, 2011, 22:00:16 »

Слика няма шарка.Предлагат се с различна смеска, меки средни твърди - предимно за тренировка.Карал съм твърд слик и имаше по малко сцепление от д211 средна смеска, но това го отдавам на това, че некарам толкова агресивно и немога да го загрявам достатачно.
Точно де ... странно ми е как някой хора говорят за загряване като това не е проблем на шарката (или липсата на такава) а е "проблем" на смеската от която е направена.
Слик (Slick) е гума която няма грайфер. Идеята е да има по-голяма площ на съприкосновение с настилката. Но за да "държи" се нуждае и от чиста настилка - иначе пързаля повече. Слика се използва при състезания защото там настилката е чиста и няма нужда от грайфери а с увеличената площ на гумата се получава по-добро сцепление. След като за целта за която ще карате си изберете шарка се избира и смеска. В зависимост от външните условия се избира и подходяща смеска. Общо взето колкото е по-мека една смеска толкова по-лесно загрява (за да работи гумата правилно то тя трябва да работи в определен температурен режим) но и толкова по-лесно прегрява и губи качествата си. Съшо така трябва да се има в предвид и настилката по-която се кара. В зависимост от това дали е много грапава или по-гладка. Ако е грапава то тя почва да яде гумата и това в комбинация с загряла/прегряла гума води до бързо износване.

Трябва да се има в предвид, че слик гумите по-принцип имат по-меки смески от тези за всекидневна употреба. Даже най-твърдия слик е малко по-мек от обикновенната гума. За това и идва измамното чувство, че слика "по-държи". Ако е чисто на пътя (което не винаги е така) и условията позволяват слика ще държи. При най-малкия пясък и подобни слика ще се хлъзга. На вода да не говорим.
Общо взето всеки да си кара с каквото иска. Ако караш с сликове - ще сменяш гуми по-често, но щом имаш пари да си плащаш кой съм аз да ти казвам какво да правиш.
Активен
boris_vn
0898 647 384
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: cbr900rr- 97
Публикации: 1804

САМО ХОНДА МОЖЕ ДА УБИЕ ХОНДА

223
Ел. поща
« Отговор #19 -: януари 11, 2011, 22:02:29 »

аве  стига с тези глупости ,MOTO GP -F1-WRC -WWTC- DTM и всякакви други състезания ,са МНОГОООООО далече от нас обикновените хора ,слика има много предимства и още толкова недостатъци ,всеки има различни изисквания към мотора ,и следователно различни гуми ще са му по добри ,ако обикаляш континентите няма да ти харесат сликове или пуло сликове  Very Happy
Активен
kamikadze ZX7RR
Който вади нож другимо, другия от нож умира
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 765

само нинджа може да убие нинджа

Ел. поща
« Отговор #20 -: януари 11, 2011, 22:05:35 »

Ето тук http://forum.moto-zone.bg/index.php/topic,17194.0.html всичко си е обяснено,за жалост не се отварят картинките и графиките ,за да може да се види и нагледно!
Активен
RadoShopa
Радостин Славов
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX-R 1000 'K9 Limited Edition
Публикации: 695

Kраста си е да го еВа...

WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: януари 11, 2011, 23:41:38 »

По темата:аз като един непрофесионален тук там изкарващ карач попаднах случайно на полуслик (преди година,две),сложих и оттогава гледам само такива да са....няма писти,няма завои,има каране във всякакви условия,дори offroad и ми допадат на карането!Ще да са хубави сякаш.....  Very Happy
« Последна редакция: януари 12, 2011, 17:10:57 последно от zlati » Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4195

« Отговор #22 -: януари 12, 2011, 10:02:11 »

тука почнаха да се изказват мнения всякакви и всеки почна на логика да го избива

и аз си мислях някои неща но като покарах разбрах че не съм бил прав

1. говорим дали слика е невъзможен за каране на пясък и вода, а не дали е в перфекна форма(даже според мен е по стабилен от обикновенна гума)
2. според мен слик, който не е загрял перфектно е има повече сцепление от перфекно загрята гума

въпрос: защо супермото карат със сликове?(дори и нарязани имат много по малко райфер от обикновена гума а като гледам на черно нямат проблеми Surprised)

карал съм по един и същ планински път(асвалт със дупки, пясък вода, лайна....както си трябва) и със слик и със обикновена гума и мога да кажа че слика се държеше по-добре през пясъка

Активен
Yamaha N1
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Raptor 700i и FZ-1
Публикации: 2426

Жълтите са най-бързи

Ел. поща
« Отговор #23 -: януари 12, 2011, 10:16:10 »

тука почнаха да се изказват мнения всякакви и всеки почна на логика да го избива

и аз си мислях някои неща но като покарах разбрах че не съм бил прав

1. говорим дали слика е невъзможен за каране на пясък и вода, а не дали е в перфекна форма(даже според мен е по стабилен от обикновенна гума)
2. според мен слик, който не е загрял перфектно е има повече сцепление от перфекно загрята гума

въпрос: защо супермото карат със сликове?(дори и нарязани имат много по малко райфер от обикновена гума а като гледам на черно нямат проблеми Surprised)

карал съм по един и същ планински път(асвалт със дупки, пясък вода, лайна....както си трябва) и със слик и със обикновена гума и мога да кажа че слика се държеше по-добре през пясъка

Аз от доста време карам със сликове или полуликове из градските и междуселските пътища  и мога да кажа,че стига да няма локви по пътя т.е. водата да се отекла ама асфалта да е влажен слика държи мнооооо по-добре от обикновенната гума.По точка 2 също си прав,като трябва да се отбележи и факта,че "обикновената" гума също трябва да се загрее, но при абсолютно студени гуми слика държи повече.
Активен
niki_XL400V
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: L4 1000
Публикации: 3450

« Отговор #24 -: януари 12, 2011, 11:42:19 »

Щом има пясъчен часовник, пясъчна коприна и пясъчна буря, що да нема и пясъчен слик...  на Дакар с кви гуми карат, я някой да провери  Very Happy
Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4195

« Отговор #25 -: януари 12, 2011, 12:02:12 »

Щом има пясъчен часовник, пясъчна коприна и пясъчна буря, що да нема и пясъчен слик...  на Дакар с кви гуми карат, я някой да провери  Very Happy

опа, говорим за пясък върху асвалта, а не само пясък
то и в морето лодките не карат с интермедия  Smile
Активен
niki_XL400V
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: януари 12, 2011, 12:28:07 »

Ееее, моя грешка, сори...   

Активен
niki_XL400V
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: януари 12, 2011, 12:45:45 »

Са сериозно.
Що сравнявате трасето на СМ, дето има и асфалт, и дърт трак, и скокове, и виражи с трасето за пистак.
Защо зора от тия 180 - 200 коня и незнам си къф въртящ момент, дето вижда гумата при излизане от завой и газ на дъното на пистов, го сравнявате със същото, но на СМ, като че има нещо общо  Very Happy
Същото е и за предните гуми на двата класа, но при спиране. Зора май не е еднакъв.

Не разбирам от смеси и ала - бала, но мойта истина за слика е, че не е за улично каране, въпреки че при равни други условия предлага по - голямо сцепление от другите гуми.
Когато някой производител си напише в сайта, че предлаганите от него сликове стават за бул. България, магистрала Тракия, пътя към Връшка чука, високопланински родопски пътчета забравени от Господ и от местната Пътна Инфраструктура, пътчетата около село Трекляно, Искърското дефиле или трака Ком - Емине, тогава мога да ги пробвам извън писта.
Активен
suri-montana
МОТОЦИКЛЕТЕН КЛУБ ''МОНТАНА от 1998''
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA VTX1300 HONDA CBR 1000F3 HONDA XR 600
Публикации: 999

« Отговор #28 -: януари 12, 2011, 12:49:02 »

Истината за слика-може да ти я каже милиционера на пътя
Слик , без лик -у закону пише че требе да има протектор,
а сега дай да видя документите и да почваме да пишем Smile Smile Smile
Активен
buffalo
Томислав Трайков
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: F4i Sport
Публикации: 966

« Отговор #29 -: януари 12, 2011, 12:55:36 »

Сури по ме притеснява, че и да се опиташ да им обясниш на господата полицай за какво става на въпрос едва ли ще те разберат, а Ники в горния си пост е много прав, просто пътищата са ни под всяква критика и не си заслужава да се кара със сликове  Very Happy.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 24   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Каква е истината за СЛИКА?????

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.222 секунди с 20 запитвания.