Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Каква е истината за СЛИКА?????
Страници: [1] 2 3 ... 24   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Каква е истината за СЛИКА?????  (Прочетена 63398 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4196

« -: януари 11, 2011, 17:21:11 »

Доста неща съм чел за сликовите гуми във форумите и какви си не мнения съм виждал та за това искам да питам и да се изясно веднъж за винаги каква аджеба е истината за сликовите гуми по следните точки:o

1.Как заграва слика?
по-бързо от нормалнатъа гума или по-бавно
Някои казват че е по-бвавно и на студен асвал е много по-зле от обикновенна гума, но по пътя на логиката
щом слика е от по-мека гума би трябвало на по-ниски температури да се държи по-добре от другите гуми(зимните гуми на колите са по-меки от летните)

2.Как се държи гумата на пясък и мокро?
няма грайфер- следователно на мокро и пясък не става за каране, но така ли е наистина Surprised

По стечения на обстоятелствата се сдобих с чисто нови сликове макар да са старичка година и не толкова маркови - МАХХIS, но от няколко месеца карана мога да кажа че ако мога повече други гуми няма да слагам

Слика е за супермото защото 165 за писта няма(или поне аз не намерих) за да стане на тесните джанти на катаната, не знам дали това е от голямо значение.

До сега от опит мога да кажа че всички митове са пулни глупости!
Слика заграва доста по-бързо от другите гуми с които съм бил, а сцеплението просто няма никакво сравнение.
Ниналата събота карах КТМ-а(и той е със сликове,които не са първа младост, а задния се беше разцепил от студа преди коледа) и мога да кача че много добре си се държаха гумите...нямаше хлъзгания и т.н.

Другото е за мокрото и пясъка и водата - по същия начин - слика  по-стабилен!
едиствено пътната маркировка е рпоблем за всяка гума....каквото и да си сложил, стъпиш ли на гланцираната боя с тоято идиотите правят маркитовката всичко става мазало Sad

Активен
Svetko
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW S1000RR, Honda CBR600RR
Публикации: 433

31327690
« Отговор #1 -: януари 11, 2011, 17:33:24 »

Добре дошли в новата най-дискутирана тема. Аз не че искам да изкажа мнение (няма смисъл, пък и със сликове не съм карал), но пиша е така, за да си се абонирам за нея.
Активен
DEICIDE
нова регистрация -cide...
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX-7R P2
Публикации: 539

Съжелявам, DEICIDE, съществува забрана, която не т

« Отговор #2 -: януари 11, 2011, 17:51:09 »

странно и у другия форум  преди малко некои питаше нещо подобно само ,че за рязане на сликове ... Very Happy са видех ...фанах те колега Che  Smile Smile Smile
« Последна редакция: януари 11, 2011, 17:57:34 последно от DEICIDE » Активен
KAWA-ER5
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HD Sportster 883, HD VRSCDX Night Rod Special
Публикации: 278

живота е смъртоносна болест предавана по полов път

« Отговор #3 -: януари 11, 2011, 19:22:51 »

слика има по-голяма контактна повърхност и по пътя на логиката трябва да загрява по-бързо

Активен
Fogata
Fogata
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1145

PingPong Forever

Ел. поща
« Отговор #4 -: януари 11, 2011, 20:45:30 »

Без да съм карал сликове,чисто логически слика държи само и единственно на асвалт и то през топлия сезон,по бързо загрява от нормална гума по голяма контактна повърхност,по мек каучук,по бързо се износва.За вода е абсурд да държи просто защото няма канали да изхрърля водата и съответно ще има аквапланинг.По добра скорост би трябвало да дава от нормалните.За пясък и черен път също е абсурд поради липсата на какъвто и да било грайфер.
За по голямата скорост и сцепление съм сигурен поради факта,че на състезание на Долна ако си със сликове те дисквалифицират и затова на мой приятел поради липсата на други нарязахме слика с шлифовалка за да направим някакъв грайфер.
 Асоциация за тези трърдения си вадя от Формула1,едно време с сликове бягаха повече и затова им сложиха канали за да намалят сцеплението и скороста.Знаете там на старта който се падне от прашната страна на пистата по няма шансове.За вода има интермедии с по малки канали и за силен дъжд мокри гуми,та смятам всичко по темата е ясно!
Активен
sat99
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawazaki ZX6R 2011 г ;Aprilia RS 250 2000г
Публикации: 662

Подходящата гума променя всичко :)

« Отговор #5 -: януари 11, 2011, 20:57:20 »

По вапроса за загряването несъм особенно съгласен.По принцип по сериозния проблем идва не от незагрялата гума а от прегрялата.Почти съм сигорен че слика е с малко по твърда гума от полуслика с цел по бавно загряване и зада не прегрее по време на състезанието.НО несъм обеден в това. Very Happy ако се бъркам поправете ме.
Активен
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Race Custom
Публикации: 7040

atheism-bg.com/

« Отговор #6 -: януари 11, 2011, 21:00:10 »

Някой от вас прави ли разлика между шарка на гумата и смеската ?
Активен
sat99
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawazaki ZX6R 2011 г ;Aprilia RS 250 2000г
Публикации: 662

Подходящата гума променя всичко :)

« Отговор #7 -: януари 11, 2011, 21:04:41 »

Слика няма шарка.Предлагат се с различна смеска, меки средни твърди - предимно за тренировка.Карал съм твърд слик и имаше по малко сцепление от д211 средна смеска, но това го отдавам на това, че некарам толкова агресивно и немога да го загрявам достатачно.
« Последна редакция: януари 11, 2011, 21:08:34 последно от sat99 » Активен
hristo1
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 346

Ел. поща
« Отговор #8 -: януари 11, 2011, 21:13:48 »

Без да съм карал сликове,чисто логически слика държи само и единственно на асвалт и то през топлия сезон,по бързо загрява от нормална гума по голяма контактна повърхност,по мек каучук,по бързо се износва.За вода е абсурд да държи просто защото няма канали да изхрърля водата и съответно ще има аквапланинг.По добра скорост би трябвало да дава от нормалните.За пясък и черен път също е абсурд поради липсата на какъвто и да било грайфер.
За по голямата скорост и сцепление съм сигурен поради факта,че на състезание на Долна ако си със сликове те дисквалифицират и затова на мой приятел поради липсата на други нарязахме слика с шлифовалка за да направим някакъв грайфер.
 Асоциация за тези трърдения си вадя от Формула1,едно време с сликове бягаха повече и затова им сложиха канали за да намалят сцеплението и скороста.Знаете там на старта който се падне от прашната страна на пистата по няма шансове.За вода има интермедии с по малки канали и за силен дъжд мокри гуми,та смятам всичко по темата е ясно!

Т'баси в кои класове не пускат със слик ?
Активен
ThugAveli
599
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: gsxr k5 600 race R6 06 race
Публикации: 1317

WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: януари 11, 2011, 21:20:58 »

следя темата с интерес  Very Happy
Активен
Mean
http://na2gumi.blogspot.com
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 690 SMC R
Публикации: 1616

http://na2gumi.blogspot.com

WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: януари 11, 2011, 21:24:24 »

Ти къде ще го караш този слик и с какъв мотор?

ПП: Да се абонирам и аз, може да изскочи някоя мъдрост.
Активен
boris_vn
0898 647 384
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: cbr900rr- 97
Публикации: 1804

САМО ХОНДА МОЖЕ ДА УБИЕ ХОНДА

223
Ел. поща
« Отговор #11 -: януари 11, 2011, 21:34:16 »

слика си е хубава работа ,е бързо заминава,ченгетата се дразнят НО КАК ДЪРЖИ  Sad покарах лятото със сликове ,добре е ,на мен ми харесва и пак ще карам с такива ,които каквото иска да мисли  Smile
Активен
motor_men
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA YZE 750 SUPER TENERE ; YAMAHA YZF 750R
Публикации: 606

Ел. поща
« Отговор #12 -: януари 11, 2011, 21:41:30 »

Слика се загрява докато почне да лепне , и държи най-добре когато е в контакт с друга гума , по-точно по идеалната линия на пистата , там където се е наслойла гума. Това го няма по пътищата , а само по пистите.
Активен
boris_vn
0898 647 384
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: cbr900rr- 97
Публикации: 1804

САМО ХОНДА МОЖЕ ДА УБИЕ ХОНДА

223
Ел. поща
« Отговор #13 -: януари 11, 2011, 21:46:14 »

Слика се загрява докато почне да лепне , и държи най-добре когато е в контакт с друга гума , по-точно по идеалната линия на пистата , там където се е наслойла гума. Това го няма по пътищата , а само по пистите.
Surprised СТИГА ВЕ  Surprised
Активен
ThugAveli
599
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: gsxr k5 600 race R6 06 race
Публикации: 1317

WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: януари 11, 2011, 21:46:27 »

, и държи най-добре когато е в контакт с друга гума , по-точно по идеалната линия на пистата , там където се е наслойла гума.
Ахааа ами ако карам върху балатум ще държи ли?
И мога ли да заменя балатума с мушама Cool
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 24   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Каква е истината за СЛИКА?????

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.159 секунди с 20 запитвания.