Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилМарки, Модели и новините за тяхФен Клуб (Модератори: Гост, Ice_queen^^)Тема: За собствениците и любителите на легендарния VF на хонда
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: За собствениците и любителите на легендарния VF на хонда  (Прочетена 63921 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
suri-montana
МОТОЦИКЛЕТЕН КЛУБ ''МОНТАНА от 1998''
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA VTX1300 HONDA CBR 1000F3 HONDA XR 600
Публикации: 999

« Отговор #90 -: юли 15, 2011, 09:41:07 »

Това примигване на "тихи" обороти ли го прави?
Ако подадеш гас -спира ли да примигва?
С какъв вискозитет е маслото на мотора?
На колко оборота в минута са ти "тихите" обороти?
Чуват ли се някакви новопоявили се шумове при работа,когато е загрял двигателя?
...
Чувал съм че ВееФ-ките са имали проблеми с мазането на главите(в началото),-на твоя има ли някакви интервенции! (...-за това по-добре да ти отговорят ползващите Ве 4-ки!)
...-насочи малко хората,и вероятно ще ти помогнат! Very Happy

П.П. До скоро ползвах маслен датчик от кола(около две години)-че моя "умря",и когато ми загрее мотора,на много "тихи"(около 750-850 об/мин) ми примигваше лампата-въпреки че съм с много гъсто масло,...-но проблеми нямам с мазането-просто датчика е по-..."корав",в момента съм с мотоциклетен и тоя "проблем" изчезна!(мисълта ми е че маслените датчици имат някакви стойности на задействане които са различни за различните двигатели!) Very Happy

...Варианти да е проблем примигването...-и от кое,има много!Може да е някоя глупост-която да ти прави въртели,а може и да е по-"дебела" работата!...Дано е първото! Very Happy
Колега да VF-a има проблем с мазането но е съвсем друг двигател и тип мотор от магната
VF750F е модела а не MAGNA
Активен
skywolf
Wolf
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Magna 750 C
Публикации: 441

Гора без вълци не бива!

326547390
Ел. поща
« Отговор #91 -: юли 15, 2011, 09:48:09 »

@The Truth:

Това примигване на "тихи" обороти ли го прави? - В общия случай - да
Ако подадеш гас -спира ли да примигва? - Да, в момента в който мине 1к-1,2к обороти спира
С какъв вискозитет е маслото на мотора? - Сложихме на Репсол 20W50
На колко оборота в минута са ти "тихите" обороти? - около 1000об/мин
Чуват ли се някакви новопоявили се шумове при работа,когато е загрял двигателя? - Не, няма нищо ново като шумове.
За мазането - има така наречения Oil Mode, който би следвало да решава проблема...

Извинявам се, че поста преди това не беше кой знае какво - за първи път имам грижи с мотора, а не съм в час с тези неща.
@Сури - Ако става въпрос за моя мотор, според Хонда VIN идентификатора е реално Sabre, a ne Magna както си мислех в началото.
Активен
the Truth
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX 11 / Busa
Публикации: 667

"Torque" rider! ;-)

« Отговор #92 -: юли 15, 2011, 10:04:31 »

Първо да се извиня за невежеството ми относно ойл-модовете...-не съм запознат в детайли,знам че навремето имаше такива оплаквания,но и имаше решения(логично е все пак,де!)... Mad

Аз лично,бих закарал мотора на диагностика на мазителната система,...-проверка на налягането с манометър и т.н.! В много менюали съм виждал побликувани допустимите стойности! Very Happy
Мисля че ще ти е от голяма полза,ще те насочи дали проблема е чисто механичен(износена помпа,"отпушена" маслена магистрала(поради някаква интервенция),вероятност има и да са "тръгнали" лагерите на вала,и от там да пада налягането),и т.н.,...-или чисто електрически проблем! Very Happy

Най-лесния начин е с диагностика(мисля че и най-правилния)...-на добичето!А къде -някой колега ако знае да те насочи,че на идея си нямам! Very Happy
Активен
suri-montana
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #93 -: юли 15, 2011, 10:05:48 »

Това примигване на "тихи" обороти ли го прави? - В общия случай - да
Ако подадеш гас -спира ли да примигва? - Да, в момента в който мине 1к-1,2к обороти спира

@Сури - Ако става въпрос за моя мотор, според Хонда VIN идентификатора е реално Sabre, a ne Magna както си мислех в началото.

Двигателя ти е различен от така наречения м-р проблеми и при него нема яд
от  описанията имам едно предположение ма не смея да го кажа гласно
Активен
ради райков
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA TDM 900 5PS
Публикации: 1595

WWW Ел. поща
« Отговор #94 -: юли 15, 2011, 10:12:24 »

http://forum.moto-zone.bg/index.php/topic,63423.new.html#new
Активен
skywolf
Wolf
ниво 4
Неактивен Неактивен

Гора без вълци не бива!

326547390
Ел. поща
« Отговор #95 -: юли 15, 2011, 10:15:24 »

Двигателя ти е различен от така наречения м-р проблеми и при него нема яд
от  описанията имам едно предположение ма не смея да го кажа гласно
Сури, по-добре го кажи, че да го имам предвид Smile Че иначе може и да го закърша яко по пътя... Sad
Truth, благодарско за идеите, ще видя какво да задействам...
Активен
Vlado
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR929RR, ИЖ Юпитер 5 с боковой прицеп,ИЖ Планета 2
Публикации: 656

CBR929stunt

« Отговор #96 -: юли 15, 2011, 10:17:39 »

Аз ще го кажа,свършили са ти лагерите на вала и пропускат много масло между вала и лагерите,оттам ниското налягане в системата при ниски обороти.След 2 месеца каране така и здраво навиване на газта превъртяха биелни лагери и се разчука като прасе(това преди години).Карах го с 20-50 кастрол гп.Опри го в някой бордюр и без да му даваш газ отпускай съединителя бавно на първа скорост и ще изкочат чукотите от лагерите.
Активен
skywolf
Wolf
ниво 4
Неактивен Неактивен

Гора без вълци не бива!

326547390
Ел. поща
« Отговор #97 -: юли 15, 2011, 10:20:41 »

Ще тествам малко по-късно днес и ще докладвам.

Благодаря на всички за идеите и отзивите, оценявам го.
Активен
suri-montana
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #98 -: юли 15, 2011, 10:30:47 »

Ако е станало веднага след смяната на маслото може и да има шанс да се окаже че е помпа
но тва е поведение на  лагери
дано не съм прав
дано да е нещо дребно
но не чак да изтропа
че сега може да се мине само с лагери
а после и вал ще правиш
от къде си?
     опсссс
Бегай при Родри да види какво е станало
Активен
skywolf
Wolf
ниво 4
Неактивен Неактивен

Гора без вълци не бива!

326547390
Ел. поща
« Отговор #99 -: юли 15, 2011, 10:50:12 »

Мдаааа... Чух се с Родри. Даже един приятел се оказа, че проблема му миналата година е бил същия като моя в момента... Лошава раб'тата, но с "кинтоизваждане" както каза Родри има оправия Smile
Благодаря още веднъж на всички за мненията, съветите и помощта
Активен
ziroko
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA V STAR 1100 Варна
Публикации: 718

MC BROTHERS FROM HELL

198859001
Ел. поща
« Отговор #100 -: юли 16, 2011, 06:46:56 »

И на мен е примигвала лампата, но при 500 об/мин и достигане на работна температура, има ли вероятност да са "мръднали" лагерите? По него време нямах качествен синхрон и оборотите се колебаеха на празен ход.Тогава бях с Мотул 10/40. 
Активен
ичиконти
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA V45 MAGNA
Публикации: 383

Ел. поща
« Отговор #101 -: юли 16, 2011, 09:49:40 »

Баси.... как при 500 оборота/мин?Моят при 1500 об/мин. са му ниските обороти/на място/????
Активен
the Truth
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX 11 / Busa
Публикации: 667

"Torque" rider! ;-)

« Отговор #102 -: юли 16, 2011, 10:22:06 »

И на мен е примигвала лампата, но при 500 об/мин и достигане на работна температура, има ли вероятност да са "мръднали" лагерите? По него време нямах качествен синхрон и оборотите се колебаеха на празен ход.Тогава бях с Мотул 10/40. 

...малко са мотоциклетните двигателите които могат да държат стабилно 500 об/мин! Very Happy
Предполагам че нормалните "тихи" обороти са около 1000(+/- 100),и ако при тях го нямаш тоя проблем(в което съм сигурен)...-значи са наред лагерите! Very Happy
Има и един друг момент,...-на твърде ниски "тихи" обороти,мазането на двигателя не е толкова добро,колкото при 1500,2000,3000...об/мин!
Освен това,този вискозитет 10/40 не е ли малко рядък за мотора ти!Аз бих ползвал по-висок(по-гъсто масло) 10-15ве-50 примерно,...-особено през лятото! Very Happy

Mad
Активен
skywolf
Wolf
ниво 4
Неактивен Неактивен

Гора без вълци не бива!

326547390
Ел. поща
« Отговор #103 -: юли 16, 2011, 18:45:17 »

С 15/40 или 15/50 при мен се държи най-приятно. Сега съм нарочно с по-гъстичкия вариянт - 20/50.
Има шанс при мен малко да се позапушила някоя от маслените магистралки или нещо с мазането на горните цилиндри да не е в час, защото сега го забелязах че при наклон надолу и почти "тихи" обороти(1000 са моите,както ги дават по книгите)се опита да присветне и то за съвсем кратко... Стискайте ми палци да е само това Smile
Активен
ziroko
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA V STAR 1100 Варна
Публикации: 718

MC BROTHERS FROM HELL

198859001
Ел. поща
« Отговор #104 -: юли 16, 2011, 20:44:47 »

...малко са мотоциклетните двигателите които могат да държат стабилно 500 об/мин! Very Happy
Предполагам че нормалните "тихи" обороти са около 1000(+/- 100),и ако при тях го нямаш тоя проблем(в което съм сигурен)...-значи са наред лагерите! Very Happy
Има и един друг момент,...-на твърде ниски "тихи" обороти,мазането на двигателя не е толкова добро,колкото при 1500,2000,3000...об/мин!
Освен това,този вискозитет 10/40 не е ли малко рядък за мотора ти!Аз бих ползвал по-висок(по-гъсто масло) 10-15ве-50 примерно,...-особено през лятото! Very Happy

Mad

Нямаше стабилен пр. ход и оборотите колебаеха, когато паднеха на 500, пресветваше лампата за момент  Very Happy. Явно не ме разбрахте, а сега  държи стабилни 900-1000 об/мин.
 По мануал го дават с 10/40 всесезонно.

Mad
« Последна редакция: юли 16, 2011, 20:54:40 последно от ziroko » Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилМарки, Модели и новините за тяхФен Клуб (Модератори: Гост, Ice_queen^^)Тема: За собствениците и любителите на легендарния VF на хонда

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.268 секунди с 21 запитвания.