Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: "Спаси ме от скрапа"
Страници: 1 ... 23 24 [25]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: "Спаси ме от скрапа"  (Прочетена 134072 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Moni
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан-250,Motobecane
Публикации: 18

Ел. поща
« Отговор #360 -: ноември 01, 2016, 14:33:38 »

Намират се в Свищов, доколкото разбрах искат за килограм 1.50 лв .
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5550

Ел. поща
« Отговор #361 -: ноември 01, 2016, 21:20:09 »

Е това вече си е предизвикателство за магьосници Very Happy
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14131

« Отговор #362 -: януари 30, 2017, 00:21:16 »

Момчета, днес спасих един Балкан 250 с документи, барабар с още 1 рама, 5 двигателя, 2 предници, няколко телескопа, още един резервоар, 6 капли, 4 от които с гуми и 4 сандъка с чаркалаци. Не можахме да съберем всичко в джипа, та утре ще доизвозвам. Ебаси находката! Всичко ми струваше точно 10лв. за нафта. Мотора беше подарък. Cool
« Последна редакция: януари 30, 2017, 10:56:49 последно от ЧЕФО » Активен
pechoto
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Volusia
Публикации: 296

Ел. поща
« Отговор #363 -: януари 30, 2017, 06:09:54 »

Предполагам,повечето сте гледали сериала по Дискавъри за двама антиквари,които пътуват по някакви забутани места в щатите и се натъкват на разни невероятни находки в разни коптори,складчета и мазета.
Е и, аз преживях подобно приключение преди няколко дена...
Понеже,сме в процес на  търсене на нов дом,започнахме да обикаляме с жената цяла източна Пенсилвания. Нагледахме се на палати,къщурки,изгнили,мухлясали,отлично подържани,грозни,..и други прилагателни на думата"къщи за продан".
Брокерка,ни даде настоящият адрес и ние след кафенце се доверихме на GPS-са...След около половин час пресякохме моста над реката,разделящ Джърси и Пенсилвания.Започнахме,да навлизаме навътре в щата и скоро,достигнахме адреса...В интерес на истината,още в началото,усетих ,че това пак няма да е "нашата къща". Прекалено отдалечено,прекалено изолирано..абе ,райско местенце,ама ако си пенсионер и ти е писнало от всичко и всеки...
Собствениците,усмихнати,розови американци,над седемдесете...имах чувството ,че ни чакаха от месеци..Жената,грабна жената,човекът мене Surprised..
Къщата..ами,личеше си ,че мъжо си е пиел биричката на верандата,но не му е пукало ,че верандата е вече под наклон.. Smile
И както и верандата...така и навсякъде вътре...
Иначе,много свестни хора...
И сега,най-интересното:
Гледам една полусрутила се постройка отзад..
Какво е това там?
(небрежно)А...бараката с моторите ми... Sad
Вълшебната думичка ...и пламъка избухна в мене..
Дай да я видиме...( да ги виждам бе чиче)
Ами то...аз там скоро не съм подрежал... Smile
(Ами там,скоро там не съм влизал..почти 10 години май)
Вратата,се почти разпадна ,но констукцията издържа на напъните...
Вътре беше като в музей,на който му се е срутил покрива и никой не е влизал поне 100 години....
Поне 20 мотора или каквото беше останало от тях...
Стари Харлита,няколко Индиана и други скелети...
Части...милиони..кашони...рамки...джанти...
Всичко потънало под един пръст прах и ръжда..Като гробище...
Аз получих инсулт или инфаркт или двете....
...Едно време,обичах моторите...(леко се оправдава)
Може ли да купя нещо от тука?Smile
Не,..можеш да купиш къщата и всичко с нея...
Бетон..тряс вратата...
Къщата ...барака
Бараката...злато..
Рискова инвестиция за 150 000$.Особенно ако имаш семейство...
Още са ми пред очите,тези прекрасни машини,подредени,..и изгнили,умрели...
Повече там и не се върнахме...

« Последна редакция: януари 30, 2017, 06:12:48 последно от pechoto » Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14131

« Отговор #364 -: януари 30, 2017, 11:04:30 »

Интересен разказ, макар да не е по темата. Нито си ги спасил, нито някой от тук ще да купи къща в затънтената щатска пустош. Тоест не може никой от тук да ги спаси. А и части не се продават. Не е за тази тема, но го оставям поради определени причини.
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1624

« Отговор #365 -: януари 30, 2017, 16:30:51 »

Чефо, ударил си кьоравото с тия Балкан и чаркове покрай него.
А последното мнение е за темата "Какво не успях да спася от скрапа"... 150 000 долара е рискова инвестиция, но ако се завреш и разгледаш точно какво има вътре може да се окаже много печеливша. Доколкото разбрах този чичко е карал доста, за да има много мотори и вероятно е купувал и складирал, без да продава. Шансовете да изскочат някои по-стари и по тази причина редки, машинки, не са малки. Иначе - да, от България не виждам кой ще се засили да купува къща в щатската пустуш, за да спаси няколко мотора.
Активен
bobby89bobby
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Jawa 350 638, CZ 350, CZ 175, MZ ETZ 251, ИЖ П3-01, ИЖ ПС, Yamaha FZR 1000
Публикации: 236

Най-якия СОЦ мотор!!!

WWW Ел. поща
« Отговор #366 -: февруари 11, 2017, 00:48:54 »

Момчета, днес спасих един Балкан 250 с документи, барабар с още 1 рама, 5 двигателя, 2 предници, няколко телескопа, още един резервоар, 6 капли, 4 от които с гуми и 4 сандъка с чаркалаци. Не можахме да съберем всичко в джипа, та утре ще доизвозвам. Ебаси находката! Всичко ми струваше точно 10лв. за нафта. Мотора беше подарък. Cool

Здравей колега, някои части за балкан ми трябват. Ще ти драсна едно лично ако можеш да ми помогнеш.
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1509

Ел. поща
« Отговор #367 -: март 21, 2018, 16:28:37 »

Днес по обед ходих до "руския пазар" и след като направих завоя от "Голямоконарско шосе" и тръгнах по ул."Напредък" посока КАТ, забелязах, че мангалите са изкарали две моторетки, едно МЗ ЕС 150 и един "Симсон", ако не се лъжа КР 50. Не спрях да питам за цени, щото не мога да говоря с цигани, става ми лошо........ та, ако някой има интерес към подобни мотори може да отиде и да попита, става въпрос за Пловдив  Smile
Активен
ivan_j
Ivan_J's Garage www.ivan-j.ga
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DR650SE, Honda XR250 Baja, Балкан 250, Балкан МПС, NSU OSL 251, Horex Regina 400, Lambretta Li150 s.1
Публикации: 2892

От кал да си, Иван да си!

« Отговор #368 -: март 22, 2018, 09:56:56 »

щото не мога да говоря с цигани, става ми лошо........

Е, хубава работа!
Не са ли те учили, с цигани се говори културно и кротко, с такива изразни средства, като: тояга, синджир, ритници.
Не е възпитано да се ползват хладни и огнестрелни оръжия, за да не се озовеш сред тях в пандиза.
А по темата - от мангал да купиш мотор....
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1509

Ел. поща
« Отговор #369 -: март 22, 2018, 11:52:25 »

А по темата - от мангал да купиш мотор....
А, просто ми дожаля за моторетките щото знам какво ще стане с тях ако никой не ги купи. Преди време мой приятел беше попаднал на едно ДКВ НЗ 350, отгоре на това с кош, но докъто собственика се опъвал и не го продавал, то след като починал, синът му го дал за 50 лв. на някакви цигани. Сещаш се какво е станало с мотора, нали ?
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: "Спаси ме от скрапа"

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 20 запитвания.