Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: "Спаси ме от скрапа"
Страници: [1] 2 3 ... 25   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: "Спаси ме от скрапа"  (Прочетена 130938 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
vic76
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: AVO 425 Turist 1952 , Yamaha XV 400 Virago
Публикации: 664

« -: ноември 27, 2010, 19:37:10 »

В тази тема всеки който е намерил или видял във скраповете(Вторични Суровини) някоя част за мотоциклет, независимо какъв модел или марка е може да постави:
-снимков материал;
-цена;
-евентуално допълнителна информация;
-килограми понеже може би ще се ползва куриерска фирма за преноса на детайла.
Нека всеки който има ходене до вторичните да оглежда в помощ за съфорумниците си както и те биха направили за него. Така мисля че ще има повече спасени мотори и части, както и повече доволни реставратори и колекционери.

Относно питания за дадена част от продавача и допълнителна информация ще помоля това да става само на ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ.
Позволих си да пусна тази тема поради поредната тъжна гледка която видях на вторични суровини в ровене за нещо интересно да спася от трагично претапяне..и попаднах на този двигател от ЯВА ....http://vitkata.snimka.bg/motorcycles/m-rtvi-dushi.552249
Предлагам ако е възможно и нямат нищо против Модераторите да я оставят като заглавна тема и всеки един от нас попаднал на такива трагични гледки ги заснеме и ги качи тук ...така по този начин ще напомнят за себе си и колко глупави са хората като унищожават тези изчезващи вече динозаври на мотостроенето които всеки един от нас се опитва да спаси по един или друг начин и да му се радва. Знам че това е често срещана гледка в нашите родни скрап пунктове но незнам защо спонтанно ми изникна да пусна тази тема....пък може и някой да прояви интерес към някоя такава "мъртва душа" макар, че днес може да е там, утре да е в пеща за претапяне вече, но това е и един вид помощ и за колеги от форума търсещи определени части .....абе може да стане тема със широк спектър на действие  Very Happy ако някой може да качи снимките направо в темата моля да го направи че аз нещо несе справям с това....Благодаря за разбирането предварително  Mad

п.п. ако някой проява интерес към този двигател може и да го взема оттам и да му го пратя.....
« Последна редакция: декември 02, 2010, 00:23:17 последно от Restavratora » Активен
morqka
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Aprilia RSV Mille; Moto Guzzi V50; Ducati 500; BMW R45S
Публикации: 1381

« Отговор #1 -: ноември 27, 2010, 20:28:50 »

Very Happy
Активен
iwo
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

мразя кариеристки!!!!

« Отговор #2 -: ноември 28, 2010, 09:04:55 »

Лошото е че преди да ги претопят ги мъчат още раздробяват ги с чук А най лошото е че ако изкаш да го купиш не ти го дават на кило а ти изкат 50-60лв в софийско вече ги претопиха и не се срещат по скрап.     

рс. Като стана дума помни ли някой позорният събор на Лозен когато една от игрите беше дя се блокира мотоциклета а след това с чук да му се извади коляновият вал за победитела -каса бира Sad организаторите предоставят щедро мотори Панония,Балкан 250 имаше и нещо друго добре че не запали и му се размина   такива хора могат ли да се нарекът мотористи Surprised
Активен
morqka
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Aprilia RSV Mille; Moto Guzzi V50; Ducati 500; BMW R45S
Публикации: 1381

« Отговор #3 -: ноември 28, 2010, 10:12:39 »

рс. Като стана дума помни ли някой позорният събор на Лозен когато една от игрите беше дя се блокира мотоциклета а след това с чук да му се извади коляновият вал за победитела -каса бира Sad организаторите предоставят щедро мотори Панония,Балкан 250 имаше и нещо друго добре че не запали и му се размина  такива хора могат ли да се нарекът мотористи Surprised

Ми те съборите са за рокери, не за мотористи.  Smile Smile
Активен
vic76
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: ноември 28, 2010, 11:34:27 »

Ми те съборите са за рокери, не за мотористи.  Smile Smile

.....жалкото е че ние се блъскаме да ги открием по села и паланки а те с кеф на драго сърце рушат това нещо така благородно предстваено им за някакво просто забавление....трябва на тоя който е измислил тази игра да го "н....т" после да го пребият като куче с чук и накрая да му изтръгнат сърцето докато още агонизира  Confused е тогава може би ще му стане ясно какво е сътворила умната му глава .....много ме е яд за тази Явичка че не можах да я сваря здрава като знам как трудно се намират вече, сега щеше да има радостни погледи във форума и някой щеше да точи зъби как да я вземе  Very Happy.....така че качвайте такива снимки колеги като попадате на подобни гледки просто това е много тъпо и неизбежно защото народът ни е толкова изпростял че нямам думи тоя дето го е продал за скрап ако знаеше че в здраво състояние щеше да вземе някой лев повече и щеше да зарадва някой ретро фен с тази "ДУША".....
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650/ИЖ Планета 5 06'
Публикации: 2844

И дай вам Бог, того вдвойне, чего желаете вы мне

« Отговор #5 -: ноември 28, 2010, 18:41:57 »

Аз също мога да изкажа мнение по темата.
От Тополовград съм, но често ходя до Елхово и много пъти съм минавал през пунктовете им (те са няколко)да потърся някоя читава част.
Преди време видях ИЖ Юпитер 5, напълно здрав, с гумите си, дори боята му беше хубава, отидох с бусче да го взимам и вече беше потрошен с чука и спасих само задните амортисьори.
В същия пункт имаше Ковровец в добро здраве, след седмица наминах и отново беше потрошен и ''разчленен''. ЧЗ-та няколко броя съм виждал през изминалите месеци, Ява и Балкани.
В друг пункт имаше ЯВА от 50 и някоя година ако не се лъжа с педали, перфектна, за която не са платили на бившия собственик повече от 40-50 лв а когато ги попитах колко искат за нея казаха над 150 лв. Имаше двигател за Планета 2 свален от тракторче, тъкмо го смъкваха а тракторчето беше докарано на самоход. Двигателя без забележка, посиках да го купя но ми обявиха цена от 8 лв на кг, а той не е никак лек и в крайна сметка купих само някой зъбчатки и касетата на съединителя от него.
Това не е всичко, имаше 2 нови капли за ИЖ, буквално нови, поискаха ми 50 лв за бройка и цитирам:
''бате има алумин в нея, за тва е толко''
А колко мотора още са минали, дават на собствениците по 50-60 а когато им предложиш 100 лв не ги харесват или за някаква мижава част казват цена по-висока от нова в магазина.
Съжалявам, че не съм снимал нищо.
Активен
Еомер
Малко Шуши, тигри има ли?
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 3232

Support your local 00

355901912
« Отговор #6 -: ноември 28, 2010, 20:15:48 »

Да бе, тъпото е, че ако ще го дават на клиент казват "на кубик по левчее" и после за 50 лева го пращат на вторични, ей прости хора...
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 706

Who can stop the Cop

« Отговор #7 -: ноември 28, 2010, 21:19:40 »

Простотията - парите ... преди няколко години пуснах в МОБ...БГ, обява на дядо ми за ОПЕЛ-а, за СМЕШНА цена, обади се само един! Искаше само нещо си! Питах във вторични - трябва да свалиш това, да източиш онова ... аре на пато - изчезна за 1/2(половин) час! От любопитство, го потърсих - беше в същия "пункт", където пича(бял) ми обясняваше преди това, какво и как да направя, защото той бил ПЛАЩАЧ, ама не можел да приеме гуми с джанти!  Smile
« Последна редакция: ноември 28, 2010, 21:50:41 последно от madbatt » Активен
vic76
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: ноември 28, 2010, 21:43:06 »

....лошото е че тея от пунктовете се научиха и взеха да продават на много високи цени и се циганят като им кажеш че това не е реална цена която те искат.....захитряха и то много а това е лошо и става пречка за нас все по лесно да се сдобиваме с така ценните ни и необходими за нас части и мотори....но какво да се прави като искаш да имаш даваш  Smile....добре че е форума че да си помагаме но и тук не стигат за всички нещата които се предлагат..... Surprised
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650/ИЖ Планета 5 06'
Публикации: 2844

И дай вам Бог, того вдвойне, чего желаете вы мне

« Отговор #9 -: ноември 28, 2010, 21:57:08 »

между другото в пункта ти правят ''отбивка'' от килограмите ако има гума. Примерно даваш мотор с гумите и ти намалят от кг, не ти го плащат. После за г/д ставащи гуми ти искат пари, ако кажеш дайте ми ги. Последно видях една гума хубава, настина не беше става и беше с голям грайфер, попитах ги колко и искат и казаха 15 лв, а щяха да я горят
« Последна редакция: ноември 28, 2010, 22:03:44 последно от Plamen_Shopov » Активен
lybaka7821
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: AWO 425T вече на части Simson S50 MZ150ES Балкан 250 М2
Публикации: 245

Ел. поща
« Отговор #10 -: ноември 29, 2010, 09:14:11 »

Здравейте. Да се включа по темата. В Монтана на пункт за скрап има двигател от ИЖ350 Планета1,2,3 със кривките.Липсва само капака на запалването-1,5лв на килограм. Не е блокирал. и няколко двигателя от ЯВА и МЗ. Ако на някой трябва ДВГ да казва и да отида да спасявам каквото е нужно.
Успех.
Активен
Gnome Rhone
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: 1938 Gnome Rhone AX2 800 Yamaha XT600Z 1VJ
Публикации: 373

argumentum ad novitatem

« Отговор #11 -: декември 01, 2010, 00:24:52 »

Доволен съм от вторичните суровини, премного дори..и от хората дет си носят чарколяците там  Smile Благодарение на тях и втория двигател от Gnome Rhone 800 от известните два мотора в България е при мен...въпреки че са го върнали на вторични на 400км от Софето.

Отделно платих доста прилична цена на човека ,дет го е "спасил" от вторични...
Активен
Hristo
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 178

What's that comming over the hill ?!?

Ел. поща
« Отговор #12 -: декември 01, 2010, 09:24:48 »

И аз да се вметна малко в темата  Very Happy
На път съм да скрапирам една рамка с предното и задно окачвания и кормилото от Симсон SR-2, така че ако има мераклия ще се радвам да му я подаря. Може да включа и резервоар, фар и клаксон.
 Ако има интерес, пишете ми на лично да се разберем, но предупреждавам че трябва да се дойде намясто в удобно време. Рамката се намира в гр. Габрово, квартал Бичкиня.

Поздрави,
Христо

Активен
Restavratora
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Аwo Touren,Mz ES 150/1,Simson Sr2e,Mz Es 175/1, Jawa 175....
Публикации: 726

« Отговор #13 -: декември 01, 2010, 12:30:09 »

Предлагам тази тема да я направим с заглавие "Части от Вторични Суровини" - като в нея ще си помагаме, ако някой съвсем случайно намине през някое депо и види някой друга част- рама,резервоар,двигател и т.н. Да публикува в темата и да вземе дадената част, като я прати по еконт всичко за сметка на другият човек + наложен платеж сумата на детайла, който е дал в депото.
Ако има съгласни да я преправям и дори мога да я сложа главна !!!
Активен
vic76
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: декември 01, 2010, 12:52:51 »

Mad ами аз като основател на темата нямам нищо против стига само да е в полза на всички във форума така, че правете всичко необходимо само и само да е полезна на всички защото например има колеги  които не се интересуват от определени марки мотори пък други се итересуват могат да им помагат в това ...също така може да се постват заявки кой какво търси и евентуално при случайност ако излезе нещо да се помогне на нуждаещият се колега ако до тогава не е открил нещо търсещият а ако е открил нека просто съобщи в заявката си ...... Very Happy

...може да я озаглавим и "Спаси ме от скрапа"  Smile.....абе както я озаглавите .....
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 25   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: "Спаси ме от скрапа"

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.186 секунди с 21 запитвания.