Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: ЛАФОВЕ НА ХИТРИ ПРОДАВАЧИ НА МОТОРИ
Страници: [1] 2 3 ... 158   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ЛАФОВЕ НА ХИТРИ ПРОДАВАЧИ НА МОТОРИ  (Прочетена 395962 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
iwo
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

мразя кариеристки!!!!

« -: август 15, 2010, 15:46:35 »

ВСЕКИ Е ЧУВАЛ ТАКИВА КОГАТО Е ИЗКАЛ ДА СИ КУПИ НЯКОЯ ЯВА ИЛИ АВО ОТ НЯКОЙ ХИТРЕЦ ОБИКНОВЕННО ОТ 3-ТА ВЪЗРАСТ ЩЕ НАПИША КАКВО СЪМ ЧУВАЛ АЗ  ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА ПРОЧЕТА НА КАКВО СТЕ СЕ НАСЛУШАЛИ ВИЕ
 + ЗА ТОЗИ МОТОР В ГЕРМАНИЯ ЩЕ МИ ДАДЪТ ЧИСТО НОВ МЕРЦЕДЕС  Very Happy

+ИМАМ ВСИЧКИ ЛИПСВАЩИ ЧАСТИ НА СЕЛО ЩЕ ТИ ГИ ДОНЕСА Very Happy НЯКОЙ ДЕН

+МОТОРА Е СЛЕД ОСНОВЕН РЕМОНТ СМЕНИЛ СЬМ МУ ВСИЧКО ОТ ВЪТРЕ Very Happy

+ЗА ПО МАЛКО ОТ XXX ЛВ ЦЕ МИ ИЗГНИЕ ТУК НО НЯМА ДА ГО ДАМ agranom

+ЗА ТОЗИ МОТОР ИМА КОЛЕКЦИОНЕРИ КОИТО ЩЕ МИ ДАДЪТ ЕДНА ТОРБА ПАРИ agranom

+МОТОРА СИ СЬРВИ МИНАЛИЯТ МЕСЕЦ ГО КАРАХ  agranom

+НЕЩО НЕ МОГА ДА НАМЕРЯ РЕГИСТРАЦИЯТА КОГАТО Я НАМЕРЯ ЩЕ ТИ Я ДАМ Surprised НИКОГА НЕ Я НАМИРАТ Very Happy

+ТИ ЗНАЕШ ЛИ КОЛКО СТРУВА ТОЗИ МОТОР В ГЕРМАНИЯ Surprised ЗНАЯ 100ЕВРО Very Happy Very Happy Very Happy

СЕТЯ ЛИ СЕ ОЩЕ НЕЩО ЩЕ ПИША ЧЕ НЕЩО ФОРУМА СЪВСЕМ УМРЯ
Активен
FixeR
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« Отговор #1 -: август 15, 2010, 16:39:51 »

По тоя повод мога да цитирам думите на един гостоприемен собственик на ИЖ, при когото ходих пролетта:
"Да бе момче прибран е мотора бе. На двора седи под ореха рзбирш ли ама то от дъжда кво да му стане толкоз. И гумите са нови. Преди 10 години ги купих от битака. Ама то и на тях кво да им стане рзбираш ли. Е ся забрайл съм да завия свещта. Амчи влязла водица в двигатела и затова е блокирал рзбирш ли. Кво толкоз, ти ако си мераклия ше го опрайш. Скоростния лост...еми заварил съм го и кво. То части има много ся. Ааа, седалката е изгоряла щото имаше оси вътре и ги запалих рзбирш ли...Е ти ся кво искаш бе аз с тоя мотор до Рилски манастир съм одил бе...
Тогаз баща ти още го е нямало бе рзбирш ли. Кат стъпи петела на манивелата и пали рзбирш ли. И части има имах ей тука 2 капли ама напрайхме от тях количка рзбирш ли и бутало ново има. Е де а знам що пишело ГДР на буталото бе. Документите ги има сичките моторетката ама тряя да видим баба ти Цана де ги е прибрала. Номера трява да е у КАТ. Е как ше е бракуван рзбирш ли няма такоз нещо. Че и да е бракуван ше го опрайте бе вий сте оправни момчета. Кат не ви изнася ставайте са маайте бе мен ми болна кравата рзбирш ли те дошли с моторетки да ма занимават. Ай да е*** и копелтийте му да е***  "
Активен
svetlio/
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: awo s, cb 750
Публикации: 1227

Ел. поща
« Отговор #2 -: август 15, 2010, 17:25:57 »

"буталото му е оригиналното-ново на 100 км"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"пали от раз" ..........-20 мин ритане-даже не припуква
"сипваш му бензин и караш" сещаш се за кво каране става на въпрос.....5 месеца в бокса......и възпален минискус от ритане Smileама е забавно.
"в германия ако го закарам, разправят, че го заменят за мерцедес"(най-вероятно cls или някое brabus-че) Very Happyтоя ми е любимия, във врачанско го чух........и пича си вярваше.и му се прикланям.
дядо ми:"и да му сипваш хубав бензин-86-92, че по евтините не ги харесва.
аз:бе дядо то вече ги няма тея бензини, започват от 95........дядо ми-учудване:"брееее докъде стигнахме",а душичката от 50 години кара трактор(само дизел) и не е обръщал внимание какво се продава(тея мохабети са отпреди година). като му казах, че има бенц 100 октана, само дето не запали трактора да отиде да си купи, че:"малеееееееее с тва ще върви............." Smile(не се подигравам, просто възрастните малко.......дет се вика не са в час, и мнг от моабетите, в тая тема, са просто не от тарикатлък ами.........едно време друго е било, не че няма и селски тарикати.....)
« Последна редакция: август 15, 2010, 17:32:41 последно от svetlio/ » Активен
Satanislav
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VT 1100 Shadow
Публикации: 173

Ел. поща
« Отговор #3 -: август 15, 2010, 17:48:40 »

Разговор за ИЖ-49, собственика казва:
  "Аз на този мотор документите съм ги снимал и съм ги пратил в Русия при Путин, да види, че това ИЖ-е е 6 000 ното произведено в Съюза"

Smile Smile Smile
Активен
El Rockero
Drugs are for sluts, losers & weak!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 993

Каквото ми мислиш - тройно да ти се върне!

WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: август 15, 2010, 17:52:17 »

Very Happy
Та моята история се случва миналата година. Май беше юни месец. Съсед в Мездра ми разправя как имал мотор, какъвто аз търся, а аз търсех чопър/крузър. Почваме да се обясняваме какво точно търся, а той "да бе, двуцилиндров е, пак такава стойка на каране". И се разбираме да го видя. Отивам аз, той отключва гаража и вади едно "нещо", което мяза на пистарка, ама не съвсем. Май се водят спорт-турист този тип мотори. Спира го пред мен и казва "Глей к'во ендуро, супер удобно за дълъг път, точно моторът, който търсиш." Smile Smile Smile
По-горе писах "нещо", защото машината беше маалко понатрошена, маалко олющена... Само по двигателя разбрах, че това е Кавазаки с 500с.с. Дали пък не е било GPZ500, ама във видът, в който го видях мязаше на баничка от Централна гара. Surprised
 Smile
« Последна редакция: август 15, 2010, 17:54:01 последно от El Rockero » Активен
svetlio/
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: awo s, cb 750
Публикации: 1227

Ел. поща
« Отговор #5 -: август 15, 2010, 17:58:34 »

взе ли го? Very Happy
Активен
El Rockero
Drugs are for sluts, losers & weak!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 993

Каквото ми мислиш - тройно да ти се върне!

WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: август 15, 2010, 18:04:23 »

взе ли го? Very Happy
А-а, да бе... Виж ако я подаряваше... Smile
Взех това, което е описано над аватара ми. Very Happy  Smile
А пък онази изстрадала машинка май още си е негова... Smile
Активен
georgiev86
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 460

най-добрия циганин е мъртвия циганин!

« Отговор #7 -: август 15, 2010, 19:51:10 »

преди няколко месеца бях решил да събера всичките Яви които са се движели по нашите земи...(50,125,175,250,350)
всичко вървеше по план ,докъто не стигнах до 350то...,
след няколко месеца намерих един дядо ,и му обясних за какво става въпрос...,
човека най-любезно и с усмивка на уста ми обясни ,че ще ми струва 8000 български левчета ,защото тоя мотор ,разбираш ли ,имал колекционерска стойност ,и някъде "по чужбината" щяли да му дадът страшно много пари за него...
просто му пожелах успех и си тръгнах... Very Happy
Активен
vityz
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 438

Истината е някъде там.....

Ел. поща
« Отговор #8 -: август 15, 2010, 21:10:36 »

Хубаво сте се сетили за темата  Mad

Уморих се да слушам героя на Алеко Константинов ,
Последно (преди годинки) отивам за двигател за Аво Турист (търновско село), ( цената е уговорена предварително) казаха ми ,че всичко по двигателя е ОК , слагаш го на рамата и караш ...
Истината беше заваряван колянов вал ( беше удължаван незнам защо ) и ред други неща , и като ме убеждава виждаш ли сега .... Аз му казах на Юнака да виждам ,че болтовете са завити на ръка .... казах ,че това само за скраб става , дадох му някакви смешни пари колкото за скраб и така ....
на същия ден разглобих двигателя .... мисля не е необходимо да коментирам какво видях , Двигателя е оправен и е напълно изправен ( предполагам от некомпетентност и простотия това за тях е качествен ремонт и си вярват на 100% в това )
А сега се сетих за един М72 в Ямболско село ... всичко Ок , издърпахме леко единия цилиндър и като видяхме как е плескано със силикон , всички отвори за мазане на ляв цилиндър бяха мъжкта запълнени и ми обясняват ,че тези двигатели са така ....

А за даването на Мерцедеси в Германия ... това е друга тема  Very Happy , и видиш ли тоя мотор е много скъп .....

Хубаво е да се коментират и обявите в Мобиле.бг , че и там картинката е отчайваща , рама от Урал Двигател от М72 , резервоар и калници от каквото е намерил ... и описанието оригинален ....

Поздрави на Всички
Активен
motor_men
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA YZE 750 SUPER TENERE ; YAMAHA YZF 750R
Публикации: 606

Ел. поща
« Отговор #9 -: август 15, 2010, 21:41:52 »

Обява в Мобиле.бг за 20г. сузуки рм: мотора е супер-крос , всичко по него е пластмасово , дори и резервоара. Surprised
Активен
dog
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 233

« Отговор #10 -: август 15, 2010, 23:21:00 »

За сега имах 3 случки от горе описаните:
Случай номер едно:
  Аз съм от Силистра и в селото ми разбрах,че има запазен Балкан 250(след като го видях наистина си беше запазен даже хрома си беше на шест, по ирония изглежда прахта го е консервирала в мн добро състояние).Издирихме дядото на когото беше моторетката отидохме с баща ми(тогава бях на 14-15).Поговорихме с човека и той ни предложи следното цитирам:"Ай купйети идно ново кулоло, да си гу карам и гу зимети." .Мотора си беше с документи и ние естествено се навихме.Оказа се обаче, че в деня в който щяхме да земем дядото да си избере колелото и да прехвърли мотора на нашето име, той прецени че сме мераклии и макар трудно да му се откъсвало от сърцето щял да ни го даде срещо сума която просто неискам да монетирам.
  Сега моторчето си стои там и след време се надявам да се разбера поне с родата му, но каквото стане...
Случай номер две:
  Познат на баща ми имаше Mz ES 150.Разбрахме се за синволична цена може да се каже.Но изрази от типа:"Абе като духне вятър на манивелата и моторчето пали...";"Абе ти шегуваш ли се дали зареждало динамото, сигурно ако му закъчиш два кабела и почнеш да продаваш ще разориш енергото бе момче...";"Абе каква боя какви пет лева бе...боята оригинална направо неможеш да погледнеш мотора като е на слънце гланца е толкова здрав че ше те ослепи..."... мисля до тука да спра.
  Когато отидох там...ами честно казано мисля че щеше да е по лесно и по възможно да отида на луната отколкото да възтановя това нещо...просто и а ми го подаряваха нямаше да го взема...  Surprised
Случка трета:
  Намерих Ява 250 за продан.Оговорих даже цена по телефона без да съм я видял(явата беше с документи).Отидох там и заварих мотора "леко разглобен".Двигателя сякаш беше добре, и компресия имаше(поне тои беше останал на рамката) за боя и каквото и да е друго не ми се говори...така или иначе реших след като съм се уговорил с момчето,макар че мотора беше разглобен да си платя и да го прибера.Беше ми отговорено обаче,че съм се опитал да го измамя с парите и едва ли не да го окрада.След което ми каза че гледал в мобилето същия модел мотори дето били по 1000-2000 лв и ми предложи цена от 1000лв.Три пъти повече от това дето се бяхме уговорили.

В заключение само да кажа, че май Бай Ганьовщината в България няма свършване и само ми е интересно на какви ли други глупости ще се натъкваме...
Активен
navigator
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ...през годините различни...
Публикации: 525

« Отговор #11 -: август 15, 2010, 23:37:36 »

темата е отлично попадение Smile
Активен
Еомер
Малко Шуши, тигри има ли?
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 3232

Support your local 00

355901912
« Отговор #12 -: август 16, 2010, 00:49:47 »

Преди 6 години отивам в село Войвода (шуменско) да гледам за АВО - казаха ми, че дядката го продавал и аз ей така на късме отивам и какво заварвам:
АВО спорт в много добро състояние със забележките които са в рамките на нормалното за един 50 годишен мотор и един огромен сандък резервни части и то все ценни - цилиндри,бутала,коленови валове,диференцияли,магнети... и тнт на въпроса "колко кинта" дъртия отговори "1200 лева, момче" питам "ти луд ли си!?!?!?!?" оня казва "какво искаш бе в германия по 4000 марки вървят" казах му "ами тръгвай и си го продавай там!!!!"
Оня ден се видях с един познат от въпросното село и ми сподели,че дъртия умрял преди две години ама сина му, който е от "елита" на селото и сред основния контингент на кръчмата разпродал всички части на вторични и покарал мотора малко и му разкатал фамилията и накрая и него изхвърлил на вторични... чесно надявам се дъртия да се пържи в ада за това!
Активен
Sirius
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: VTR 1000 F
Публикации: 1440

239393039
Ел. поща
« Отговор #13 -: август 16, 2010, 03:35:45 »

Един приятел искаше да взима едно Кавазаки, но не разбира от мотори и ме взе да помагам. Разговор между мене и продавача от Своге.

Аз: Аааааа мотора нещо пали само на бутане?!
Продавач: Ааааа тва е щото има само 2-3 литра бензин, като го напълните и на стартер ще пали.
Аз: Айде ходи му сипи бензин да видим. (хиля се щото е ясно вече, че няма да се взима мотора)
Продавач: Сипах 10 лв., пробвай сега.
Аз: Въртя, въртя на стартер, не пали.
Продавач: Ти не разбираш, не можеш един мотор да запалиш.
Аз: Да само от 7 години карам и това ми е 12-ти мотор (соча Сузукито до нас), още не съм се научил.
Продавач: Еееее то само трябва да прекара бензина и на стартер ще пали и няма да трака толкова (тва как го измисли нз просто)
Аз: Мииии не аз мисля че са клапани и компресията е останала някаде по гаража.
Продавач: Не, не бензина... (оглежда се наоколо, леко претиснен)
Аз: Чао, наистина е в "перфектно състояние" (иронично)

Мили продавачи! Моля ако сте някакви прости селяни и нямате акъл за 5 стотинки, не се опитвайте да се правите на тарикати, че и тва не се отдава на всеки. (не е намек към никой от форума и не е свързано със заяждане по населено място)

Проблема с мотора е установен че е това и от колега, проверил мотора след мен.
« Последна редакция: август 16, 2010, 03:40:29 последно от Sirius » Активен
dakata71
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 494

« Отговор #14 -: август 16, 2010, 10:01:35 »

Дядо продава издъхнала Жигула.На въпроса за колко пари ще ни я даде ,се започна...."Тая кола с валута съм я купувал.Знаеш ли къде съм ходил чак с нея?Колко багаж съм пренесъл за вилата ,то тухли,греди,платна,вар...Никъде не ме е оставила.Как де ти я дам толкова евтино.Ти не купуваш просто кола,ти купуваш истирия."Разбира се действителността беше потресаваща,но човека по- лесно би се разделил с жена си ,от колкото с движимата собственност.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 158   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: ЛАФОВЕ НА ХИТРИ ПРОДАВАЧИ НА МОТОРИ

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 20 запитвания.