Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: За фенове на ИЖ !!!
Страници: 1 ... 242 243 [244] 245 246   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: За фенове на ИЖ !!!  (Прочетена 648885 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1383

« Отговор #3645 -: февруари 06, 2018, 22:20:27 »

руски гуми

Тва звучи като виц.... Smile Smile Smile Smile

Ти си го карай как искаш и тн...... щом ти е кеф....  само имай предвид че тука хората за добро ти казват че това не е гума, а пародия на такава. Пък ти ако искаш чувай.....
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 146

Ел. поща
« Отговор #3646 -: февруари 06, 2018, 22:31:05 »

Тва звучи като виц.... Smile Smile Smile Smile

Ти си го карай как искаш и тн...... щом ти е кеф....  само имай предвид че тука хората за добро ти казват че това не е гума, а пародия на такава. Пък ти ако искаш чувай.....

Най интересното от всичко е че аз съвет не съм и търсил. На някой или добрината или скуката му идва в повече  Surprised

Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650/ИЖ Планета 5 06'
Публикации: 2889

И дай вам Бог, того вдвойне, чего желаете вы мне

« Отговор #3647 -: февруари 06, 2018, 22:54:33 »

Голям спор стана с тези гуми.
За ИЖ който обикновено се кара с 80-90 км/ч не са голям проблем гумите. При рязко спиране се усеща разликата.
Личто аз ги сменям защото новите гуми са поне 40% по-леки от оригиналните и мотора се усеща по-пъргав и маневрен. Все едно му олеква. Отпред също слагам 3.25-18 а не 3.50 както е заводски. В тази конфигурация мотора е по-лесен за управление. Предницата не се усеща...
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3648 -: февруари 07, 2018, 01:50:43 »

Тоя тря да е със руски гуми.  Smile
 https://www.youtube.com/watch?v=Q9zNUPDmnz4
Активен
cz_forever
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: ЧЗ 350,ИЖ СПОРТ
Публикации: 289

« Отговор #3649 -: февруари 07, 2018, 02:25:44 »

Аз купих Руските гуми миналото лято от колегата Пламен Шопов,а преди да ги купя едното ми ЧЗ 350 беше с същата ИЖ-ова гума,но с доста по стар дот на около 25-30 години и ми се случи на прав участък се пръсна вътрешната гума,понеже външната беше толкова твърда,че ми скъса винтила на вътрешната и това се случи с 80км/ч добре,че имам опит и го овладях и спрях след 100 метра с връщане от 4-та до 1-ва предавка и след този инцидент я изхвърлих в кофата и като взех гумите от колегата едната си я сложих и съм си много доволен.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1952

« Отговор #3650 -: февруари 07, 2018, 03:18:25 »

Тоя тря да е със руски гуми.  Smile
 https://www.youtube.com/watch?v=Q9zNUPDmnz4

И виж какво ти казва cz_forever за старите гуми.

Хондата с гладка шосейна гума го издърпа тоя.
« Последна редакция: февруари 07, 2018, 03:20:29 последно от evilution » Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2384

« Отговор #3651 -: февруари 07, 2018, 03:42:22 »

На тоя с хондата просто му дойдоха допълнителни сили като усети, че се отравя в тоя дим.
Активен
sevlievoben
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Shadow,Jawa 250 Perak
Публикации: 773

« Отговор #3652 -: февруари 07, 2018, 10:18:08 »

Very Happy Всеки сам си решава какво и как да кара Very Happy Преди и аз карах с руски гуми и след дълъг път ми трепереха ръцете и краката сякаш ме е удрял ток Smile Сега съм с Митас (ретро шарка Н-01)и усещам корена разлика-няма ги тия вибрации.Виж тази тема за ретросъбора от Русе 2012г. към края на страницата има снимка на руската ми гума Very Happy
http://www.motoforum.bg/index.php/topic,52440.105.html
« Последна редакция: февруари 07, 2018, 10:24:11 последно от sevlievoben » Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3653 -: февруари 07, 2018, 23:01:15 »

Аз купих Руските гуми миналото лято от колегата Пламен Шопов,а преди да ги купя едното ми ЧЗ 350 беше с същата ИЖ-ова гума,но с доста по стар дот на около 25-30 години и ми се случи на прав участък се пръсна вътрешната гума,понеже външната беше толкова твърда,че ми скъса винтила на вътрешната и това се случи с 80км/ч добре,че имам опит и го овладях и спрях след 100 метра с връщане от 4-та до 1-ва предавка и след този инцидент я изхвърлих в кофата и като взех гумите от колегата едната си я сложих и съм си много доволен.

Колега извинявай нищо лично но твърдението, че "твърдата" руска гума ти е скъсала винтила на вътрешната гума само и  единствено заради това че е твърда,  Very Happy е пълен смях,  Smile
Винтила може да се скъса ако вътрешната е застанаал на криво което принципно се получава или още при монтирането или ако караш със мека и не добре напомпена гума.
И един не личен, а принципен въпрос ! След като си убеден че твърдите руски гуми късат винтилите, защо
въпреки  "установения огромен риск да се пребиеш" отново реши да вземеш руски гуми.  Smile
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #3654 -: февруари 07, 2018, 23:25:16 »

Нешo, проблема не е в произхода на гумата, а във възрастта и. Гумите на над 10 години са си опасни. Преди 30 години всички производители са правили по-лоши гуми, отколкото в момента, предполагам.
Вентила се къса като ти превърти външната гума в каплата. Като е прясна и мека залепва, като е дърта и втвърдена може да превърти като и дадеш зор.
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3655 -: февруари 07, 2018, 23:49:58 »

Нешo, проблема не е в произхода на гумата, а във възрастта и. Гумите на над 10 години са си опасни. Преди 30 години всички производители са правили по-лоши гуми, отколкото в момента, предполагам.
Вентила се къса като ти превърти външната гума в каплата. Като е прясна и мека залепва, като е дърта и втвърдена може да превърти като и дадеш зор.

Синтетичните гуми които се произвеждат сега и които след 5 години стават на гъз дори и да ги държиш на сянка и на постоянна температура, нямат нищо общо със  каучуковите гуми които произвеждаха руснаците преди 25/30 години ! Сега друг е въпроса, че трудно човек може да попадне на добре съхранявана и запазена руска гума от старите и
принципно гумите които се монтират масово сега са или изгоряли или втвърдени дървета.

ПП- Досега на мен лично ми е превъртал вентил само когато съм карал със не добре напомпана гума.
Принципно ти карай една тазгодишна гума мека пък разчитай и чакай външната да залепне и да не ти превърти вентила.
Още повече когато говорим за над 160 килограмов мотор.

« Последна редакция: февруари 08, 2018, 00:16:05 последно от Нешо Геровски » Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #3656 -: февруари 08, 2018, 02:01:22 »

Аз съм учил малко повече химия от теб, вероятно. Тия качества на естествения каучук, дето му ги приписваш ги няма. Старее си сериозно и за да се стабилизира, има нужда от синтетични продукти. Освен това, проблема не е само в каучука а и в текстила и теловете.
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3657 -: февруари 08, 2018, 02:32:28 »

Аз съм учил малко повече химия от теб, вероятно. Тия качества на естествения каучук, дето му ги приписваш ги няма. Старее си сериозно и за да се стабилизира, има нужда от синтетични продукти. Освен това, проблема не е само в каучука а и в текстила и теловете.

Теорията си е теория. Но аз лично все още немога да проумея как може да има над 25/30 годишни руски гуми във състоянието което съм ги виждал. А то е сякаш вчера са излезли от завода и не само на външен вид, а и от към еластичност и прочие. Днешните гуми както и да ги съхраняваш след 5 години са на пластмаса, а какво да говорим за периоди от 20 или 30 години.  Smile
Тва е истината . Иначе съм напълно наясно, че новата гума си е нова гума и винаги е по сейфти от една 10 или 20 годишна гума.

Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #3658 -: февруари 08, 2018, 03:40:04 »

Не знам за кои гуми говориш. Лятото жена ми с няколко хиляди километра опит караше в дъжд с над 100 гуми с дот 2011. Тоя ден минахме едно 250км и сух път не сме видели. Удави ни, че и реки имаше по пътищата. Тия гуми откакто съм ги взел са на мотора, който доста време прекара на открито, понеже нямаше гараж. И това, повтарям, е мотор, който се кара от човек с много малко опит. Един ден и прибирах мотора, и го резнах малко, та на студена гума отлепи предница, вместо да превърти гумата. А мотора е дълъг и предната гума хич не се вдига лесно. Това категорично не е твърда гума. Твърдите не държат студени. Чудно как не се е втвърдила.
Не знам на какво се дължи твоето категорично мнение за съвременните гуми, ама хич не мога да се съглася с теб. Не знам и колко често караш по мокро шосе, или перкаш предимно по черно.
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3659 -: февруари 08, 2018, 08:49:28 »

Не само на мокро шосе. И на заледен участък и на сняг съм карал и още не съм успял да падна.  Surprised Нито преекспонирам нито се хваля но това е истината. Навярно се дължи на факта че караме мотори от два различни свята
Жена ти карала със 100 на мокро викаш а аз със мойта антика на сухо не съм ги вдигал тези километри за които говориш, а камоли на мокро.  Surprised За кво говорим  Surprised
Казах на няколко пъти че съм карал със всякакви гуми. Както със нови така и със втора ръка гуми така и със руски и при тези ниски скорости със Ижа проблеми не съм имал, Навярно при тези ниски скорости от 70/80км на правите участъци и 40/50 по завоите гумата няма особенно значение освен ако не сложиш някои абсолютни пласмаси.  Surprised  Но принципно не съм карал никога със изгнили или втвърдени гуми, защото като ги видя какви са не бих ги купил.
Активен
Страници: 1 ... 242 243 [244] 245 246   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: За фенове на ИЖ !!!

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.3 секунди с 20 запитвания.