Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мога ли да си карам мотора ?  (Прочетена 5091 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ivogiev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Husaberg FS650E ' 06
Публикации: 1110

209937428
« Отговор #15 -: март 31, 2010, 09:23:02 »

И добре правиш преди малко същото го направих святкат ми на дълги зад мен.Все гледат да се заядат за нещо не ми дреме за тях Surprised.

хаха,аз затова се радвам че моторът ми дойде без огледала-ебал съм.Дори не разбирам ако ми святкат отзад:)
Но пък ми е трудно да ги следя зад мен ако ме хване светофара,че така един ми дойде в гръб,хвана ме за якето и ме накара да загася мотора.Причината била че съм карал на задна гума при предишната вишка и съм изплашил някакви пешеходци Smile Smile Smile

Тоя същия като ме хвана ми вика: 'Как се гаси това?'
А аз нямам ключ и му викам,ей там долу е ключа-и му соча долу пред радиатора с надеждата да се наведе и да посегне,а аз да изскуба на задна като луд Smile Smile
Ма не пуска копелето,та се прави на интересен известно време и ме пусна разбира се.
Активен
mybabybook
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: nikakzv
Публикации: 4

Ел. поща
« Отговор #16 -: август 06, 2018, 14:32:44 »

Здравейте,
темата е стара, но има подобен проблем. реших да си взема скутер от англия и да си го карам с английските номера и английска застраховка. Но, талонът няма да е на мое име, просто ще фигурирам в застраховката. Имате ли представа дали ще ми правят проблем, след като талона не е на мое име?
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2785

Ел. поща
« Отговор #17 -: август 06, 2018, 18:04:04 »

Винаги могат да се заядат..и да поискат пълномощно  Smile
Веднъж с колата така се бяха заяли ( тя бе на името на майка ми)
Викам му: откога да караш на родителите си колата е предтъпление или пък да ми трябва пълномощно!?!
Активен
mybabybook
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #18 -: август 06, 2018, 18:34:32 »

Но само дотам или има и други варианти Smile за които могат да направят проблем? И общо взето могат ли да направят нещо след като имам валидна застраховка(от чужбина, не от България)

ПП какво стана в твоя случай? Пуснаха ли те или продължиха да си търсят причина да се заяждат.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #19 -: август 07, 2018, 05:40:37 »

Бе пуснаха ме,как!?
Ся,за мотора.. мисля понзакон трябва да имаш бг застраховка ако мотора се кара в страната. Повече от ХХ дни..не помня точно, но имаше такаса уловка
Активен
mybabybook
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #20 -: август 07, 2018, 12:09:02 »

Благодаря. Значи не би трябвало да има проблем. Те не виждам как ще проверят от колко време е в страната, освен да се свържат с граничните, за да изискат тази информация от системата, но той мотора ще влезе в страната качен на кемпер, тъй като е мотопед, иначе сигурно цял месец ще се пътува с него от Англия до България. И не съм сигурен дали ще се отрази влизането му в страната. Но, застраховката е валидна за цяла Европа, така че, поне според мен, не би трябвало да правят проблем. Е, освен за това, че не е на мое име Smile Но както казах, ще фигурирам в застраховката като втори моторист.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #21 -: август 07, 2018, 12:11:45 »

Всяко мпс подлежи на проверка от граничните власти, безависимо дало е на собствен ход, платформа или на части..
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1412

« Отговор #22 -: август 07, 2018, 14:44:52 »

реших да си взема скутер от англия и да си го карам с английските номера и английска застраховка. Но, талонът няма да е на мое име, просто ще фигурирам в застраховката. Имате ли представа дали ще ми правят проблем, след като талона не е на мое име?

Без наличние UK технически преглед (MOT) никаква застраховка неможе да си направиш която да бъде валидна (при евентуално ПТП и последвало дело за щети) ти го набиват здраво...   Освен това ако направиш нарушение някъде по Европа (може би вече е валидно и за Бг) е много вероятно да потърсят собственика по талон в Англия и тогава започва големи филм...

Накратко, трябва ти технически преглед и застраховка, без технически преглед застраховката ти е невалидна. Карането без застраховка крие огромни рискове (чисто финансово).

*принципно може да фалшифицираш всички Uk документи и да се правиш на луд пред някой катаджия в България, но купона приключва ако недай боже направиш ПТП в което ти си виновен.

може безплатно да провериш дали мпс-то има валиден технически преглед тук: https://www.gov.uk/check-mot-status
и също така тук може да провериш дали има платен пътен данък (чиято липса принципно е проблем в Uk) https://www.gov.uk/check-vehicle-tax

Ако искаш да спестяваш от глоби за скорост по добре търси някой малоимотен или неграмотен за да регистрираш мпс-то на негово име (но и това също крие рискове).

едит:
Благодаря. Значи не би трябвало да има проблем. Те не виждам как ще проверят от колко време е в страната,
Нали осъзнаваш че е въпрос на късмет да попаднеш на някой по умен катаджия който без да те пита само по номера може да провери дали имаш Uk преглед и пътен данък и мотоциклета ти да се окаже заключен някъде и да пишеш обяснения в полицията като загубен....
« Последна редакция: август 07, 2018, 14:47:30 последно от Alexander3dartwork » Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1569

Ел. поща
« Отговор #23 -: август 07, 2018, 16:03:24 »

Нали осъзнаваш че е въпрос на късмет да попаднеш на някой по умен катаджия който без да те пита само по номера може да провери дали имаш Uk преглед и пътен данък и мотоциклета ти да се окаже заключен някъде и да пишеш обяснения в полицията като загубен....
+ 1 ! Все още има тъпунгери между тях, но има и пичове които си разбират от работата. Имам един съученик, който ми каза какво правили циганите. Записвали са се да карат шофьорски курс, а за това им се издавала някаква пластика като нашите свидетелства /книжки/, след това спират курса, а когато си дойдат у нас, продължавали да карат колите си с тези документи, но от година време на сам, номерата им вече не минавали.......та, ако колегата си мисли да хитрува, може и номера да не му мине  Smile Smile Smile
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2448

« Отговор #24 -: август 07, 2018, 16:30:49 »

Краден ли е ?
Активен
mybabybook
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #25 -: август 07, 2018, 16:42:38 »

Нямам информация да е краден. Иначе, както казах е мотопед, 50кубика, и няма да се кара извън града. Ще има застраховка(английска), за преглед не знам.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2448

« Отговор #26 -: август 07, 2018, 16:47:04 »

Какво налага да не бъде регистриран и застрахован по нашите закони?
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1412

« Отговор #27 -: август 07, 2018, 17:32:20 »

Нямам информация да е краден. Иначе, както казах е мотопед, 50кубика, и няма да се кара извън града. Ще има застраховка(английска), за преглед не знам.

Английската застраховка е невалидна без английски преглед (и е много важно да знаеш че застраховката в Англия се прави на името на ВОДАЧА а не на МПС-то, така че ако твоето име го няма там, все едно нямаш застраховка), и вероятно ще е поне 100-150 паунда. Освен това МПС което има преглед и застраховка трябва да има и пътен данък (за който DVLA автоматично ще потърси собственика по талон, и се връаме на върпоса че работата ще се размърди).

Ако искаш да си изряден по законите си приготви поне 500лв на година и някак си да телепортираш скутера в Англия за да мине МОТ там.

Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Мога ли да си карам мотора ?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.273 секунди с 20 запитвания.