Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Обслужване на веригата - статия
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Обслужване на веригата - статия  (Прочетена 93656 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
peterson
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 764

Cagiva Canyon 600 '98

« Отговор #30 -: март 06, 2007, 08:07:33 »

Аз от спрея на валволин съм много доволен. Изобщо не цапа каплата.. ама зависи и как го ползваш.. ако напръскаш обилно и веднага тръгнеш в 10000 оборота може и да омаца.
Според мен трябва да се пръска веригата след автомивка и след като е карано на мокро.
Активен
Andy
Cafe Racer
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Gilera 125 CX
Публикации: 1456

Memento Mori!

WWW Ел. поща
« Отговор #31 -: март 06, 2007, 12:37:53 »

Един въпрос и от мен: последните два сезона ползвах спрей Castrol, който оставаше по доста неприятен начин върху веригата - като бяла пяна. Това нормално ли е или идва от факта, че веригата беше прекалено стара и мръсна?
Активен
fichi
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 118

YAMAHA TTR 600 & CZ 125 CROOS

Ел. поща
« Отговор #32 -: юни 02, 2007, 14:36:06 »

Веригата ми е нова ,но е мита 3 пъти с бензин преди смазване.Прецакала ли се е от бензина?
Може ли вместо керосин да я мия с нафта?
Благодарно за хубавата тема.
Активен
NIK
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 251

« Отговор #33 -: април 09, 2008, 17:06:15 »

Съжалявам за тъпия въпрос, но като се смазва веригата и от двете страни ли трябва да се пръска? Щото на опаковката на спрея който си взех, пише да се смазва от долната страна на веригата(каквото и да значи това  Surprised)
Активен
trueplayer
Модератор
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha GSXR 1000RR
Публикации: 1582

Вуйчо ми, бог да го прости, беше голям човек!

« Отговор #34 -: април 09, 2008, 17:34:12 »

Аз какво правя...

След всяко каране, обикновенно 300-400км, слагам на стойка мотора, пръскам хубаво веригата с сух спрей на валволин докато върти на 1-ва, и след това мия мотора, като пръскам с обезмаслител задната джанта, така мотора ми е чист, веригата смазана и аз съм спокоен.  Smile Smile
Активен
yakaho
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda 125C
Публикации: 1

Ел. поща
« Отговор #35 -: май 19, 2008, 11:46:39 »

Теоретично наистина е добре веригата да се смазва често. Но какво показва практиката - при изпитания на обикновенни вериги смазваната се износва на 98% от несмазваната! И като си има предвид, че модерните вериги са с уплътнения и оригинална смазка е по-добре да почиствате и смазвате в края на сезона по-скоро за консервация.И както правилно беше забелязал някой - по омаслената верига се полепват повече прах и песъчинки.А у нас пясък и песъчинки - дал господ, за разлика от Европа.Така че не прекалявайте - разликата от лекарството и отровата е в дозировката. Smile
Активен
slavi09
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 91

Hi

Ел. поща
« Отговор #36 -: август 14, 2008, 23:12:31 »

Mad това с отровата е супер правилно  rulez2
Активен
d0br0
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Triumph TT 600
Публикации: 253

Ел. поща
« Отговор #37 -: март 29, 2009, 12:18:49 »

Много яка тема намерих отговорите които търсех за веригата на моито моторче Smile мерси много
Активен
pavlov_playlife
KELEMETO
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 919 RR & NSR 400
Публикации: 1026

Дядо Соичиро Хонда си знаел работата

Ел. поща
« Отговор #38 -: март 31, 2009, 21:00:32 »

Веригата ми е нова ,но е мита 3 пъти с бензин преди смазване.Прецакала ли се е от бензина?
Може ли вместо керосин да я мия с нафта?
Благодарно за хубавата тема.
веригата е хубаво да се мие или чисти на горе долу 500 км с коресилин или бензин.аз ползвам коресилин малко е по-скъпо но той се изпарява по-пързо.след това изчакваммалко и със спрея който е графитен разбирасе пръскам веригата отгоре на самите звена и то попива точно кадето трябва самата смес.това е.правете го и нямате ядове Smile
Активен
stanley
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VFR800 VTEC
Публикации: 391

« Отговор #39 -: март 31, 2009, 21:18:21 »

Имам един въпрос близък до темата - явно съм прекалил с мазането на веригата и част от смазката (Motul) е отишла по задната гума. Това е станало преди няколко седмци. Все още се усеща, че лепне - чудя се с какво да премахна маслото от гумата? Обезмаслител става ли (Meglio) или не е добре да се ползват такива препарати върху гумата?
Активен
pavlov_playlife
KELEMETO
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #40 -: март 31, 2009, 21:20:19 »

Имам един въпрос близък до темата - явно съм прекалил с мазането на веригата и част от смазката (Motul) е отишла по задната гума. Това е станало преди няколко седмци. Все още се усеща, че лепне - чудя се с какво да премахна маслото от гумата? Обезмаслител става ли (Meglio) или не е добре да се ползват такива препарати върху гумата?
няма да има проблем но и да не махнеш смаската от гумата пак не е проблем
Активен
kando
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1265

бах таа ала

« Отговор #41 -: март 31, 2009, 21:20:56 »

ей ама чета ви изказванията на всички и се чудя,прочетохте ли изобщо статията или ..... "ние си знаем"

п.п.толкова е просто:1-во - миеш със сапун и мека четка,около 10-15 мин. работа.После изчакваш малко да се окапе или на стойка на 1-ва да се изпръска ..... същевременно може и да и ливнете малко чиста вода.И накрая със едно готино спрейче ОМАЗВАТЕ веригата,ама хубаво така да има и това е хубаво пак на стойка със включена предавка (за да се омаже джантата и да знаете следващия път колко требе да сложите от спрея).Качваш се даваш газ колкото си умен - да очаткаш 1-2 километра и съвсем леко,ама съвсем повърхностно пръсваш със спрейчето и готово.

.................
кви бензини,кви нафти,обезмаслители и прочие. Surprised Surprised Surprised това дразни кожата по дяволите  Smile Smile Smile
Активен
vaso_74
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX-R 750 K4
Публикации: 375

346693162
Ел. поща
« Отговор #42 -: март 31, 2009, 21:28:24 »

ей ама чета ви изказванията на всички и се чудя,прочетохте ли изобщо статията или ..... "ние си знаем"

п.п.толкова е просто:1-во - миеш със сапун и мека четка,около 10-15 мин. работа.После изчакваш малко да се окапе или на стойка на 1-ва да се изпръска ..... същевременно може и да и ливнете малко чиста вода.И накрая със едно готино спрейче ОМАЗВАТЕ веригата,ама хубаво така да има и това е хубаво пак на стойка със включена предавка (за да се омаже джантата и да знаете следващия път колко требе да сложите от спрея).Качваш се даваш газ колкото си умен - да очаткаш 1-2 километра и съвсем леко,ама съвсем повърхностно пръсваш със спрейчето и готово.

.................
кви бензини,кви нафти,обезмаслители и прочие. Surprised Surprised Surprised това дразни кожата по дяволите  Smile Smile Smile

Кандо - БРАТ ! Ти си всестранно развит експерт ! Благодаря ти, че те има !!  Surprised

А ..... къв ти беше мотора?
Активен
pavlov_playlife
KELEMETO
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #43 -: март 31, 2009, 21:30:22 »

пише че е прототип Smile Smile
Активен
stanley
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VFR800 VTEC
Публикации: 391

« Отговор #44 -: март 31, 2009, 21:31:04 »

няма да има проблем но и да не махнеш смаската от гумата пак не е проблем
Проблема е, че въпросното петно от смазката е стигнало до тази част от гумата, която прави контакт с пътя. И на моменти в завой ми поднася задната гума. Е, може и да е заради това, че нямам опит и не държа газта както трябва в завой. За всеки случай ми е малко притеснително да карам с омазана задна гума. Ако беше обикновенно моторно масло - сигурно щеше да се е изтъркало досега, ама нали е от това лепкавото (за верига) и си седи там...
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Обслужване на веригата - статия

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 1.387 секунди с 20 запитвания.