Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Обслужване на веригата - статия
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Обслужване на веригата - статия  (Прочетена 73672 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Borkata
Pizoka
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Стара Загора

« Отговор #15 -: февруари 09, 2006, 19:33:42 »

Мойто маторче не е карано от доста време и веригата му хванала малко ръждичка Smile Да я шкуркам ли първо или направо да я пръскам с ония спрей(или да слагам масло)  Surprised
Активен
Rookie
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 77

« Отговор #16 -: февруари 09, 2006, 19:55:18 »

Борка, така е като си я занемарил. Нищо не жулИ ами я смажи по-обилно и изкарай мотора да се раздвижи при първа възможност.
Активен
Bebo
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 98

291888121
Ел. поща
« Отговор #17 -: февруари 09, 2006, 20:53:00 »

Как да разбера дали веригата се нуждае от смяна като незнам
кога я е сменял предишния собственик?
Колко ориентировачно ще ми струва една нова?
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14116

« Отговор #18 -: февруари 09, 2006, 23:18:50 »

Около 150, зависи много от марката и вида на веригата. Изтегли си сървис менюал за твоя мотор и там пише кога веригата е за смяна. На Супертенерето се мери дължината на 10 звена при опъната верига и така се разбира дали е за смяна. На твоя мотор би трябвало да е същото но какъв е допуска не знам.
« Последна редакция: юни 14, 2007, 15:50:02 последно от ЧЕФО » Активен
^YaMaHa^
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 165

286714508
Ел. поща
« Отговор #19 -: февруари 10, 2006, 01:15:03 »

Евала!Много полезна тема! Mad
 RESPECT!
Активен
Rookie
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 77

« Отговор #20 -: февруари 10, 2006, 01:36:48 »

Цитат на: Bebo
Кака да разбера дали е за смияна веригата като незнам предишния
собсвеник кога я е смениял?
Колко ориентировачно ще ми струва нова?

Браво! 6 грешки. Не се сменя на време, а когато се износи. Това не ти е антифриз или спирачна течност. Разгледай прешлените. Провери дали е обтегната еднакво като превъртиш 2-3 пъти задната гума. Не трябва да се натяга или отпуска, а да е навсякъде еднакво опъната. С едната ръка въртиш гумата, а с другата натискаш веригата нагоре-надолу. Виж дали не мърда много настрани като я хванеш през средата и я размърдаш наляво-надясно и дали можеш да повдигнеш прешлен върху задната зъбчатка. Трябва да има зъби по нея, т.е. да не са много износени и изтънели. Ако успееш да повдигнеш целия прешлен над зъба я сменявай. Ако е само до половината карай.
Активен
FATS
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XV 1700 Roadstar Silverado
Публикации: 411

Yamaha XV 1700 Roadstar Silverado

Ел. поща
« Отговор #21 -: февруари 10, 2006, 16:46:50 »

Вместо да се правиш на врачка мини през някой сервиз за мотори и там ще ти кажат как стоят нещата. Ако веригата е провиснала няма време за отлагане - може да се пребиеш някъде. Най-разумно е да се сменят едновременно веригата и двата пиньона - купени в комплект са чувствително по-евтини. Има комплекти на различни цени в зависимост от качеството. При нормална поддръжка и въздържане от простотии /пилене на гуми, задни кифли и др./ средно скъпа верига издържа 25 000 - 30 000 километра. И накрая - МАЗАНЕТО МУ Е МАЙКАТА - един спрей струва десетина лева.
Активен
crazy
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA
Публикации: 269

« Отговор #22 -: май 31, 2006, 15:43:45 »

риспект
 понеже 2005 на път към  ОХРИД  скъсах нова верига за 80лв
на има нема 2000км  FJ1200  40kg БАГАЖ 3 куфара чанта 2 човека
неможахме с жената да събереме парчетата  половин час,по магистралата

сега си поръчвам от LOUIS така ли се пишеше
 РЕЖИНА с пинйоните 159 еврос
 мажа с спрей на валволин  а като нема   с white grease spray

мисля че да скъсаш верига на път е от това погадно няма
"само седиш и глеаш как се люшка едното пар4е на дзадната гума адругото надни4а през двигателя и под тебе локва масло
и се 4удиш накаде да се скриеш"
абе мани мани
Активен
Mumko
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 180

Бръм Бръм

137 Mumko@hotmail.com
Ел. поща
« Отговор #23 -: септември 03, 2006, 02:30:43 »

Един пич преди време имаше отговор на въпроса кое е по-добро, верига или кардан...
Ако кардана беше по-здрав, танковете щяха да ги правят с кардани  а не с вериги!!!
Станало ми  е мото при подобни разговори.
Митко
« Последна редакция: септември 03, 2006, 02:32:55 последно от Mumko » Активен
FATS
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XV 1700 Roadstar Silverado
Публикации: 411

Yamaha XV 1700 Roadstar Silverado

Ел. поща
« Отговор #24 -: септември 03, 2006, 09:40:09 »

Танковете са с няколко кардана, които предават движението.  :+h+:При теб веригата за какво служи? hummer :+h+:Можеш ли да мислиш преди да се изказваш неподготвен. hummer
Активен
Mumko
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 180

Бръм Бръм

137 Mumko@hotmail.com
Ел. поща
« Отговор #25 -: септември 03, 2006, 12:34:57 »

Ха ха ха човече май си имал тежка събота вечер...понаспи се и погледни пак какво съм написал.
Защо все се намира някой който тълкува написано мнение по въпросно най-различния от идеята начин.
Не се сърди за написаното де... Исках да се посмеем малко разбира се че няма как да има танк да се мести на кардани.
Митко
« Последна редакция: септември 08, 2006, 22:53:10 последно от Mumko » Активен
coolman
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB900f Hornet
Публикации: 60

Нова година..... Нов..... мотор

25187797
WWW Ел. поща
« Отговор #26 -: октомври 30, 2006, 20:08:31 »

Обслужване на веригата

При силно замърсена верига, преди мазането е необходимо да я почистим с мека четка и сапун. Възможно е измиването и в керосин / но  в никакъв случай в бензин/, но при тази процедура може да се отмие и част от заводската смазка. Избягвайте чистенето на пароструйка, високото налягане без проблем разкъсва гумените уплътнения.

Когато купих нова верига за предишния си мотор, на кутията пишеше почистването да става с мека четка и двигателно масло - пробвах го и наистина почиства добре.

Много полезна тема!!!
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3286

« Отговор #27 -: март 05, 2007, 22:13:52 »

Исках да задам един въпрос относно смазването на веригата,но май вече намерих отговора.Въпреки това сте попитам все пак.До тази събота си смазвах веригата със спрей на "MaFra".Той обаче е доста течен и постоянно омазваше всичко около веригата:вилка,джанта,рама и т.н.Въпреки това веригата винаги беше добре смазана (в смисъл,че добре полепваше по нея и уплътненията).От дъжд обаче лесно се отмиваше,освен това събираше и доста мръсотия.Та реших да го сменя и си купих "Motorex" с тефлона.За да видя по-бързо резултата преди да я смажа с новата смазка,измих добре веригата.След това я напръсках с нормалното за мен количество.На следващия ден обаче веригата ми се виждаше доста суха.След като покарахме с приятелите реших пак да я "пръсна".Днес обаче пак ми се стръва сухичка.Дали това е нормалното състояние на този спрей или просто на мен ми се е изкривила представата за смазана верига след "мазната" "МаФра"?Като я пипам с ръка се усеща лепкавото и състояние,но не знам дали е достатъчно.Ако може и някой да пусне една снимка как му изглежда смазаната верига,просто за сравнение,може и на Л.С.,ще съм доста благодарен.
Активен
Neuromancer
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 111

86305040
Ел. поща
« Отговор #28 -: март 06, 2007, 00:40:55 »

Като е студена смазката е по-лепкава. Не случайно е така - за да не се разлети веднага. Чак пък и снимки... смазвай я редовно, но не се вманиачавай. Все пак това е верига и каквото и да правиш ще се износи.
Активен
Tuti
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 4499

« Отговор #29 -: март 06, 2007, 06:58:14 »

аз трябва да сменям верига.
до колкото прочетох тук във форума DID е по-добра от REGINA  Surprised
намерил съм комплект DID-верига с пиньони съответно 17/42 (X ring)
за кви пари може да се намери в БГ ?
да си направя сметка дали е по-добре от Бг или от чужбина  Very Happy

Мисля че за 320-330лв. ще се включиш, има и в МотоБум има и при Асен на Нишава. И аз съм за верига, ама мисля да купя японска.  Very Happy
Иначе на 500км. пръскане със спрей Мотул или Игол / щото тези от 5лв. ти цапат мотора и не смазват / и всичко е "чук".  Very Happy
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Обслужване на веригата - статия

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.233 секунди с 20 запитвания.