Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Двигателно масло - статия
Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Двигателно масло - статия  (Прочетена 59498 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
iaskoo
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: GSXR1000 К2...SUZUKI RM 250
Публикации: 3518

ремонт и подръжка на мотоциклети

« Отговор #30 -: януари 29, 2014, 23:32:39 »

Е че аз през такъв пробег го сменям, независимо от марката.

НА СКУТЕР МОЖЕ ДА иначе ква ти е логиката
Активен
soadfan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Пластмасов PC25
Публикации: 690

« Отговор #31 -: януари 30, 2014, 07:52:07 »

НА СКУТЕР МОЖЕ ДА иначе ква ти е логиката

Като на Пламен - иска да е сигурен, че маслото не се е разтекло. Като има възможност да го прави. Аз сменям по ръководство - 12000 км или 1 година и на мотора и на колата. Нито с едното нито с другото за сега съм правил пробега в рамките на 1 година, но пак сменям.
Активен
Сърбина
F*ck you, Kawa is back!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki ZX6
Публикации: 1813

Ибаб хреба :)

Ел. поща
« Отговор #32 -: януари 30, 2014, 12:07:25 »

Мотула наистина след 2000км прилича на боза. Сега мисля да тествам Sunoco. Само се чудя 10/40 или 15/50? Някой да даде съвет. Вярно, че лятото си става топличко и се препоръчва по-рядко масло, ама и  кошера ми е стар. Щото 15/50 ми идва на 40 лева без доставката и клоня към него. По-добра оферта за момента не намерих.  Very Happy
Активен
JAVKATA
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 735

« Отговор #33 -: януари 30, 2014, 12:10:04 »

Вярно, че лятото си става топличко и се препоръчва по-рядко масло, ама и  кошера ми е стар. Щото 15/50 ми идва на 40 лева без доставката и клоня към него. По-добра оферта за момента не намерих.  Very Happy
Обратното май трябва да е-за жега по-гъсто,а за студен климат по-рядко масло.
Активен
Сърбина
F*ck you, Kawa is back!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki ZX6
Публикации: 1813

Ибаб хреба :)

Ел. поща
« Отговор #34 -: януари 30, 2014, 12:12:22 »

Аз уж седя в час пък все двойки имам.  Smile Прав си, даже има и логика. Ще си пердаша с 10/40 и т,ва е.  Very Happy
Активен
JAVKATA
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 735

« Отговор #35 -: януари 30, 2014, 12:17:59 »

Малко се пише за естерните масла-а именно,че си запазват вискозитета в по-големи темп. граници.
Активен
the slow heart
Suzuki Intruder 750cc
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 987

somewhere over the rainbow

« Отговор #36 -: януари 30, 2014, 12:49:10 »

Всяка сериозна марка като извади масло е принудена да инвестира доста за да наложи името му като качествено. Отделно се нарояват фалшификати дето не обичат да инвестират, правят дъмпинг на цените и влачат дивидент от името, за което се труди друг. Това принуждава сериозните производители да изоставят имената на продукти със сериозно дискредитирано качество на пазара и да излизат с нови такива. И т.н. постоянно се надцакват. Става така, че дори сериозни производители фабрикуват нискокачествени продукти и възприемат тактиката за борба на пазара водена от фалшификаторите - това съвсем сериозно, случва се фирмени служители да съветват лоялни клиенти да ползват не-фирмени консумативи за например лизингови возила. Та тия проблеми с маслата имат много фактори от които зависят. Затова да се каже 'тия' са боклук е много относителна информация. От кого е тръгнало и през кого е минало маслото докато дойде до теб си е доста съмнително, кой каквото и да разправя. За съжаление никак не е евтино да се изследват такива продукти в лаборатория.
Активен
soadfan
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: януари 30, 2014, 19:17:27 »

Мотула наистина след 2000км прилича на боза. Сега мисля да тествам Sunoco. Само се чудя 10/40 или 15/50? Някой да даде съвет. Вярно, че лятото си става топличко и се препоръчва по-рядко масло, ама и  кошера ми е стар. Щото 15/50 ми идва на 40 лева без доставката и клоня към него. По-добра оферта за момента не намерих.  Very Happy

Аз съм доволен от 10W60 на суноко.
Само да вметна, че вискозитет не означава рядко/гъсто/тънко/дебело, а способността на дадена течност да преодолява вътрешното си съпротивление, т.е. течливост. т.е. способността на маслото да тече при минусови температури, както и да не тече прекалено при високи. Приема се, че тестовете се правят при работна температура на ДВГ от 100 градуса, а индексите са зимен и летен и означават температура на околната среда. т.е. в нашия климат температури от порядъка на 40 градуса вече не са мит, така че като нищо можеш да си му шибнеш 15/50
Активен
Fbegov
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Benelli tnt 1130 café racer, Yamaha fz6 fazer s2 GT
Публикации: 2067

Ако си прекалено предпазлив, животът ти става уме

Ел. поща
« Отговор #38 -: януари 31, 2014, 01:41:07 »

Никой в днешно време не е сигурен какво купува.
 Купувайте от най-надеждния вносител, който е контролиран и дава гаранции.
 Аз се придъжам към Касрол и всичко ми е Кастрол с малки изключения.
 Всички масла стават на боза, при подходящо третиране.
 Не виждам как някой може да препоръча масло, когато не знае нищо за най-малкото основни компоненти, които се забъркват там.

Аз мятам мотора в Ямаха-сервиз и ми сипват 10в50 (касртол) и ми викат - ела след 10000км. - ама,. няма ама!
 Един път изкарах 12000км. друг път 4000 - зависи как и къде караш..
.. ъъ аз сам си познавам, кога маслото ми е на чорба!
Активен
Fbegov
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Benelli tnt 1130 café racer, Yamaha fz6 fazer s2 GT
Публикации: 2067

Ако си прекалено предпазлив, животът ти става уме

Ел. поща
« Отговор #39 -: януари 31, 2014, 01:57:49 »

Аз съм доволен от 10W60 на суноко.
Само да вметна, че вискозитет не означава рядко/гъсто/тънко/дебело, а способността на дадена течност да преодолява вътрешното си съпротивление, т.е. течливост. т.е. способността на маслото да тече при минусови температури, както и да не тече прекалено при високи. Приема се, че тестовете се правят при работна температура на ДВГ от 100 градуса, а индексите са зимен и летен и означават температура на околната среда. т.е. в нашия климат температури от порядъка на 40 градуса вече не са мит, така че като нищо можеш да си му шибнеш 15/50

А защо не 10в50???
Активен
soadfan
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: януари 31, 2014, 07:01:28 »

А защо не 10в50???
Колегата е в дилема между 10в40 и 15в50, за това съм го написал. Аз миналата година сложих 10в60, просто защото нямаше 10в50 синтетично масло на Суноко. Сега съм сложил Мидланд 10В5 (и на колата съм сложил мидланд и в двг, както и в скоростната кутия
Активен
Tuti
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 4499

« Отговор #41 -: януари 31, 2014, 09:41:58 »

с това карам и колкото сипя толкова източвам
Активен
KirkHammet
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Велосипед
Публикации: 223

« Отговор #42 -: януари 31, 2014, 10:56:41 »

Някакво мнение за Agip (Eni), по-специално 10W40 полу синтетика? В книжката на мотора не е написано нищо конкретно, единствено да отговаря на JASO MA стандарта. Мотора е SV650 с V образен двигател, рядко вдигам над 6-7к оборота. Преди си карах колата с Agip 4T Racing 10W60 и бях много доволен, но то е пълна синтетика.
Активен
kawasuna
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR954RR/GSXR K8 1000
Публикации: 288

Ел. поща
« Отговор #43 -: януари 31, 2014, 11:32:55 »

Високия клас на всички производители според мен е много качествен.Гледайте какво се сипва на определения модел,от мануала,а марката мисля нема толкова голямо значение.Естествено да не е менте де!
Активен
shobo
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW K1200R
Публикации: 1505

« Отговор #44 -: януари 31, 2014, 11:38:43 »

може да е банално ама аз слагам MOTUL 300V 10w40

не мисля че на нашия пазар има нещо драстично по добро от това масло.

а по темата за ментетата, аз само чувам за тях, не съм виждал.  Surprised
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Двигателно масло - статия

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.122 секунди с 20 запитвания.