Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: ContiSportAttack или BATTLAX BT016
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ContiSportAttack или BATTLAX BT016  (Прочетена 2978 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Fbegov
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Benelli tnt 1130 café racer, Yamaha fz6 fazer s2 GT
Публикации: 2067

Ако си прекалено предпазлив, животът ти става уме

Ел. поща
« -: юни 07, 2009, 00:45:48 »

Здравейте колеги, предстои ми смяна на гуми и знам, че във форума има доста колеги, които експериментират със всичко ново, което излезе на пазара Mad. И вероятно сте навъртели по някоя-друга хилядарка на тези два модела. Като характеристики са доре-долу еднакви, но ме интересува живота им като километри.
 Не ме разбирайте погрешно, не търся гуми с които да карам 5год. сега съм с такива Battlax bt020 wall от миналото лято съм им навъртял 10 000км. и са като нови Smile ,но са нестабилни при големи наклони.
 С две думи: ще ме изкарат ли един сезон? (10 000км.)
Активен
Fbegov
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Benelli tnt 1130 café racer, Yamaha fz6 fazer s2 GT
Публикации: 2067

Ако си прекалено предпазлив, животът ти става уме

Ел. поща
« Отговор #1 -: юни 07, 2009, 19:25:23 »

?? Surprised
Активен
kando
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1265

бах таа ала

« Отговор #2 -: юни 07, 2009, 19:57:24 »

Smile Smile Smile Smile добре бе пич,никой не ти вярва да си чак толкова бос,по таа информация - то е ясно че ако караш на писта и умееш да навиваш газта яко теа гуми нема как да изтраат 10000 км.,а инак все едно не знаеш че все пак това са едни от най-марковите производители на гуми и на всеки един средностатистически добър мотоциклетист ще си изкарат 10000км. Surprised Surprised Surprised Surprised т.е. купувай кво му мислиш
Активен
dobry
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: GSXR 1000 Race
Публикации: 9978

www.race-stands.com

WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: юни 07, 2009, 20:18:11 »

Според мен който и от комплектите да вземеш ще ти свърши работа  Very Happy

По-принцип лично аз бих взел бт016,но това си е мое мнение  Very Happy
Активен
pepi_honda
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 600
Публикации: 138

Ел. поща
« Отговор #4 -: юни 08, 2009, 08:44:36 »

Според мен който и от комплектите да вземеш ще ти свърши работа  Very Happy

По-принцип лично аз бих взел бт016,но това си е мое мнение  Very Happy

Подкрепям те за това, battlaxa си остава най добрия за мен  Very Happy
Активен
Kiril Kirilov 1
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA FZR600R
Публикации: 250

« Отговор #5 -: юни 08, 2009, 09:09:50 »

Карал съм с този модел Континентал добър е но ВТ016 води поне с 2обиколки напред,няма база за сравнение.Континентала ми изкара около 8000км миналото лято.
Загрява много бързо за 2-3км.
Затова и тази година си взех пак ВТ016 трудно бих се решил да сложа друга гума  Mad
Активен
Stuman
Red Brigades
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Triumph Sprint ST 1050
Публикации: 1697

349375756 spawn4@abv.bg
« Отговор #6 -: юни 08, 2009, 09:31:20 »

Аз си взех RoadAttack (като тази на снимката). Впечатлението ми е, че тази гума е като кашкавал... Very Happy...страшно бързо загрява, никога не съм усещал приплъзване при по-сериозно лягане в завой, много добре се лепи за асфалта, но свършва много бързо.
Аз карам по-спокойно (без бърнаути и такива простотии...). Гумите ми са на около 2500км и вече надписа на задната го няма, а на предната има още малко докато изчезне. Като гледам, задната едва ли ще изкара 10000км, но предната със сигурност.
Бих допълнил, че освен стила на каране живота на гумите зависи много и от мощността самия мотоциклет. Колкото по-нервен и мощен, толкова по-малко живеят гумите.  Very Happy

Доволен съм от континентала, но при следващата смяна бих пробвал бриджстоун или дънлоп.  Very Happy  
« Последна редакция: юни 08, 2009, 09:34:26 последно от Stuman » Активен
dragon 76
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: KAWASAKI ZX7R NINJA 98
Публикации: 160

KAWASAKI ZX7R/HONDA TRANSALP 600/YAMAHA TENERE 600

Ел. поща
« Отговор #7 -: юни 08, 2009, 17:05:47 »

С Континентал не съм карал,но в момента съм с Бриджстоун Батлакс 016 и мотора ми върви като по релси SmileНе знам колко километра ще изкарат,но определено контрола над машината е повече от добър.Предната е дву-компонентна/3 пластова,а задната 3-компонентна/5 пластова.Гледам по други форуми пък и с колеги който съм говорил отзивите са добри,а и ги препоръчват пред Мишлен пилот,въпреки че аз с Пилот спорт изкарах 10 000км нормална експлоатация,без изгъзици Very Happy
Активен
Dainese
Моторист, а не Рокер :)
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 362

« Отговор #8 -: юни 08, 2009, 17:16:31 »

А бихте ли казали цените и на 2та комплекта ?
Активен
Kiril Kirilov 1
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA FZR600R
Публикации: 250

« Отговор #9 -: юни 08, 2009, 17:27:27 »

Карал съм с този модел Континентал добър е но ВТ016 води поне с 2обиколки напред,няма база за сравнение.BRIDGESTONа ми изкара около 8000км миналото лято.
Загрява много бързо за 2-3км.
Затова и тази година си взех пак ВТ016 трудно бих се решил да сложа друга гума  Mad
поправям си грешката сбъркал съм,малко съм нервен от вчерашната гледка.моля да ме извините.
Активен
Kaskadiora
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha 660 Tenere, Suzuki GSX1300R Hayabusa
Публикации: 233

Сичката ГАЗ, пък кот' стане...

Ел. поща
« Отговор #10 -: юни 08, 2009, 19:30:02 »

В момента съм със същият CONTINENTAL като този на снимката, но Хаябусата е много тежък мотор и яко "яде" гуми. За около 1800-2000 км няма и спомен от надписа, но се държи добре в завоите. ЛЯгал съм до 5мм до ръба и не е приплъзвала, но все пак тоя КОРАБ е 240 кила + мен, гаджето и багажа.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: ContiSportAttack или BATTLAX BT016

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.161 секунди с 20 запитвания.