Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 331 332 [333]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Почна се....  (Прочетена 983290 пъти)
0 Членове и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2875

« Отговор #4980 -: август 12, 2019, 11:08:30 »

Навират се да слушат звука и на мен ми се случва постоянно. Проблемът е че се носят след теб без да имат реален контрол върху колата. Ако случайно се наложи да спреш или рязко да намалиш просто ще се натресат в теб. Моторът е малък и усещането за обем в тоя който кара зад теб е притъпено. Отделно стоп светлината е малка и с малък интензитет - обикновено не я виждат. Мен са ме блъскали отзад с предната ми кола. Бях спрял на светофар, не сме бързали и тоя отзад да си мисли, че ще мина а аз да спра. Бях спрял напълно в колона от коли сигурно нещо от порядъка на десетина коли. Просто се изтресоха две кифли без никакъв спирачен път в задната броня. На централен булевард се случва това във Варна. Карали са примерно с 30-40 и така си спряха в мен. Даже и не разбрах какво се случва щото гледах настрани то и няма как да очакваш такива безмозъчни свободно носещи се по пътя. Случвало се е такси да ме догони и да ми мига на къси-дълги да му се махна от пътя в града??? По Ришки проход наскоро зад мен се залепи едно БМВ М3 и кара плътно, отидох в дясно и му махнах да задминава но оня не изпреварва. На първите по-остри завои чувам свирене на гуми зад мен и след това изостана рязко. Дори не можах да разбера какво се случва само в огледалата видях, че беше на косъм да се забие в мантинелите и вдигна прахоляци защото излезе по банкета. В тунелите си мрат да те гонят и да слушат звука. Изобщо неадекватност на макс. С времето притръпваш, в крайна сметка колкото и да ти се иска винаги ще има неща върху които нямаш никакъв конторл.
Все още търся някакво решение за видео регистратор за мотор - да снима напред и назад.
« Последна редакция: август 12, 2019, 11:15:13 последно от Oggie » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1172

« Отговор #4981 -: август 12, 2019, 22:01:44 »

Два регистратора ще ти свършат идеална работа.

Мен ме е удряла циганка без книжка след около 22 метра спирачен път от момента в който е видяла, че съм спрял и няма къде да мърдам. Пак добре, че беше скочила все пак на спирачките. Можеше и да не го направи.
Най-големият проблем е, че с всяка година безмозъчните, непукистите, некадърниците и тарикатите стават все повече и повече.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4407

Ел. поща
« Отговор #4982 -: август 12, 2019, 23:43:48 »

Два регистратора ще ти свършат идеална работа.

Мен ме е удряла циганка без книжка след около 22 метра спирачен път от момента в който е видяла, че съм спрял и няма къде да мърдам. Пак добре, че беше скочила все пак на спирачките. Можеше и да не го направи.
Най-големият проблем е, че с всяка година безмозъчните, непукистите, некадърниците и тарикатите стават все повече и повече.
еми то няма как да е иначе
като един глупак не може да кара,направи грешка какво става????
поставяме ограничение там и приравняваме и другите на нивото на глупака
и така стъпка по стъпка...евросъюза иска да наложи,колите да не могат да вдигат повече от максимално разрешената скорост.при това в 2022 ако не се бъркам
утре ще се сетят да сложат на всяка гпс свързан с кат и ще получаваш глобите директно,за всяко нарушение

сега съм сигурен,че си каза,а дано Smile Smile Smile Smile Smile Smile

ама хвани и запиши един път като караш градско.направи един запис от половин час
после го изгледай и безпристрастно открии,колко грешки имаш
сложи си глоба за всяка
и се сети,че това е само един шибан половин час
ако си мислиш,че си безгрешен...снимай и ще видиш,че друго яче стои картинката
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1172

« Отговор #4983 -: август 13, 2019, 17:33:26 »

Разликата между мен и циганката, дето ме удари е, че аз когато карам, гледам къде карам. Ако съм си позволил да правя нарушение, гледам още повече. Онази не беше гледала. Била се обърнала назад да си говори с другите мангали в кошляка. По този начин е карала с много над разрешената скорост. Пред нея се образувала колона от спрели коли, чакащи зеления сигнал на светофара. Аз просто съм бил последен. Можеше и да си ти. И освен това както и да карам, никога не съм удрял друго МПС, ППС, хора, животни и всякакъв род инфраструктура. Всеки ден правя всичко зависещо от мен това да не се случва по моя вина. И както казах в другата тема, не давам поводи на органите да стрелят по мен.

П.П. Не разбрах какво имаше предвид с онова си изказване да се молим да не попаднем от другата страна. Коя друга страна имаш предвид - на полицията или на разбойниците? Щото и двете са въпрос на личен, осъзнат избор.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4407

Ел. поща
« Отговор #4984 -: август 13, 2019, 22:13:02 »

Разликата между мен и циганката, дето ме удари е, че аз когато карам, гледам къде карам. Ако съм си позволил да правя нарушение, гледам още повече. Онази не беше гледала. Била се обърнала назад да си говори с другите мангали в кошляка. По този начин е карала с много над разрешената скорост. Пред нея се образувала колона от спрели коли, чакащи зеления сигнал на светофара. Аз просто съм бил последен. Можеше и да си ти. И освен това както и да карам, никога не съм удрял друго МПС, ППС, хора, животни и всякакъв род инфраструктура. Всеки ден правя всичко зависещо от мен това да не се случва по моя вина. И както казах в другата тема, не давам поводи на органите да стрелят по мен.

П.П. Не разбрах какво имаше предвид с онова си изказване да се молим да не попаднем от другата страна. Коя друга страна имаш предвид - на полицията или на разбойниците? Щото и двете са въпрос на личен, осъзнат избор.
на мястото на оня човечец дето си спуска витоша и го тряска патрулка отзад
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1332

пастафариански моТурист

« Отговор #4985 -: август 14, 2019, 11:00:10 »

https://trafficnews.bg/krimi/zhenata-shofyora-blasnal-erol-kakvo-kato-sme-tsigani-ne-151532/

https://trafficnews.bg/krimi/rodnini-shofyora-pregazil-motorista-krai-ktsm-napalniha-151527/

Основно правило в пътуването по света е - там където почват ракетодрумите покрай пътя - очите на 12. Онзи ден минах през Нови Пазар (Сърбия) - през Албания е по спокойно, но тези шиптъри са като нашите цигани. Купени книжки и безсмъртни.То да ти се лепне някой безсмъртен отзад с Голф двойка и две шиптърчета отзад е нормално. В такъв случай веднага му махам с ръка да ме изпреварва. Минава напред и понеже е безсмъртен и знае всеки завой как е - кара на таран напред. Това, че зад завоя нищо не се вижда няма значение. Аз също знам всеки завой как е, защото карам с навигация. Но навигацията не ми показва какво има след завоя. Дали скали не са паднали или някой безсмъртен не се е осмъртил. А на тези им е кеф да се състезават с нас. Да покажат на чаветата какъв мъж е тате, че с голфа е минал мотор!!! В града са същите. Напинят се с Ах-тици на скутера. А на следващия светофар като минеш покрай тях и им покажеш кутрето (международния знак за малка пишка) напъват вени на врата, чак ме е страх инслулт да не получат. Основно правило за да доживееш до старини е: Не се връзвай на никой. Остави ги да са по-бързи от теб. Важно е да си разумен, а не да си мислиш, че си безсмъртен. Лично аз, тези правила започнах да ги спазвам след като разбрах, че ще ставам баща. Беше отдавна де, но явно е било навреме. И запомнете, че най-добрата екипировка и най-добрата каска всъщност е под черепа.
« Последна редакция: август 14, 2019, 11:17:13 последно от бат Ицо » Активен
xx22xx22
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 260

Ел. поща
« Отговор #4986 -: август 14, 2019, 11:24:48 »

https://trafficnews.bg/krimi/zhenata-shofyora-blasnal-erol-kakvo-kato-sme-tsigani-ne-151532/

https://trafficnews.bg/krimi/rodnini-shofyora-pregazil-motorista-krai-ktsm-napalniha-151527/

... Нови Пазар (Сърбия) - през Албания е по спокойно, но тези шиптъри са като нашите цигани. Купени книжки и безсмъртни.То да ти се лепне някой безсмъртен отзад ...

В Санджак-а е така , усещането е несравнимо  Very Happy
Активен
blackk
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F650 CS
Публикации: 90

Ел. поща
« Отговор #4987 -: август 14, 2019, 15:58:28 »

... Онзи ден минах през Нови Пазар (Сърбия) - през Албания е по спокойно, но тези шиптъри са като нашите цигани...

Мда, имах съмнителното удоволствие да го преживея тази година ... Честно казано, май не съм срещала по-ужасно движение изобщо! Албания пасти да яде покрай Нови Пазар ... Като излзязохме, направо си благодарих на оня горе, че ни пощади  Very Happy
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1750

7183168
Ел. поща
« Отговор #4988 -: август 16, 2019, 19:49:34 »

Мда, имах съмнителното удоволствие да го преживея тази година ... Честно казано, май не съм срещала по-ужасно движение изобщо! Албания пасти да яде покрай Нови Пазар ... Като излзязохме, направо си благодарих на оня горе, че ни пощади  Very Happy

Относно Нови Пазар преди малко написах следното, ще си позволя директна препратка в случая.
Иначе по "околовръстното" на Нови Пазар ако не бях с мотор директно си прегризвах вените!

Активен
Страници: 1 ... 331 332 [333]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЧерна хроникаТема: Почна се....

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.161 секунди с 21 запитвания.