Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 328 329 [330] 331 332 333   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Почна се....  (Прочетена 983066 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1172

« Отговор #4935 -: юли 14, 2019, 21:05:34 »

Колата не я помня, но тоя имаше вид на алкохолик и му нямаше половината зъби в устата. Сигурно ги е губил след подобни изцепки Surprised
Активен
dejo011
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XV250S Virago
Публикации: 7

Ел. поща
« Отговор #4936 -: юли 17, 2019, 21:34:04 »

баси гадните копиленца hummer hummer hummer hummer hummer

ако имахме числено превъзходство,логичният избор,щеше да е война
но тъй като нямаме,дали не е да поискаме закон,като в нормална държава,който да пази уязвимите участници на пътя-мотористи,колоездачи и пешеходци

каквото и да караме,на всички понякога ни се налага да вървим пеша-не е нормално да пресичаш,все едно си под обстрел. А и да те "застреля" някой,извинявай,няма нищо и в най-лошия за него случай-пробация

ако някога случайно се озовете е Неапол,опитайте да пресечете някой главен булевард.ама не на пешеходна пътека,а през платната
направо е нереално това което ще ви се случи
спират 4-6 платна само като тръгнете към платното
няма свиркане,няма псуване,няма напрежение изобщо,при това на място,дето изобщо не ви е работа да пресичате.дори гневни погледи няма

и не ми говорете за култура,щото тя е такава,каквато си я направим сами
за справка прехвалените чужденци на нашето черноморие

Закони има - няма кой да ги спазва и да следи за спазването им!
След последните промени в Закона за движение по пътищата с големите
глоби и отнемане на книжки забелязвам подобрена култура на движение!
(Поне в Казанлък - от там съм.)
А идиоти има навсякъде!
Активен
Kunev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CB500 Twin
Публикации: 180

« Отговор #4937 -: юли 18, 2019, 11:18:59 »

Глава втора.
ПРАВИЛА ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА

Раздел I.
Общи правила

Чл. 5. (1) ...
(2) Водачът на пътно превозно средство е длъжен:
1. да бъде внимателен и предпазлив към уязвимите участници в движението, каквито са пешеходците и водачите на двуколесни пътни превозни средства;
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2127

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #4938 -: юли 18, 2019, 12:09:57 »

Глава втора.
ПРАВИЛА ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА

Раздел I.
Общи правила

Чл. 5. (1) ...
(2) Водачът на пътно превозно средство е длъжен:
1. да бъде внимателен и предпазлив към уязвимите участници в движението, каквито са пешеходците и водачите на двуколесни пътни превозни средства;

Една от любимите ми глупости в тоя закон

И какво означава "внимателен и предпазлив към уязвимите участници в движението", щото като ти кажат ми аз внимавах и бях предпазлив, ти какво правиш после....мога да изброя още непълни и двусмислени членове-простотии, но имам работа в момента...
Активен
Kunev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CB500 Twin
Публикации: 180

« Отговор #4939 -: юли 18, 2019, 12:15:12 »

Добрите адвокати знаят какво означава. Дано на никой не му се налага да се възползва от това ...
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1172

« Отговор #4940 -: юли 18, 2019, 21:23:30 »

Предлагат да се въведе видеоконтрол още по време на курса. Всеки учебен час ще се записва с камера. Струва ми се добро като идея. Така поне ще виждат как инструкторите учат новите шофьори да не спират пред пешоходната пътека, когато там има пешеходци. Странното е обаче, че предлагат провеждането на часове по кормуване и на магистрала. Това беше забранено години наред. Все пак болшинството обучаеми не знаят къде се намират из кварталните улички, пък какво остава да ги изшиеш със 100 - 120 по магистралата, където почти никой не спазва ограниченията на скоростта Surprised
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2345

« Отговор #4941 -: юли 18, 2019, 21:50:21 »

Всъщност 2/3 от хората на магистрала си карат около 110, на останалите пътища пак със 110. Точно на магистрала голяма част от хората спазват ограничението.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4406

Ел. поща
« Отговор #4942 -: юли 19, 2019, 01:52:46 »

Всъщност 2/3 от хората на магистрала си карат около 110, на останалите пътища пак със 110. Точно на магистрала голяма част от хората спазват ограничението.
потвърждавам

преди 2 седмици си покарах по магистралата и като карам със 140 изпреварвам почти всичко
масовката си кара с малко над 100
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2875

« Отговор #4943 -: юли 19, 2019, 08:21:42 »

Това е малко нож с две остриета. Скоростта им е комфортна но това ги успива. На магистралата се чувстват доста по-защитени и напълно забравят да гледат огледала, да дават мигачи и дори с тая скорост си праскат в лявата лента. Постоянно ми се случва да застигам такива и отново никаква реакция, дори и на присветване с фарове. Или пък се стряскат и рязко се прибират в дясно все едно някой ги е сръчкал докато спят. Сигурно сме държавата с най-много катастрофи на магистралата на глава население а уж това би трябвало да е най-безопасният вид път.
Активен
xx22xx22
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 258

Ел. поща
« Отговор #4944 -: юли 19, 2019, 09:20:56 »

Катастрофите изобщо не са много .
При това състояние на пътищата , при липсата на всякакъв контрол ( с изключение на скорост -щото там падат едни бързи парички , ) -аз съм много учуден от ниското ниво на катастрофите в страната .
Сигурен съм че скоро ще продаваме успешно ноу хау по този въпрос -лошото е че дори и това нищо няма да промени ...
Активен
Минко Илчев
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда кросов, Aprilia Scarabeo 150, Honda CBR 125
Публикации: 60

Доброто има юмруци!

Flottsteller+Str
« Отговор #4945 -: юли 20, 2019, 23:40:56 »

Катастрофите изобщо не са много .
При това състояние на пътищата , при липсата на всякакъв контрол ( с изключение на скорост -щото там падат едни бързи парички , ) -аз съм много учуден от ниското ниво на катастрофите в страната .
Сигурен съм че скоро ще продаваме успешно ноу хау по този въпрос -лошото е че дори и това нищо няма да промени ...

Така си е! Има хора цял живот си карат с превишена скорост и нито имат ПТП, нито пречат. А има такива които никога не достигат допустимата скорост и са - ужас безкрай!
Активен
Archibald
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 900 Classic
Публикации: 17

« Отговор #4946 -: юли 21, 2019, 08:08:58 »

Един колега (шофьор, не се е качвал на мотор за повече от 5 минути доколкото знам) преди време предлагаше колкото на майтап, толкова и сериозно, за изкарването на В категорията да има задължителен курс по каране на мотор по улиците, може и направо изкарване на А като предварително условие - за да им се претъпи поне донякъде желанието да карат байганьовската след това. Това разбира се няма да помогне при най-тежките случаи, но съм убеден, че най-малко ще почнат да си гледат в огледалата по-често - от собствен опит мога да твърдя, че откак карам мотор се оглеждам два пъти повече и когато карам кола, и когато просто пресичам улицата.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2875

« Отговор #4947 -: юли 21, 2019, 11:33:10 »

Един колега (шофьор, не се е качвал на мотор за повече от 5 минути доколкото знам) преди време предлагаше колкото на майтап, толкова и сериозно, за изкарването на В категорията да има задължителен курс по каране на мотор по улиците, може и направо изкарване на А като предварително условие - за да им се претъпи поне донякъде желанието да карат байганьовската след това. Това разбира се няма да помогне при най-тежките случаи, но съм убеден, че най-малко ще почнат да си гледат в огледалата по-често - от собствен опит мога да твърдя, че откак карам мотор се оглеждам два пъти повече и когато карам кола, и когато просто пресичам улицата.
Това е така но и от друга страна е добре всеки моторист да има и категория за кола за да е запознат с най-честите грешки на шофьорите, къде, кога и защо ги правят.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4406

Ел. поща
« Отговор #4948 -: юли 21, 2019, 16:52:53 »

и след това да ни пускат с по един трактор...за каляване на нервите Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2345

« Отговор #4949 -: юли 21, 2019, 20:37:28 »

Това е така но и от друга страна е добре всеки моторист да има и категория за кола за да е запознат с най-честите грешки на шофьорите, къде, кога и защо ги правят.

Мотористите, които не карат кола са малцинство. Шофьорите, които не карат нищо двуколесно са много.
Активен
Страници: 1 ... 328 329 [330] 331 332 333   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЧерна хроникаТема: Почна се....

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.223 секунди с 21 запитвания.