Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 312 313 [314]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Почна се....  (Прочетена 782202 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1451

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #4695 -: ноември 07, 2017, 10:55:17 »

Направили са ПТП, за което очевидно са виновни и е нормално да търсят начин да излязат невинни.
Всички автомобили, които са със специален режим на движение, могат да се ползват от правото си да нарушават правилата за движение, само когато са с включени светлинен и звуков сигнал - сиреч им свети синята лампа и вие сирената. Ако една от двете сигнализации не е била включена, не може да става дума за специален режим на движение. Освен това, дори и с включени синя лампа и сирена, са длъжни все пак да се съобразяват с другите участници в движението, за да не възникват ПТП. Не може просто да летят като извънземни. Така че техните обяснения ще увиснат, да не говорим, че трябва да посочат кого точно от контингента са видели и защо са решили да го проверяват и т.н., и т.н. А пък той дали е бил наистина там е друг въпрос и ако не са го барнали здраво за топките може и да не е навит да им влезе в хора.

Не! Не е нормално това! Но за съжаление така се получава

Никой няма да отиде. Макс 15 човека все приятели на човека. Всичко е ала-бала...за съжаление.
То да не е мотосъбор...

Песимиста има проблем за всяко решение

има време за всичко това... засега си трайкам и пред медиите, а имах две предложения за "интервю" ... ше дойде и тоя момент

Евала!
Активен
phoenix
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 167

« Отговор #4696 -: ноември 07, 2017, 11:16:08 »

Не ги оправдавам като служители. Разбирам ги като хора. Нормално е човек да търси начин да се защити. Затова у нас е задължение да се доказва вината, а не невиновността. Имаме разлика с правораздаването от Средновековието, все пак.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1758

« Отговор #4697 -: ноември 07, 2017, 11:30:09 »

иначе още тогава шофьорът на патрулката побърза да ми обясни, че видели някъв от контингента и решили да го подгонят , разбираш ли!

Дори да са с включена сигнализация, това не ги оправдава. Вероятно се вижда на записа, че не са с включена сигнализация.
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1147

« Отговор #4698 -: ноември 07, 2017, 13:21:23 »

Нормално е човек да търси начин да се защити

E, да... ама пък лъжесвидетелстване, и фалшиви свидетели и то страна на "ораганите" (не че е сефте) Господарите нали помогнаха на един да отърве кожата като дадоха гласност на неговата история...

https://gospodari.com/полицаи-топят-невинен-в-съда-video82749.html
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1758

« Отговор #4699 -: ноември 07, 2017, 13:25:55 »

E, да... ама пък лъжесвидетелстване, и фалшиви свидетели и то страна на "ораганите" (не че е сефте) Господарите нали помогнаха на един да отърве кожата като дадоха гласност на неговата история...

https://gospodari.com/полицаи-топят-невинен-в-съда-video82749.html

Мисля, че свидетелите дават свидетелски показания в съда, и носят отговорност за показанията пред съда. В досъдебната фаза е формулирано по различен начин.
Активен
phoenix
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 167

« Отговор #4700 -: ноември 07, 2017, 16:29:51 »

В НК пише, че който пред съд или пред друг надлежен орган на властта, като свидетел и т.н.

По-нагоре бях казал, че от човешка гледна точка е нормално човек да търси всякакъв начин да се защити. Ако този начин е незаконен, то той си носи последствията за постъпките. Между другото обвиняемият може да лъже като цял квартал цигани и никой не може да го упреква за това. Само свидетелите го отнасят за лъжесвидетелстване. Между другото, свидетелите също имат право на практика да затаяват истина (което е форма на лъжесвидетелстване), когато отговарят на въпроси, които биха ги уличили в извършване на престъпление. 
Активен
yavor20v
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Z1000
Публикации: 444

Ел. поща
« Отговор #4701 -: ноември 07, 2017, 18:50:07 »

Дори да са с включена сигнализация, това не ги оправдава. Вероятно се вижда на записа, че не са с включена сигнализация.

Ами... не бяха.. не знам има ли начин да се докаже, мисля че няма, но не бяха. В крайна сметка това е кола на Тежки престъпления, какъв контингент са видели , не знам?
Записът от камерата всъщност не показва нищо, освен че "ВЪВ" кръстовището съприкосновение между мотор и патрулка няма... защото то се случи 20м преди кръстовището, където има двойна непрекъсната линия. А според последните показания от страна на обвиняемия, подкрепени от тези на свидетелите, ударът е настъпил В кръстовището, където патрулката е правила позволения си ляв на зелено, а малоумния моторист (цитирам свидетелски думи) идва отзад, но се движи в насрещното и воала, имаме си птп.
Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 850
Публикации: 114

Ел. поща
« Отговор #4702 -: ноември 07, 2017, 20:25:02 »

Ако държите на добри резултати по-добре  спрете дискусиите ...
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 4551

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #4703 -: ноември 07, 2017, 20:56:29 »

Ако държите на добри резултати по-добре  спрете дискусиите ...

И аз така мисля, че е най- добре.
Активен
yavor20v
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Z1000
Публикации: 444

Ел. поща
« Отговор #4704 -: ноември 07, 2017, 22:04:28 »

дано няма писане "по темата", аз ще пиша по тоя случай след като има какво да пиша, или иначе казано резултат..какъвто и да е той разбира се
Активен
Страници: 1 ... 312 313 [314]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЧерна хроникаТема: Почна се....

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.207 секунди с 20 запитвания.