Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 301 302 [303] 304 305 ... 311   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Почна се....  (Прочетена 773424 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sam_g
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VFR 800 V-tec, (ABS, 2006); Ex: Honda CB600F - Hornet '01
Публикации: 482

V-ery F-#cking R-eliable

« Отговор #4530 -: август 02, 2017, 20:10:41 »

http://bnr.bg/vidin/post/100859149/motorist-se-zabi-v-kola-krai-kat-vav-vraca
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 712

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #4531 -: август 03, 2017, 18:59:26 »

Пак тук,няма седмица без катастрофа с мотор...  hummer

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Mlada-motoristka-postrada-pri-katastrofa-na-Okolovrustnoto-738925
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 4479

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #4532 -: август 03, 2017, 22:19:05 »

Пак тук,няма седмица без катастрофа с мотор...  hummer

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Mlada-motoristka-postrada-pri-katastrofa-na-Okolovrustnoto-738925

Точно сега попаднах и аз на тази статия...
Там и светофар сложиха и пак е лудница. Бахти и околовръстното. А се очаква да започне разширяването на Асеновградско шосе и тогава този участък ще е ад...
Нещо знаели се как е колежката?
Активен
phoenix
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 141

« Отговор #4533 -: август 04, 2017, 10:10:12 »

Ад е, защото българите все повече олигофряваме. Вчера един татуиран батка, с някакъв матов спортен Мерцедес мина през няколко кръстовища на червено, като на последното заобиколи отляво чакащите за ляв завой и зави надясно, на червено естествено. За престрояване без мигач няма нужда да споменавам. Онзи очевидно не знаеше откъде се пускат. А пък главният секретар и министърът на вътрешните работи един през друг повтарят, че не се били завръщали мутренските времена  Surprised
Активен
Oggie
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2043

« Отговор #4534 -: август 04, 2017, 11:01:07 »

Докато минава номера само по-зле ще става. Това с минаването на червени светофари го виждам постоянно а ако светофара е със секция за завой надясно си е просто осветително тяло. Ако могат да се мушнат в трафика направо си минават. Лошото е че това се мултиплицира със страшни темпове. Един от най-големите страхове на българина е да не се окаже случайно, че някой е по-голям тарикат от него. Един да мине и след него се изсухлят всички, като стадо. Ако на някой му е интересно може да прочете за "доктрината Джулиани”. Само подобно нещо би оправило на глед дребни нарушения, които обаче с времето добиват огромна тежест. Не само по отношение на правилата за движение а относно манталитетът, като цяло и отношението към всичко. В крайна сметка няма как да изградиш култура на движение ако изобщо нямаш култура на живеене в общество. Просто в момента живеем на една прекрасна територия в пълното отсъствие на държава - всеки се оправя поединично и както може.
« Последна редакция: август 04, 2017, 11:30:30 последно от Oggie » Активен
fereto85
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB600f Hornet
Публикации: 255

http://barbadan.hit.bg/SP1.htm

Ел. поща
« Отговор #4535 -: август 04, 2017, 13:47:01 »

Докато минава номера само по-зле ще става. Това с минаването на червени светофари го виждам постоянно а ако светофара е със секция за завой надясно си е просто осветително тяло. Ако могат да се мушнат в трафика направо си минават. Лошото е че това се мултиплицира със страшни темпове. Един от най-големите страхове на българина е да не се окаже случайно, че някой е по-голям тарикат от него. Един да мине и след него се изсухлят всички, като стадо. Ако на някой му е интересно може да прочете за "доктрината Джулиани”. Само подобно нещо би оправило на глед дребни нарушения, които обаче с времето добиват огромна тежест. Не само по отношение на правилата за движение а относно манталитетът, като цяло и отношението към всичко. В крайна сметка няма как да изградиш култура на движение ако изобщо нямаш култура на живеене в общество. Просто в момента живеем на една прекрасна територия в пълното отсъствие на държава - всеки се оправя поединично и както може.
Много добре казано,но ще си позволя да те допълня. Освен липсата на държава,липсва и народ!
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1403

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #4536 -: август 18, 2017, 08:12:16 »

Днес за малко да ме челосат при това в квартала  Sad

Карам си аз на първа/втора без газ и по тясната улица се разминаваме с насрещно движещите се автомобили.
Всичко точно никой не бърза, спокойни са хората, поне тези с които се разминавах. Всеки кривва леко вдясно и всичко е наред.

Но
Идва един който не иска да кривне, аз намалям, криввам колкото мога, СПИРАМ онзи кара отгоре ми

Яко клаксонн и оня си двига главата от ТЕЛЕФОНА и кривва в последния момент.
Да...щях да ме утрепят докато бях спрял, оставаха ми 150-200см....
Активен
phoenix
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 141

« Отговор #4537 -: август 18, 2017, 08:31:54 »

Скоро влизат в сила нови изменения в закона за движение по пътищата. За ползване на телефон докато се управлява МПС ще се отнема директно кетапът. Подобни малоумни чатъри във Фейса и къде ли не, смятам ще понамалеят, ако органите си вършат както трябва работата. Струва ми се, че един сигнал до компетентните органи, в който е указано точно в колко часа водачът на еди кое си МПС е щял да направи ПТП, защото не е гледал пътя, ами телефона си, подкрепено със съответния снимков материал, от който да се вижда, че въпросният водач не си е бил в къщи примерно по това време, ще помага за заздравяване на дисциплината.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 2959

Ел. поща
« Отговор #4538 -: август 18, 2017, 21:47:59 »

на мен ми се е случвало това докато водача на автомобила гледа в МЕН Surprised Surprised Surprised
даже бяхме 2 мотора,спряхме в НАШАТА лента и чичака си продължи право срещу нас.
тъкмо мислех да скачам и тоя се опули и сви точно пред мен...нямаше и половин метър.късоглед ли беше,замислил ли се беше,еб@ ли го

Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #4539 -: август 18, 2017, 23:11:36 »

Днес имах и втора ситуация...ама така е ...като карам по правилата....спирам на светофара на мигащо зелено....гледам в огледалата...отзад лада нива без мераци за спиране...изместих се към маркировката разделяща лентите *действието се развива на булевард с по 3 платна в посока)....спирам...гледам пак в огледалата.....от другата ми страна друг тъпанар не можа да спре навреме...задната му броня бе до моите рамене....
Активен
gpe5eH69
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Z750
Публикации: 11

« Отговор #4540 -: август 19, 2017, 10:05:22 »

На мен пък веднъж ми се случи както си карам извънградско, срещу мен идва тир. Кола тръгва да изпреварва тира, но няма как да го направи толкова бързо преди да се засечем. Пресветнах няколко пъти, но водача на колата не е***а да се върне и ме пренуди да вляза в банкета. Кво ли си вика "а, тва е мотор ще можем да се разминем". Та така накрая се разминахме аз, а срещу мен тир и кола до него. Да не казвам, че веднъж спрях на пешеходна пътека, за да премине жена, която чакаше някой да спре, че да пресече и ме удариха отзад...
« Последна редакция: август 19, 2017, 10:17:05 последно от gpe5eH69 » Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 683

Who can stop the Cop

« Отговор #4541 -: август 19, 2017, 14:05:07 »

Днес имах и втора ситуация...ама така е ...като карам по правилата....спирам на светофара на мигащо зелено....гледам в огледалата...отзад лада нива без мераци за спиране...изместих се към маркировката разделяща лентите *действието се развива на булевард с по 3 платна в посока)....спирам...гледам пак в огледалата.....от другата ми страна друг тъпанар не можа да спре навреме...задната му броня бе до моите рамене....

Не се спира на мигащо зелено, нито на мигащо жълто, освен ако не можеш да преминеш през кръстовището, де!
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2308

Ел. поща
« Отговор #4542 -: август 19, 2017, 15:49:39 »

Напротив,мига, за да те птефупреди за смяна на сигнала..и ско прецениш че не може дс минеш, да спреш..
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 2959

Ел. поща
« Отговор #4543 -: август 19, 2017, 20:02:33 »

с мотор не се спира първи на светофар или пешеходна пътека,така си просиш удар от зад.научете го накрая Very Happy

а това да тръгне някой да изпреварва докато идваш е класика Smile Smile Smileне знам още що му се чудите,не ли пък да излизате в банкета.от Враца до Монтана ми се е случвало 3 пъти,а са едва 30км.като два от пътите беще тир.са не мога и да им се сърдя много,все пак съм с претенции че на нормален път спокойно мога да си правя 3 в 1-тройни разминавания.е по-кофти е като другите двама се движат срещу теб,показвам му със жест да гледа и газ

вече трябва да почвате да правите разлики,дали сте с колата или с мотора Smile Smile Smile

с мотора правилото е едно-остани жив
за това и не ме ебе много правилника за движение,дреме ми дали ще умра с предимство или без.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #4544 -: август 21, 2017, 11:50:07 »

Моторист уби пешеходец в столицата, инцидентът е станал на Околовръстното в района на жк. „Люлин”, при разклона за „Филиповци”, съобщи бТВ.

https://offnews.bg/112/motorist-ubi-peshehodetc-v-sofia-663256.html
Активен
Страници: 1 ... 301 302 [303] 304 305 ... 311   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЧерна хроникаТема: Почна се....

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.151 секунди с 21 запитвания.