Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: За загубата на maprilq  (Прочетена 20980 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Extreme
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: DRAG Climber
Публикации: 256

Ел. поща
« Отговор #15 -: октомври 23, 2008, 21:06:43 »

Confused Confused Confused
Активен
angelov80
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF-R1
Публикации: 194

R1

WWW Ел. поща
« Отговор #16 -: октомври 23, 2008, 21:46:22 »

Лека му пръст! Същата вечер когато е катастрофирал Митко, аз и един мой приятел се прибирахме от Кресна за Бл-град и минахме през дефилето, беше към 21:00 часа и беше малко кофти за каране, много от завоите бяха мокри от падналия дъжд или от разни поточета, беше сумрак и видимостта беше много слаба. Аз съм си тренирал много техниката на завиване в дефилето, и го знам на изуст, но когато говорим за каране през ноща бих карал с 30-40 км/ч. През ноща в дефилето е адски тъмно и когато нямаш видимост съответно нямаш и правилната преценка за завоите пред теб, неможеш да видиш състоянието на асвалта, т.е. караш на сляпо. Незнам какво се е случило с Мотко, но има достатъчно фактори, които биха причинили падане в завой или изпускане на завой... а там нямаш право на грешка, от едната страна на пътя е река Струма а от другата са скалите. Още веднъж лека му пръст, на Митко не се познавахме с  него, но от написаното от него тук във този форум, мисля че е бил едно много готино и свежо момче.  Confused
Активен
IwanTT
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 959

« Отговор #17 -: октомври 24, 2008, 12:55:39 »

Винаги съм избягвал да пиша в теми за загинали мотористи. Избягвал съм , защото наистина болката на близките е  непоносима и несравнима. Аз лично не съм губил близък приятел по такъв начин, но преди 4 г моя пряк началиник - човек, с който сме били заедно  всеки ден, загина в автомобилна катастофа....! Спомням си как съзнанието ми отказваше да приеме, че го няма вече. Неговият баща още работи при нас и виждам  какво му е. Предвид всичко това, съм далеч от мисълта, че знам какво е в душата на една майка, изгубила синът си по такъв начин. Специално тази тема  следя от самото й начало. Това, което привлече вниманието ми към нея беше факта, че въпреки огромната загуба, една майка продължава да контактува с хора, които карат мотор, нещото станало причина за нещастието, което е сполетяло, това което ме провокира да напиша тези няколко изречения е фактът, че си направих труда да видя профила на Митко тук във форума на Мотозоната. Изтръпнах, когато видях че Митко е бил само на 20г. в В главата ми нахлуха въпроси като: "Зрял човек ли е един 20 годишен младеж?!" ; "Редно ли е  да бъде допуснато едно 20 годишно момче да се качи на мотор 130-150к.с., който развива скорост над 250км/ч ?!"; "Може ли да съм спокоен, ако знам, че детето ми ( на 20г човек е все още дете) си прави адреналин, рискувайки живота си..?!"; Безопастно ли е карането на една гума по пътищата..?!"; "Склонен ли е младеж, който обича стънта да кара предпазливо и разумно, когато е на пътя..?!"  и т.н.....
Спомням си когато аз бях на 20г...! Баща ми чак тогава ми разреши да карам, без да ме контролира, Симсонът, който така силно исках тогава. Тогава криех от приятелите си този факт, но сега виждам колко  прав е бил..... Не, че сега не мога да се утрепя- никой, ама никой не е застрахован, но когато зрелите хора около една "луда глава" контролират предпоставките, довеждащи до едно нещастие, вероятността то да се случи е в пъти по-малка.
Не искам да мултиплицирам болката  на никой от близките на Митко и неговите приятели със своето мнение. Според мен моята позиция е в унисон с логиката на здравия разум, защото няма нищо по- важно и по-ценно от човешкия живот. И никакъв адреналин или "яко кефене" не могат да бъдат съпоставени с него!
« Последна редакция: октомври 24, 2008, 14:28:45 последно от IwanTT » Активен
kosio77
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: honda cbr 954 rr
Публикации: 59

« Отговор #18 -: октомври 24, 2008, 17:46:35 »

Моите съболезнования. Момчето е карало същия мотор като моя и ми стана много криво като разбрах за инцидента. Аз пък се радвам на хората, които са знаели защо живеят, и дори и за кратко са усетили наслада от това, което правят. За мен всичко е късмет, така, че не мога да го упреквам, че е бил млад,а е карал мощен мотор, нито пък родителите. Това е тръпката и предпочитам да я изпитам, отколкото цял живот само да мечтая, без нищо да направя.
Активен
honda_vtr
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 600 F2
Публикации: 309

« Отговор #19 -: октомври 25, 2008, 13:19:08 »

И аз не го познавах лично,но все пак е колега и е жалко така да си отиват свесни момчета.!
« Последна редакция: октомври 25, 2008, 13:23:53 последно от honda_vtr » Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратДа си спомним за тях.Тема: За загубата на maprilq

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.128 секунди с 20 запитвания.