Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: За бъдещите собственици на мотоциклети от Америка!!!
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: За бъдещите собственици на мотоциклети от Америка!!!  (Прочетена 77661 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kando
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1265

бах таа ала

« Отговор #30 -: май 26, 2008, 00:30:13 »

Цитат
а пренабиването не е толкова лесно.
може и така да е.........а може и да не е Very Happy Very Happy Very Happy

п.п.аз ако мога да заеба някой мотор та да му ползвам талона,ще имам и кинтата за да си платя друг дори да не е от америка.....както и да гледаш да ползваш примарно талона на някой 900рр(за 954-ка примерно)означава да се простиш със едно поне 3000 леФа....е ако ги имам що да не си я купя тая 954 редовна
Активен
Babyface Bob
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 491

« Отговор #31 -: май 26, 2008, 09:05:46 »

Май имаме дублаж, който си върви вече от седмица и половина! Smile
Някой модератор да се намеси, за да не генерираме трафик!
http://forum.moto-zone.bg/index.php/topic,28177.0.html

Що се остнася до обсъжданията тук - Faith No more - мисля, че най - колегиалното от твоя страна не е да преупреждаваш за опасен търговец, а да му кажеш името! Мисля, че не си видял друго, освен ядове от този човек! За нас - хората, които са "се преебали" да си поръчат мотор с нормално капариране - 'щото не знам как иначе вие правите "далаверата" - ще е интересно да знаем дали имаме основания да се притесняваме! Благодаря ти предварително!

P.S.Некои пичове от тука изхождащите се са за една дру'а зона! Smile 
Активен
Faith no more
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Бел и син!
Публикации: 549

Ползвайте презервативи!Вижте се колко станахте!

« Отговор #32 -: май 28, 2008, 11:50:03 »

Името му е Жоро и е от Велико Търново!Вярно е,че миналата година купих и пратих доста хора при него.Тогава проблем нямаше.Да ама от началото на годината нещата се промениха.Единственото което е направил той като продавач е да се крие и да си мисли,че ще му се размине.Вече повече от месец не си вдига телефона.Прехвърлил го е на некъв негов приятел който уж му е партия.Продължава да пуска оферти в нета въпреки,че много добре знае за проблема в Технотест и КАТ.Е това еко не е измама?!?Абе аз рено или късно ще се оправя,ма ме е яд за хорицата дето едвам са збрали кинти и сега  к*р тате баница.Затова пуснах темата щото знам,че скоро му идва контейнер и бая народ ще изгори.Дано съм ви бил от полза.PS: Днес приятел с клиър тайтъл е минал като победител и в Техно и в КАТ.
Активен
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Race Custom
Публикации: 7040

atheism-bg.com/

« Отговор #33 -: май 28, 2008, 11:57:52 »

Името му е Жоро и е от Велико Търново!Вярно е,че миналата година купих и пратих доста хора при него.Тогава проблем нямаше.Да ама от началото на годината нещата се промениха.Единственото което е направил той като продавач е да се крие и да си мисли,че ще му се размине.Вече повече от месец не си вдига телефона.Прехвърлил го е на некъв негов приятел който уж му е партия.Продължава да пуска оферти в нета въпреки,че много добре знае за проблема в Технотест и КАТ.Е това еко не е измама?!?Абе аз рено или късно ще се оправя,ма ме е яд за хорицата дето едвам са збрали кинти и сега  к*р тате баница.Затова пуснах темата щото знам,че скоро му идва контейнер и бая народ ще изгори.Дано съм ви бил от полза.PS: Днес приятел с клиър тайтъл е минал като победител и в Техно и в КАТ.

"нормално" е .. повечето от търговците знаят че е временно положение и залагат на това че като им дойде стоката ще е вече преминало. за това и не раздухват. за да не всяват "паника" сред клиентите си.

според мен правилния подход на клиентите е да чакат докато дойде стоката (така или иначе нямат избор) и като дойде ако продавача не успее да го регистрира (ако имат такава уговорка) да си върнат капарото. ако уговорката обаче е била БЕЗ регистрация... търговеца какво е виновен ? ако той им е казал "ще ти донеса ударен мотор НО ТИ СИ ГО РЕГИСТРИРАШ" тогава вина няма.
Активен
Faith no more
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: май 28, 2008, 13:35:17 »

1.Положението изобщо не е временно. 2.Кой си копува мотор/кола  ако знае,че после няма да може да го регистрира? 3.Като внасяш някаква стока и взимяш пари напред не е ли важно да провериш все пак крайния потребител дали ще може да я ползва.Защо след като виждаш,че хората имат проблеми със това което предлагаш упорито продължаваш да мамиш? Като си купиш обувки нали ги взимаш за да ги носиш а не да стоят в кутията в къщи. Дразни и с поведение.Крие се като плашок и сигурно си мисли:Преебах ги тия ся ще позванят,пазванят па ще се откажат.Само дето бърка човека този път!!!Аз също от доста време се занимавам с внос на коли и мотори. До сега никога не съм продал кола или мотор ако знам,че няма да може да се регистрира.
Активен
Babyface Bob
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 491

« Отговор #35 -: май 28, 2008, 15:01:04 »

Току що се чух с моя доставчик (от с.Поликраище, Горна Оряховица) - документалното оформление на вноса му от Щатите е с CLEAR TITLE, Технотестът си е негово задължение, както се и разбрахме предварително! Звучи ми като че съм спасен!
Писах вчера на всички институции - Технотест и КАТ, мислех да се обаждам днес! Но при това положение ще си спестя допълнителни усилия за информиране!
И да - разбира се, че нямам отговор на писмата си!

Според мен на първо време трявба да се разбере инструкция на Шефа на КАТ ли е или е заповед директно на Министъра на вътрешните работи. Второто силно ме съмнява. Трябва да се види обнародвано ли е решението в Д.В. и кога влиза в сила!
Ако се знае законодателното основание за този правен чадър над монополистите, ще се научим и за някоа вратичка в закона!

Хрумва ми на прима виста института на "завареното положение" - ако примерно влиза в сила заповедта/инструкцията от 01.04.2008 г, подписвате фиктивен предварителен договор за покупко - продажба с дата 31.03.2008 - трябва да се изследва този предварителен договор каква правна сила има! Ако има силата на проформа фактура, то имаме данъчно т.е. търговско събитие (прехвърляне на собственост срещу пари и услуга по транспортиране), това събитие трябва да мине в предишния правен режим на регистрация, преди завареното положение на забраната!
Това са теории, не съм толкова навътре в правото!
Активен
ЗМЕЙ
паднал от Мелмак
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 2387

331230276
« Отговор #36 -: май 28, 2008, 15:47:46 »

Името му е Жоро и е от Велико Търново...

Говориш за т.н. Жоро Американеца, нали ? Дето държи автокъщата на изхода за Дебелец ? Не знам колко мотора си купил от него, ама при мен винаги уговорката е била "Сертификата от Технотест - парите".
Активен
sub_eleven
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: x-max 400
Публикации: 778

« Отговор #37 -: май 28, 2008, 20:39:13 »

не се ли научихте, че България е страната на вратичките - от всяко нещо има изход тук, стига да си съобразителен и да знаеш къде да бутнеш... така че Faith No More, горе главата!
Активен
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

atheism-bg.com/

« Отговор #38 -: май 28, 2008, 21:25:48 »

Аз също от доста време се занимавам с внос на коли и мотори. До сега никога не съм продал кола или мотор ако знам,че няма да може да се регистрира.
аха, и отиде при тоя непознатия да те мами ?
Активен
Faith no more
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: май 28, 2008, 22:55:14 »

Прекаляваш!!!Дано си ме разбрал.Казах,че вкарвам коли и мотори но не от Америка.Храня семейство и на всякъде търса далавера.От чисто добри чувства пуснах този пост.Не знам дали си чел внимателно но аз все някакси ще се оправя. Неразбирам обаче на теб къв ти е проблема?Обидих ле те с нещо? Ако си чел внимателно по нагоре писах,че и преди съм работил с него но до тази година проблем не съм имал!!!Мисля,че обясних и що съм ядосан.Дано сега си ме разбрал.Бъди сигулен,че не търся съчуствие или помощ.ТЕМАТА БЕ ПРОСТО ЗА ДА ПРЕДУПРЕДЯ ХОРАТА КОИТО ЩЕ СТАВАТ СОBСТВЕНИЦИ НА МОТОРИ ОТ АМЕРИКА.ОК?!?
« Последна редакция: май 29, 2008, 09:18:16 последно от Faith no more » Активен
Faith no more
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: май 28, 2008, 23:04:29 »

Забравих да ви кажа,че съм завел дело!!!
Активен
potty
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 368

« Отговор #41 -: май 28, 2008, 23:44:38 »

Забравих да ви кажа,че съм завел дело!!!

Интересно колко време ще продължи делото. Информирай ни за евентуалната развръзка.
Активен
KOLYO
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 32

Благодаря зя снимката

WWW Ел. поща
« Отговор #42 -: май 29, 2008, 00:12:54 »

Не съвсем по темата, но на някой може да свърши работа. Имах Kawasaki ZX10R 2007г. , купено от ЕДИ , но малко го откраднаха в чужбина , ако на някой му трябват талон малък и голям да си каже. Не искам да давам идеи. Не съм го отписал от КАТ и НАП все още. Не гоня далавера  Smile
Активен
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

atheism-bg.com/

« Отговор #43 -: май 29, 2008, 00:28:35 »

Прекаляваш!!!Дано си ме разбрал.Казах,че вкарвам коли и мотори но не от Америка.Храня семейство и на всякъде търса далавера.От чисто добри чувства пуснах този пост.Не знам дали си чел внимателно но аз все някакси ще се оправя. Неразбирам обаче на теб къв ти е проблема?Убидих ле те с нещо? Ако си чел внимателно по нагоре писах,че и преди съм работил с него но до тази година проблем не съм имал!!!Мисля,че обясних и що съм ядосан.Дано сега си ме разбрал.Бъди сигулен,че не търся съчуствие или помощ.ТЕМАТА БЕ ПРОСТО ЗА ДА ПРЕДУПРЕДЯ ХОРАТА КОИТО ЩЕ СТАВАТ СОBСТВЕНИЦИ НА МОТОРИ ОТ АМЕРИКА.ОК?!?

да сега те разбрах.
Активен
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

atheism-bg.com/

« Отговор #44 -: юни 01, 2008, 10:06:00 »

някой потърпевш пробвал ли е да напише една хубава жалба и да я прати до:
КОМИСИЯТА ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ
http://www.kzp.bg/

по други случаи съм пращал там хора и комисията си върши работата.
"проблема" е че жалбата трябва да дойде от потърпевш.
иначе се води само сигнал.

някой да си опише подробно проблема и да го прати.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: За бъдещите собственици на мотоциклети от Америка!!!

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.166 секунди с 20 запитвания.