Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Фен-клуб на SUZUKI GSX-R и GSX-F
Страници: 1 ... 105 106 [107] 108 109   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Фен-клуб на SUZUKI GSX-R и GSX-F  (Прочетена 288182 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Lancer4o
:)
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Aprilia Leonardo 300, Suzuki GSX-R 600 k4
Публикации: 1206

« Отговор #1590 -: декември 20, 2017, 21:31:59 »

Мараба, пак съм аз  Smile

На някой да му се намира бензиновия филтър, който стои на бензиновата помпа? Решил съм да правя мода с външния филтър ама не ми се иска да си дупча моя Very Happy Знам, че има и вариант да го заместя с маркучи и т.н.т. ама не съм изкефен. Та при положение, че толкова хора са сменяли помпи, а търгашите ги продават комплект с филтъра(понеже никой не иска да ми продаде само филтъра), на някой ако му се намира филтър, може и запушен или даже вече надупчен, съм склонен разбира се да го получа срещу скромна сума/почерпка. До колкото знам става от к1 до к5 600/750 и до к4 1000.
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3299

« Отговор #1591 -: декември 21, 2017, 08:53:43 »

Чисто теоретично,мисля,че няма как някой да предлага само филтъра,защото той е част от конструкцията на самата помпа! Т.е. търгашите не те бъзикат! Не съм виждал и вариант със заместване с маркучи пак поради факта,че филтърното тяло е част от конструкцията на помпата...Поне не мога да си го представя в момента! Дай някакви снимки...
Активен
apollo11
ниво 5
Активен Активен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2848

Ел. поща
« Отговор #1592 -: декември 21, 2017, 11:01:13 »

Представи си бенз.помпа за малолитражка като корса,клио,фиеста..същата е  Very Happy
Помпа и нанизана на нея цедка
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3299

« Отговор #1593 -: декември 21, 2017, 11:06:04 »

Аз мотоциклетни помпи съм виждал много! Не разбирам колегата какво има предвид!
Активен
Lancer4o
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1594 -: декември 21, 2017, 12:12:24 »

Добре де, маа му, аз ли нещо не мога да се изразявам правилно?  Surprised
Цедката си е цедка, филтърното тяло си е филтър...

Помпа, комплект:

Филтъра(филтърното тяло), който ми трябва:

Схема от магазин за части, на която е показано, че се продава като отделна част на безсрамно висока цена (заедно с бензиновия регулатор)

Ето го и "мод-а" за избягване на филтърното тяло, посредством маркучи

Та, след като двама по телефона ми казаха, че няма да си развалят "комплекта" понеже не можели да вземат големи пари само на помпата, предполагам, че някой някъде има не работеща помпа с такъв филтър. В края на краищата е един пластмасов елемент със странна форма, в който има хартиен филтър, който се задръства с времето и би трябвало да се смени. На колите си сменяте горивните филтри, нали? Ама 50лв за 15годишен филтър втора ръка, няма как дам.  Very Happy
Активен
apollo11
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #1595 -: декември 21, 2017, 12:48:29 »

Пич, моята кола,както и мотора ми нямат отделен горивен филтър,всичко е униблок..
Идеята не е да ни цакат със скъпи части, а ниска себестойност при първоначално вграждане..
Търси при китайците - няма начин да не намериш
Активен
Lancer4o
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1596 -: декември 21, 2017, 12:56:44 »

Ами не знам каква кола караш, но 4те автомобила в семейството имат сменяем горивен филтър, който е някъде между помпата в резервоара и горивната рейка  Surprised При китайците няма, търсил съм. Има единствено и само оригинален, който е 245$. Щом го има като част... значи не е униблок, моноблок и тнт.
Активен
apollo11
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #1597 -: декември 21, 2017, 13:44:13 »

Колата ми е бензинова ксара пикасо ..както бензиново клио..
Мотора го виждаш ;)
Филтъра за 245$ ома парт номер..виж дали става от нещо друго

Ебаси..! Нищо алтернативно не излиза.
« Последна редакция: декември 21, 2017, 14:04:27 последно от apollo11 » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 541

« Отговор #1598 -: декември 21, 2017, 14:00:57 »

В последно време у нас изключително рядко се намират здрави маркучи за бензин. Обикновено тези, които ги продават масово по магазините, трудно изкарват повече от година. Ако ще си модваш така помпата, трябва да намериш наистина здрав и устойчив маркуч.
Активен
Lancer4o
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1599 -: декември 21, 2017, 15:13:47 »

Мотора го виждаш ;)
Филтъра за 245$ ома парт номер..виж дали става от нещо друго

Ебаси..! Нищо алтернативно не излиза.
Е, а де... нали и аз това казвам .
P.S. Почти съм на 100% сигурен че ксарата трябва да има сменям филтър, но като се прибера в нас ще проверя.

В последно време у нас изключително рядко се намират здрави маркучи за бензин. Обикновено тези, които ги продават масово по магазините, трудно изкарват повече от година. Ако ще си модваш така помпата, трябва да намериш наистина здрав и устойчив маркуч.
Точно за това не искам да си играя с маркучи, а искам да стане възможно най-цивилизовано и близко до заводската сглобка.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 541

« Отговор #1600 -: декември 21, 2017, 16:53:02 »

Аз не разбрах защо, при положение че си навит да си играеш да заменяш филтърното тяло на твоята помпа с такова от друга строшена, не подмениш филтъра в твоята помпа и да приключваш с тази сага Surprised
Активен
apollo11
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #1601 -: декември 21, 2017, 17:18:32 »

Щото каза е му искат 50 лева за 1годишен филтър..употребяван

Извади своя и го огледай дали става да се разкапсулова..
Активен
Lancer4o
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1602 -: декември 22, 2017, 01:37:56 »

Офертата е моя да си го сваля и да не го циганя нищо и като ми писне с "мод-а" и реша да продавам мотора, да върна всичко както си е било. Достатъчно локуми разтегнахме по темата. Ако някой, познава някой, който да може да ми свърши работа, нека да пише  Very Happy
Активен
apollo11
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #1603 -: декември 22, 2017, 07:23:01 »

http://www.gixxer.com/forums/80-06-07-gsx-r600-750/286532-d-i-y-fuel-pump-replacement-upgrade.html#/topics/286532

Чети!!
Активен
Lancer4o
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1604 -: декември 22, 2017, 11:22:20 »

Английският ми не е нещо с което се гордея... Но за какво ми е тема тема в която е описано, че бензинова помпа пасва от някаква дърта хонда, заедно с обяснение, като за малоумни, как да си развия болтчетата  Surprised За филтър нищо не видях, освен на място на което питат за цедката/мрежата.

Пич, моята кола,както и мотора ми нямат отделен горивен филтър,всичко е униблок..

Гледай!! И иди си смени горивния филтър!!

За пореден път обяснявам за неразбралите.

От горе надолу:
В червено е ограден бензиновия ФИЛТЪР, който се продава в комплект с бензиновия регулатор и прилежащата му скоба и О-ринг за сума от около 240$

В лилаво е оградена бензиновата ПОМПА, която се продава единствено и само в комплект с всички компоненти от схемата за сумата от около 570$. За това в темата по-горе, американеца е описал стъпка по стъпка как да замениш САМО помпата с такава от хонда сивик.

В синьо е оградена ЦЕДКАТА, на която страшно много хора казват филтър, но си е обикновена цедка, на стойност около 50$. За нея се намират и китайски алтернативи на доста по-ниска цена.

Всяка потопяема горивна помпа задължително има "цедка" на входа си, за да улавя по-едри мръсни частици, които са в горивото. От там нататък помпата изпомпва гориво към двигателя, като това гориво преди да стигне до дюзите/инжекторите, задължително минава през още един филтър, който в повечето случаи представлява хартиен филтър, с определена пропускливост.

Аз помпата съм си я вадил няколко пъти за да си чистя цедката и филтъра. Знам как става и знам, че самата помпа може да се отдели от филтъра безпроблемно и да се продаде само тя като отделно тяло, на някой на който му трябва само ПОМПА. Филтъра си е филтър, също като този на ксарата по-горе, просто е с по странна форма, понеже всичко е накачулено и събрано едно в друго за да е максимално компактно и да може да влезе в резервоара без излишни стърчащи работи.
Сега като се замисля, май ми е грешен подхода за търсене. Трябва да пиша, че търся НЕ работеща помпа, и тогава някой може да се излъже да ми продаде всичко на символична цена  Very Happy
Активен
Страници: 1 ... 105 106 [107] 108 109   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Фен-клуб на SUZUKI GSX-R и GSX-F

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.185 секунди с 20 запитвания.